صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 144

موضوع: تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinzadeh_m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظرم مقایسه این که بگیم آزمون مهر سخت تر بود یا آبان، اصلاً کار درستی نیست. چرا که مطمئنا طراحان سوال ETS کارشون را بهتر از ما بلدند و سوالات را طوری میدن که این آزمون 5 سال اعتبار داشته باشه، یعنی بشه تا حدود 5 سال سطح سوالات یکسان باقی بمونه، (ناگفته نمونه اینجا کمی اغراق کردم) و البته دوستانی که هر دو را شرکت کردند به این دلیل که نسبت به مهر تسلطشون بیشتر شده بود و نقاط ضعفشون را توی این یک ماه شناسایی کرده بودند معلومه که امتحان براشون راحتتر بوده.
    در ضمن اونها دیگه استرسی که در امتحان مهر داشتند رو دیگه آبان نداشتند و برای همین راحتتر تونستند امتحان بدن، تازه تجربه امتحان دادن را داشتن و فشار وقت را هم قبلا تحمل کرده بودن و نسبت به مهر با دست پر تری اومدن امتحان دادن...
    علاوه بر این به نظر من تا موقعی که نتایج نیومده خداییش نباید بگیم که این امتحان آبان اصلاً کوانتش راحت بود یا بحث های بی مورد دیگه.
    چون به نظر من کوانتش مثل رانندگی جت (البته از نوع قراضش) توی سطح یک شهر می موند که باید با دقت پیچهای سوال رو رد میکردین و کوچکترین بی دقتی باعث خرابی میشد، غیر از این از مقایسه تجارب آزمون مهر و آبان فروم میتونیم بگیم که این امتحان بحث برانگیزتره و اختلاف بین علماش بیشتره (شاید این مورد به دلیل اینه که شخصی مثل بهنام جون اینجا حضور ندارند) اما در کل به نظرم امتحان آبان کوانتش هم پر بود از تله و من واقعاً سر جلسه این تله ها رو حس کردم. یعنی هر سوالی یک تله خاصی داشت، به عبارت دیگه اینو بگم خدمتتون که یکی از دوستام که میگفتش 5 دقیقه وقت اضافه آوردم رفتم وربال زدم، اما من مطمئنم که نمره کوانتم از اون بیشتر بشه. تازه کوانت را عمداً این حالت داده بودند تا همه بی دقتی کنن. بله روی سریع حل شدن سوالها یک طرفه که دوستان اکثرن اون روی دیگه رو دقت نکردن...
    با آرزوی بهترینها...

به شدت با شما موافقم. چون خودم تا الان 4 تا غلط دارم (یکی رو واقعا بلد نبودم ولی 3 تا رو سوتی تابلو دادم ) و این تعداد شاید هم بیشتر شود. کلا quan این آزمون بدجوری سوتی محور بود. بعضی از دوستانی که خیلی مشعوف هستند (البته نه همه) که همه رو صحیح زدن نمره ها که اومد میفهمند طراحان ETS اونقدر ها هم .... نیستند.

در هر صورت موفق و شاد باشید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط iustlondon نمایش پست ها
    به شدت با شما موافقم. چون خودم تا الان 4 تا غلط دارم (یکی رو واقعا بلد نبودم ولی 3 تا رو سوتی تابلو دادم ) و این تعداد شاید هم بیشتر شود. کلا quan این آزمون بدجوری سوتی محور بود. بعضی از دوستانی که خیلی مشعوف هستند (البته نه همه) که همه رو صحیح زدن نمره ها که اومد میفهمند طراحان ETS اونقدر ها هم .... نیستند.

منم نظرم اینه که قسمت ریاضی واقعا ساده نبود و بسیار نکته محور بود ... من تمام تستهای کتاب تست منهتن رو زده بودم ولی به نظرم سوالای آزمون خیلی نکته داشت ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Sharif University

Thumbs up پاسخ : تجربیات آزمون 9 نوامبر 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط iustlondon نمایش پست ها

دقیقا منم شدیدا موافقم. من تافل 106 شدم رشتم فنی هست و اوضاع تست زدنم هم همیشه خوب بوده ( نفر اول کنکور ارشد تو رشتم شدم ). ولی quant رو با اینکه همه سوالاشو زدم و وقت اضافه آوردم تا الان 4 تا غلط از توش درآوردم که همش به خاطر بی دقتی محض بوده.

در مورد writing اولیش که issue هست خیلی موضوع راه دستی نبود. من با توجه به وقت 2 تا دلیل بیشتر نتونستم واسش بیارم ( که اعصابمم خورد کرد )

در مورد verbal هم برای منی که اولین بار بود امتحان می دادم قسمت اولش سخت بود. به نظر منم دوستانی که مهر امتحان دادن چون آمادگی بیشتری تو این یه ماه داشتن و همینطور به خاطر تجربه کردن استرس آزمون قبلی تو این امتحان راحت تر بودن. من واقعا سر قسمت اولش نمی تونستم خیلی تمرکز کنم و تند سوالا رو بزنم. خیلی کند بودم. وقتی اعلام کردن 10 دقیقه اوقت مونده خیلی سوال نزده داشتم. ولی بخش دومش رو همش رو تو وقتش زدم. ( سطحم هم اینطوری بوده که بعد از تافل 2 ماه و 5 روز برای جی آر ای وقت داشتم. 1100 و 800 بارونز رو برای لغت خوندم که البته نصف لغت های بارونز یادم رفته بود. 6 تا practice test بارونز و خود ETS و چندتام از کاپلان زده بودم. متن های ریدینگ 15 تا آزمون از GRE actual tests 19 series که مال جی آر ای قدیمی هست رو هم خونده بودم )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, Tehran

یک نکته راجع به این آزمون هست که دوستان هیچ کدوم دقت نکردن، این آزمون ها نمراتش بر حسب درصد شما تنظیم میشود، مثلا اگر شما بالای 97% باشید، یعنی در لیست کسانی که امتیاز گرفتن در این محدوده باشید، امتیاز 164- 165 میگیرید، یعنی به ساده بودن این امتحان به عنوان یک امتیاز منفی نگاه کنید. مگر اینگه 50 سئوال کوانت رو صحیح زده باشید.

سلام دوستان
    بنظرم مقایسه این که بگیم آزمون مهر سخت تر بود یا آبان، اصلاً کار درستی نیست. چرا که مطمئنا طراحان سوال ETS کارشون را بهتر از ما بلدند و سوالات را طوری میدن که این آزمون 5 سال اعتبار داشته باشه، یعنی بشه تا حدود 5 سال سطح سوالات یکسان باقی بمونه، (ناگفته نمونه اینجا کمی اغراق کردم) و البته دوستانی که هر دو را شرکت کردند به این دلیل که نسبت به مهر تسلطشون بیشتر شده بود و نقاط ضعفشون را توی این یک ماه شناسایی کرده بودند معلومه که امتحان براشون راحتتر بوده.
    در ضمن اونها دیگه استرسی که در امتحان مهر داشتند رو دیگه آبان نداشتند و برای همین راحتتر تونستند امتحان بدن، تازه تجربه امتحان دادن را داشتن و فشار وقت را هم قبلا تحمل کرده بودن و نسبت به مهر با دست پر تری اومدن امتحان دادن...
    علاوه بر این به نظر من تا موقعی که نتایج نیومده خداییش نباید بگیم که این امتحان آبان اصلاً کوانتش راحت بود یا بحث های بی مورد دیگه.
    چون به نظر من کوانتش مثل رانندگی جت (البته از نوع قراضش) توی سطح یک شهر می موند که باید با دقت پیچهای سوال رو رد میکردین و کوچکترین بی دقتی باعث خرابی میشد، غیر از این از مقایسه تجارب آزمون مهر و آبان فروم میتونیم بگیم که این امتحان بحث برانگیزتره و اختلاف بین علماش بیشتره (شاید این مورد به دلیل اینه که شخصی مثل بهنام جون اینجا حضور ندارند) اما در کل به نظرم امتحان آبان کوانتش هم پر بود از تله و من واقعاً سر جلسه این تله ها رو حس کردم. یعنی هر سوالی یک تله خاصی داشت، به عبارت دیگه اینو بگم خدمتتون که یکی از دوستام که میگفتش 5 دقیقه وقت اضافه آوردم رفتم وربال زدم، اما من مطمئنم که نمره کوانتم از اون بیشتر بشه. تازه کوانت را عمداً این حالت داده بودند تا همه بی دقتی کنن. بله روی سریع حل شدن سوالها یک طرفه که دوستان اکثرن اون روی دیگه رو دقت نکردن...
    با آرزوی بهترینها...
    دوست عزیز اگه یه نگاه به اون دفترچه ets که حالا اومده در خونه یا از سنجش گرفتین بندازی میبین که نوشته تعیین نمره توسط خود ما(examinee) به هیچ وجه ممکن نیست چون
    سختی امتحانات متفاوته و به همین علت با توجه به سختی امتحان ets نمرات رو اسکیل میکنه که نمره ی شما بدون توجه به اینکه کدوم آزمون شرکت کردید عادلانه باشه برید چک کنید این رو خودتون
    بعدم دوست عزیز دوستان که همینجوری نمیگن اونایی که جفت آزمونارو دادن واضح بود آبان آسونتر بود و سوتی دادن هم تو آزمون سخت هست هم آسون

نقل قول نوشته اصلی توسط evil_tron نمایش پست ها
    دوستان یه سوال من چون هم مهر امتحان دادم هم آبان آطلاعات جلد دفترچه خودم پر کرئم به مجری گوش ندادم
    اون آخرین آخرین مستطیل (پایین سمت چپ) که ماله کنسل کردن ریپورت بود در صورتی باید پرش میکردی که میخواستی اسکورت کنسل شه دیگه؟
    و اگه میخواستی اسکورت بمونه باید همون سفید میزاشتیش دیگه؟
    منظورم پایین سمت راست بود

نقل قول نوشته اصلی توسط evil_tron نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه یه نگاه به اون دفترچه ets که حالا اومده در خونه یا از سنجش گرفتین بندازی میبین که نوشته تعیین نمره توسط خود ما(examinee) به هیچ وجه ممکن نیست چون
    سختی امتحانات متفاوته و به همین علت با توجه به سختی امتحان ets نمرات رو اسکیل میکنه که نمره ی شما بدون توجه به اینکه کدوم آزمون شرکت کردید عادلانه باشه برید چک کنید این رو خودتون
    بعدم دوست عزیز دوستان که همینجوری نمیگن اونایی که جفت آزمونارو دادن واضح بود آبان آسونتر بود و سوتی دادن هم تو آزمون سخت هست هم آسون
    سلام، به هر صورت طبق فرمایش خودتون نمرات اسکیلشون تنظیم میشه که اگر کسی آبان امتحان داد با کسی که مهر امتحان داد با هم قابل سنجش باشن!!!
    اما من عقیده دارم یا امتحان وقت گیره که خب بدیه خاص خودشو داره یا اینکه تله توش کار میذارن و با غرور بیخودی که به بچه ها میدن اونا رو گول میزنن. که البته نه این که این امتحان اصلاً سوال سخت نداشت اما نحوه امتحان متمایل بود به تعداد تله بیشتر... چرا که بچه ها دیگه تب وتاب امتحان اولی را برای به اشتراک گداشتن تجاربشون ندارن تا بیشتر بحث شه که کدوم امتحان سخت تره یا هر چیز دیگه...
    عرض کردم اگر دلیل قضاوت را بذاریم بر مبنای دوستایی که هر دو امتحان را دادن، خب معلومه همیشه اولین امتحان سخت تره بنا به دلایلی که مطرح شد (استرس بیشتر، تجربه کمتر و...)

جدا از این بحثها، من پیشنهادم خدمت دوستان و مخصوصاً مسئولین سایت اینه که اگر ممکنه یک موضوع جدید باز کنین تا افرادی که امتحان دادن و سوالات امتحان رو توی ذهن دارن سوالات رو توی موضوع جدا مطرح کنن، یا مسئولین سایت از بین صحبتهای بچه ها یا بحثهای پیش اومده سوالات مهم تر رو مشخص کنند، این طوری میشه گفت لااقل یک بانک سوال هم برای بقیه درست میشه!!!

با آرزوی بهترینها...
    .If you worry about yesterday’s failures, then today’s successes will be few

سلام، به هر صورت طبق فرمایش خودتون نمرات اسکیلشون تنظیم میشه که اگر کسی آبان امتحان داد با کسی که مهر امتحان داد با هم قابل سنجش باشن!!!
    اما من عقیده دارم یا امتحان وقت گیره که خب بدیه خاص خودشو داره یا اینکه تله توش کار میذارن و با غرور بیخودی که به بچه ها میدن اونا رو گول میزنن. که البته نه این که این امتحان اصلاً سوال سخت نداشت اما نحوه امتحان متمایل بود به تعداد تله بیشتر... چرا که بچه ها دیگه تب وتاب امتحان اولی را برای به اشتراک گداشتن تجاربشون ندارن تا بیشتر بحث شه که کدوم امتحان سخت تره یا هر چیز دیگه...
    عرض کردم اگر دلیل قضاوت را بذاریم بر مبنای دوستایی که هر دو امتحان را دادن، خب معلومه همیشه اولین امتحان سخت تره بنا به دلایلی که مطرح شد (استرس بیشتر، تجربه کمتر و...)

جدا از این بحثها، من پیشنهادم خدمت دوستان و مخصوصاً مسئولین سایت اینه که اگر ممکنه یک موضوع جدید باز کنین تا افرادی که امتحان دادن و سوالات امتحان رو توی ذهن دارن سوالات رو توی موضوع جدا مطرح کنن، یا مسئولین سایت از بین صحبتهای بچه ها یا بحثهای پیش اومده سوالات مهم تر رو مشخص کنند، این طوری میشه گفت لااقل یک بانک سوال هم برای بقیه درست میشه!!!

با آرزوی بهترینها...
    منظوره بنده این بود که امتحان آسون دور از انتظار و واقیعت نی چون امتحان آسون میدن بهد میان نتایج و اسکیل میکنن تا قابل قیاس شه با بقیه آزمونا بهدم دوستان فک کنم درس گفتن آسونی به ضرر چون سوته ما ها نه از بین میره نه از امتحانی به امتحان دیگه منتقل میشهبه خاطر اون اسکیل هر سوتی تو امتحانای آسونتر نمرورو بیشتر کاهش میده
    we should let that go and start having fun

حالا که همه راجع به سختی و راحتی امتحان نظر دادن منم یه چیزی بگم
    وربال که فک کنم مثله همیشه سخت، وقت گیر و استنباطی بود، و تقریبا میشه گفت که خیلی لغت محور نبود و تقریبا لغتاش در حد متوسط بود. و ریاضیش به نظرم در حده همین دفترچه ی ETS بوده که تو سایتشم هست، اونقدر ها هم راحت و بی دردسر حل نمیشد سوالاش. همین سوال ذونقه، سوالی که توش p,n داشت، سوال نسبت خطی واسه کانادا تو گراف ها، اون عددی که رقم یکانش 5 بود، اون عدی که رقم فلانش 1000 برایر اون یکی رقمش بود، همون سوال اولش که n^3-p^3 داشت، خب بعضیا اتحادشو بلد نبودن واقعا، و ... .به نسبت راحت بود ولی من خودم با جند تا از بچه ها که صحبت میکردم حداقل ده تا سوال نکته دار و قلق دار میشد پیدا کرد که نشه به راحتی گزینه درست رو انتخاب کرد. شاید برای بچه هایی که فنی بودیم راحت بود ولی یه خانومی که کنار من بودن و رشتشون تجربی بود میگفت براش خیلی هم آسون نبوده. امتحان کوانت این طوری که من سالهاست دارم میشنوم همیشه امتحان آسونی بوده، حالا نمیدونم چرا بچه ها انتظار دارن که سوالای عجیب غریب و ماورایی بایستی سر امتحان میدیدن. آخه اصلا هم منطقی نبود، بعد از اون موضوع رایتینگه طاقت فرسا و اون 50 تا سوال سخت وربال حالا تو کوانت با عجایب روبه رو شیم. من که مخم برای سوالای سخت تر از این دیگه کار نمیکرد. ETS خودش میدونه داره چی کار میکنه، والا فامیل ماها که نبودن یا با بچه های ماه قبل پدر کشتگی که نداشتن بیان این همه اختلاف (به گفته بچه ها) تو دو تا آزمون تو یه سال برقرار کنن. امیدوارم همگی موفق باشیم.

Junior Member REZGAR1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

من هم تو دانشکده زبان بودم و صندلیم طبقه اول ، کنار نرده ها بود (لب پرتگاه )،من چون یه کوله پشتی بزرگ رو هم با خودم برده بودم سر جلسه دور و برم خیلی شلوغ شد یه لحظه نزدیک بودم آب میوه از دستم بیفته و بخورده تو سر یه بنده خدایی تو طبقه همکف، اون پایین! خدا رحم کرد. یه چیزی که من رو خیلی اذیت کرد ، این بود که اون نور آفتاب که از سقف شیشه ای دانشکده می تابید حالت greenhouse رو بوجود آورده بود و من تو سکشن اول وربال انگار رو شبکیه چشمم یه پرده قرمز رنگ زده بودند،احساس گرما هم کردم و یه لحظه حسرت خوردم که چه خوب می شد اگه منم تو یکی از اون کلاسا بودم.
    ولی بقیه شرایط امتحان بنظرم بد نبود.من مداد خواستم بهم دادن و بعد هم تراش خواستم 3 تا مداد دیگه رو بهم دادن!.ماشین حساب هم که خوب کار میکرد.مجری هم که آقای برزآبادی بود خیلی صحبت هاش امیدوارکننده بودو این خیلی خوب بود که به جای 5 دقیقه ، 10 دقیقه مانده به پایان سکشن ها ،زمان باقی مانده رو اعلام می کرد.

و اما در مورد خود امتحان:
    من چون همه مثالی های Analyze an issue & Analyze an Argument POOL را از توسایت ETS نگاه کرده بودم، همین که موضوع ها رو دیدم برام آشنا بود و دیگه درگیر معنی کلمات نبودم ونیاز به فکر کردن زیاد هم نداشتم و شروع کرددم به نوشتم. فکر کنم هردو رو خوب نوشتم...

برای وربال هم من وقتی که ده دقیقه پایانی رو اعلام کرد دیدم سوال نزده زیاد دارم و دیگه زمان زیادی برای استدلال متن نداشتم ، شاید این عدم تنظیم زمان بخاطر این بود که این اولین بای بود من تو امتحان GRE شرکت می کردم.
    کوانت رو هم سطح سوالاتش بنظم در حد مثال های قسمت hard و medium خود کتاب آفیشال گاید بود . ولی صراحتا اعلام میکنم دوستانی که در آینده قصد شرکت در امتحان رو دارن اصلا از سوالات Big Book برای تنظیم وقتشون استفاده نکنند چون سوالات کوانت big book نسبت این این سوالات امتحان واقعی بشدت آسون تره ( من که سوالات کوانت بیگ بوک رو بدون غلط و با 6 دقیقه کمتر از وقت تعیین شده اش می زدم، تو این امتحان مشکل عدم تنظیم زمان برام یکم( یکم زیاد) اضطراب بوجود آورد که چند سوالی رو سوزوند....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)