صفحه 141 از 163 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1624

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " ایرسافام"

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " ایرسافام"

سلام دوستان.من امروز اعتراضم رو فرستادم موسسه ی ایرسافام برای نمره ی رایتینگم.نتیجه هرچی شداینجا اعلام میکنم که تجربه ای باشه برای دیگران.بهم گفتن معمولا زودتر از موعدی که گفتن نتیجه رو اطلاع میدن به امیدخدا.فقط یه سئوال؛کسی اینجاهست تجربه ی اعتراض داشته باشه که ببینم معمولا چقدر در عمل طول میکشه که جواب بدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh1983 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من امروز اعتراضم رو فرستادم موسسه ی ایرسافام برای نمره ی رایتینگم.نتیجه هرچی شداینجا اعلام میکنم که تجربه ای باشه برای دیگران.بهم گفتن معمولا زودتر از موعدی که گفتن نتیجه رو اطلاع میدن به امیدخدا.فقط یه سئوال؛کسی اینجاهست تجربه ی اعتراض داشته باشه که ببینم معمولا چقدر در عمل طول میکشه که جواب بدن؟
    با سلام.
    تايم مشخصي رو كه نميشه گفت چقدر طول ميكشه.ميگن چن ماه طول ميكشه ولي در عمل كمتر از ٢-٣هفته جواب اعتراض مياد.

در ادامه پست بالا جا داره اينم بگم كه نكته قابل توجه درباره اعتراض اينه كه اگر تعداد اعتراضات مورد قبول تو هر سنتر در سال بيشتر يه تعدادي بشه(فكر كنم كمتر از ١٠تاست) از سنتر صلب امتياز ميشه.به همين دليل عموما سنترها زياد رضايت براي اعتراض زدن اپليكنت ندارن و هر كاري ميكنند كه شخص معترض رو از اعتراض منصرفش بكنند.
    پس اگر دوستان واقعا فكر ميكنند نمرشون بالاتر از چيزيه كه گرفتند حتماً اعتراض بزنند. و به نظرات منفي سنترها درباره اعتراض گوش ندن چون همين اعتراضهاي به ظاهر ساده ميتونه منجر به تعطيلي و صلب امتياز سنتر بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMin_AM نمایش پست ها
    در ادامه پست بالا جا داره اينم بگم كه نكته قابل توجه درباره اعتراض اينه كه اگر تعداد اعتراضات مورد قبول تو هر سنتر در سال بيشتر يه تعدادي بشه(فكر كنم كمتر از ١٠تاست) از سنتر صلب امتياز ميشه.به همين دليل عموما سنترها زياد رضايت براي اعتراض زدن اپليكنت ندارن و هر كاري ميكنند كه شخص معترض رو از اعتراض منصرفش بكنند.
    پس اگر دوستان واقعا فكر ميكنند نمرشون بالاتر از چيزيه كه گرفتند حتماً اعتراض بزنند. و به نظرات منفي سنترها درباره اعتراض گوش ندن چون همين اعتراضهاي به ظاهر ساده ميتونه منجر به تعطيلي و صلب امتياز سنتر بشه.
    سلام دوست خوبم.ممنونم از راهنماییت .خدا کنه همینی باشه که شما میگی و2-3 هفته ای جواب بیاد.چون قانونی اش 6-8 هفته هست.ضمنا یه مطلب دیگه،فرمایش شما درمورد اعتراض درسته؛ولی نه دراین موقعیت که سنتر ها دیگه خودشون وظیفه ی تصحیح کردن رو به عهده ندارن(البته مطابق ادعای خودشون).گرچه من خودم اعتراض دادم و دوستان دیگه رو هم که اطمینان دارن به نمره ی بالاتر تشویق به اعتراض میکنم،چون قطعا هرچه که اعتراضها بیشتر باشه این سیستم مسخره هرچی که هست یا لغو میشه یا اصلاح.من واقعا رایتینگم رو به 4تااستاد آیلتس نشون دادم وهر4تاشون اصرار شدیدی کردن که اعتراض بدم.میگفتن مااصولا شاگرد روبه اعتراض تشویق نمیکنیم ولی این رایتینگ شما ونمره ای که بهتون دادن چیزه تابلوییه واقعا

سلام دوست خوبم.ممنونم از راهنماییت .خدا کنه همینی باشه که شما میگی و2-3 هفته ای جواب بیاد.چون قانونی اش 6-8 هفته هست.ضمنا یه مطلب دیگه،فرمایش شما درمورد اعتراض درسته؛ولی نه دراین موقعیت که سنتر ها دیگه خودشون وظیفه ی تصحیح کردن رو به عهده ندارن(البته مطابق ادعای خودشون).گرچه من خودم اعتراض دادم و دوستان دیگه رو هم که اطمینان دارن به نمره ی بالاتر تشویق به اعتراض میکنم،چون قطعا هرچه که اعتراضها بیشتر باشه این سیستم مسخره هرچی که هست یا لغو میشه یا اصلاح.من واقعا رایتینگم رو به 4تااستاد آیلتس نشون دادم وهر4تاشون اصرار شدیدی کردن که اعتراض بدم.میگفتن مااصولا شاگرد روبه اعتراض تشویق نمیکنیم ولی این رایتینگ شما ونمره ای که بهتون دادن چیزه تابلوییه واقعا
    البته حق با شماست.با اين وضع تصحيح جديد كه زياد سنترهاي اينجا جز اسپيكينگ مسئول نيستند.
    اما باز هم حرف خطاي انساني در ميونه.مطمئنا با اين وضعيت اگزمينرهايي كه الان در idp تصحيح ميكنن سرشون خيلي شلوغ و شايد در روز تعداد زيادي رايتينگ تصحيح كنند.
    من يكي از دوستام كه اينجا اگزمينر بود ميگفت كه رسما بعد از ١٠ رايتينگ ذهن اگزمينر كرخت ميشه!!(خودش تجربه نمره دادن به رايتينگي كه نمرش ٧.٥ بود و بهش ٤٠٥ داد رو داشت كه اپليكنت اعتراض زد و بعداً گندش در اومد!)
    اگر مطمعنيد كه غمي نيست.خيلي وقتها از اين مسائل پيش مياد.

Junior Member

سلام
    من يه ايميل به IDP ارسال كردم و توضيح دادم در مورد تذكر تلگرامي ايرسافام و اين جواب رو دريافت كردم

Thank you for your enquiry.

We advise that the marking of IELTS writing papers is performed by a central pool of trained and certified examiners located in various countries. All IELTS papers are anonymised. Examiners are not aware of the personal details or location of the candidates that they are assessing.

Best regards,

Alison

IDP IELTS Australia

IDP Education Ltd

Corporate office:

Level 8, 535 Bourke St

Melbourne VIC 3000

AUSTRALIA

اينطور كه مشخصه خود IDP تصحيح نميكنه بلكه مثل امتحان نهايي سربرگ هارو جدا ميكنه و ميفرسته جاي ديگه، مثلا برگه هاي ايران رو ميفرسته سنتري تو چين يا مالزي و مال اونا رو ميفرسته مثلا تركيه يا ايران

ApplyAbroad Senior Veteran

سلام، من روی رایتینگم اعتراض زده بودم که توی هفته 8 جوابش اومد و البته منفی.

Junior Member

با سلام مجدد
    دوستان من خودم آزمون سوم نوامبر شرکت کردم و البته نمره دلخواهم رو کسب کردم ولی چیزی با این مضمون که برگه ها ارسال به خارج میشه نشنیدم فقط گفتند با مداد مخصوص پر کنید چون برگه ها اسکن میشه و احتمالا جایی فرستاده میشه که البته چیز خاص و عجیبی نیست. در ضمن در پاسخ به دوست عزیز آقا یا خانم conjed من خودم ریدینگ و لیسنینگ رو 9 گرفتم هنگام پر کردن پاسخنامه یک لحظه حس کردم دارم جابجا میزنم شماره ها رو که سریع متوجه شدم و اصلاح کردم. شاید برای ایشون که 6 شدند چنین مشکلی پیش اومده باشه چون بسیار بعیده در مورد قسمتهای objective که حتی یک فرد کم سواد هم میتونه تصحیح کنه اشتباه رخ بده و معمولا اعتراضات به قسمتهای subjective مانند رایتینگ یا اسپینگ هست.
    درضمن دوستان توجه داشته باشید که قسمت پایین برگه رایتینگ بخشی لحاظ شده به عنوان memorized به این معنا که داوطلب نباید حفظ کرده باشه وگرنه نمره را از دست میده و از اونجا که در ایلتس اکثرا پترنها رو حفظ می کنند شاید از این سری سخت گیریها بیشتر شده و این نکته را هم در نظر داشته باشید که writing در زبان آموزی سخت ترین و آخرین مهارتیه که یاد گرفته میشه حتی در زبان مادری پس اختلاف نمره در حد یک یا حتی دو نمره قاب انتظاره. خود من رایتینگم 7 شد هرچند مهارتهای ادراکیم هر دو 9 و مهارت گفتاریم 8.5 شد. د ضمن با شاید باصطلاح بترین آزمون شفاهی دادم.

پس با توکل بر خدا حق اعتراض رو محفوظ بدونید ولی در نظرتون باشه که اونقدر هم یک سنتر اعتبار خودش رو ساده نمیبره زیر سوال

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

@Shoreline:
    طبق این ایمیل writing ها صرفا توسط سنتری که امتحان میدیم تصحیح نمیشه و ممکنه بره کشور دیگه واسه تصحیح (یعنی حرف ایرسافام تاحدی درست بود که گفتن ما تصحیح نکردیم) ولی همه writing ها در استرالیا تصحیح نمیشه (یعنی ایرسافام اینجا به داوطلبا راستشو نگفته(!) و این ابهامات برای همین بود) و ممکنه هر کشور دیگه ای که IELTS برگزار میکنه تصحیح انجام بده و این دقیقا همون چیزی هست که داوطلبای IELTS تو ایران در گذشته خواستارش بودن(!)، همیشه حتی تو همین سایت و همین فروم ها نگاه کنید بودن افرادی که میگفتن سنتر ایران به writing و speaking ما بد نمره میدن و میرفتن آذربایجان و امارات و کشورهای همسایه امتحان میدادن و با این گفته الان خودبخود writing میره کشور دیگه (نه صرفا استرالیا) تصحیح میشه و دیگه نگرانی بابت بد تصحیح کردن توسط سنتر ایرانی برای writing وجود نداره.

دوستانی که تازه امتحان دادن میتونن بگن که تو پاسخنامه writing تغییری داده شده یا نه؟! چون همونطور که حتما پاسخنامه writing رو دیدید نام و شماره داوطلب و نام سنتر بالای پاسخنامه باید نوشته بشه، شاید در نسخه جدید دیگه نام فرد و سنتر رو حذف کرده باشن و فقط به شماره بسنده کنن. لطفا دوستانی که تازه امتحان دادن بگن که بالای پاسخنامه writing چه اطلاعاتی وارد کردن؟
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

نقل قول نوشته اصلی توسط mnakhaei60 نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    دوستان من خودم آزمون سوم نوامبر شرکت کردم و البته نمره دلخواهم رو کسب کردم ولی چیزی با این مضمون که برگه ها ارسال به خارج میشه نشنیدم فقط گفتند با مداد مخصوص پر کنید چون برگه ها اسکن میشه و احتمالا جایی فرستاده میشه که البته چیز خاص و عجیبی نیست. در ضمن در پاسخ به دوست عزیز آقا یا خانم conjed من خودم ریدینگ و لیسنینگ رو 9 گرفتم هنگام پر کردن پاسخنامه یک لحظه حس کردم دارم جابجا میزنم شماره ها رو که سریع متوجه شدم و اصلاح کردم. شاید برای ایشون که 6 شدند چنین مشکلی پیش اومده باشه چون بسیار بعیده در مورد قسمتهای objective که حتی یک فرد کم سواد هم میتونه تصحیح کنه اشتباه رخ بده و معمولا اعتراضات به قسمتهای subjective مانند رایتینگ یا اسپینگ هست.
    درضمن دوستان توجه داشته باشید که قسمت پایین برگه رایتینگ بخشی لحاظ شده به عنوان memorized به این معنا که داوطلب نباید حفظ کرده باشه وگرنه نمره را از دست میده و از اونجا که در ایلتس اکثرا پترنها رو حفظ می کنند شاید از این سری سخت گیریها بیشتر شده و این نکته را هم در نظر داشته باشید که writing در زبان آموزی سخت ترین و آخرین مهارتیه که یاد گرفته میشه حتی در زبان مادری پس اختلاف نمره در حد یک یا حتی دو نمره قاب انتظاره. خود من رایتینگم 7 شد هرچند مهارتهای ادراکیم هر دو 9 و مهارت گفتاریم 8.5 شد. د ضمن با شاید باصطلاح بترین آزمون شفاهی دادم.

پس با توکل بر خدا حق اعتراض رو محفوظ بدونید ولی در نظرتون باشه که اونقدر هم یک سنتر اعتبار خودش رو ساده نمیبره زیر سوال

م
    البته من فقط رو لیستنیگ اعتراض ندارم، من به جز ریدینگ که کاملاً نمره پیش بینی شدم رو گرفتم(7) روی تمام اسکیل ها اعتراض دارم، اسپیکینگ رو 7 دادن در صورتی که انتظار 8-8.5 داشتم رایتینگ 6 دادند مطمئنم کمترین نمره ای که باید میدادند در بدترین شرایط باید 7 بوده و در مورد لیسنیگ این بهترین اسکیلی بودکه دادم یعنی انتظار بیشترین نمره رو ازش داشتم حتی 9، کلاً شاید در حد 10 درصد روی 4-5 تا سوالش شک داشتم که اونم اگر بگیریم هر 4-5 تاشم غلط بوده باشه باید بالای 8 باشم، حرف شما صحیحه یک بیسواد هم میتونه ریدینگ و رایتینگ رو تصحیح کنه اما یک نکته هست بعضی وقتا طرف خستس و ممکنه در نمره دادن اشتباه کنه نه تصحیح کردن مثلاً فرض کن غلطا رو شمرده دیده 6 تا غلط هست بعد نمره 6 داده بعد مسئله دیگه اینکه همه ملت معمولاً لیسنیگ رو بالاترین امتیاز میارن چون نمره گرفتن ازش راحت تره از قسمتای دیگست من به این که میگید شاید جابجا زده باشم هم فکر کردم، اما تقریباً غیر ممکنه به دو دلیل یکی اینکه من سوالات رو با شماره جواب میدم نه به ترتیب مثلاً میگم جواب 2 میشه فلان جواب 3 میشه بیسار از طرف دیگه اگر شما جابجا بزنی به آخرش که برسی(سوال 40) متوجه میشی چون یا جا کم میاری یا اضاف میاری، من تو امتحانات سخت‌تر نمره لیسنینگم همیشه بالاتر بوده دیگه تو امتحان 3 نوامبر که هر کی داده حرف منو تایید میکنه چه لیسنینگ آبکی داشت
    من هنوز وقت نکردم اعتراض بگذارم اما حتماً اعتراض میگذارم چون مطمئنم نمره رایتینگم زیاد میشه، لیسنیگ رو امیدوارم، اسپیکینگ هم با اینکه اعتراض دارم اما چون 7 نمره دلخواهم هست اعتراض نمیگذارم و ریدینگ هم که اصلاً اعتراضی ندارم، جواب اعتراضم که اومد سعی میکنم اینجا اعلام کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)