صفحه 64 از 163 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1624

موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " ایرسافام"

Member manizani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering- Khajeh Nasir

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در خصوص تجربيات آزمون آيلتس در مركز " ایرسافام"

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamakbari نمایش پست ها
    امیدوارم سوالم حذف نشه
    دوستان میشه نحوه نمره دادن لیسینینگ و ریدینگ رو در اختیارم بزارید؟
    مثلا اگه ۲۶تا ریدینگ و اسپیکینگ صحیح بزنیم چند میشه؟
    با تشکر
    میتونی از یکی از دو آدرس زیر استفاده کنی
    http://www.ieltsjuice.com/fa/ielts-s...ator#.VKDamAAA
    یا
    http://ielts.org/researchers/score_p...reporting.aspx
    **Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve**

Junior Member

تجربیات من به شما دوستان عزیز اینکه تو این موسسه به هیچ وجه ثبت نام نکنید. ممکنه به خاطر گوشی وسوسه بشید که ثبت نام کنید ولی بعدا اینقدر تو پاسخگویی و ارسال کارنامه پشیمونتون می کنند. نمره هم بدک نشده که به خاطر نمره نیست که اینو میگم کلا 7 آکدمیک شدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    IE

من هرچی این تاپیک رو میخونم گیج تر میشم....یکی میگه عاااااااالیه یکی میگه افتضااااااااااااااااحه!!!م که ثبت نام کردم چون تاریخ مورد نظر داشت پر میشد و تنها سنتری که بدون دنگ و فنگ پروفایل درست شد و توضیحاتش کامل بود این بود!
    اما الان استرس گرفتم که هدفونش داغوووون نباشه؟من لیسنینگ ام به یه مو بنده که از دست بره ...ینی صدم ثانیه پارازیت داشته باشه من کل سوالام میپره!
    واقعا کیا مشکل هدفون داشتن ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ITIS @ Georg-August-Universität Göttingen

شما نگران همچین موضوعی نباشید.پیش نمیاد.قبل آزمون خیلی چک میشه بشتر از 15 دقیقه هم میذارن یک موزیک لایت گوش کنید و اگه مشکلی بود بگین.پس نگران نباشید.
    در حین آزمون هم مشکلی پیش بیاد خدایی نکرده و 1 به 1000 ، مراقب و مسئول مربوطه هدفون خودشو سریع میده و عوض میکنه.شما تمرکزت رو رو امتحان بزار و فکرتو مشغول این چیز ها نکن. حتی سر جلسه

Member minamaya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering - software

من تو این سنتر هم امتحان دادم. فرق آنچنانی با سنترای دیگه ندارن. البته اگر در سنترهای دیگه تا یک نمره اگزمینر بالا و پایین نمره میده تو این سنتر شاهد 2 نمره بالاتر یا پایینتر خواهید بود. من با خانم تینا صمدیان امتحان اسپیکینگ داشتم. حداقل 1.5 نمره از نمره ای که همیشه در ماکها می گرفتم بهم پایینتر دادن. البته تو همین صفحات هم بگردید خانم دیگه ای رو پیدا می کنید که 2 نمره پایینتر از این خانم گرفته. البته 3 تا آقا بودن تو همین سایت که ازشون راضی بودن!!!!
    خلاصه منظورم اینه که در نهایت به هیچ عنوان نمره خودشو صد در صد کسی نمیگیره البته از هیچ سنتری. خیلی شرایط دیگه هم تاثیر گذاره.
    این حرف من فقط نیست حرف اکثر افرادی هست که تو این سنتر امتحان دادن. چه اومدن اینجا به عنوان آزمون دهنده (نه آزمون گیرنده) نوشتن چه اونهایی که اومده بودن کارنامه بگیرنو برنامشون به خاطر نمره عجیبشون به هم خورده بود. در ضمن من حتی شاهد بودم خانمی برای اعتراض اومده بود ولی منشی اونجا می گفت اعتراض نزنید خیلی محاله نمرتون بالاتر بره!!!!(فکر نمی کنم یه منشی صلاحیت یک چنین حرفی رو داشته باشه چون نه تخصصشو داره نه میدونه اون فرد چقدر مطمئن هست به خودش). به هر حال بهتر دونستم کسانی که تازه می خوان تو این سنتر امتحان بدن این مطالب رو هم بدونن.
    من باید دوباره امتحان بدم. شاید کشورهای همسایه مثل ارمنستان، ترکیه، آذربایجان یا دبی برم که البته تو همین سایت خوندم به جای 800 نفر تو هر آزمون 80 نفر امتحان میدن. مسلما هماهنگی و نظم بیشتر خواهد بود که البته ایرسافام وجدانن نظم خوبی داشت به جز اعلام نتایج در داشبورد هر فرد که برای من چیزی نیومد. در ضمن ممتحن اسپیکینگ هم وقتی داوطلب یک دهم باشه به جای اونهمه داوطلب در روز از چند نفر امتحان میگیره(خب اینا هم آدمن خسته می شن لج میکنن اشتباه میکنن) اما هنوز تصمیمی نگرفتم. در نهایت باید نمره مدنظرمو بگیرم چه ایران چه کشور دیگه. موفق باشید
    ".Where there is a will, there is a way"

تعداد مراقب ها خیلی زیاده هر 15-16 نفر یک مراقب هست و همه هدفون دارن . به یه اشاره میان پیشتون . هدفونهاش خوب بود ولی دقت کنید اون هدفون مغزی هایی که ما توی خونه داریم کیفیتشون بالاتره . ولی اینا هم خیلی خوب بودن و مشکلی نبود

منم یه مختصر تجربمو بخوام بگم ،شاید بتونه به کسی کمک کنه... تاریخ امتحان من 20 دسامبر بود، سری قبل ما (6 دسامبر)گفتن مثکه مشکل هدفون داشتن یه تعدادی، من صندلیم جایی بود تقریبا انتهای سالن و وسط جوری ک شاید نزدیک به 70% داوطلبین رو میدیدم.... همونجوری ک دوستان دیگه گفتن 15-20 دقیقه یه شبه موسیقی پخش میشه ، یه آقایی هم بودن ک بین ردیفا راه میرفت و اصرار داشت ک 10 دقیقه حتما گوش کنیم ک اگه مشکلی داره بررسی کنن... کم هم نبودن ک کسایی ک مشکل داشتن و عوض کردن براشون و تاییدشونو گرفتن.. در طول آزمون هم من ک ندیدم کسی مشکلی براش بوجود اومده باشه مث قطعی یا همچین چیزایی... کیفیت صداش هم از نظر من خوب بود...
    چند تا پست قبل تر در مورد پذیرایی دوستان گفته بودن..، قبل از آزمون خب روال اینجوری بود ک دستمال کاغذی بر میداشتید(لیوان یک بار مصرف میذاشتن به مراتب بهتر بود) ، بیسکوییت ساقه طلایی و خرما میزاشتید تو دستمال به همراه آب معدنی میبردید سر جلسه... ولی موقع کنترل برای ورود به سالن ، کسی به شما دست نمیزنه ک بخواد جیباتونو بگرده، با از این دستگاه ها (عین خارج) شمارو کنترل میکردن ک طبیعتا به شکلات و این چیزا حساس نیست...
    بعد از جلسه هم باز همون چیزای قبلی بود به انضمام فلاکس چای...
    در مورد آزمون شفاهی هم ، واسه من یه 20 دقیقه تاخیر داشت ، یعنی واسه همه 20 دقیقه شیفت میخورد به عقب... غیر از این مشکلی دیگه نداشت...
    ابسرد کن هست اونجا ک اب جوش هم داره ، لیوان هم ک هست ، لیپتون هم هست ، شکلات هم هست.. من چون یکم گلوم ناراحت بود از همش استفاده کردم قبل از آزمون یه چای خوردم ک گلوم باز بشه بقول معروف... اون اپلیکیشن فرم هم نیاز نیست ، فقط یه کپی رنگی از مدرکی ک باهاش ثبت نام کردید کافیه...
    در آخر ، من بار اول بود ک شرکت می کردم ،کل آزمون بنظرم یه سطح متوسط داشت ، نه خیلی آسون بود ک خیلی راحت بشه به همه سوالات بدون فکر جواب داد ، نه خیلی مشکل ک بخواد ادمو کلافه بکنه.. شاید نسبتا رایتینگش موضوعش روتین تر بود (هزینه کردن دولت ها واسه اکتشافات فضایی و اینا)...
    فقط حواستون به صورت سوال خیلی باشه، سر سری نگیریدش... مخصوصا تو ریدینگ بجای Yes / No یه موقع True/ False ننویسید.. این سری تو سکشن اول True / False خواسته بود ، تو سکشن سوم Yes / No...
    در خیلی آخرتر ، به نظر من کاری ک از دست ما داوطلبین بر میاد ، آماده کردن خودمون در بهترین سطح (100% آمادگی) هست ، اگزمینر و سختی اسونی سوال و گرمی سردی هوا و خیلی چیزا دیگه ممکنه تا حدودی در اختیار ما نباشه.. همین ک برنامه داشته باشیم و خودمونو با بهترین شرایط روانه امتحان کنیم ، یه رضایت خاطر داریم ک سهم خودمون رو انجام دادیم... این ک بخوایم با 50 % توان و آمادگیم بریم سر جلسه و انتظار آسونترین سوالای ممکن و روتین ترین رایتینگا و ساده ترین متن ها رو داشته باشیم ، بعدشم بخوایم اگزمینر هرچی ما نگفتیم رو حدس بزنه و بهمون نمره بده شاید زیاد منطقی نباشه...

Junior Member

من اولین تجربه رو با این سنتر داشتم. قبلن تو بریتیش کانسیل امتحان داده بودم و به نظرم همه چی خیلی مرتب و استاندارد و نمره دهی هم دقیقا همون نمره خودم بود. اما در مورد ایرسافام... بدترین مساله قبل از امتحان جوابگویی تلفنی و ای میلی اشونه ..یعنی اگه کاری داشته باشید اصلا نمی تونید بهشون به راحتی دسترسی پیدا کنید. ولی اطلاع رسانی در مورد مکان امتحان و بقیه مسایل اکی بود.
    من 20 دسامبر آزمون داشتم تو هتل استقلال... نظم و برنامه ریزی خیلی خوب بود ولی ای کاش تعداد کمتری رو برای امتحان ثبت نام می کردن چون همهمه و تعداد نفرات خیلی زیاد بود. مسایل امنیتی خوب بود. کیفیت هدفون ها خیلی خوب بود و بسیار منظم چک میشد و تا زمانی که همه اکی ندادن از لحاظ صدا و هدفون آزمون شروع نشد. سوالات امتحانی خوب بود بخصوص رایتینگ .
    روز امتحان اسپیکینگ من ممتحنم خانم شریعتی بود. از آسونی و چرتی سوالات بخش سوم من دقیقا اونجور که می خواستم نتونستم عملکرد خوبی داشته باشم. اگزمینر هم خیلی تند تند حرف من رو قطع می کرد و به سوال بعدی می رفت...من بدون وقفه حرف میزدم ولی این دلیل بر این نمیشه که ادم استرس نداشته باشه و این کارشون بیشتر به من استرس میداد. فقط امیدوارم نمره خوبی بده . خیلی خوشحالتر میشدم مثل تجربه ایلتس قبلیم اگزمینر نیتو بودن.

در نهایت این که به نظر من اگه کسی بخواد با هدفون امتحان بده تنها شانس خوبی که داره ایرسافامه و متاسفانه با بسته شدن بریتیش کانسیل و نبود رقابت مثبت بین سنترهای مختلف شانس زیادی در انتخاب سنتر نداریم. من هنوز نمره ام رو نگرفتم ولی تا اینجا از 5 به این مرکز عدد 3.5 رو میدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pisces90 نمایش پست ها
    من هرچی این تاپیک رو میخونم گیج تر میشم....یکی میگه عاااااااالیه یکی میگه افتضااااااااااااااااحه!!!م که ثبت نام کردم چون تاریخ مورد نظر داشت پر میشد و تنها سنتری که بدون دنگ و فنگ پروفایل درست شد و توضیحاتش کامل بود این بود!
    اما الان استرس گرفتم که هدفونش داغوووون نباشه؟من لیسنینگ ام به یه مو بنده که از دست بره ...ینی صدم ثانیه پارازیت داشته باشه من کل سوالام میپره!
    واقعا کیا مشکل هدفون داشتن ؟
    سلام
    دوست عزیز از لحاظ نظم و انضباط و هدست اصلا و ابدا نگران نباش، تو این چیزا عالین ولی نمره دادن و نمیدونم والا، من تو خونه 5 تا کتاب کبریج از 20 تا آزمون 19 تا رو 7.5 شدم (لیسینینگ) اینجا 6.

سلام . من دیده بودم بچه ها گفتن که ایرسافام نتایج رو بهشون اس ام اس زده . دقیقا کی این کارو میکنه ؟ قبل از اینکه نتایج توی سایت بیاد ؟ یه روز قبل از روز موعود ؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)