صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: تبديل نمرات تافل و آيلتس به يكديگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبديل نمرات تافل و آيلتس به يكديگر

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilmkp نمایش پست ها
    معمولا دانشگاهها در قسمت ادمیشنشون مینویسن چه ازمون هایی رو قبول دارن. بعضا اگه میبینید ننوشته ایلتس رو ، از خود دانشگاه سوال کنید. اگه قبول داشته باشن مینیمم رو هم بهتون میگن.
    برای معادل سازی خود ایلتس با تافل هم دانشگاه باید بهتون بگه مثلا بعضی از دانشگاههای امریکایی ایلتس بالاتری از معادل تافل میخوان (مثلا اگه مینیمم تافلشون 80 باشه ایلتس 7 میخوان نه 6.5 ) یا برعکسش برای دانشگاههای استرالیایی صادقه. پس معادل سازی رو هم از دانشگاه بپرسین بهتره.

ممنمون بابت راهنمایی
    پس با این حساب من اول دانشگاههایی رو که میخوام applyکنم اول مشخص کنم بعد واسه امتحان تصمیم بگیرم که آیلتس بدم یا تافل؟
    اینکه بخوام آیلتس بدم واسه آمریکا ممکن بعضی از دانشگاهها به مشکل برخورد کنم؟درسته؟

Junior Member sunib آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BA Student of English Translation and Interpreting at IAUSTB

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمره تافل به IELTS

دوستان سلام

من می‌خواستم هر چه سریع‌تر شروع کنم به زبان خوندن؛ فقط یه مشکلی هست اونم اینه که من فعلاً فقط حدود 10تا دانشگاه رو بررسی کردم و فرصت نداشتم که فول‌تایم همه‌ی دانشگاه‌ها رو بخونم و ببینم هر دانشگاهی نمره‌ی کدوم آزمون رو می‌خواد.
    یکی از اساتیدم گفتن که تافل بیشتر مدنظر دانشگاه‌های امریکا هستش و کانادا بیشتر آیلتس رو قبول داره! از اون‌جایی که اولویت من هم آمریکا و کانادا هستش، الآن باید چی‌کار کنم به نظرتون؟
    تافل بدم یا آیلتس؟
    یه کم ریسکه انتخابش....که مثلاً بعد آزمون دادم ببینم دانشگاهی که می‌خوام اقدام کنم اون یکی آزمون رو قبول داره...

آیا قابل تبدیل هستن به هم؟ مثلاً یه دانشگاهی فقط آیلتس رو قبول داشته باشه، من نمره‌ی تافلم رو براشون ایمیل کنم ایرادی داره؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید واقعاً نمی‌دونم برای تافل اقدام کنم یا آیلتس

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمره تافل به IELTS

دوست عزیز تقریبا میشه گفت تمامی دانشگاه ها این دو آزمون رو قبول دارن و نمرات رو به همدیگه تبدیل میکنن مگر در شرایط خاص که حتما توی سایتشون ذکر کردند که من تاحالا همچین شرایطی رو واسه اپلای اکادمیک ندیدم .مگر در شرایط مهاجرتی که اونم باید خدمتتون عرض کنم که آیلتس متداول تر هست و مثلا در مورد گرفتن ویزای کاری استرالیا باید آیلتس جنرال بدید تافل رو قبول ندارند
    ضمنا در مورد آیلتس یا تافل بیشتر به این نگاه کنید که با شرایط کدوم امتحان بیشتر راحت هستید

پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sunib نمایش پست ها
    دوستان سلام

من می‌خواستم هر چه سریع‌تر شروع کنم به زبان خوندن؛ فقط یه مشکلی هست اونم اینه که من فعلاً فقط حدود 10تا دانشگاه رو بررسی کردم و فرصت نداشتم که فول‌تایم همه‌ی دانشگاه‌ها رو بخونم و ببینم هر دانشگاهی نمره‌ی کدوم آزمون رو می‌خواد.
    یکی از اساتیدم گفتن که تافل بیشتر مدنظر دانشگاه‌های امریکا هستش و کانادا بیشتر آیلتس رو قبول داره! از اون‌جایی که اولویت من هم آمریکا و کانادا هستش، الآن باید چی‌کار کنم به نظرتون؟
    تافل بدم یا آیلتس؟
    یه کم ریسکه انتخابش....که مثلاً بعد آزمون دادم ببینم دانشگاهی که می‌خوام اقدام کنم اون یکی آزمون رو قبول داره...

آیا قابل تبدیل هستن به هم؟ مثلاً یه دانشگاهی فقط آیلتس رو قبول داشته باشه، من نمره‌ی تافلم رو براشون ایمیل کنم ایرادی داره؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید واقعاً نمی‌دونم برای تافل اقدام کنم یا آیلتس

این لیستی هست که دانشگاه دارمشتات آلمان اعلام کرده. البته فقط تبدیل آیلتس و تافل نیست و تقریبا اکثر زبانها رو داره. امیدوارم به درد بخوره.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

تبدیل نمرات دو ازمون از طریق خود سایت ETS :

https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-دانشگاه آزاد شهرکرد

سلام دوستان
    من آیلتس جنرال 6.5 دارم. میخواستم بدونم میشه تبدیلش کرد به تافل تا آکادمیک بتونم اقدام کنم و مجبور نشم دوباره امتحان آیلتس آکادمیک بدم؟
    ممنون

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)