صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: تبديل نمرات تافل و آيلتس به يكديگر

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمرات IELTS, TOEFL و .... به هم

لینک زیر رو ببینید :

http://www.eurogates.nl/en-TOEFL-IEL...re-conversion/

پیش فرض تبدیل نمره تافل به IELTS

سلام، اگه من امتحان تافل بدم، بعد یه وقت یه دانشگاهی؛ نمره IELTS از من بخواد، آیا این دو نمره قابل تبدیل به هم هستند؟(مثل iBT و pBT )

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمره تافل به IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_hesabi_00 نمایش پست ها
    سلام، اگه من امتحان تافل بدم، بعد یه وقت یه دانشگاهی؛ نمره IELTS از من بخواد، آیا این دو نمره قابل تبدیل به هم هستند؟(مثل iBT و pBT )
    سلام
    معمولا اکثر دانشگاه ها قبول می کنند و نمره آیلس و تافل قابل تبدیل هستند... ولی مثلا برای ویزا، کشوری مثل استرالیا فقط نمره آیلس را قبول می کند... پس با آینده نگری بیشتر در انتخاب امتحان زبان دقت کنید و پروسه اپلای و ویزا خود را سرعت ببخشید... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمرات تافل کامپیوتری و اینترنتی به کاغذی/تبدیل نمره ایلتس و تافل به یکد

به نظره من اصلاً قابل تبديل نيستن، چون هر دانشگاهی با هم ديگه فرق ميکنه، مثلاً برايه کانادا يک دانشگاه که اسمشو يادم نمياد ايلتس 7 رو با تفل 89 حداقل احتياج برايه انگليسی گزاشته بود. و يه دانشگاه تو انگليس ايلتس 6.5 رو با تفل 95! پس به نميشه به طوره قطعی گفت چه نمره ای تو يه سيستم ديگه چی ميشه

Junior Member shadanshadan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    condensed matter physics, Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

سلام دوستان

این معادلسازی تافل و آیلتس که ETS گذاشته درسته؟

http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
    TOEFL Score IELTS Band
    0–31 0–4
    32–34 4.5
    35–45 5
    46–59* 5.5
    60–78* 6
    79–93* 6.5
    94–101* 7
    102–109* 7.5
    110–114 8
    115–117 8.5
    118–120 9
    When you face a problem, try to find a solution ... not the reasons

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

پیش فرض پاسخ : تبدیل نمرات IELTS, TOEFL و .... به هم

سلام دوستان

من یک فایل تو سایت ETS پیدا کردم که نمرات IBT و IELTS رو با هم مقایسه میکنه! حتی توی سکشن های مختلف!
    گفتم شاید براتون جالب باشه! ضمیمه هم کردم
    http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط Simon : November 14th, 2013 در ساعت 12:43 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبديل نمرات تافل و آيلتس به يكديگر

در این حداول تبدیل بایستی به این نکته توجه داست که 118 تافل هر چند معادل 9 ایلتس است اما به لحاظ محتوایی ایلتس به مراتب بالاتر است و این مدعا بر اساس چهار چوب مشترک اروپایی که 120 تافل را در حد سطح C1 تعیین کرده است مشخص می شود در حالی که حتی نمره ی 8.5 ایلتس به لحاظ محتوایی از 120 تافل هم بالاتر است و در سطح C2 است.

Member globaltourism آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tourism Management

دوستان من تجربه خودم رو از 4 سال سرچ در سابتهای دانشگاههای امریکا میگم :
    حدوداً 98% دانشگاههای امریکا هم آیلز رو قبول دارن هم تافل !
    حدوداً 50% دانشگاهها در حق آیلز کم لطفی میکنن !
    حدوداً 20% دانشگاهها نمره های آیلز رو بالاتر از نمره های تافل ارزیابی میکنن !
    حدوداً 30% دانشگاهها بصورت منصفانه هر دو نمرات آزمونها رو ارزیابی میکنن !
    به نظر من اگر هرفتون امریکا هست، حتماً برید سمت تافل! به چند دلیل :
    1. کلماتش و کلاً فرمتش بیشتر به درد درسهاتون تو امریکا میخوره.
    2. گرفتن SAT CAT GRE GMAT بعد از گرفتن تافل آسونتره تا بعد از اخذ آیلز.
    3. اکثر دانشگاههای امریکا همونطور که گفتم، بیشتر با تافل آشنا هستند و بیشتر از آیلز قبولش دارن.
    4. تافل به مراتب امتحان آسونتری هست نسبت به آیلز ( به نظر شخصی بنده )! اما جالب هست بدونید که آیلز خیلی استانداردتر هست نسبت به تافل و سطح زبان شما رو بخوبی ارزیابی میکنه !
    شخصاً امتحان آیلز میدم با اینکه قصدم برای امریکا هست. اونم بخاطر اینه که بهش اشراف کامل دارم و لحجه بریتیش واسم خیلی آسونتره تا امریکن ! یه امتیازی که آیلز نسبت به تافل داره، شاید بشه گفت اینه که برای دفاع از این سوال در مصاحبه ویزا که چرا امریکا رو انتخاب کردید، میتونم بگم : چون واسه رشته ام بهتره، با این وجود میخواستم برای استرالیا و انگلیس اقدام کنم و به همین خاطر آیلز گرفتم ! شاید بتونه یه مقداری به شانس ویزا اضافه کنه !
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من میخواستم دانشگاههای آمریکا apply کنم تو سایت بعضی از دانشگاهها دیدم که فقط toeflمیخوان میخواستم بدونم این تبدیل نمره ی Ielts به ،toefl که صحبتش هست دقیقا چیه؟دانشگاهها باید تو سایتشون اشاره کنن که این تبدیل رو می پذیرن یا نه ؟این تبدیل رو کی باید انجام بده؟کدوم سازمان؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Polymer Eng./MS. Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط monase نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم دانشگاههای آمریکا apply کنم تو سایت بعضی از دانشگاهها دیدم که فقط toeflمیخوان میخواستم بدونم این تبدیل نمره ی Ielts به ،toefl که صحبتش هست دقیقا چیه؟دانشگاهها باید تو سایتشون اشاره کنن که این تبدیل رو می پذیرن یا نه ؟این تبدیل رو کی باید انجام بده؟کدوم سازمان؟
    معمولا دانشگاهها در قسمت ادمیشنشون مینویسن چه ازمون هایی رو قبول دارن. بعضا اگه میبینید ننوشته ایلتس رو ، از خود دانشگاه سوال کنید. اگه قبول داشته باشن مینیمم رو هم بهتون میگن.
    برای معادل سازی خود ایلتس با تافل هم دانشگاه باید بهتون بگه مثلا بعضی از دانشگاههای امریکایی ایلتس بالاتری از معادل تافل میخوان (مثلا اگه مینیمم تافلشون 80 باشه ایلتس 7 میخوان نه 6.5 ) یا برعکسش برای دانشگاههای استرالیایی صادقه. پس معادل سازی رو هم از دانشگاه بپرسین بهتره.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)