صفحه 185 از 260 نخستنخست ... 85135175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195235 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 2599

موضوع: FSW 2013 - كسانى كه كيس نامبر گرفته اند

پیش فرض پاسخ : FSW 2013 - كسانى كه كيس نامبر گرفته اند

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandesan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدیکال من هم 5شنبه امد. ( ضمن تشکر از اقای hvakilian که خیلی در این مسیر کمک نمودند)
    من یک مشکلی دارم ممنون می شوم اگر دوستان بتوانند کمک کنند
    موقع ارسال پرونده من ترجمه کارت پایان خدمتم را هم فرستادم (در ان زمان من عینکی بودم ) در پشت کارت قد و رنگ چشمم را میشی ثبت کردند و در فرمهای ارسالی به کانادا نیز من مجبور شدم رنگ چشم را میشی انتخاب کنم در حالی که رنگ چشم من سبز هستش.و در عکس ارسالی نیز رنگ چشم نسبتا مشخص است که سبز است .الان هم برای اپدیت مدارک از من رنگ چشم و قد خواستند .من باید برای رنگ چشم چه رنگی را اعلام کنم.بعدش برای چی رنگ چشم و قد را دوباره می خواهند ؟
    ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    تبریک فراوااااان برای دریافت مدیکالتون.

من بطور قطع میتونم بگم که شما باید رنگ واقعی چشمتون رو اعلام کنید. اگر چه از من در زمان مدیکال رنگ چشم و قد رو نخواسته بودند، اما در زمان دریافت پاس ریکویست فرمی رو دریافت کردم که از من خواسته بود رنگ چشم و قد خودم و همسرم رو در اون قید کنم. همچنین پشت یکی از عکسهای ارسالی برای دریافت ویزا میبایست رنگ چشم و قد ثبت و به همراه بقیه مدارک به سفارت ارسال بشه. اینشالا وقتی که ویزا به دستتون رسید در فرم CoPR عکس الصاقیتون رو میبینید و قد و رنگ چشمتون هم در همون فرم ثبت شده که به طور قطع توسط آفیسر در زمان لند با مشخصات ظاهری شما مطابقت داده میشه.
    کد رشته: 2147 | ارسال مدارک: 2103-05-22 | دریافت مدارک در کانادا: 2013-05-27 | انتقال به ویزا آفیس (آنکارا): 2013-08-12 | نیت برای جی-سی-ام-اس: 2014-04-22 | نامه مدیکال: 2014-04-25 | ارسال مدیکال: 2014-05-07 | دریافت مدارک در ویزا آفیس: 2014-05-23 | پاس ریکوئست: 2014-07-09 | صدور ویزا: 2014-07-23

نقل قول نوشته اصلی توسط hormozet نمایش پست ها
    دوستان نگران نباشید. کار داره میره جلو. حالا با کمی تاخیر ولی مدیکال همه میاد. البته تا اینجاش بگم که وکیل خیلی مهمه در تنظیم پرونده و پکیج مهاجرتی بدون عیب و نقص. یکی از عواملی که باعث میشه زودتر یک پرونده جواب بگیره تنظیم دقیق مستندات ارسالی و بررسی قبلی توسط وکیل هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallant305 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    با احترام فراوان به فرموده شما، ولی وکلیل مهاجرت فقط در نقش پستچی عمل میکنه و هیچ تاثیری در روند رسیدگی به پرونده نداره. اگه کسی تمامی موارد رو مو به مو رعایت کنه معمولا مشکلی پیش نمیاد. اگه این طور بود الان همه اونایی که وکیل دارن ویزاهاشون رو گرفته بودن. شاد باشین
    من یک ماه قبل از اقدام به دفتر دو وکیل مهاجرت بسیار معروف رفتم (که البته خودشون در وبسایتها و وبلاگهاشون مدعی هستند که بسیاری از همکارانشون ... اند). جالب اینکه agent های محترمشون به من گفتند من اصلا شرایط اقدام رو ندارم و حتی کد رشته من در لیست مهاجرت وجود نداره!!! اما اگر 4500 دلار بهشون پرداخت کنم WES رو برام مجانی انجام میدن و شاید یه کاری بکنن که بتونم اقدام کنم... به نظر من هم اگر مطالب موجود در سایت CIC به دقت مطالعه بشه و طبق اون عمل بشه بعیده که احتیاجی به مشاوره و کمک از وکیل باشه (البته اگر یدونه واقعیش رو پیدا کردید)
    کد رشته: 2147 | ارسال مدارک: 2103-05-22 | دریافت مدارک در کانادا: 2013-05-27 | انتقال به ویزا آفیس (آنکارا): 2013-08-12 | نیت برای جی-سی-ام-اس: 2014-04-22 | نامه مدیکال: 2014-04-25 | ارسال مدیکال: 2014-05-07 | دریافت مدارک در ویزا آفیس: 2014-05-23 | پاس ریکوئست: 2014-07-09 | صدور ویزا: 2014-07-23

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezax1978 نمایش پست ها
    من یک ماه قبل از اقدام به دفتر دو وکیل مهاجرت بسیار معروف رفتم (که البته خودشون در وبسایتها و وبلاگهاشون مدعی هستند که بسیاری از همکارانشون ... اند). جالب اینکه agent های محترمشون به من گفتند من اصلا شرایط اقدام رو ندارم و حتی کد رشته من در لیست مهاجرت وجود نداره!!! اما اگر 4500 دلار بهشون پرداخت کنم WES رو برام مجانی انجام میدن و شاید یه کاری بکنن که بتونم اقدام کنم... به نظر من هم اگر مطالب موجود در سایت CIC به دقت مطالعه بشه و طبق اون عمل بشه بعیده که احتیاجی به مشاوره و کمک از وکیل باشه (البته اگر یدونه واقعیش رو پیدا کردید)
    ضمن احترام به همه عزیزان

بنده عرض کردم وکیل نه شیاد ! البته آدم باید یک وکیل خوب رو از روی سابقه کارش و کیس هایی که بررسی کرده پیدا کنه و این هم کار سختیه ولی نشدنی نیست. ببینید حتی کسانی که خیلی هم آدمهای تیزی هستند ممکنه یکسری موارد رو ندونند و مخصوصا زمانی که اجحافی در حقت بشه و باید از خودت ذفاع کنی و لایحه بنویسی. بنابراین من به همه و حتی خودم توصیه نمی کنم که بدون وکیل و تنهایی اقدام کنند. خودم از وکیل استفاده کردم و مفید بود. توی تنظیم فرمها و اینکه چی بنویسیم و چی ننویسیم که سو برداشت ازش نشه و عدم مطابقتی بین واقعیت و موارد ابرازی نباشه واقعا وکیل مهمه. ممکنه این وسط 3 الی 4 هزار دلاری از دست بدیم ولی حداقل پرونده مون رو برای یک دولت کاملا الکترونیک که تا 50 سال دیگه سابقه تو پیش خودش نگهداری می کنه خراب نمی کنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezax1978 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تبریک فراوااااان برای دریافت مدیکالتون.

من بطور قطع میتونم بگم که شما باید رنگ واقعی چشمتون رو اعلام کنید. اگر چه از من در زمان مدیکال رنگ چشم و قد رو نخواسته بودند، اما در زمان دریافت پاس ریکویست فرمی رو دریافت کردم که از من خواسته بود رنگ چشم و قد خودم و همسرم رو در اون قید کنم. همچنین پشت یکی از عکسهای ارسالی برای دریافت ویزا میبایست رنگ چشم و قد ثبت و به همراه بقیه مدارک به سفارت ارسال بشه. اینشالا وقتی که ویزا به دستتون رسید در فرم CoPR عکس الصاقیتون رو میبینید و قد و رنگ چشمتون هم در همون فرم ثبت شده که به طور قطع توسط آفیسر در زمان لند با مشخصات ظاهری شما مطابقت داده میشه.

سلام آقا رضا

خوب راه حل چیست ؟ من نامه بنویسم مبنی بر اینکه رنگ چشم قید شده در کارت پایان خدمت اشتباه است ؟آیا افیسر قبول میکنه ؟
    اگر الان اعلام کنم رنگ چشم سبز هست و هیچ توضیحی ارائه ندهم ، امکان داره که با مدارک و فرم قبلی که رنگ چشم میشی قیدشده چک کنند؟

سلام آقا رضا

خوب راه حل چیست ؟ من نامه بنویسم مبنی بر اینکه رنگ چشم قید شده در کارت پایان خدمت اشتباه است ؟آیا افیسر قبول میکنه ؟
    اگر الان اعلام کنم رنگ چشم سبز هست و هیچ توضیحی ارائه ندهم ، امکان داره که با مدارک و فرم قبلی که رنگ چشم میشی قیدشده چک کنند؟
    حقیقتش نمیدونم لازم هست توضیحی داده بشه یا نه. البته همه ما در فرم Genereic Application Form IMM0008 این اطلاعات رو یکبار همون اول ابراز کردیم. اینکه مجددا اینها رو میپرسند حتما دلیلی داره که من بی اطلاع هستم. شاید دوستمون hormozet بتونن در این خصوص از وکیلشون سوال بپرسند.

ضمن احترام به همه عزیزان

بنده عرض کردم وکیل نه شیاد ! البته آدم باید یک وکیل خوب رو از روی سابقه کارش و کیس هایی که بررسی کرده پیدا کنه و این هم کار سختیه ولی نشدنی نیست. ببینید حتی کسانی که خیلی هم آدمهای تیزی هستند ممکنه یکسری موارد رو ندونند و مخصوصا زمانی که اجحافی در حقت بشه و باید از خودت ذفاع کنی و لایحه بنویسی. بنابراین من به همه و حتی خودم توصیه نمی کنم که بدون وکیل و تنهایی اقدام کنند. خودم از وکیل استفاده کردم و مفید بود. توی تنظیم فرمها و اینکه چی بنویسیم و چی ننویسیم که سو برداشت ازش نشه و عدم مطابقتی بین واقعیت و موارد ابرازی نباشه واقعا وکیل مهمه. ممکنه این وسط 3 الی 4 هزار دلاری از دست بدیم ولی حداقل پرونده مون رو برای یک دولت کاملا الکترونیک که تا 50 سال دیگه سابقه تو پیش خودش نگهداری می کنه خراب نمی کنیم.
    من هم ضمن احترام به نظرات همه دوستان، معتقدم موضوع و فرآیند پیچیده ای در پروسه اپلای وجود نداره که نیاز به وکیل داشته باشه. وکیل ها هم همون کارایی رو می کنن که ما خودمون انجام دادیم و خیلی روشن توضیح داده شده که داشتن وکیل هیچ مزیتی ایجاد نمیکنه. در ضمن، ما اخیراً دوستانی داشتیم که از وکیلاشون به خاطر عدم پاسخگویی مناسب و به موقع شاکی بودن. نهایتاً این یه تصمیم شخصیه و هر کسی شرایط خودش رو بهتر میدونه ولی به نظر من وکیلا ارزش افزوده آنچنانی ندارند مگه اینکه یکی نتونه مدارک رو بخونه یا وقتش رو نداشته باشه.
    این بحث تمومی نداره و من امیدوارم همه دوستان چه وکیل دارها و چه بی وکیل ها به زودی مراحل رو طی کنن و به وطن جدید پا بذارن.
    رشته شغلی: مهندسی شیمی (2134)، دریافت مدارک در سیدنی: 22 می 2013، فایل نامبر: 1 آگوست 2013
    مدیکال ریکوئست: 7 آگوست 2014، انجام مدیکال: 28 آگوست
    پاس ریکوئست: 5 نوامبر، صدور ویزا: 19 نوامبر

Junior Member

سلام دوستان
    مدیکال من هم 5شنبه امد. ( ضمن تشکر از اقای hvakilian که خیلی در این مسیر کمک نمودند)
    من یک مشکلی دارم ممنون می شوم اگر دوستان بتوانند کمک کنند
    موقع ارسال پرونده من ترجمه کارت پایان خدمتم را هم فرستادم (در ان زمان من عینکی بودم ) در پشت کارت قد و رنگ چشمم را میشی ثبت کردند و در فرمهای ارسالی به کانادا نیز من مجبور شدم رنگ چشم را میشی انتخاب کنم در حالی که رنگ چشم من سبز هستش.و در عکس ارسالی نیز رنگ چشم نسبتا مشخص است که سبز است .الان هم برای اپدیت مدارک از من رنگ چشم و قد خواستند .من باید برای رنگ چشم چه رنگی را اعلام کنم.بعدش برای چی رنگ چشم و قد را دوباره می خواهند ؟
    ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
    دوست عزیز،
    وقتی مطلب شما رو خوندم رفتم سراغ مدارک خودم. دیدم که در فرم
    Genereic Application Form IMM0008 اولیه، قد خودم رو 185 سانت و رنگ چشم رو قهوه ای زده بودم. در آخرین فرم که برای گرفتن ویزا براشون فرستادم (یک فرم 1 صفحه ای) قد رو 187 سانت و رنگ چشم رو سیاه زدم.
    ویزا رو هم بدون هیچ مشکلی گرفتم. حقیقتش اینه که اصلا یادم نبود که این اطلاعات رو اون اول هم گرفته بودن و الان که اینجا بحث شد، چک کردم.
    این اتفاقی که برای من افتاد و مشکلی هم پیش نیامد و الان هم ویزا رو دارم و در فرم CoPR بر اساس آخرین فرمی که فرستادم این اطلاعات رو زده.
    حالا نمی دونم موقع لندینگ مشکلی باشه یا نه.
    - ارسال مدارک 20/08/2013 - مدرک در کانادا 28/08/2013 - دریافت PER از CIO ا 26/11/2013 - دریافت AOR از سیدنی - استرالیا 11/12/2013- دریافت نامه مدیکال ا 29/04/2014
    - انجام مدیکال ا 22/05/2014 - خط سوم در ECAS ا 29/05/2014 - Decision Made on 2/07/2014 - درخواست پاسپورت 3/07/2014 - صدور ویزا 25/08/2014- لندینگ 04/02/2015

ضمن احترام به همه عزیزان

سلام دوست عزيز

من براي پرونده ي سال 2007 مون وکيل داشتم. انتخابش رو هم به توصيه دوستاني که کيسهاي موفق مهاجرتي باهاش داشتند انجام داده بودند. اون موقع نه زبانم در حدي بود که اعتماد به نفس کافي داشته باشم نه اصلا" سر در مي آوردم که مقررات مهاجرت کانادا رو از کجا ميشه پيدا کرد و مطمئن شد درستش چيه.
    همون موقع هم ديدم در فرمهايي که وکيل برامون پر کرده بود و ازمون امضا گرفت يه سري که اطلاعات شناسنامه اي بود يه سري هم که مربوط به سوابق کاري ميشد عينا" و کلمه به کلمه از متني که براشون نوشته بودم کپي کرده بود.
    آخرش هم که پرونده هاي قبل از 2008 رو يهو فرستادن رو هوا، خبر اين قضيه رو خودم زودتر متوجه شدم و با وکيل تماس گرفتم. بعدش ديدم اشخاص خاصي از اون سري قبل از انحلال پرونده شون بر اساس مقصدي که در فايل تعيين کرده بودند براشون درخواست از استان مربوطه اومده که اون خبر رو هم من مطلع شدم و به وکيل مربوطه دادم... و در زمينه منحل شدن روند رسيدگي به پرونده مون هم هيچ کاري نکرد يا نتونست بکنه. در همين رابطه وکلايي رو ديدم که با اعلام طرح شکايت از دولت کانادا و غيره مجددا" از موکلينشون پول گرفتند که خوشبختانه من ديگه در اين رابطه متضرر نشدم.

اين سري خودم همه ي مطالب سايت رو دانلود کردم پرينت گرفتم و با مارکر افتادم به جونش. ديدم هيچ مطلب مبهمي درکار نيست اين بود که خودم دست به کار شدم.
    به نظر من دو نکته رو بايد درنظر داشت:

1- تا جايي که من ميدونم اين حضرات عموما" وکيل به معناي حقوق دان که کارشون طرح دعاوي قانوني باشه نيستند. اينها براي شما فرم پر ميکنند، براتون پست ميکنند، براتون پول واريز ميکنند و جواب نامه هاتون رو ميگيرند. توصيه ام به کساني که هنوز اپلاي نکردن هم اينه که اگه راحتتريد که اين مراحل رو کس ديگه براتون انجام بده بريد سراغشون. در غير اين صورت هيچ ابهامي در اينستراکشن هاي اداره ي مهاجرت به اون شکل نيست که نياز به تفسير داشته باشه. و با يه ريدينگ آيلتس 5 هم ميشه به وضوح متوجه همه ي چيزي که مورد نياز هست شد.

2- کار اين مشاورين به هرحال يه جور تجارته و وقتي باهاشون صحبت ميکنيد خواه نا خواه بايد بگند که کار خاصي براتون انجام ميدند که خودتون قادر به انجامش نيستيد.
    کد رشته: 2132 / دريافت مدارک در سي آي او: 2013/06/18
    دریافت فایل نامبر: 2013/09/05 / دریافت نامه از ورشو: 2013/10/17
    دریافت مديکال: 2014/07/29 / پاس ريکوئست: 2014/10/20 / دريافت ويزا: 2014/11/02

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinCA نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

من براي پرونده ي سال 2007 مون وکيل داشتم. انتخابش رو هم به توصيه دوستاني که کيسهاي موفق مهاجرتي باهاش داشتند انجام داده بودند. اون موقع نه زبانم در حدي بود که اعتماد به نفس کافي داشته باشم نه اصلا" سر در مي آوردم که مقررات مهاجرت کانادا رو از کجا ميشه پيدا کرد و مطمئن شد درستش چيه.
    همون موقع هم ديدم در فرمهايي که وکيل برامون پر کرده بود و ازمون امضا گرفت يه سري که اطلاعات شناسنامه اي بود يه سري هم که مربوط به سوابق کاري ميشد عينا" و کلمه به کلمه از متني که براشون نوشته بودم کپي کرده بود.
    آخرش هم که پرونده هاي قبل از 2008 رو يهو فرستادن رو هوا، خبر اين قضيه رو خودم زودتر متوجه شدم و با وکيل تماس گرفتم. بعدش ديدم اشخاص خاصي از اون سري قبل از انحلال پرونده شون بر اساس مقصدي که در فايل تعيين کرده بودند براشون درخواست از استان مربوطه اومده که اون خبر رو هم من مطلع شدم و به وکيل مربوطه دادم... و در زمينه منحل شدن روند رسيدگي به پرونده مون هم هيچ کاري نکرد يا نتونست بکنه. در همين رابطه وکلايي رو ديدم که با اعلام طرح شکايت از دولت کانادا و غيره مجددا" از موکلينشون پول گرفتند که خوشبختانه من ديگه در اين رابطه متضرر نشدم.

اين سري خودم همه ي مطالب سايت رو دانلود کردم پرينت گرفتم و با مارکر افتادم به جونش. ديدم هيچ مطلب مبهمي درکار نيست اين بود که خودم دست به کار شدم.
    به نظر من دو نکته رو بايد درنظر داشت:

1- تا جايي که من ميدونم اين حضرات عموما" وکيل به معناي حقوق دان که کارشون طرح دعاوي قانوني باشه نيستند. اينها براي شما فرم پر ميکنند، براتون پست ميکنند، براتون پول واريز ميکنند و جواب نامه هاتون رو ميگيرند. توصيه ام به کساني که هنوز اپلاي نکردن هم اينه که اگه راحتتريد که اين مراحل رو کس ديگه براتون انجام بده بريد سراغشون. در غير اين صورت هيچ ابهامي در اينستراکشن هاي اداره ي مهاجرت به اون شکل نيست که نياز به تفسير داشته باشه. و با يه ريدينگ آيلتس 5 هم ميشه به وضوح متوجه همه ي چيزي که مورد نياز هست شد.

2- کار اين مشاورين به هرحال يه جور تجارته و وقتي باهاشون صحبت ميکنيد خواه نا خواه بايد بگند که کار خاصي براتون انجام ميدند که خودتون قادر به انجامش نيستيد.
    کاملا" درسته، منم شرایطم تقریبا" مثل شماست، 18.march.2009 اقدام کردم توسط وکیل (خانم فرزانه ابروانی)، بعدش به علت یه راهنمایی نادرست در سال 2012 ریجکت شدم، مطمئنا" اگه وکیل نمی گرفتم الان کانادا بودم. تازه برای گرفتن پولمم مجبور شدم باهاش بحث کنم و از یکی از دوستان حقوقی (وکیل حقوقی) که پولیم بهش ندادم مقداری از پولمو گرفتم. فقط هم از 3300 دلاری که بهش داده بودم، 1100 تارو برگردوند، 1100 تا هزینه مهاجرت رو گفت که به من ربطی نداره، 1100 تام گفت که ما حتی در خصوص پرونده های ریجکت شده هم بر می داریم و برداشت.
    کلا" انجام کارهای مهاجرت و مهیا کردن مدارک کار سختی نیست، فقط یه خورده حوصله می خواد . وگرنه این وکلا جز پستچی و واریز پولها کار دیگری نمی کنند، و با وکلاشون عین یه بسته تجاری رفتار می کنند.
    VO: Warsaw, PER: 21.Jun.2013, AOR: 10.Sep.2013, Medical: 24.Jul.2014, PPR: Waiting

Banned

ضمن احترام به همه عزیزان

سلام به همه دوستان و عذر می‌خوام در تاپیکی که خیلی مربوط به من نیست نظر می‌دم.

نظر همه عزیزان محترم است؛ اما واقعا واقعا واقعا این "مشاوران مهاجرت" (در بهترین حالت؛ نه "وکیل" به معنای حقوقی آن) کاری فراتر از آنچه شما می‌توانید انجام بدهید، انجام نمی‌دهند. همه زحمات بر دوش شماست و آنها ۴۰۰۰ دلار یا بیشتر طلب می‌کنند. فرم‌ها را باید فارسی برایشان نوشت تا آنها لاتین‌اش را پر کنند و بعد شما تایید کنید. همین‌ها را حساب کنید که کار شما چقدر کندتر می‌شود. همین‌طوری هم کُند و غیرمسئول هستند. انگار نه انگار باید پاسخگوی مشتری‌ای باشند که دارد بالای ۴۰۰۰ دلار به آنها پول می‌دهد. و در واقع، یک آقا یا خانمی از اسم خودش استفاده می‌کند و همه کارها را همکاران دفترشان انجام می‌دهند. یعنی افرادی مثل من و شما.

من خوشحالم که مخصوصا به خاطر این فروم، توانستم از این کلاهی که داشت سرم می‌رفت نجات پیدا کنم و در حالی که قسط اول را به یک وکیل! پرداخته بودم، قرارداد را فسخ کردم و خوشبختانه کل پول را گرفتم و خودم اقدام کردم (تازه این آقا از آن شیادها هم نیست). لذتش هم بیشتر بود.

شما فکر کن وکیل اول قرارداد یک قسط را می گیرد، بعد از اسس یک قسط دیگر، با گرفتن فایل نامبر قسط سوم را. یعنی شما هنوز ابتدای کاری و سه چهارم پول را داده‌ای. آن هم این همه پول!

آن به اصطلاح وکلا به اطلاعاتی فراتر از ما دسترسی ندارند؛ و همه این اطلاعات در سایت اداره مهاجرت و فروم‌هایی نظیر این هست. آنها یک کار ساده مثل اسس وس را هم یک غول نشان می دهند و مدارک اضافی و بی‌ربط هم می‌خواهند. مثلا با این‌که گردش شش ماهه برای ابتدای کار لازم نیست، من به خاطر حرف همین وکیل‌الدوله‌ها داشتم دنبال این می‌گشتم که چطور یک گواهی فروش سکه جور کنم برای این‌که نشان بدهم پول یک‌باره، از چه طریقی وارد حساب من شده است. که وقتی چک‌لیست اصلی را خواندم و این نکته را گوشزد کردم، گفتند خودشان هم با خواندن این اطلاعات به همین نتیجه رسیده‌اند که برای ابتدای کار، فقط یک گواهی موجودی ساده کفایت می‌کند.

شاید کمک‌هایی هم بکنند که مثلا شما با دو ساعت بیشتر صرف وقت بتوانید آنها را در جای دیگری بیابید، اما با این همه خرج پروسۀ مهاجرت، اصلا اصلا اصلا نمی‌ارزد که ۴۰۰۰ دلار اضافی هم به اینها پرداخت شود. بدجور زور دارد؛ بدجور!
    ویرایش توسط alix1393 : September 2nd, 2014 در ساعت 02:25 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)