صفحه 151 از 174 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام
    واسه دانشگاههای اروپایی در کشورهای اسکاندیناوی میخوام واسه دکترا اپلای کنم در رشته تحقیق در عملیات . توی سایتشون زدن IELTS 6.5 یا TOFEL 80-85 کدامیک راحتره واسه گرفتنش. مدت زمان 6 ماه. سطح زبان خودم متوسط به بالا. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر
    سلام،

به نظر من بهتره که با TPO تافل شروع کنید و توی ریدینگ و لیسینینگ یه ارزیابی از خودتون داشته باشید. اگر نمراتتون بر مبنای جدولی که توی سایت و کتاب راهنمای تافل هست بالاتر از 22-23 باشه توی این بخش ها، بهتره که تافل بدین به چند دلیل. اولا اینکه توی تافل حداقل یه نرم افزار به اسم تی پی او دارین که نمونه سوالات در اختیارتون هست. دوما اینکه اخیرا رایتینگ های آیلتس یه جور عجیب و غریبی اصلاح میشن و نمراتشون خیلی پایینه و یه ذره غفلت توی اون یکی تسک ها براتون خیلی گرون تموم میشه. مثلا خیلی از بچه های همین فروم با اینکه اون یکی تسک ها رو بالای 7 یا 7.5 گرفتن، رایتینگ بهشون دادن 5.5. سوم اینکه، آیلتس بخش اسپیکینگش کاملا سلیقه ای اصلاح میشه بر خلاف تافل که اول توسط یه نرم افزار اصلاح میشه و بعدشم دو نفر به صورت جدا بهتون نمره میدن که حاصل این سه تا میشه نمره رایتینگ و اسپیکینگ و رایتینگ شما ولی توی آیلتس اگر مصاحبه شونده تون خوب نباشه و سلیقه ای عمل کنه ممکنه که نمره تون کم بشه. اینم در نظر بگیرید که توی تافل تمام مصححین شما نیتیو هستن ولی توی آیلتس ایرانی ها مصاحبه اسپیکینگ رو انجام میدن که کاملا سلیقه ای هست.
    ولی در کل، اگر نمراتتون توی تی پی او کم بود هیچ فرقی نمی کنه که کدوم رو امتحان بدین. بیشتر به ساختار امتحان و سبک آموزشی که توی زبان دیدین بستگی داره. مثلا اگه تا حالا بیشتر با لهجه امریکایی کار کردین تافل براتون راحت تره و بالعکس. همچنین، اگر شهرستانی هستین باید ببینید که دسترسی راحت تری به سنتر آزمون کدوم یکی دارین. چون آیلتس اکثر اوقات توی یه روز جداگانه مصاحبه اسپیکینگ رو انجام میده که می تونه برای کسایی که مسافرن مشکل ساز بشه. کلا، تا نمره 90 خیلی فرق خاصی بین راحتی این دو تا آزمون نیست ولی از 90 به بالا گرفتن نمره 25 به بالا توی اسپیکینگ تافل سخت میشه و گرفتن نمره 7 توی رایتینگ آیلتس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام.
    میگن شک منزلگاه خوبی نیست اما گذرگاه خوبیه.
    دوستانی که توی شک هستن که کدوم رو انتخاب کنن:
    اگر لیسنینگتون قویه برید سمت تافل. چون اگر لیسنینگتون ضعیف باشه، بجز ریدینگ مابقی اسکیلها تحت تاثیر قرار میگیره.
    اما توی آیلتس تاکید کمتری به این لیسنینگ هست و فقط توی بخش خودش سنجیده میشه. نه اینکه مثل تافل توی اسپیکینگ و رایتینگ هم بیان لیسنینگت رو بسنجن.
    پیروز باشید
    (Nothing is impossible, the word itself says 'I'm possible'! (Audrey Hepburn

The listening tracks you face in speaking and writing sections are not so challenging as you think
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member

با سلام به همه دوستان.
    من چند مدت هست که دارم جست و جو میکنم در مورد آزمون های تافل و آیلس. و همه نوع تحقیق در مورد 4 بخش این دو آزمون انجام دادم. جدا از اینکه کدام بخش در کدام ازمون سخت تر یا آسون تر است. یه سوال داشتم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

من نمیتونم کلاس برم واسه یادگیری آزمون زبان. و شنیدم این آزمون ها یه سری نکته دارن که در کلاس های خصوصی اشاره میکنن بهش. میخواستم بدونم کدامیک از ازمون ها رو میتونم راحت تر بگذرونم بدون اینکه کلاس برم؟؟؟؟ مشکل وقت هم ندارم.
    سپاس

Junior Member

سلام
    من جدیدا آزمون تافل رو دادم و نمره خوبی در این آزمون نگرفتم و مجبورم دوباره امتحان بدهم. با برنامه ریزی که برای خودم کردم حداکثر شش ماه دیگر دوباره باید یک آزمون زبان بدهم. نمره ای که دانشگاه های مدنظر من میخوان 93 برای تافل و 7 برای آیلتس است. یک سری توضیحاتی که دوستان در چند صفحه آخر نوشته بودند خوندم. یک مقدار در تصمیم مردد شدم. در لیسینیگ ضعف دارم و پایین ترین نمره رو در اون بخش گرفتم، البته اشتباه کارم رو میدونم در چی بوده ولی مطمئن نیستم که میشه درستش کرد یا نه! به نظر شما دوستان برنامم رو به آزمون آیلتس تغییر بدهم یا همین تافل رو ادامه بدم.
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheeee نمایش پست ها
    سلام
    من جدیدا آزمون تافل رو دادم و نمره خوبی در این آزمون نگرفتم و مجبورم دوباره امتحان بدهم. با برنامه ریزی که برای خودم کردم حداکثر شش ماه دیگر دوباره باید یک آزمون زبان بدهم. نمره ای که دانشگاه های مدنظر من میخوان 93 برای تافل و 7 برای آیلتس است. یک سری توضیحاتی که دوستان در چند صفحه آخر نوشته بودند خوندم. یک مقدار در تصمیم مردد شدم. در لیسینیگ ضعف دارم و پایین ترین نمره رو در اون بخش گرفتم، البته اشتباه کارم رو میدونم در چی بوده ولی مطمئن نیستم که میشه درستش کرد یا نه! به نظر شما دوستان برنامم رو به آزمون آیلتس تغییر بدهم یا همین تافل رو ادامه بدم.
    ممنون
    من جای شما بودم واقعا همون نقطه ضعف رو بررسی و برطرف میکردم . شیفت کردن به یه امتحان دیگه ، با اصول و تکنیک های جدید واقعا کار صحیحی نیس. ولی بهترین کار اینه که ، یکی از کتاب های کمبریج رو (از آخری ها باشه بهتره) بردارین و تست های لیسنینگ و ریدینگش رو بزنین ، به رایتینگ و اسپیک هم نگاه کنین. خودتون دستتون میاد که چیجوریه .
    موفق باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان.
    من چند مدت هست که دارم جست و جو میکنم در مورد آزمون های تافل و آیلس. و همه نوع تحقیق در مورد 4 بخش این دو آزمون انجام دادم. جدا از اینکه کدام بخش در کدام ازمون سخت تر یا آسون تر است. یه سوال داشتم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

من نمیتونم کلاس برم واسه یادگیری آزمون زبان. و شنیدم این آزمون ها یه سری نکته دارن که در کلاس های خصوصی اشاره میکنن بهش. میخواستم بدونم کدامیک از ازمون ها رو میتونم راحت تر بگذرونم بدون اینکه کلاس برم؟؟؟؟ مشکل وقت هم ندارم.
    سپاس
    هر دو امتحان استاندارد هستن و شما باید اول به یه سطحی از زبان رسیده باشین که بخواین خوندن برای این امتحانات رو شروع کنین.
    معمولا بحث سختی و اسونی بحث درستی نیس. هرکسی با یکی از این امتحانا راحتتر میتونه ارتباط برقرار کنه ،حس میکنه ساده تر هست. شما هم بهتره ببینین با کدوم امتحان راحتتر هستین ،که بهترین کار هم زدن تست های TPO برای تافل و کمبریج ها برای آیلتس هست . در این صورت میتونین خودتون تخمین بزنین که با کدوم امتحان راحتتر هستین و زمان رو برای اون بذارین.
    موفق باشین

Junior Member sourenika آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    متلورژی صنعتی __> شناسایی و انتخاب

سلام دوستان، وقت بخیر

راستش برای دکتری میخوام اقدام کنم، اما اصلا معلوم نیست کجا برم، از آمریکا و کانادا بگیر، تا اروپا پوزیشن هست و هنوز اقدام قطعی نکردم. از بچگی زبان را گوشی یاد گرفتم و آلمانی هم خیلی خوب میدونم و مترجم شفاهی هستم.
    ذاتا اسپیکینگ و لیستنینگ خیلی خوبی دارم و اکسنت بسیار خوبی دارم. پاشنه آشیل من هم رایتینگِ و تا حدودی گرامر، تو زمانهای خخاص اذیت میشم(هیچ وقت گرامر نخوندم)

آخرین باری که ماک امتحان دادم، آیلتس: این نمره هام بوده در آکادمیک : ریدینگ (با یه تست کم آوردن 6/5) ، اسپسکینگ 8 ، لیستنینگ 7 (جا داره که به 7/5 برسونم) ، رایتینگ هم 6/5 (که خودم میگم 6 بوده )

با توجه به این شرایط، و در نظر گرفتن تجارب شما عزیزان، به نظرتون چی بخونم،؟، آیلتس؟، یا تاقل؟

If you don`t build your Dream, someone will hire you to build theirs
    Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible
    If opportunity doesn't knock, Build a Door
    The Best way to predict the Future is to Make it

Junior Member

من آموزشگاه سفیر رفتم برای تعیین سطح 10 هزار تومن هزینه میگیرن , بنظرم منطقی نیومد ...
    نظر دوستان چیه ؟ دارن تیغ میزنن یا رسم کار همینه ؟
    قصد یادگیری زبان بیشتر سمت مکالمه رو دارم

Junior Member sourenika آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    متلورژی صنعتی __> شناسایی و انتخاب

نقل قول نوشته اصلی توسط leo90 نمایش پست ها
    من آموزشگاه سفیر رفتم برای تعیین سطح 10 هزار تومن هزینه میگیرن , بنظرم منطقی نیومد ...
    نظر دوستان چیه ؟ دارن تیغ میزنن یا رسم کار همینه ؟
    قصد یادگیری زبان بیشتر سمت مکالمه رو دارم
    تعیین سطح که الان همه جا هزینه داره دوست عزیز، بعد دیگه الان 10 تومن تیغ زدن نیست!، آماده هزینه ها باش که ازین به بعد باید 7 خان رستم رد کنی

If you don`t build your Dream, someone will hire you to build theirs
    Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible
    If opportunity doesn't knock, Build a Door
    The Best way to predict the Future is to Make it

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)