نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
سلام پیاپیش سپاسگزارم:

دوستان من تصمیم دارم و ارزو دارم در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های دانمارک ادامه تحصیل بدم
من دیدم ( نمیدونم درست میگم یا نه ) مدرک زبان و زده بود : IBT, IELTS,
حالا من میخوام از الان بشینم بخونم.
و برای خودم فک کنم ibt راحتتر باشه، ولی نمیدونم چیکار کنم میترسم کلی وقت بذارم اخرشم IELTS بخوان

به نظرتون من وقتی دارم ibt میخونم خوب به یه نحوی ذانش زبانم و دارم بالا میبرم، یعنی میتون واسه ielts هم مفید باشه؟؟؟
سلام دوست عزیز.
منم مثل تو آرزوم اینه که تو 1 کشور پیشرفته Ph.D بخونم. ببین این دو تا امتحان زمین تا آسمون با هم تفاوت دارند. اگه 1 نگاه به منابع بندازی کاملا به حرفم میرسی. اصلا به این فکر نکن که اگه مثلا آیلتس 7 بیاری میتونی تافل 90 هم بیاری یا بر عکس. اینا هر کدومشون تکنیک های مربوط به خودشون رو دارن. فقط 1 چیزی رو دوستانه بگم. چون من هم شرایط مشابه تورو داشتم. دنبال این نباش که کدومش بهتره؟ هیچ موقع به جواب نمیرسی. بدتر گیج میشی. اونایی که تافل میخوان امتحان بدن میگن تافل بده اونایی که دارن واسه آیلتس می خونن میگن آیلتس بده. این تصمیم کاملا با خودته. فقط تنها راهنمایی که می تونم بکنم اینه که اگه هدفت 100% (بدون برو برگرد آمریکاست نه جای دیگه!) تافل برات بهتره. چون با GRE همپوشانی زیادی داره. بر عکس آیلتس با GRE کاملا متفاوته. ولی اگه مثل من برات فرقی نمیکنه کانادا باشی یا استرالیا یا اروپا (صرفا دنبال 1 جای آروم برای زندگی میگردی) به شدت Ielts توصیه میشه. چون تو اکثر کشورها به جز آمریکا آیلتس براشون ارزش بیشتری داره تا IBT. از همه مهمتر اینکه Ielts راههای زیر و کشیدن تو امتحان بیشتر داره.
در هر صورت اگه تصمیم گرفتی برای آیلتس بخونی می تونم بهت بگم چی رو بخونی و چی رو نخونی. یا پیش کی بری. چون خودم دارم واسه آیلتس میخونم. ولی در مورد تافل هیچ اطلاع خاص ندارم. در هر صورت موفق باشی.