نقل قول نوشته اصلی توسط farnaaaz نمایش پست ها
آیلتس 6.5 و تافل 90 اما بیشتر واسم مهمه که کدومو میتونم راحتر یه کم بالاتر از مینیمم بیارم
مرسی خیلی خیلی
یه کم بالاتر از مینیمم، اگه منظورتون 7، به نظر من قابل دسترسه چون با اوردن دوتا 7 و دو تا 6.5 میشین 7 .ولی شما نباید ردینگ و لسنینگ رو کمتر از 7 بیارین، حالا چرا این دو تا رو گفتم ؟ چون نمره این دوتا به هیچوجه سلیقه ای نیست یعنی جواب یا درسته یا غلط ! و تقریبا شانس هیچ دخالتی نداره و تقریبا این دو تا بخش همه آزمونها تو یه سطحه .ولی از طرف دیگه چون قبلا هر دو اینها رو 6 بودین یعنی تعداد سوالات درستتون بین 23-25 بوده ولی باید برسه به رنج 29-31 ! که البته لسنینگ رو باید قبل آزمون حول و حوش 34 تا درست بزنین چون این بخش با استرس ارتباط مستقیم داره و بفرض اگه تو ازمون افت کرد نمرتون تازه برسه به رنج دلخواه ،از طرف دیگه با اینکه رایتینگ سلیقه ای هست ولی رایتینگ های بالای 7 استایل خاصی دارن و نمونه هاشو میتنونین بخونین ، ولی شما با اطلاعات نمره 6 هیچوقت نیمیتونین یک نمره جهش کنین باید دو مورد رو تقویت کنین ، دایره لغات استفاده شده و استراکچرهای قوی تر، یعنی اینجوری نیست که بگین شاید دفه پیش کم نمره دادن ،واسه جهش یک نمره ای حتما باید با خودتون رقابت کنین و لغات و گرامر رو بالا ببرین . تیچر های خوب با یه نگاه تشخیص میدن رایتینگ شما بالای 7 هست یا نه ! ولی به هیچ وجه روی نمره ی اسپکینگ حساب نکنین چون خیلی سلیقه ای ،من کسی رو دیدم که در دوتا ازمون تو یه سنتر خاص به فاصله ی یک ماه شرکت کرد و از 7 به 5.5 نمره اسپیکینگش کاهش پیدا کرد !!! من به جای شما بودم اطلاعات خودمو میسنجیدم و اگه دو مورد اول رو میتونستم تو اون رنج درست جواب بدم میرفتم سراغ آیتلس و اگه نمیتونستم ، آیلتس رو انتخاب نمیکردم چون اگه به اون دوتا مطمئن نباشی تضمینی واسه آوردن نمره دلخواهتون نیست !!!