صفحه 172 از 174 نخستنخست ... 72122162163164165166167168169170171172173174 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,711 تا 1,720 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها
    دستت درد نکنه. متوجه شدم. اون قسمت چند درصد رو نمیدونی؟
    دوست عزیز درصدی وجود نداره! نمره زبان تافل و آیلتس شما خودبخود که به دانشگاهی فرستاده نمیشه که. خود اپلیکنت باید درخواست بده. شما وقتی دیدید نمرتون پایینه درخواست نمیدید.
    موفق باشید

Member milad101 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A. in ELT (English Language Teaching) at IAU, Tabriz Branch

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    دوست عزیز درصدی وجود نداره! نمره زبان تافل و آیلتس شما خودبخود که به دانشگاهی فرستاده نمیشه که. خود اپلیکنت باید درخواست بده. شما وقتی دیدید نمرتون پایینه درخواست نمیدید.
    موفق باشید
    دستت درد نکنه. خب بحث اصلی اینه که چه فرقی هست بین فرستادن کپی یا همون فایل الکترونیکی جواب آزمون و اصلش اونم وقتی که فرستادن فیزیکی جواب چند هفته طول میکشه. مخصوصا وقتی زمان ثبت نام و شروع ترم تحصیلی نزدیک به هم باشن. سپاس
    Nothing great was ever achieved without enthusiasm

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها
    دستت درد نکنه. خب بحث اصلی اینه که چه فرقی هست بین فرستادن کپی یا همون فایل الکترونیکی جواب آزمون و اصلش اونم وقتی که فرستادن فیزیکی جواب چند هفته طول میکشه. مخصوصا وقتی زمان ثبت نام و شروع ترم تحصیلی نزدیک به هم باشن. سپاس
    نمره تافل رو میشه قبل امتحان به شکل مستقیم فرستاد برای دانشگاه ها. تا چهار دانشگاه میشه مجانی فرستاد.
    بعد از امتحان تافل دیگه نمیشه به شکل رایگان نمره رو مسقیم فرستاد یعنی همون چهار سهمیه.
    برای این دلیل:
    نمره رو مستقیم به دانشگاه ها میفرستن که خود اون دانشگاه از صحت نمره ی تافل شما اطمینان کسب کنه.
    من یکی از دانشگاه های نروژ یا سوئد بود دیدم که نوشته بود میشه همون فایل pdf ریپورت رو همراه با یوزرنیم و پسورد حساب تافل ETS فرستاد.
    البته من فقط یکبار دیدم و تعجب کردم چون ندیده بودم اینجوری هم میشه verify کرد.
    الان:
    میشه شما نمره تافل خودتون رو مستقیم نفرستید به هر دلیل و یکی از این دلایل میتونه این باشه که شما نمی دونید نمره ی تافل تون خوب میشه یا نه.
    در صورتی که نمره ی تافل شما خوب نباشه که هیچ. لازم نیست بفرستید
    در صورتی که تافل تون خوب باشه شما مجبورید برای هر دانشگاه 20 دلار به ETS بدید تا تافلتون رو مستقیم بفرسته. که اونم با توجه به تحریم بانکی ایران شرایط خودشو داره.
    الان چرا ما باید مستقیم نمره ی تافل رو بفرستم؟ چون دانشگاه فقط به اون فایل PDF ریپورت تافل بسنده نمیکنه. میگه شاید طرف داره نمره شو جعل میکنه

یه مثال بزنم:
    من قبل از تافلم از هر چهار سهمیه رایگان استفاده کردم و برای چهار دانشگاه فرستادم. بعد از امتحان دیدم ای دل غافل از اون چهار سهمیه فقط سوئد ثبت شده ( که فک کنم کافی نتی که رفتم درپیت بود)
    بعدش من دانشگاه البرتا کانادا و نروژ رو میخاستم اپلای کنم و مجبور شدم حدود یک میلیون خرده ای پول بدم تا بتونم نمره ی تافلمو مستقیم بفرستم.

الان اگه سوال دیگه ای داشتید بگید من و ما کمک تون کنیم.
    I am still here. I am alive.

الان اکثر مطلق دانشگاه های کانادا و امریکا هم تافل و هم آیلتس رو قبول دارن. اونی که براتون اسون تره و دانشگاهتون نمره کمتری میخواد رو بدین. اگر دانشگاه تون ایلتس ۶.۵ و یا تافل ۱۰۰ میخواد، قطعا ایلتس بدین ولی اگه مثلا تافل ۸۵ و ایلتس ۷ میخوان تافل بدین. چون احتمالا اگه تافل ۸۵ بیارین ایلتس ۶ یا ۶/۵ میگیرین. البته برای هر کسی فرق میکنه.

به نظرم آیلتس کلا رو رایتینگ سخت گیره ولی ریدینگ و لیسنینگ راحتتری داره. نمره هایی که من گرفتم:

March 2013:
    TOEFL iBT
    (Istanbul, TK)

Reading: 24
    Listening: 20
    Speaking: 20
    Writing: 24
    Total = 88
    ^نمره برای پذیرش دانشگاه تورنتو -اون زمان ۹۰میخواست- کافی نبود.

April 2013:
    IELTS ACADEMIC
    (Tehran, Iran)

Reading: 7.0
    Listening: 7.0
    Speaking: 7.5
    Writing: 6.0
    Total = 7.0
    ^نمره برای دانشگاه تورنتو -اون زمان ۶.۵ میخواست- کافی بود و پذیرش گرفتم.

: (After 5 / 6 years of living in Canada)

January 2018
    IELTS ACADEMIC
    (Toronto, ON, Canada)
    Reading: 8.5
    Listening: 8.0
    Speaking: 8.0
    Writing: 6.5
    Total = 8.0

December 2019
    TOEFL iBT
    (Toronto, ON, Canada)
    Reading: 24
    Listening: 26
    Speaking: 25
    Writing: 27
    Total = 102

پس برای من ایلتس راحتتره. ولی لامصب با اینکه کانادا ۶ ساله تحصیل میکنم و کلی تو دانشگاه و کار گزارش و paper مینویسم گرفتن رایتینگ ۶.۵ خیلی عجیبه. فکر کنم گرفتن رایتینگ ۶.۵ به بالا تو ایلتس فوق الاده سخته، ولی تو تافل میشه راحت بالا ۲۵ اورد. تافل آخری رو تفریحی دادم و بدون آماده سازی

Junior Member poonet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

بچه ها یه سوال:
    اگه امتحان تافل بدیم بعد برا اینکه مجانی فرستاده بشه به دانشگاه حتما باید همون موقع درحواست بدیم؟ یا بعدا هم میشه؟
    مثلا من بهار امتحان بدم ولی مهرماه مثلا درخواست بدم که برام بفرستن دانشگاه موردنظر همچنان مجانیه؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط poonet نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال:
    اگه امتحان تافل بدیم بعد برا اینکه مجانی فرستاده بشه به دانشگاه حتما باید همون موقع درحواست بدیم؟ یا بعدا هم میشه؟
    مثلا من بهار امتحان بدم ولی مهرماه مثلا درخواست بدم که برام بفرستن دانشگاه موردنظر همچنان مجانیه؟
    خیر. همون موقع ثبت نام باید کد دانشگاهها رو اعلام کنی. بعد امتحان باید برا ریپورت پول بدی

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

من الان یکساله امریکا هستم. دو سال پیش که ایران بودم و آیلتس دادم ، آیلتس فاجعه بود ، بخصوص رایتینگ. می خواستم ببینم از این کار زشت خودشون برگشتن الان ، یا همچنان دارن خلق الله رو آزار میدن و مایوس می کنن؟

Junior Member

از نظر سخت گیری منظورتونه یا بد نمره دادن؟
    البته تمام این آزمون های بین المللی بیزینس هستن، از اینکه هر سال منابع رو تغییر میدن تا مجبور شی کتاب جدید بخری گرفته تا هزینه بالای کنسلی یا تغییر تاریخ.
    میدونن که یک تعداد زیادی به این آزمون نیاز دارن و اینا هم حداکثر سواستفاده رو دارن میبرن. متاسفانه فعلا چاره ای نیست
    یادمه چند وقت پیش یه تعدادی از دانشجوی ایرانی داشتن یک متن اعتراضی برای این آزمون ها آماده می کردن تا هزینه ثبتنامشون برمبنای اقتصاد و درآمد هر کشور باشه، نه اینکه یکی با اقتصاد ضعیف تو ایران یا مثلا عراق هم قیمت یکی با درآمد یورو یا دلار پرداخت بکنه. نمیدونم اقدام کردن یا نه و نتیجه ش چی شد.

چه موسسه ای برای ازمون ایلتس خوبه؟
    من همش ی ماه وقت دارم
    نمره ۶ میخوام کتاب سطحB2 رم خریدم ولی خیلی میترسم
    برای اپلایی میخوام مدرکمو کجا خوب هس؟
    و چرا دانشگاه آزاد چارت نزاشته برا زمانبندی؟

برای رومانی میخوام مدرکمو

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)