صفحه 150 از 174 نخستنخست ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,491 تا 1,500 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام
    این درسته که می گن تافل از آیلتس راحتتره؟ چرا؟

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام <br>من میخوام برای دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم ،شاید برای مهاجرت
    هم زمان اقدام کردم ، ولی برای مهاجرت بیشتر ایلتس مد نظر هست و برای
    دانشگاه ،تافل ،..موندم کدوم رو بخونم ، نظر شما چی هست ؟<br>&nbsp;ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    به نظر من آیلتس بهتره چون هرچند تافل راحت تره (نسبت به آیلتس) ولی همین راحتیش نشون میده آیلتس مطمئنا کمک بیشتر و بهتری توی یادگیری زبان خواهد داشت
    فکر میکنم اگر کسی بخواد مدرک زبانو از سرش باز کنه بره تافل ولی اونی که دنبال اکتیو بودن تو جامعه انگلیسی زبانه آیلتس خیلی خیلی بیشتر بهش کمک میکنه و به دردش میخوره
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Senior Member kran آواتار ها

اینکه کدومش راحته یک کم سخته نظر دادن راجب بهش.
    اما تجاربی که در این مورد گفتنه شده، اینه که برای نمرات پایین ایلتس رو پیشنهاد میکنند. اگر هدفتون فقط گرفتن یک مینیمم است. 6 یا 6.5 ایلتس راحتر از 80 تا 90 تافل است. اما اگر نمره بالایی میخایید روی مثلا 7.5 8 ایلتس یا 95 تا 105 تافل معمولا پیشنهاد میکنند تافل رو بخونید..
    اما کدوم برای امریکای شمالی بهتر است. در مورد آمریکا با زرس قاطع بگم تافل. حتی دیده شده دوستان گله کردند که با اجهاف به ایلتس نگاه میشه. مثلا اگر 6.5 برابر 85 تا 90 باشد در امریکا در حد همون مینیمم 79 اینها بهش نگاه میشود.
    در مرود کاناد خیلی متفاوت است. برای TA شدن تافل در هر حالتی ارجحتر و قابل اتکا تر است. دلیل اینهم به خاطر اسپکینگ بهتر و چالش برانگیزتر بوده. یکسری از دوستان با داشتن ایلتس استاد راهنما ازشون خاسته تافل بدند که نمره اسپیکینگ بیارند.
    در کل برای امریکای شمالی من تافل رو پیشنهاد میکنم.
    موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    اینکه کدومش راحته یک کم سخته نظر دادن راجب بهش.
    اما تجاربی که در این مورد گفتنه شده، اینه که برای نمرات پایین ایلتس رو پیشنهاد میکنند. اگر هدفتون فقط گرفتن یک مینیمم است. 6 یا 6.5 ایلتس راحتر از 80 تا 90 تافل است. اما اگر نمره بالایی میخایید روی مثلا 7.5 8 ایلتس یا 95 تا 105 تافل معمولا پیشنهاد میکنند تافل رو بخونید..
    اما کدوم برای امریکای شمالی بهتر است. در مورد آمریکا با زرس قاطع بگم تافل. حتی دیده شده دوستان گله کردند که با اجهاف به ایلتس نگاه میشه. مثلا اگر 6.5 برابر 85 تا 90 باشد در امریکا در حد همون مینیمم 79 اینها بهش نگاه میشود.
    در مرود کاناد خیلی متفاوت است. برای TA شدن تافل در هر حالتی ارجحتر و قابل اتکا تر است. دلیل اینهم به خاطر اسپکینگ بهتر و چالش برانگیزتر بوده. یکسری از دوستان با داشتن ایلتس استاد راهنما ازشون خاسته تافل بدند که نمره اسپیکینگ بیارند.
    در کل برای امریکای شمالی من تافل رو پیشنهاد میکنم.
    موفق باشید.
    ممنون ، به نظر من که تافل خیلی سخت تر هست مخصوصا listening and speaking اش ، من چند وقت برای تافل خوندم ولی کتاب های ایلتس رو که میبینم تست هاش را خیلی راحت تر میاد ..
    من میخوام امتحانی که راحت تر بشه نمره آورد را انتخاب کنم ، من چند وقت هست تافل میخونم ، ولی این لیستنیگ اش واقعا سخت هست ، چون نمیدونی از کجا سوال میاد ، از طرفی هم ،لهجه استرالیای و اسکاتلندی واقعا رو مخه ..
    میخوام قانع بشم که تافل راحت تر هست یا نه؟؟؟ که دیگه مردد نشم بین این دو ،،
    برای مهاجرت کانادا نمیدونم چرا ایلتس بیشتر قبول دارن ولی برای دانشگاه ، تافل !

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

ممنون ، به نظر من که تافل خیلی سخت تر هست مخصوصا listening and speaking اش ، من چند وقت برای تافل خوندم ولی کتاب های ایلتس رو که میبینم تست هاش را خیلی راحت تر میاد ..
    من میخوام امتحانی که راحت تر بشه نمره آورد را انتخاب کنم ، من چند وقت هست تافل میخونم ، ولی این لیستنیگ اش واقعا سخت هست ، چون نمیدونی از کجا سوال میاد ، از طرفی هم ،لهجه استرالیای و اسکاتلندی واقعا رو مخه ..

دوست عزیز من جای شما بدون هیچ شکی تافل میدادم . آیلتس فقط از بیرون ساده تره .
    شونصد مدل رایتینگ داره )) در حالی که در تافل همیشه یک مدل ثابت هست .
    ریدینگ های به شدت طولانی سخت . که زمان زیادی میخواد که فقط جای جواب رو پیدا کنی !!!!
    اسپیکینگ 15-20 دقیقه ای که باید برای تمام سوال ها آماده باشید و تا میتونین از گرامر ها و ساختار های متنوع استفاده کنین برای نمره خوب .
    شاید لیسنینگش به نظر ساده بیاد . ولی هم اینکه شما یه s رو جا بندازین نمره اتون از دست میره هم که بسیار غیر منطقیه که کسی که 26 سوال درست جواب داده با کسی که 29 سوال درست جواب داده تفاوتی نداره هردو 6.5 هستن. الان هم که یه داستان جدید راه افتاده سر نمره دادن رایتنیگ . نمره های پایینی متاسفانه من شنیدم که طرف با اسپیک 8 رایت شده 5!!!!
    من خودم یه سال تماممممممم دنبال پیدا کردن جواب این سوال بودم و در نهایت هم آیلتس رو انتخاب کردم در حالی که الان به شدت پشیمونم ولی به خاطر صرف وقت و هزینه مجبورم که همین امتحانو بدم.
    درکل بگم که آیلتس از دور قشنگه گولشو نخورین در هر صورت تصمیم با خودتونه

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط shalizade نمایش پست ها
    دوست عزیز من جای شما بدون هیچ شکی تافل میدادم . آیلتس فقط از بیرون ساده تره .
    شونصد مدل رایتینگ داره )) در حالی که در تافل همیشه یک مدل ثابت هست .
    ریدینگ های به شدت طولانی سخت . که زمان زیادی میخواد که فقط جای جواب رو پیدا کنی !!!!
    اسپیکینگ 15-20 دقیقه ای که باید برای تمام سوال ها آماده باشید و تا میتونین از گرامر ها و ساختار های متنوع استفاده کنین برای نمره خوب .
    شاید لیسنینگش به نظر ساده بیاد . ولی هم اینکه شما یه s رو جا بندازین نمره اتون از دست میره هم که بسیار غیر منطقیه که کسی که 26 سوال درست جواب داده با کسی که 29 سوال درست جواب داده تفاوتی نداره هردو 6.5 هستن. الان هم که یه داستان جدید راه افتاده سر نمره دادن رایتنیگ . نمره های پایینی متاسفانه من شنیدم که طرف با اسپیک 8 رایت شده 5!!!!
    من خودم یه سال تماممممممم دنبال پیدا کردن جواب این سوال بودم و در نهایت هم آیلتس رو انتخاب کردم در حالی که الان به شدت پشیمونم ولی به خاطر صرف وقت و هزینه مجبورم که همین امتحانو بدم.
    درکل بگم که آیلتس از دور قشنگه گولشو نخورین در هر صورت تصمیم با خودتونه
    دوست عزیز من خیلی رو آیلتس گیر بودم ولی ممنون برای حرف بسیار بسیار قانع کنندتون
    تا حالا بهش فکر نکرده بودم
    ولی درهرحال تصور میکنم تافل هم معایب خودشو داشته باشه؟؟
    از دوستان کسی هست اینجا به صورت مقایسه ای برامون توضیح بده لطفا؟
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

Senior Member kran آواتار ها

فارغ از میزان سختی هر ازمون، عرض کردم خدمتتون. اسپیکینگ تافل واقعا اکادیک محور تر است. بین اسپیکینگ تافل و ایلتس تافل با فاصله زیادی قابل اعتمادتر است (فارغ از سختی). یک عامل دیگه مربوط میشه به نوع تصحیح و نمره دهی است که توی تافل هم با نرم افزار و هم با مصحح انسان برسی میشود (البته در مورد ایلتس اطلاع دقیقی ندارم).
    توی پست اخیرم توضیح دادم که چه رنج نمره ای برای چه ازمونی دست یافتنی تر است.
    البته این بحث شبیه آیینه مولانا است. همه میتونند درست بگند و همه هم میتونند اشتباه بگند. چون تجارب هرکسی میتونه متفاوت باشد. برای من جبر یه درس شیرین بود در دوران دبیرستا اما برا دوست نابغم رقت آور. من جبرم بیشتر میشد اما در سایر درسها مثله ریاضی ئ فیزیک اون نمراتش بهتر بود.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ElittA نمایش پست ها
    دوست عزیز من خیلی رو آیلتس گیر بودم ولی ممنون برای حرف بسیار بسیار قانع کنندتون
    تا حالا بهش فکر نکرده بودم
    ولی درهرحال تصور میکنم تافل هم معایب خودشو داشته باشه؟؟
    از دوستان کسی هست اینجا به صورت مقایسه ای برامون توضیح بده لطفا؟
    سلام
    من تجربه خودم از ایلتس میگم.

ببینید اینکه گفته بشه این امتحان خیلی سخت تر از اون امتحان هست یا برعکس کلا عبارت درستی نیست. چون این امتحانات هر دو امتحان استاندارد هستند. در طراحی یک امتحان استاندارد شما مجبور هستید یک سری اصول رو رعایت کنید و اونها هم ثابت هستند (والا سنگ رو سنگ بند نمیاد!) کسانی هم که این امتحانات رو طراحی میکنن، بر اساس دانش زبانی ممتحن ها تقریب سخت و آسونی بکار میبرن تا ایونکه زبانش خیلی خوبه و خوب هم اماده شده تا نمره خوب بگیره و ممتحن متوسط نمره متوسط (پس عملا فاکتور شانس خیلی اینجا تاثیری نداره).

اما درباره ایلتس؛ در ایلتس دو تا ماجول ریدینگ و لیسنینگ چون ثابت هستند و مصحح روش تاثیری نداره همیشه جای مانور داشته و کسی که یک مینیممی رو نیاز داشته تونسته با بالاگرفتن در این دو ماجول اورال رو بلنس کنه. اما اون دوتا ماجول خیلی نمیشه روش حساب کرد (زمانی که من امتحان دادم رایتینگ هم در ایران تصحیح می شد). من وقتی برای GRE خوندم و کلمات اون یاد گرفتم و تست های وحشتناک اون رو میزدم، دیگه تست های ریدینگ ایلتس برام واقعا آسون شده بود. با خودم میگفتم اگه دوباره ایلتس بدم شاید ریدینگ 8 به بالا بزنم (من 7 شدم ریدینگ). پس این نشون میده که سطح زبانی من باعث شده بود تا فکر کنم چقدر اون موقع ریدینگ ایلتس برام دشواره. پس میتونم این بگم اگه شما دامنه لغاتتون خوب باشه و بتونید سریع بخونید، با یادگیری مهارت های ریدینگ ایلتس و انواع سئوالاتش میتونید راحت 7 به بالا بزنید. اینکه بعضی از دوستان میگن چندنوع و مدل سئوال داره درسته، ولی از یک طرف خودش باعث کسالتی که امتحان تافل میشه رو هم نداره.

در باب لیسنینگ؛ لیسنینگ ایلتس صد در صد آسون تر از تافل هست. دلیل عمدش اینه که شما قبل از پخش سئوال میتونید بخونید و میدونید چی قراره گفته بشه. اما در تافل نت برداریه که برای ماها فک میکنم خیلی دشوار باشه. درسته لهجه های مختلفی پخش میشه در ایلتس، ولی با کمی تمرین شما حتما قادر خواهید بود که متوجه منظور طرف بشید. این مطمئن باشید که یک لهجه ای که کسی متوجه نمیشه رو توی امتحان استاندارد نمیذارن.

رایتینگ میتونم بگم خیلی تاثیری نداره کدوم امتحان میدین شما. شما باید در کل با دو قالب کلی آرگیومنت و اکسپازیتوری آشنایی داشته باشید و الا کلا در رایتینگ مشکل خواهید داشت. اصل مطلب در این امتحانات برای رایتینگ اینه که شما یک فرمت یا قالب برای خودتون درست کنید و با همون ها تعداد زیادی اسی و ریپورت بنویسید. من چون مقاله زیاد نوشته بودم این رو هم مشکلی نداشتم و 7 گرفتم.

و اسپیکینگ، شاید این مزیت باشه در تافل که شما با کسی فیس تو فیس نیستید، ولی خود اون تایمر هم باعث استرس میشه. کلا سخت ترین قسمت اس ایلتس همون پارت دوم هست که تمام تاپیک هاش میشه از قبل آماده شد.

در کل از این مرحله زودتر بگذرید و زیاد شک نکنید چون فقط وقتتون تلف میشه. امیدوارم موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

با سلام
    واسه دانشگاههای اروپایی در کشورهای اسکاندیناوی میخوام واسه دکترا اپلای کنم در رشته تحقیق در عملیات . توی سایتشون زدن IELTS 6.5 یا TOFEL 80-85 کدامیک راحتره واسه گرفتنش. مدت زمان 6 ماه. سطح زبان خودم متوسط به بالا. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)