نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
منم كمبريج ١٠ رو خوب مي زدم ولي وقتي رفتم سر جلسه ي آيلتس ،سرعت حرف زدنشون تويه ليسنينگ خيلييييي تند تر از كمبريج بود و اينكه لهجه ي استراليايي غليظ با سرعت بالا كه اصلا مثل كمبريج نبود،ريدينگشم سخت تر بود و خيلي وقت كم ميومد نسبت به كمبريج،منم وقتي يه هفته قبل امتحانم كمبريج ١٠ رو مي زدم فكر مي كردم آيلتسو ٨ ميشم كه اصلا امتحان مثل تستايه تويه كتابا نبود،خيلي گول آسوني كتابارو نخوريد
در ضمن منم دوستي داشتم كه اسپيكينگش عالي بود و براي كنفرانس و چند تا مصاحبه دعوت شده بود و تونسته بود پذيرش بگيره ولي وقتي آيلتس داد نمره ي اسپيكينگش ٦٠٥ شد،اگه آسون بود اسپيكينگ آيلتس ،اين دوست من كه تجربه ي مصاحبه هاي موفق رو داشت بايد نمره ي خوبي كسب مي كرد
والا منم خيلي از كسانيكه نتونستن نمره ي تافل دلخواهشون رو بگيرن شنيدم كه آيلتس خيلي آسونه،به نظرم هركسي كه فكر ميكنه آيلتس خيلي آسونتر از تافله خب چرا پولشون رو مي ريزن دور و تافل ميدن؟برن آيلتس بدن ٨.٥-٩ بشن اگه آسونه
این نظر من تنها نیستش...شما توی اینترنت سرچ کنین: which one is easier: TOEFL or IELTS نتایجشم ببینید...من گفتم بین تافل100 و آیلتس 7 دارم مقایسه میکنم....ضمنا من اسپیک تافل رو به ندرت دیدم بالای 23 توی فروم (که خیلیم سختتر از آیلتسه اسپیکش) ولی اینجا اسپیک 7 زیاد هستش....در مورد سرعت اسپیک توی لیسنینگ خیالتون راحت هیشکی توی سرعت حرف زدن به پای آمریکاییا نمیرسه ...9تا سکشن لکچر طولانی کجا و 4 تا سکشن جاخالی و 4گزینه ای انتخاب کردن کجا. تازه من مشکلی با لهجه استرالیایی ندارم و فک نمیکنم سطح آزمون خیلی بالاتر از کمبریج 10 باشه.(احتمالا همون تفاوته TPOو امتحان اصلی تافل)....این نظر شخصیه. بنظر من 7 آیلتس راحتتر از 100 تافله...با همون شرایطی که گفتم. ضمنا خوبیه کامنت من اینه که از روی دلسوزی اینو نوشتم نه اینکه بزوووور بخوام بگم آیلتس راحتتره. جنس سوالای آیلتس در قسمت ریدینگ هم آسونتره. اسکورای بالاش(بالای 7.5) سخته ولی مگه اسکورای بالای تافل راحته؟!!
ا