صفحه 157 از 174 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara bina نمایش پست ها
    من میخوام ایلتس بدم ولی اگه بلندگو باشه باید ناچارا تافل بدم.
    جدا نمیتونم با ابلندگو کلمات رو تفکیک کنم. نمیدونم کسی هم مثل من هس؟!
    یعنی هیچ مرکز ایلتسی هدفون نداره؟
    من بخاطر هدفون موندم سر دوراهی تافل و ایلتس!!!!!!
    سلام
    الان اکثر سنترهای آزمون آیلتس هدفون دارن حداقل سنترهای ایرسافام و پروشات رو که من میدونم برای لیسنینگ از هدفون استفاده میکنند.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

من امتحان ایلتس در ایرسافام دادم و با هدفون بود . شرایط امتحان هم راضی کننده بود تا قبل از شروع امتحان نیم ساعت فرصت تست هدفون و تنظیمش بود.

Junior Member

من هر دو این امتحانات رو تجربه کردم
    پارسال تافل دادم، بار اول 88 شدم ولی چون تایم اسپیکینگ به مشکل خوردم و نتونستم درست زمان بندی کنم تصمیم گرفتم دوباره تافل بدم و در کمال تعجب نمره ام اومد پایین و شدم 85 :| خلاصه بی خیال شدم و با همون 88 اپلای کردم و هر چند پذیرشم گرفتم بنا به دلایلی تصمیم گرفتم دوباره برای سال بعدش اپلای کنم

خب این سری اومدم سراغ آیلتس ، خیلیا میگفتن از این شاخه به اون شاخه نپر ولی دلیلم این بود که از رفت و آمد خسته شده بودم چون تافل و جی آر ای تو شهرهای خیلی محدودی برگزار میشه و من که تهران نیستم هر سری مجبور بودم برم تهران و این رفت و آمدا برام خسته کننده شده بود. ضمن اینکه بعد نمره دوم تافلم خیلی دلسرد شده بودم و احساس میکردم تمایلی به تکرار اون آزمون ندارم
    خلاصه من شروع کردم به خوندن برای آیلتس و فقط برای اسپیکینگ و رایتینگ وقت گذاشتم چون دوتا اسکیل دیگه ام همیشه نمره خوب میاوردم
    بعد 6 ماه امتحان دادم و 7.5 شدم
    من خودم با آیلتس راحت تر بودم به خاطر این دلایل:
    1- تو شهر خودم امتحان دادم و رفت و آمد به شهر دیگه نداشتم
    2- اسپیکینگ با یه آدمه نه صرفا پشت میکروفون، اگر سرفه بکنی یا صدات بگیره درکت میکنه و بهت تایم بیشتری میده ولی توی تافل اگه سرفه ات بگیره وقتت رفته و دیگه هیچ جای جبرانی نداره
    3- ریدینگت روی کاغذه و میتونی دور کلمات کلیدی رو خط بکشی و خیلی راحت تر و سریع تر جواب بدی
    4- توی تافل برای لیسنینگ اول یه فایل پخش میشه و باید نوت برداری، بعد تمام شدن اون فایل صوتی سوالات رو نمایش میده، و آدم باید انقدر کامل نوت برداره که بتونه همه سوالات رو جواب بده، ولی تو آیلتس سوالات جلوته و میدونی ازت چی میخوان دقیقا( هر چند من با لیسنینگ تافل هم کاملا اکی بودم و نمره ام زیر 25-26 نیومد)
    تنها بخش آیلتس که برای من سخت بود رایتینگ بود چون من برنامه نویسم و تایپ به مراتب برام راحت تر از نوشتن با دسته ولی بازم تونستم از پسش بربیام

در کل پیشنهاد من اینه که هر دو امتحان رو به صورت آزمون آزمایشی توی موسساتی که برگزار میکنن شرکت کنید و بعد با خیال راحت انتخاب کنید با کدوم استایل امتحان راحت تر هستین
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

سلام من چند سال پیش آیلتس 6.5 آوردم

برای این مردد هستم که کدوم امتحانو بدم که که با لهجه بریتیش مشکل داشتم البته میدونم که الان خیلی گلوبال هست فایل های صوتی ولی خب غالب هست لهجه بریتیش توی آیلتس
    ثانیاً اینکه Paper-based بود و صدای لیسنینگ اون موقع توی سالن پخش میشد که بغل دستیم مدام تق تق میداد و من خیلی متشنج شد ذهنم
    ثالثاً نمره های تافل ریزتر هستند و یه نمره یه نمره میره بالا ولی آیلتس یهو کلی جابجا میشی
    بعدم اینکه من توی اسپیکینگ اصولا خیلی هول میشم ، وقتی که خودم برای خودم صحبت میکنم راحت و بدون فکر صحبت میکنم خیلی وقتا ولی جلوی یه نفر که زل میزنه بهت خیلی سختم هست و به شدت افت میکنم!!

البته آزمون iBT رو تا حالا ندادم حتی نمونه شو
    ولی در کل بنظر شما چیکار کنم بهتره؟!
    !What doesn't kill you, makes you stronger

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    من تو هیچ دانشگاهی ندیدم TOEFL رو قبول نداشته باشن (حتی استرالیا) از این جهت بهت اطمینان میدم. فقط شنیدم واسه ویزای استرالیا حتما باید IELTS داشته باشی. ولی واسه اروپا، کانادا و آمریکا داشتن TOEFL بهتره، چون بعضی دانشگاههای آمریکا فقط TOEFL قبول دارن. پس شک نکن بهتره تافل بدی.
    نتیجه گیری
    با تشکر از صبر وحوصله که داشتید
    آیلتس و تافل یکی هستند تفاوت در این هست که کانادا و استرالیا آیلتس ielts میپسندند
    آمریکا هم تافل می‌پسندد هر دو امتحان نیاز به آمادگی نسبی هست اگر بدنبال راحتی هستید هر دو این امتحانات شما را به چالش میکشند
    هر دو ielts. ...tofel. از طریق ثبت‌نام در سازمان سنجش قابل انجام است
    بقول x20 Everyone has three lives; a public life, a private life, and a secret life.

Junior Member

سلام عزیزان
    در حال حاضر در ایران چه موسساتی pBT برگزار می کنن؟

Junior Member

سلام.
    برای دانشگاه های کانادا ، آلمان و استرالیا و سوئد و فنلاند کدام آزمون باید بدم؟
    و هزینه آزمون تافل و آیتلس چقدره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi9990 نمایش پست ها
    سلام.
    برای دانشگاه های کانادا ، آلمان و استرالیا و سوئد و فنلاند کدام آزمون باید بدم؟
    و هزینه آزمون تافل و آیتلس چقدره ؟
    توی سایت هر دانشگاه قسمت نمره تافل یا آیلتس حداقلی برا پذیرش رشته ای که میخواید رو توی requirement داره و غالب دانشگاه ها هر دو مدرک رو قبول دارند مگر در موارد خاص.
    آیلتس یک میلیون و چهل و پنج هزار تومن و ووچر تافل یک میلیونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

همه ی این ها تجربه و نظرات شخصی منه ممکنه از دیدگاه نفر دیگه درست نباشه
    من تافل 91 و آیلتس 6.5 رو با تفاوت 3 4 ماهه گرفتم. آیلتس آکادمیک ریدینگ های سومش خیلی بیشتر منو به چالش میکشید تا ریدینگ های تافل اگرچه ما رو عادت دادن زیر جملات مهم خط بکش دایره بکش و این که نمیشد این کارا رو تو تافل کرد باعث میشد درصد خطا بالا بره. من نمی دونم توی رایتینگ آیلتس چه پدر مشکلی وجود داره که خیلی زیر 6 میدن این مشکل تو تافل نیست که اغلب مردم زیر 20 بگیرن رایتینگشونو! در زمینه اسپیکینگ هم من خودم شخصا راحت تر بودم که شخصی جلوم نشسته که سوال بپرسه و من هی تحت تاثیر فشار روانی حرکات اون نباشم که بد یا خوب دادم !. لیسنینگ تافل همم یه ذره از نظر من باز هم سخت تر از آیلتس بود چون متد من نت برداشتن بود در حالی که اصلا تو آیلتس یه کلمه ام نت برنداشتم .

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

برای اروپا ایلتس بدهید وبرای امریکا تافل بهتر است. ایتالیا با ایلتس حتی 6 هم پذیرش مستر می دهد.

ارادت
    ایتالیا یکی از کشورهایی هستش ک کلا به بود و نبود مدرک زبان گیر نمیدن. و خیلی راحت و کم دردسر هستش!
    من کمیته پذیرش رو میگم!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)