صفحه 144 از 174 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    دوست نازنینم Rtrt خیلی خوب به شما پاسخ دادن. فقط منم دوست داشتم نظرمو درباره خود امتحان ها بهتون بگم.
    شما باید ببینین دقیقا با کدوم امتحان راحتترین. تو اسپیکینگ تافل، شما باید به شش تا سوال پاسخ بدین، و هر بار صداتون از طریق کامپیوتر و میکروفونو.. ضبط میشه. بعد بهتون نمره میدن. تو اسپیکینگ ایلتس شما رو در رو با کسی صحبت میکنین. ببینین با کدوم روش راحت ترین اونو انتخاب کنین. بعضیا دوس ندارن با کامپیوتر صحبت کنن. بعضیا دوست ندارن با کسی صحبت کنن! اینا کاملا به خود شما بستگی داره.
    درباره لیسنینگش، تا جایی که من از بقیه پرسیدم (از ایلتس شناخت خاصی ندارم) مثل اینکه تو ایلتس شما باید کلمه جا افتاده رو بعد از شنیدن بنویسین تو جای خالی، ولی تافل اینطوری نیست. شما یه تعداد سوال دارین که باید هر بار کانورسیشن یا لکچر رو گوش کنین و به اونا پاسخ بدین. ضمنا ممکنه بهتون لیسنینگ لانگ بخوره و از دو تا پارت به سه تا پارت تبدیل بشه قسمت لیسنینگ شما.
    درباره رایتینگ، بازم میدونم که رایتینگ تافل هم توش لیسنینگ داره و هم ریدینگ (تو قسمت اینتگریتد) و یه سکشن دیگه هم داره که باید درباره یه موضوعی بنویسین (ایندیپندنت) ولی آیلتس راتیتینگش دارای ریدینگ و لیسنینگ نیست (اگه من اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن لطفا).
    درباره ریدینگ تافلم که بازم ممکنه به شما ریدینگ لانگ بخوره و تعداد قسمتهای ازمون برای بخش ریدینگ بیشتر بشه. ولی ایلتس مثل اینکه تعداد ریدینگا ثابته.
    از طرفی، من از دوستی که هم ایلتس امتحان دادن هم تافل و دانش زبانی فوق العاده ای دارن، اینو شنیدم که میگن وقتی بخوای تو کشور عزیزمون اسپیکینگ و رایتینگ رو بالای 7 بشی تو ایلتس خیلی سخت میشه به خاطر نحوه نمره دهی موسسات. از طرفی شما تو تافل بخوای هر کدوم از اسکیل ها رو بالای 24 شی تقریبا باید همه مهارت ها رو خوب باشی چون گفتم از همه مهارت ها باهم تو هر چهار تا قسمت استفاده میشه.
    اینم مقایسه ای تی اس هست درباره تافل و ایلتس:

https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

در کل اینا به شما بستگی داره.
    منابع تافل زیادن، و از طرفی چون شما مجبوری به خاطر بالا بردن نمره هر مهارت، رو بقیه مهارت هات هم کار کنی، اتوماتیک هر چهار مهارت با هم قوی تر میشن.
    تا جایی که خبر دارم نمره ایلتس و تافل رو تقریبا همه کشورها قبول دارن (مهاجرت تحصیلی منظورمه، مهاجرت کاری و... رو نمیدونم.)
    موفق باشید
    خیلی ممنون از پاسخ کاملت دوست عزیز

بله با تفاوتهاش تا حدی آشنایی دارم منتها الان در شروع راهم و میدونم که لیسینگم خوب نیس و تافل لیسینیگ محوره...خودم با تافل احساس راحتی بیشتری می کنم ...اما از اینتگریت تسکش و اینکه لیسینیگ زیاد داره و من خیلی قوی نیستم میترسم...
    البته نمیدونم مهارت لیسینیگ با تمرین 4 ماهه میتونه قوی بشه یا خیر ؟ (ممنون میشم تجربتون بهم بگین)

راستش این داستان سلیقه ای نمره دادن آیلتس آدمو نگران میکنه

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

As attentive users answered perfectly, you'd better first discern where you're going to apply for what requirements binds you to achieve and even transcend, and more importantly, what precisely you are well aware of your capabilities. Personally, I think it's ignorant to differentiate between IELTS and TOEFL regarding the severity. If a testing system is considered to be easy, I ensure you that all universities would never accept that record, no one. Each testing system has some specific standards that distinguish it from another. Needing to linger on highly competitive market, they have to maintain their level stably high, no matter what the test-takers, hapless victims , may suffer from. In general, we cannot compare them as a whole. Although there are some structural differences in each section, having a good knowledge and skill to easily tackle is the matter. Pursuant to your concerns, let me raise some substantial points:
    First, boosting your ability, you need to practice and practice so broad that you can prepare for the main exam with vast skills. It's unlikely that you'll be able to significantly enhance your knowledge within the next few months, but you can simply improve your skills by going through mock tests. As you know, there is a mock test for TOEFL, so-called t*..*p*..*0. Besides, subjectively speaking, in Iran you can find one reliable institute mounting preparation exam that gives you a feedback very close to the real TOEFL exam. On the contrary, you may find a few institutes in Iran claiming that their mock IELTS exam simulates circumstantial moments in which you might face in the real exam, who knows. In the case of resources, both systems are saturated with good resources available everywhere.
    Second, Listening is an inseparable part of any English language proficiency exam. It gets us nowhere if we come to the conclusion that taking IELTS is the best option since it includes one less section dealing with listening. As you said you are not good at listening, it is recommended that one struggling with listening section increase their skill by note-taking. In the very beginning steps you’ll definitely find it rough and confusing, but after a while you will see the results, the good ones. Any system has its own advantages and disadvantages, TOEFL poses just some questions at the end of each section. On the other hand, IELTS asks you to fill the blanket what you have heard, tick the items, and/or circle the proper choice and so on. Some people may prefer to take one and some another one. You should see with which system you are convenient. One more thing else about listening, unlike TOEFL, in IELTS you might encounter different accents.
    In the case of IELTS’ test-raters, they are trained, unbiased, and objective, however, a little stiff that there is nothing we can do. So as a well-known aphorism goes ‘’take it or leave it’’. About writing and speaking sections,*chemistrymaste* has illuminated the key points that relieve me of elaborating.
    In the end, it’s not professional to prescribe someone what system exactly they should take. Strictly enough, with practicing over time, you’ll become better and better at listening section even less than that 4-month period you mentioned. I think an intermediate student is capable of getting 90 (6.5) within 4 months. Don’t worry, just make your decision immediately and start studying early.
    I hope you progress.
    Best
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام.

من امتحان آزمایشی TOEFL iBT امیربهادر رو چندوقت پیش شرکت کردم و 101 زدم که به تفکیک نمراتم اینان (که البته مهم نیست اصلا فعلا- چون این آزمون اولین آزمونم بود و اصلا با خود آزمون آشنایی نداشتم و هیچی هم نخوندم براش) :
    Reading - 24
    Listening - 26
    Speaking - 28
    Writing - 23

اشتباهی که من برای Writing کردم این بود که اصلا خبر نداشتم باید حتما از روی یک فرمول و Template خاص نوشته بشه و خیلی شاعرانه نوشتم و اولش رو با سوال شروع کردم و آخرش رو با شعر پابلو نرودا !

ولی الان که دارم برای هر دانشگاهی نگاه میکنم، اکثرا فقط TOEFL بالای 90 میخوان و اگر هم دیگه خیلی سختگیری بخواد باشه، بالای 100... الان من واقعا سوال دارم که آیا اصلا مهم هست که من زحمت بکشم و بخونم که 115 بزنم یا برم دوباره امتحان بدم و همین 101 رو بزنم؟! این سوال مربوط به پذیرش نیست، مربوط به این هست که چقدر نمره ی زبان واقعا تاثیر داره؟

البته من معدلم خیلی کم هست و همه میگن با GRE میشه یکم جبرانش کرد - که باز اون هم منطقی نیست از نظرم.

- حالا - فرض کنید که نمره ی خیلی خوب از این دو امتحان ( و حتی اضافه کردن IELTS بالای 8 ) به درد خورد :
    چطوری 101 رو برسونم 115؟ من یک کتاب خیلی قدیمی دارم، ولی خیلی زیاد و حوصله سر بر هست. بهترین کتاب ها یا نرم افزار ها و ...
    کلاس رفتن منطقی نیست، چون کلاس ها خیلی گرون هستن و برای من که فقط میخوام با آزمون آشنا بشم - یعنی مثلا همینکه بدونم Writing ها باید یک فرمت خاص داشته باشه و ...

خلاصه که راهنمایی کنید ممنون میشم.

در ضمن، اگر کسی تخصصی داره : کتاب هایی که برای دانشجوی حقوق به زبان انگلیسی هستند رو معرفی کنید ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط melody88eng نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان به نظرتون با تمرین T-P-O ها در عرض یه ماه میتونم تافل 84 ام رو به 94 به بالا تبدیل کنم؟ شدیدا وقتم کمه. کمترین نمره اسپیکینگم بود، حرف زدنم با موقع تمرین زمین تا آسمون فرق کرد به خاطر استرس زمانش
    In IELTS, since you are going to converse with a grader in a fresh atmosphere, you may not encounter stiff circumstances, increasing your stress and distracting you from the core points. In contrast, such circumstances aggravate egregiously for TOEFL. Under stressful conditions, a little diversion while speaking is inevitable, no matter what you take IELTS or TOEFL. For TOEFL you'll have the chance to rocket your score up via ti*pi*o0, near the score you mentioned.
    T*p*0 is bound to increase your skill, not notable your knowledge. Provided that you are at a good condition with an OK level of English proficiency (near upper intermediate level), you might possibly score around 94 within a month. If time is regarded, ti*pi*00 is the only trustworthy source that you can take your stress down during such breathtaking exam. There is nothing to worry about, you need to keep your ear to the ground how to treat the exercises. Just devour the templates ((for Writing and Speaking tasks)) and master strategies ((for L and R sections)).

Best
    ویرایش توسط Saman_R : May 9th, 2016 در ساعت 01:45 PM
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman_R نمایش پست ها
    In IELTS, since you are going to converse with a grader in a fresh atmosphere, you may not encounter stiff circumstances, increasing your stress and distracting you from the core points. In contrast, such circumstances aggravate egregiously for TOEFL. Under stressful conditions, a little diversion while speaking is inevitable, no matter what you take IELTS or TOEFL. For TOEFL you'll have the chance to rocket your score up via ti*pi*o0, near the score you mentioned.
    T*p*0 is bound to increase your skill, not notable your knowledge. Provided that you are at a good condition with an OK level of English proficiency (near upper intermediate level), you might possibly score around 94 within a month. If time is regarded, ti*pi*00 is the only trustworthy source that you can take your stress down during such breathtaking exam. There is nothing to worry about, you need to keep your ear to the ground how to treat the exercises. Just devour the templates ((for Writing and Speaking tasks)) and master strategies ((for L and R sections)).

Best
    Thank you so much. Your words made me feel optimistic about this breathtaking exam. T*P*0 is really helpful now

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام دوستان من سطح زبانم upper هست و باید ازمونم رو مشخص کنم تحقیقاتی که در مورد این دو آزمون انجام دادم به این نتیجه رسیدم که آیلتس اسپیکنگش معقول هست+ مدت امتحانش هم نسبت به تافل کمتر هست . ولی از طرفی بنده با لهجه بیریتیش مشکل دارم (احساس میکنم لیسینینگ سخت خواهد بود)از طرفی به نظرم لیسینینگ تافل بهتر هست ولی اسپیکینگ تافل به نظرم سخت هست من هدف نمره 100 یا 7 هست و میخوام در اسپیکینگ هم یه نمره معقولی بگیرم به نظرتون کدوم امتحان برای من مناسب هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    سلام دوستان من سطح زبانم upper هست و باید ازمونم رو مشخص کنم تحقیقاتی که در مورد این دو آزمون انجام دادم به این نتیجه رسیدم که آیلتس اسپیکنگش معقول هست+ مدت امتحانش هم نسبت به تافل کمتر هست . ولی از طرفی بنده با لهجه بیریتیش مشکل دارم (احساس میکنم لیسینینگ سخت خواهد بود)از طرفی به نظرم لیسینینگ تافل بهتر هست ولی اسپیکینگ تافل به نظرم سخت هست من هدف نمره 100 یا 7 هست و میخوام در اسپیکینگ هم یه نمره معقولی بگیرم به نظرتون کدوم امتحان برای من مناسب هست ؟
    سلام.
    من البته نظر خودم را میگم. ممکنه دوستان دیگه نظرات دیگه ای داشته باشن.
    به نظر من اول شما باید ببینید کجا میخواید برید. مثلا درسته دانشگاه های آمریکا آیلتس را هم قبول دارن ولی من که خودم با یکی از اساتید حرف می زدم به من می گفت ما تافل را ترجیح میدیم. و تافل برامون تو کمیته پذیرش ارزشش بیشتره.
    مورد دیگه اینکه رشتتون هم مهمه. تو بعضی رشته ها دانشگاه ها براشون مهمه که اسپیکینگ بالا باشه مثلا میگن بالای 26 بیارید ولی تو رشته های دیگه شاید قسمت های دیگه مهم باشه.
    چیزی که مسلمه اینه که لیسینینگ آیلتس سخته اونم به خاطر لهجه اش اما در کل نسبتا آسونتر از تافله.
    درضمن شما با کمی کار کردن تو اسپیکینگ مطمئنا می تونید حداقل 25 بیارید.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fatikhanoom نمایش پست ها
    سلام.
    من البته نظر خودم را میگم. ممکنه دوستان دیگه نظرات دیگه ای داشته باشن.
    به نظر من اول شما باید ببینید کجا میخواید برید. مثلا درسته دانشگاه های آمریکا آیلتس را هم قبول دارن ولی من که خودم با یکی از اساتید حرف می زدم به من می گفت ما تافل را ترجیح میدیم. و تافل برامون تو کمیته پذیرش ارزشش بیشتره.
    مورد دیگه اینکه رشتتون هم مهمه. تو بعضی رشته ها دانشگاه ها براشون مهمه که اسپیکینگ بالا باشه مثلا میگن بالای 26 بیارید ولی تو رشته های دیگه شاید قسمت های دیگه مهم باشه.
    چیزی که مسلمه اینه که لیسینینگ آیلتس سخته اونم به خاطر لهجه اش اما در کل نسبتا آسونتر از تافله.
    درضمن شما با کمی کار کردن تو اسپیکینگ مطمئنا می تونید حداقل 25 بیارید.

من در کل آیلتس رو کمی ساده تر به نظر میرسه (البته به جز لیسینینگ آیلتس ) نسبت به تافل. به نظر میرسه که کسی که تافل گرفته واقعا علاوه بر بیس قوی بایستی با فرمت امتحان تطبیق بده این که کامپیوتری و طولانی هست نسبتا

رشته بنده برق + مستر هست راستش من بیشتر گرفتن فاند برام اهمیت داره و خودم رو محدود به کشور خاصی نمیتونم بکنم
    به نظرتون از این جهت کدام مناسب هست ؟

من در کل آیلتس رو کمی ساده تر به نظر میرسه (البته به جز لیسینینگ آیلتس ) نسبت به تافل. به نظر میرسه که کسی که تافل گرفته واقعا علاوه بر بیس قوی بایستی با فرمت امتحان تطبیق بده این که کامپیوتری و طولانی هست نسبتا

رشته بنده برق + مستر هست راستش من بیشتر گرفتن فاند برام اهمیت داره و خودم رو محدود به کشور خاصی نمیتونم بکنم
    خب اگه خودتون را نمی خواید محدود کنید و ممکنه به استرالیا و اروپا هم اپلای کنید به نظر میرسه آیلتس براتون مناسبتر باشه. البته مسلما برای نمره خوب در آیلتس هم باید با فرمت امتحان آشنا باشد!!!
    ضمنا گرفتن فاند به جز نمره زبان به عوامل دیگه ای هم بستگی داره.

البته دوستان دیگه هم می تونن نظر بدن، شاید نظرشون متفاوت باشه.

Listening part in IELTS or any exam is not so critical that you have decided to take that exam whose listening part is considered to be easier. Listening is not the matter, you get used to it in short time. In the case of speaking, look with which one you feel comfortable. I think, though, the speaking part is the most challenging part of an English proficiency testing system. You should be aware that tackling the speaking needs more practices compared with the other parts. So, take that exam you can handle its speaking part more readily.
    best

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)