با سلام خدمت دوستان
من سال پیش در آزمون تافل شرکت کردم و نمره 95 را کسب کردم. نمره بخش های من R:26/L:25/S:17/W:27 در آزمون تافل بود. امسال برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کردم و در این دانشگاه با وجود برنده شدن اسکلارشیب به دلیل اینکه این دانشگاه نمره 90 کل و حداقل بخش های R:22/L:22/S:22/W:23 داشت، به دلیل پایین بودن نمره بخش اسپکینگ، پذیرش به من به صورت شرطی داده شد و در نتیجه نتوانستم در ترم اول در دانشگاه شرکت کنم و حالا برای حضور در دانشگاه در ترم دوم با اسکلارشیب تا اواخر Feb به من فرصت داده شده است تا نمره جدید زبان ارسال کنم. معادل آیلتس حداقل دانشگاه 6.5 کل و R:6/L:6/S:6/W:6 است. حال با توجه به فرصت سه ماهه که وجود دارد (روزانه می توانم به طور متوسط 4 ساعت مطالعه کنم) و با در نظر گرفتن اینکه من به طور کامل بر روی آزمون تافل تسلط دارم و مشکل اصلی من استرس ناشی از بخش اسپکینگ تافل است و از طرفی هیچ آشنایی با آزمون آیلتس ندارم و حتی نمی دانم به چه صورتی باید برای آن ثبت نام کنم، آیا می توانم در آزمون آیلتس موفق شوم؟ آیا می توانم با استراتژی های آزمون آیلتس به سرعت آشنا شوم؟ کدام یک برای کسب حداقل ها از نظر شما آسان تر است؟ همچنین در مورد زمان امتحان، آیا امتحان آیلتس در ماه ژانویه در ایران برگزار می شود؟ با تشکر پیشاپیش از دوستان عزیز