نقل قول نوشته اصلی توسط Sarazeydo نمایش پست ها
سلام من سطح زبانم ضعیف هستش ولی میخوام با پشتکار خوب خودم رو برای ایلتس اماده کنم و وقت کافی برای انکارو دارم (۳سال)
ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
برای من که سطح زبانم خوب نیست چه کلاس هایی رو پشینهاد و میکنید و از چه منابعی استفاده کنم که سطحم بالا بره و بعد بتونم به صورت تخصصی فقط برای ایلتس بخونم؟
سلام،

نکته خوبی اشاره کردید: پشتکار خوب! تنها عامل موثر در یادگیری زبان کار کردن مداومه. ببینید بنظر من اینطوری برنامه ریزی کنید برای خودتون:

1- یک تایم مشخصی برای امتحان در نظر بگیرید.
2- ابتدا باید سطح عمومی دانش زبانتون ببیرید بالا. برای گرفتن نمره 6.5 تا 7 شما باید به سطح اینترمیدیت و آپر رسیده باشید. شاید بد نباشه یک تعیین سطح بدید تا بدونید الان کجای کارید.
3- بنظر من میشه سلف استادی به سطح مطلوب برسید. برای این کار باید گرامر و سطح لغاتتون تا حد مناسبی ببرید بالا. قسمت کتابخونه برید دوستان معرفی کردن کتب لازم.
4- اما اگر دوست داشتید که کلاس برید، یک دوره مهارت های ایلتس شاید بد نباشه (فقط باید ایلتسی کار کنند مثلا تمپلیت رایتینگ بگن و یا نحوه تست زدن در ریدینگ)
5- همیشه و بدون استثنا هر روز یک لکچر یا متن آکادمیک ترجیحا با لهجه بریتیش گوش کنید (اول متوجه نمیشید، انقدر تکرار کنید تا کامل متوجه بشید. اسکریپت کردن هم خیلی موثره)
6- بعد از یک مدت فقط باید تست بزنید. شاید دو ماه مونده به امتحان. ابتدا بدون زمان، سپس و کم کم زمان دار تا به زمان واقعی آزمون برسید.

و نکته آخر اینکه خودتون قبول داشته باشید!

موفق باشید