نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2232 نمایش پست ها
سلام دوستان گرامی
من نیاز دارم حداکثر طی 4 تا 5 ماه آینده آیلتس 6 یا معادل اون به تافل رو بگیرم سطح زبانم هم زیاد مناسب نیست !
تقریبا مطمین بودم باید ایلتس را انتخاب کنم ولی با یکسری توضیحات این تاپیک احساس کردم تافل مخصوصا از این نظر که نیاز به نوشتن نداره و 4 گزینه ای هست راحت تر هست ؟
لطفا راهنمایی کنید کدوم آزمون رو انتخاب کنم و اینکه از چه منابعی استفاده کنم ؟
میشه یک جدول منظم برای مقایسه هر دو بفرمایید (در هر 4 مهارت و باقی مسایل)
اگر هم تافل رو پیشنهاد میکنید لطفا بگین کاغذی یا کامپیوتری؟
بسیار از وقتتون ممنونم
دوست عزیز هر دوامتحان نیاز به سطح متوسط زبان دارد و تنها در مواردی با هم فرق دارن که بعضی ازموارد را خدمتتان عرض میکنم و امیدوارم دوستان دیگر راهنمایی کامل تری به شمابکنند
اول از همه هر دوامتحان سخت هستند و نمیتوان گفت کدام آسان تر هست این بستگی به زبان شما داره اینطوربگم که برای امتحان تافل حتما باید لیسنینگ خوبی داشته باشین اگر زمان دارین و درخودتون این رو میبین که میتونین به سطح خوبی از لیسنینگ برسین یا الان سطح خوبی دارینو به راحتی ویس ها فیلم ها و لکچر ها را درک میکنین یا به سرعت پیشرفت میکنین تافلرو انتخاب کنین به این دلیل اینو میگم که در امتحان تافل هم در بخش لیسنینگ هم رایتینگهم اسپیکینگ براتون یک سری لکچر را میذارن گوش بدین و بر اساس اون صحبت کنین پس بایدتوانایی خوبی در شنوایی و درک سریع داشته باشین.
دومین مورد این هستکه یک سری از دوستان اصلا تمایلی به این ندارن که در مقابل کسی صحبت کنن و اینطوراسترس کمتری میگیرن پس تافل رو انتخاب میکنن ولی در آیلتس مصحح جلوی شما هست بهحرف های شما گوش میده و این سیستمی هست که در کلاس های زبان ایران هم هست.
سوم اینکه اکثراتافل کامپیوتری هست شاید کاغذی هنوز باشه ولی اکثرا کامپیوتری میدن و اطلاع ندارمجایی هنوز کاغذی برگذار میشه یا نه. بازهم یک سری عادت دارن از روی کاغذ تست بزننمتن بخونن و بنویسن اینطور تسلط بیشتری دارن چون سیستم تدریس زبان در ایران اینطوربوده. اینها سلیقه ای هست اینکه شما چطور راحت هستین.
برای تافل شما بایدعادت کنین از روس فایل پی دی اف و با کامپیوتر کار کنین نه با کتاب. در ضمن برای آیلتسکلاس های عمومی و خصوصی و نیمه خصوصی بیشتری هست ولی برای تافل اکثرا خودخوان کارمیکنن یا یک سری کلاس هایی را در تهران شرکت میکنن. برای نوشتن هم باید برای تایپسریع با کیبورد کامپیوتر کار کنین. شما اول ببینین به چه روشی بیشتر عادت دارین تابعد دوستان منابع را معرفی کنند