صفحه 142 از 174 نخستنخست ... 4292132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,411 تا 1,420 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AMO(Atomic , Molecular and Optics)/University of Tehran

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه راست میرم سر اصل مطلب.من می خوام برای کانادا و آمریکا برا فال 2017 در رشته فیزیک اقدام کنم و 8 یا 9 ماه فرصت دارم که امتحانات GRE GENERAL,GRE SUBJEC,Toefl or Ielts بدم که می دونم زمان خیلی کمی دارم و باید واقعا سعی خودمو بکنم.و سطح زبانممم معمولی رو به پایینه.وقت هم بسیار کمه و اصلا فرصت آزمایش خطا ندارم.و 1 روزه کلا سرچ کردم در مورد (تافل یا آیلتس؟ )کلی گیج شدم.
    1.به نظر شما امتحان Toefl or Ielts رو بخونم؟با توجه به راحتی و اینکه می تونم نمره خوب بدست بیارم.
    2.آیا امتحان Toefl با GRE هم پوشانی دارند؟یعنی تافل بخونم برای هم GRE بهتره یه فرقی نداره؟چون GRE حتما باید بدم.
    3.دانشگاهای که می خوام اپلای کنم اکثرا 7 Ielts و 85 Toefl می خوان تقریبا البته مال آمریکا، مال کانادا Toefl 88 و Ielts 6.5-7 می خوان.
    و بین کانادا و آمریکا کشوری که راحت تر و با فاند کامل بهم بورس میده تو اولویته چون بدون فاند نمی تونم برم اونور.امتحان آزمایشی تافل و آیلتس هم دادم تو اینترنت تقریبا نمره هردو یکسان بود.
    خواهشا بدون تعصب راهنماییم کنین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

دوست عزیز هر کی نظر خودشو داره اما به نظر من این سوال کلا بچه گانست . هر دو ازمونای به نسبت استانداردین و اینجور نیست که شما ایلتس هفت ببری و تافل 60
    )) . اما تافل بیشتر لیسنینگ محوره پس نهایت چیزی که بشه گفت اینه که اگه لیسنینگت خوبه تافل یا ایلتس میتونی شرکت کنی شرکت کن اما اگه ضعیفه ایلتس .
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad279 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه راست میرم سر اصل مطلب.من می خوام برای کانادا و آمریکا برا فال 2017 در رشته فیزیک اقدام کنم و 8 یا 9 ماه فرصت دارم که امتحانات GRE GENERAL,GRE SUBJEC,Toefl or Ielts بدم که می دونم زمان خیلی کمی دارم و باید واقعا سعی خودمو بکنم.و سطح زبانممم معمولی رو به پایینه.وقت هم بسیار کمه و اصلا فرصت آزمایش خطا ندارم.و 1 روزه کلا سرچ کردم در مورد (تافل یا آیلتس؟ )کلی گیج شدم.
    1.به نظر شما امتحان Toefl or Ielts رو بخونم؟با توجه به راحتی و اینکه می تونم نمره خوب بدست بیارم.
    2.آیا امتحان Toefl با GRE هم پوشانی دارند؟یعنی تافل بخونم برای هم GRE بهتره یه فرقی نداره؟چون GRE حتما باید بدم.
    3.دانشگاهای که می خوام اپلای کنم اکثرا 7 Ielts و 85 Toefl می خوان تقریبا البته مال آمریکا، مال کانادا Toefl 88 و Ielts 6.5-7 می خوان.
    و بین کانادا و آمریکا کشوری که راحت تر و با فاند کامل بهم بورس میده تو اولویته چون بدون فاند نمی تونم برم اونور.امتحان آزمایشی تافل و آیلتس هم دادم تو اینترنت تقریبا نمره هردو یکسان بود.
    ویرایش توسط hpmoner : June 19th, 2016 در ساعت 03:18 AM دلیل: ویرایش نقل قول

سلام دوستان
    من یک بار تافل بدون مطالعه قبلی 54 شدم، الان میخوام دوباره امتحان بدم. عمده مشکل من تو تافل قسمتهایی بود که لیستنینگ داشت به طور مثال توی رایتینگ task 1 که باید اول میشنیدم limitted شدم ولی task 2 را fair شدم. نمره لیستنینگمم 8 شد یعنی افتضاح. ولی لیستنینگ آیلتس را 6.5-7 میتونم بیارم. من قصدم آمریکاست و دانشگاههایی که نمره زبان میخوان بیشترشون نمره 7 آیلتس و 80 تافل را میخواند.دودلیم تو اینه که نمره 80 آوردن خیلی راحتتره و میترسم این همه وقت بزارم برای آیلتس ولی نتونم نمره 7 بیارم. خوشحال میشم راهنماییم کنید. بنظرتون آیا میشه نمره 54 را تبدیل به 82-90 کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک بار تافل بدون مطالعه قبلی 54 شدم، الان میخوام دوباره امتحان بدم. عمده مشکل من تو تافل قسمتهایی بود که لیستنینگ داشت به طور مثال توی رایتینگ task 1 که باید اول میشنیدم limitted شدم ولی task 2 را fair شدم. نمره لیستنینگمم 8 شد یعنی افتضاح. ولی لیستنینگ آیلتس را 6.5-7 میتونم بیارم. من قصدم آمریکاست و دانشگاههایی که نمره زبان میخوان بیشترشون نمره 7 آیلتس و 80 تافل را میخواند.دودلیم تو اینه که نمره 80 آوردن خیلی راحتتره و میترسم این همه وقت بزارم برای آیلتس ولی نتونم نمره 7 بیارم. خوشحال میشم راهنماییم کنید. بنظرتون آیا میشه نمره 54 را تبدیل به 82-90 کرد؟
    سلام، آوردن نمره ۸۰ تا ۹۰ هرچند کار سختی نیست اما کاملا به تلاش خودتون بستگی داره. من خودم یه آزمایشی داده بودم شدم ۵۸، توی دو سه ماه خوندن کردم ۸۵ و بعد ۹۵ . سخت نبود اصلا ولی خوب تی پی او ها را خوب خوندم.
    در مورد لیستنیگ هم بهترین کار چند بار گوش دادن و نوشتن متنه. بعلاوه اینکه فیلم بدون زیر نویس ببینید. اولش تمرکز سخته ولی بعدش بهتر میشه.
    موفق باشید.

دوستان سلام و وقت بخير
    من ميخوام تجربه خودم از هر دو امتحان رو بگم
    ابتدا بايد بگم كدوم سخته و كدوم آسونه نداره و بستگي اول به دانش زباني و دوم به بلد بودن تكنيك هاي پاسخ دهي داره
    تافل مثل اين ميمونه كه يكهو بندازنت وسط اقيانوس اما ايلتس مثل استخريه كه از كم عمق به قسمت عميق ميري
    من قبل از ايلتس امتحان گوته آلماني رو دادم كه شباهت زيادي به ايلتس داره و شكر خدا بخاطر نمره ي خوبم در اين امتحان ايلتس رو با روحيه خوب دادم و وفق شدم
    بهمين خاطر اگر ميخواهين موفق باشين بجاي اينكه بپرسين كدوم سخته و كدوم آسون با بالا بردن دانش زباني و تكنيك پاسخ دهي ببنيد با توصيفي كه من از آزمونها كردم كدومش براتون آسونتره و قابل دسترس تره
    موفق باشين

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad279 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    سلام
    با توجه به اينكه شما قصد امريكا داري و جي آر اي هم ميخواي بدي برات تافل بهتره
    براي بورس طبق تجربه خوم امريكايي ها براي بورس دادن ناز دارن اما اگر رزومه ات خوب كه نه عالي باشه رو بورس ميشه حساب كرد اما فارغ از همه اينها امر مهم شانس اخذ ويزاست...
    موفق باشي

دوستان سلام
    من بعضا ديدم كه دوستان از اينكه در ايلتس صدا ضبظ ميشه دچار استرس ميشن بهمين خاطر بايد بگم ضبط صدا در ايلتس براي نظارت بر اگزمينر هست نه جهت نمره دهي به امتحان دهنده موفق باشين

Senior Member

من تافل امتحان دادم و 97 شدم...الانم دارم برای آیلتس میخونم بنا به دلایلی...دیروز من یه تست از کمبریج 10 زدم و اگه امتحان در این حد باشه بنظرم واقعا از تافل (یا بعبارت درست تر توفل) آسونتره. من یه توصیه دارم دوستانی که دنبال تافل 100 یا آیلتس 7 هستن، و اسپیکشون در حد عااالی نیستش بنظرم آیلتس امتحان بدن، من اسپیکم خوبه انقدر که مصاحبه کردم استادم به من TA داد و گفت خوب حرف میزنی...اما با اسپیک تافل از اولم مشکل داشتم...خیلی استرس زاست. لیسنینگ آیلتسم که خیلی کوتاهتر از اون سکشن 9 تایی خسته کننده تافل هستش اما بدیش اینه که باید همزمان جواب بدی من دفعه اول که نمی دونستم اینو خیلی هول کردم و 6.5 شدم اما دفعه بدش که حواسم به این موضوع بود 7.5 شدم. فقط منو از رایتینگ ترسوندن که بنظرم تسک اول ایلتس که یا نموداره یا یه نامه اس مشخصا از تافل آسونتره. و تسک دومشون در یه حده...فقط من نمیدونم واقعا این همه شکایت از نمره اسپیک و رایتینگ آیلتس واقعیه یا از توقعات بالا نشات میگیره. بهرحال توی ریدینگ و لیسنینگ که من شک ندارم آیلتس آسونتره. تازه اسپیکشم من شخصا هزار بار به تافل ترجیح میدم. حالا خود دانید.(البته این مقایسه نمره 100 و 7 هستش)

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    من تافل امتحان دادم و 97 شدم...الانم دارم برای آیلتس میخونم بنا به دلایلی...دیروز من یه تست از کمبریج 10 زدم و اگه امتحان در این حد باشه بنظرم واقعا از تافل (یا بعبارت درست تر توفل) آسونتره. من یه توصیه دارم دوستانی که دنبال تافل 100 یا آیلتس 7 هستن، و اسپیکشون در حد عااالی نیستش بنظرم آیلتس امتحان بدن، من اسپیکم خوبه انقدر که مصاحبه کردم استادم به من TA داد و گفت خوب حرف میزنی...اما با اسپیک تافل از اولم مشکل داشتم...خیلی استرس زاست. لیسنینگ آیلتسم که خیلی کوتاهتر از اون سکشن 9 تایی خسته کننده تافل هستش اما بدیش اینه که باید همزمان جواب بدی من دفعه اول که نمی دونستم اینو خیلی هول کردم و 6.5 شدم اما دفعه بدش که حواسم به این موضوع بود 7.5 شدم. فقط منو از رایتینگ ترسوندن که بنظرم تسک اول ایلتس که یا نموداره یا یه نامه اس مشخصا از تافل آسونتره. و تسک دومشون در یه حده...فقط من نمیدونم واقعا این همه شکایت از نمره اسپیک و رایتینگ آیلتس واقعیه یا از توقعات بالا نشات میگیره. بهرحال توی ریدینگ و لیسنینگ که من شک ندارم آیلتس آسونتره. تازه اسپیکشم من شخصا هزار بار به تافل ترجیح میدم. حالا خود دانید.(البته این مقایسه نمره 100 و 7 هستش)
    منم كمبريج ١٠ رو خوب مي زدم ولي وقتي رفتم سر جلسه ي آيلتس ،سرعت حرف زدنشون تويه ليسنينگ خيلييييي تند تر از كمبريج بود و اينكه لهجه ي استراليايي غليظ با سرعت بالا كه اصلا مثل كمبريج نبود،ريدينگشم سخت تر بود و خيلي وقت كم ميومد نسبت به كمبريج،منم وقتي يه هفته قبل امتحانم كمبريج ١٠ رو مي زدم فكر مي كردم آيلتسو ٨ ميشم كه اصلا امتحان مثل تستايه تويه كتابا نبود،خيلي گول آسوني كتابارو نخوريد
    در ضمن منم دوستي داشتم كه اسپيكينگش عالي بود و براي كنفرانس و چند تا مصاحبه دعوت شده بود و تونسته بود پذيرش بگيره ولي وقتي آيلتس داد نمره ي اسپيكينگش ٦٠٥ شد،اگه آسون بود اسپيكينگ آيلتس ،اين دوست من كه تجربه ي مصاحبه هاي موفق رو داشت بايد نمره ي خوبي كسب مي كرد
    والا منم خيلي از كسانيكه نتونستن نمره ي تافل دلخواهشون رو بگيرن شنيدم كه آيلتس خيلي آسونه،به نظرم هركسي كه فكر ميكنه آيلتس خيلي آسونتر از تافله خب چرا پولشون رو مي ريزن دور و تافل ميدن؟برن آيلتس بدن ٨.٥-٩ بشن اگه آسونه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    منم كمبريج ١٠ رو خوب مي زدم ولي وقتي رفتم سر جلسه ي آيلتس ،سرعت حرف زدنشون تويه ليسنينگ خيلييييي تند تر از كمبريج بود و اينكه لهجه ي استراليايي غليظ با سرعت بالا كه اصلا مثل كمبريج نبود،ريدينگشم سخت تر بود و خيلي وقت كم ميومد نسبت به كمبريج،منم وقتي يه هفته قبل امتحانم كمبريج ١٠ رو مي زدم فكر مي كردم آيلتسو ٨ ميشم كه اصلا امتحان مثل تستايه تويه كتابا نبود،خيلي گول آسوني كتابارو نخوريد
    در ضمن منم دوستي داشتم كه اسپيكينگش عالي بود و براي كنفرانس و چند تا مصاحبه دعوت شده بود و تونسته بود پذيرش بگيره ولي وقتي آيلتس داد نمره ي اسپيكينگش ٦٠٥ شد،اگه آسون بود اسپيكينگ آيلتس ،اين دوست من كه تجربه ي مصاحبه هاي موفق رو داشت بايد نمره ي خوبي كسب مي كرد
    والا منم خيلي از كسانيكه نتونستن نمره ي تافل دلخواهشون رو بگيرن شنيدم كه آيلتس خيلي آسونه،به نظرم هركسي كه فكر ميكنه آيلتس خيلي آسونتر از تافله خب چرا پولشون رو مي ريزن دور و تافل ميدن؟برن آيلتس بدن ٨.٥-٩ بشن اگه آسونه
    این نظر من تنها نیستش...شما توی اینترنت سرچ کنین: which one is easier: TOEFL or IELTS نتایجشم ببینید...من گفتم بین تافل100 و آیلتس 7 دارم مقایسه میکنم....ضمنا من اسپیک تافل رو به ندرت دیدم بالای 23 توی فروم (که خیلیم سختتر از آیلتسه اسپیکش) ولی اینجا اسپیک 7 زیاد هستش....در مورد سرعت اسپیک توی لیسنینگ خیالتون راحت هیشکی توی سرعت حرف زدن به پای آمریکاییا نمیرسه ...9تا سکشن لکچر طولانی کجا و 4 تا سکشن جاخالی و 4گزینه ای انتخاب کردن کجا. تازه من مشکلی با لهجه استرالیایی ندارم و فک نمیکنم سطح آزمون خیلی بالاتر از کمبریج 10 باشه.(احتمالا همون تفاوته TPOو امتحان اصلی تافل)....این نظر شخصیه. بنظر من 7 آیلتس راحتتر از 100 تافله...با همون شرایطی که گفتم. ضمنا خوبیه کامنت من اینه که از روی دلسوزی اینو نوشتم نه اینکه بزوووور بخوام بگم آیلتس راحتتره. جنس سوالای آیلتس در قسمت ریدینگ هم آسونتره. اسکورای بالاش(بالای 7.5) سخته ولی مگه اسکورای بالای تافل راحته؟!!
    ا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)