صفحه 148 از 174 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان. من میخوام برای تحصیل در اولویت اول و ویزای کاری در اولویت دوم برای اروپا و استرالیا اقدام کنم ( ترکیه هم برای تحصیل ) من باید ایلتس بدم درسته ؟ ایلتس اکادمیک یا معمولی ؟ و من میخوام از صفر صفر شروع کنم بخونم ایا فقط کتاب های ایلتس رو بخونم کافیه ؟ دقیقا کدوم کتاب ها میخوام از پایه شروع کنم ( اسم کتاب ؟ )
    ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید
    مرسی از همگی

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
    دوستان من واقعاً دو دلم كه واسه كدوم اماده بشم. من تو ليسنينگ زياد قوى نيستم ولى فك كنم بيشتر تمرين كنم بهتر ميشم. ولى دانشگاهى كه من ميخوام براش اپلاى كنم يكيشون مينيمم ٦/٥ ايلتس و ٨٨ تافل و ديگرى ٨٠ تافل و ٦ ايلتس ميخواد. به نظرتون كدومش راحت تر بدست مياد؟
    ابتدا به ساکن باید گفت که نمی توان به طور متقن اعلام کرد آیلتس نسبت به تافل آسان تر است و یا بلعکس. هر کدام سختی ها و دشواری های خاص خود را دارد. ارجحیت بخشیدن به یکی با توجه به نیازمندی های دانشگاه مقصد قابل قبول است. نکته ای که باید خاطر نشان کرد این است تافل فقط در بخش ریدینگ شما با لیسنینگ سر و کار ندارید. اما در سه بخش دیگر لیسنینگ نقش مهمی ایفا میکند. در آیلتس بدین صورت نیست. تنها بخش لیسنینگ و اسپیکینگ میطلبد که مهارت شنیداری خوبی داشته باشید. با این حال صرف نظر از نوع سیستم برای بدست آوردن همان حداقلی ها هم نیازه که نه تنها لیسنینگ بلکه هر چهار مهارت را تقویت کنید. اما اگر بخواهید در کوتاه مدت امتحان بردارید و دانشگاه تاکید بر نمرات بالای اسپیک و رایتینگ دارد، به تبع پیشنهاد من آیلتس است.
    در مورد برابری نمرات دو سیستم، یک جدول موجوده که نمرات تافل و آیلتس را به طور تقریبی و بصورت کاملا تجربی ترازبندی کرده اند. فک میکنم که نمرات ذکر شده با توجه به اون جدول در یک مقیاس سختی قرار بگیرند.
    اگرچه امروزه اکثر دانشگاه ها و موسسه ها هر دو سیستم را میپذیرند (موسساتی هم پیدا میشن که اولویتشون با یک سیستمه)، اما اگر هدفتون امریکاست تافل بردارید. در غیر این صورت آیلتس بردارید. همچنین به مینیمم ها اکتفا نکنید. هر چه بیشتر بهتر.
    ویرایش توسط Saman_R : September 11th, 2016 در ساعت 11:56 PM
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

با سلام
    تافل ibt 65 راحت تر هستش یا آیلتس با نمره 6؟ واسه آزمون جامع دکترا می خوام امتحان بدم.
    باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام
    تافل ibt 65 راحت تر هستش یا آیلتس با نمره 6؟ واسه آزمون جامع دکترا می خوام امتحان بدم.
    باتشکر
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    شخصا معتقدم که تافل65 خیلی راحتتره از آیلتس 6 ... شایدم اشتباه کنم ...
    Actions Count,NOT Words

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلام
    باتشکر
    من فکر میکنم تافل 65 راحت تر است
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

سلام ، من چند ماه هست که برا ی تافل میخونم ، بیشترین مشکلم با listening
    هست ، به نظرم خیلی سخت تر از ielts هست ، چون تو ielts شما سوال هارو
    میبینی ، مطالبش هم خیلی راحت تر هست به خصوص conversation ..<br>
    الان واقعا تو دوراهی گیر کردم که برام ielts بخونم یا تافل ؟ نظر دوستان را میخوام بدونم <br>
    ممنون .. در ضمن من برای کانادا میخوام پذیرش بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    الان واقعا تو دوراهی گیر کردم که برام ielts بخونم یا تافل ؟ نظر دوستان را میخوام بدونم <br>
    چه نمره ای میخواین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    چه نمره ای میخواین؟
    این حدود میخوام 80-85

این حدود میخوام 80-85
    این نمره خیلی دور از دسترس نیست. اگه خیلی مشکلت با لیستنینگ زیاده برو سراغ آیلتس. البته معادل نمره آیلتس دانشگاه رو بپرس. مثلا اگه 6 یا 6.5 آیلتس بخوان خوبه. ولی اختلاف نمره 7 با 6.5 به نظرم زیاده.
    اینو هم بگم که من دو سال پیش امتحان آیلتسی که دادم از خودم انتظار 8 داشتم ولی آزمون من سخت بود و 6 شدم. در عوض ریدینگ که فکر میکردم نهایتا 6 بشم، 8.5 شدم. کلا به نوع آزمون هم بستگی داره. ولی بازم میگم اگه لیستنینگ تافل برات اصلا راحت نیست برو سراغ آیلتس.

خیلی زیاد بستگی به خودتون داره. من آیلتس امتحان دادم و متاسفانه نتونستم تو هر 4 اسکیل 7 بگیرم بعد رفتم سراغ تافل ولی دیدم اصلا با رایتینگ و اسپیکینگش راحت نیستم اگرچه یرای من قسمت ریدینگ و لیسنینگش خیلی آسون تر از آیلتس بود ولی ارتباط خوبی با اسپیکینگ و رایتینگ برقرار نکردم. به همین دلیل دوباره برگشتم به آیلتس. شما یه تست از هر 2 امتحان از خودتون بگیرید ببینید با کدوم راحت ترید. ولی اگه مثلا تافل 85 می خوان آیلتس 7 خب100 در100 تافل امتحان بدید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)