صفحه 100 از 174 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام دوستان
    میخواستم بدونم کدوم یکی از آزمون ها راحت تر میشه؟
    TOEFL iBT
    25in listening, 22 in writing, 22 in speaking, and 23 in reading

IELTS
    6.5overall band score, with at least a 6.5 in the listening band, a 6.0 in the writing band, and a 7.0 in the speaking band; no minimum reading score is required
    (برای امریکا)
    متشکرم

Banned

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط arash444 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم کدوم یکی از آزمون ها راحت تر میشه؟
    TOEFL iBT
    25in listening, 22 in writing, 22 in speaking, and 23 in reading

IELTS
    6.5overall band score, with at least a 6.5 in the listening band, a 6.0 in the writing band, and a 7.0 in the speaking band; no minimum reading score is required
    (برای امریکا)
    متشکرم
    سلام

معمولا دوستان معتقدند که کسب نمره 90 تافل ساده تر 7 آیلتس هست... ولی به نظر من باید دید که applicant از نظر دانش زبانی و ویژگی های شخصیتی با کدوم امتحان تطابق بیشتری داره... مثلا:
    اگه با لهجه از لحاظ شنیداری با لهجه american بیشتر خو گرفته تافل ارجحیت داره.
    اگه موقع صحبت کردن، ضبط صدا و نبود eye contact باعث استرسش میشه آیلتس توصیه میشه
    برای آمریکا معمولا دانشگاه ها تافل رو ترجیح میدن.. هرچند بسیاری از جاها آیلتس رو هم می پذیرند.
    اگه فرد برای نوشتن انشا از نظر تایپ سریع هست تافل بهتره
    و ده ها اگه دیگه...
    با توجه به این مسائل آزمون مورد نظر رو انتخاب کنید نه نمره... چون با تلاش درخور به هر نمره ای دست پیدا خواهید کرد.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ویرایش توسط Simon : June 11th, 2014 در ساعت 05:09 PM دلیل: درخواست متین عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر

با سلام
    دوستان من می خوام برای یکی از دانشگاه های انگلستان اپلای کنم و اون دانشگاه شرط نمره زبان رو منوط به داشتن 6.5 آیلیتس یا 82 تافل ibt کرده. می خواستم بدونم که آزمون کدومشون رو بدم بهتره؟
    من تقریبا یه فرصت 10 ماهه برای آزمون زبان دارم و سطح زبان در حد متوسط یا کمی پایین تره و می خواستم برای تافل خودم رو آماده کنم ولی شنیدم کالج های زبان ایلتس 4 یا PTE رو قبول دارن و نمره تافل برای کالج های زبان به صورت معلقه و قبول نمی کنن (البته من قرار رو به این گذاشتم که اگر نمره مطلوب زبان رو برای دانشگاه مورد نظر بدست نیاوردم حداقل با نمره آیلتس 4 چند ماه زودتر برم برای یادگیری زبان).
    حالا به نظر شما دوستان تو این فرصت آزمون تافل بدم با این شرایط زبانم نمره مطلوب رو میارم؟(به نظر شما کشور انگلستان به جز نمره تافل نمره آزمون دیگه ای رو می خوان؟)
    یا این که شروع کنم آیلتس بخونم و با این شرایط به نظر شما نمره خوبی به دست میارم؟
    ببخشید سوالات من زیاد شد.
    با تشکر از راهنماییتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hadimohammadi نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من می خوام برای یکی از دانشگاه های انگلستان اپلای کنم و اون دانشگاه شرط نمره زبان رو منوط به داشتن 6.5 آیلیتس یا 82 تافل ibt کرده. می خواستم بدونم که آزمون کدومشون رو بدم بهتره؟
    من تقریبا یه فرصت 10 ماهه برای آزمون زبان دارم و سطح زبان در حد متوسط یا کمی پایین تره و می خواستم برای تافل خودم رو آماده کنم ولی شنیدم کالج های زبان ایلتس 4 یا PTE رو قبول دارن و نمره تافل برای کالج های زبان به صورت معلقه و قبول نمی کنن (البته من قرار رو به این گذاشتم که اگر نمره مطلوب زبان رو برای دانشگاه مورد نظر بدست نیاوردم حداقل با نمره آیلتس 4 چند ماه زودتر برم برای یادگیری زبان).
    حالا به نظر شما دوستان تو این فرصت آزمون تافل بدم با این شرایط زبانم نمره مطلوب رو میارم؟(به نظر شما کشور انگلستان به جز نمره تافل نمره آزمون دیگه ای رو می خوان؟)
    یا این که شروع کنم آیلتس بخونم و با این شرایط به نظر شما نمره خوبی به دست میارم؟
    ببخشید سوالات من زیاد شد.
    با تشکر از راهنماییتون
    سلام

هر دو نمره مدنطرتون رو میشه با کمی تلاش کسب کرد...
    با ظرایط شما من IELTS رو پیشنهاد می کنم چون مقصد شما بریتینیا ست و با تمریناتی در زمینه speaking با لهجه british خواهید داشت اونا کلا راحت تر خواهید بود... مسلما مستحضر هم هستید که کلا دانشگاه های british با IELTS رابطه بهتری دارند تا TOEFL

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6
    1- ibt: 79 ielts: 6.5
    به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    ضمنا یک جدول نظر سنجی در باره تافل یا آیلتس در این صفحه داشتین کجا هست؟

با تشکر

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6
    1- ibt: 79 ielts: 6.5
    به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    ضمنا یک جدول نظر سنجی در باره تافل یا آیلتس در این صفحه داشتین کجا هست؟

با تشکر
    سلام. با توجه به تجربه م از هر دو آزمون به جز مورد 4 تو بقیه موارد با اطمینان کامل میگم که گرفتن نمره تافل راحتتره!!
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    سلام. با توجه به تجربه م از هر دو آزمون به جز مورد 4 تو بقیه موارد با اطمینان کامل میگم که گرفتن نمره تافل راحتتره!!
    من هم با این نظر موافقم اما جالبه به آماری که خود ETS اعلام کرده هم نگاهی داشته باشید این آمار بر اساس افرادی بوده که هم آیلتس و هم تافل دادن. پس میشه بهش استناد کرد طبق این آمار از 79 تا 93 میشه 6.5
    http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

سلام دوستان
    من یکبار IELTS دادم 6.5 شدم که البته 2 ساله سر اومده! الان میخوام برای اولویتهای به ترتیب امریکا، کانادا، اروپا اقدام کنم، چون تجربه IELTS رو دارم و اصلا اطلاعی از TOEFL ندارم (ی جورایی سخته برام) نمیدونم چیکار کنم؟
    میخوام تا آخر تابستون امتحان بدم احتمالا شهریور، لطفا راهنمایی کنید برای گرفتن 7 IELTS (که بعضی دانشگاههای امریکا میخوان، هنوز هیچ اقدامی نکردم) چیکار کنم؟ کدومو بدم؟ همون IELTS بدم؟ تجربتون چی میگه در این مورد؟ نکنه IELTS بدم بعد دانشگاهای کمی قبولش داشته باشن؟ در ضمن لهجم British هستش
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط gharibenazdik نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یکبار IELTS دادم 6.5 شدم که البته 2 ساله سر اومده! الان میخوام برای اولویتهای به ترتیب امریکا، کانادا، اروپا اقدام کنم، چون تجربه IELTS رو دارم و اصلا اطلاعی از TOEFL ندارم (ی جورایی سخته برام) نمیدونم چیکار کنم؟
    میخوام تا آخر تابستون امتحان بدم احتمالا شهریور، لطفا راهنمایی کنید برای گرفتن 7 IELTS (که بعضی دانشگاههای امریکا میخوان، هنوز هیچ اقدامی نکردم) چیکار کنم؟ کدومو بدم؟ همون IELTS بدم؟ تجربتون چی میگه در این مورد؟ نکنه IELTS بدم بعد دانشگاهای کمی قبولش داشته باشن؟ در ضمن لهجم British هستش
    ممنون
    سلام

از یک طرف با توجه به تجربه ای که در IELTS دارید و به خصوص accent ی که طبیعتا بعد از زمان زیادی تمرین بدست آوردید، توصیه می کنم : Stick to the IELTS!!!
    از طرف دیگه بیشتر بودن مقبولیت TOEFL در آمریکای شمالی نسبت به IELTS غیر قابل انکار هست...
    من توصیه می کنم همین الان requirement های دانشگاه های مورد نظرتون در آمریکای شمالی رو چک کنید... اگر IELTS پذیرفتنی بود، همین راهی که رفتید رو ادامه بدید... وگرنه سراغ TOEFL...
    و بدونید که حتی در این صورت هم زمان کافی برای تسلط روی TOEFL رو دارید.

براتون ارزوی موفقیت دارم

سلام،

من دوبار تا حالا آیلتس دادم و آخرین بار سه سال پیش بود که شدم 6.5

میخوام دوباره امتحان بدم. ولی بین تافل و آیلتس موندم در حالیکه تافل فقط با قسمت ریدینگ و لیسنینگ آزمون آشنایی دارم که چطور هست.
    بنظرتون گرفتن آیلتس 7 راحت تره برام یا تافل 90 به بالا؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)