صفحه 103 از 174 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه آزاد تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط payize نمایش پست ها
    سلام پیاپیش سپاسگزارم:

دوستان من تصمیم دارم و ارزو دارم در مقطع دکترا در یکی از دانشگاه های دانمارک ادامه تحصیل بدم
    من دیدم ( نمیدونم درست میگم یا نه ) مدرک زبان و زده بود : IBT, IELTS,
    حالا من میخوام از الان بشینم بخونم.
    و برای خودم فک کنم ibt راحتتر باشه، ولی نمیدونم چیکار کنم میترسم کلی وقت بذارم اخرشم IELTS بخوان

به نظرتون من وقتی دارم ibt میخونم خوب به یه نحوی ذانش زبانم و دارم بالا میبرم، یعنی میتون واسه ielts هم مفید باشه؟؟؟
    سلام دوست عزیز.
    منم مثل تو آرزوم اینه که تو 1 کشور پیشرفته Ph.D بخونم. ببین این دو تا امتحان زمین تا آسمون با هم تفاوت دارند. اگه 1 نگاه به منابع بندازی کاملا به حرفم میرسی. اصلا به این فکر نکن که اگه مثلا آیلتس 7 بیاری میتونی تافل 90 هم بیاری یا بر عکس. اینا هر کدومشون تکنیک های مربوط به خودشون رو دارن. فقط 1 چیزی رو دوستانه بگم. چون من هم شرایط مشابه تورو داشتم. دنبال این نباش که کدومش بهتره؟ هیچ موقع به جواب نمیرسی. بدتر گیج میشی. اونایی که تافل میخوان امتحان بدن میگن تافل بده اونایی که دارن واسه آیلتس می خونن میگن آیلتس بده. این تصمیم کاملا با خودته. فقط تنها راهنمایی که می تونم بکنم اینه که اگه هدفت 100% (بدون برو برگرد آمریکاست نه جای دیگه!) تافل برات بهتره. چون با GRE همپوشانی زیادی داره. بر عکس آیلتس با GRE کاملا متفاوته. ولی اگه مثل من برات فرقی نمیکنه کانادا باشی یا استرالیا یا اروپا (صرفا دنبال 1 جای آروم برای زندگی میگردی) به شدت Ielts توصیه میشه. چون تو اکثر کشورها به جز آمریکا آیلتس براشون ارزش بیشتری داره تا IBT. از همه مهمتر اینکه Ielts راههای زیر و کشیدن تو امتحان بیشتر داره.
    در هر صورت اگه تصمیم گرفتی برای آیلتس بخونی می تونم بهت بگم چی رو بخونی و چی رو نخونی. یا پیش کی بری. چون خودم دارم واسه آیلتس میخونم. ولی در مورد تافل هیچ اطلاع خاص ندارم. در هر صورت موفق باشی.

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

من هر دو آزمون رو با فاصله ی کم در استرالیا و بهترین شرایط آزمونی امتحان دادم و توصیه ام به دوستانی که می خواهند تافل بدهند اینه :

اگر در آوردن نمره تافل مشکل دارین آیلتس آکادمیک جایگزین بسیار مناسبی برای تافل هست. چند تا مقایسه کلی بر حسب تجربه انجام دادم:

1- در تافل دامنه لغات شما باید خیلی وسیع باشه چون در بخش ریدینگ معانی لغات زیادی پرسیده میشه و لغات کلیدی زیادی وجود داره که باعث میشه با نداشتن دامنه لغت همه رو از دست بدین و همینطور چون همه سوالات تستی هست و جواب ها به طرز باور نکردنی گاهی شبیه اشتباهات زیادتره. اما در آیلتس معنی کلمات بطور مستقیم پرسیده نمیشن و خیلی از سوالات شامل پرکردن جای خالی و یا یا درست و غلط بودن جمله ای در رابطه با متن میشن و کلا بر حسب تجربه من کلا سوالات کمتر پیچونده میشن. بعلاوه در آیلتس چون هنوز کاغذی هست شما به راحتی دستتون رو زیر خطوط حرکت میدین و به نظر من مغز سریعتر میتونه تحلیل کنه چون مبنای آموزشی ما از ابتدایی بر حسب این نوع فراگیری بوده.

2- در بخش لیسنینگ شباهت ها زیاد تر هست اما مزیت آیلتس این هست که نه فقط در این بخش .. بطور کلی اطلاعات شما رو از سطح پایه تا حرفه ای میسنجه یعنی نصف سوالات لیستنینگ به سوالات روتین عادی که با اطلاعات پایه قادر به پاسخگوییش هستین تعلق دارین به زبان دیگه اگه سطح معلومات شما 50% یک داوطلب حرفه ای باشه شما شانس زدن نصف تست ها رو دارین در صورتی که به نظرم در تافل این سطح از پایه شروع نمیشه و سوالات این بخش حرفه ای تر هست.

3-در قسمت رایتینگ بطور کامل مزیت با آیلتس هست چون بخش رایتینگ اینتیگریتد یا غیر مستقل که توام با شنیدن یک دیالوگ هست وجود نداره و شما باید یک متن آکادمیک راجع به نموداری علمی که داده میشه و یک متن مستقل دقیقا شبیه تافل بنویسید . تفسیر نمودار های علمی که چند نوع بیشتر ندارن و جمله های روتین خودشونو دارن چندان سخت نیست و در قسمت بعدی هم مشکل خاصی با 40 دقیقه زمان وجود نداره. عدم وجود قسمت اینتیگریتد مزیت بزرگی هست چون اکثر دانشگاهها روی رایتینگ حساس هستن و نمره ای بالاتر از بقیه فیلدها ازش میخوان. دلیل پایین شدن نمره رایتینگ در این بخش در تافل هم بخاطر رایتینگ غیر مستقل هست.

4- اسپیکینگ : برای من حرف زدن با میکروفون استرس زا بود و معمولا قادر به تنظیم زمان نبودم و بدلیل استرس گاه سوالات رو از دست میدادم . در ثانی سوالات این بخش هم در تافل کاملا حرفه ای هست و در آخر شما باید درباره یک لکچر نظر بدین که اگه به فیلد تحصیلیتون نزدیک نباشه به سختی پسش بر می یاین. اما خوشبختانه در آیلتس بخش اسپیکینگ فقط از سوالات عمومی هست چه آکادمیک درخواست داده باشین یا جنرال و 30% سوالات هم که با مصاحبه کننده رد و بدل میشه سوالات عادی پایه درباره خودتونه که هم میتونین از حفظ داشته باشین و هم کلا بسیار ساده هستن. قسمت دوم درباره یک تاپیک صحبت میکننیو بخش سوم معمولا دربارش بحث . به نظرم این بخش بسیار بسیار از تافل بخصوص واسه ما ایرانی ها راحت تر میشه . نکته دیگش اینه اگه در خارج از ایران امتحان بدین معمولا لهجه ما ایرانی ها به خیلی نژادها برتری داره و در این بخش حد بالایی کسب میکنید.

بطور کلی اگر دامنه لغات شما زیاد هست . رشته شما علوم تجربی و پزشکی هست .. اگه قادر هستین درباره یک سابجکت آکادمیک بی مقدمه صحبت کنین . اگه حد معلومات شما در رایتینگ و لیستنینگ و ریدینگ یکسان هست تافل گزینه مناسبی هست. اما در غیر این صورت آیلتس رو پیشنهاد میکنم. از نظر مقایسه آماری تعداد شرکت کنندگان تافل در شهر گلدکوست استرالیا 10 نفر و برای آیلتس بالغ بر 500 نفر بود. امیدوارم چاره ساز بوده باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط imanflash2013 نمایش پست ها
    من هر دو آزمون رو با فاصله ی کم در استرالیا و بهترین شرایط آزمونی امتحان دادم و توصیه ام به دوستانی که می خواهند تافل بدهند اینه :

اگر در آوردن نمره تافل مشکل دارین آیلتس آکادمیک جایگزین بسیار مناسبی برای تافل هست. چند تا مقایسه کلی بر حسب تجربه انجام دادم:

1- در تافل دامنه لغات شما باید خیلی وسیع باشه چون در بخش ریدینگ معانی لغات زیادی پرسیده میشه و لغات کلیدی زیادی وجود داره که باعث میشه با نداشتن دامنه لغت همه رو از دست بدین و همینطور چون همه سوالات تستی هست و جواب ها به طرز باور نکردنی گاهی شبیه اشتباهات زیادتره. اما در آیلتس معنی کلمات بطور مستقیم پرسیده نمیشن و خیلی از سوالات شامل پرکردن جای خالی و یا یا درست و غلط بودن جمله ای در رابطه با متن میشن و کلا بر حسب تجربه من کلا سوالات کمتر پیچونده میشن. بعلاوه در آیلتس چون هنوز کاغذی هست شما به راحتی دستتون رو زیر خطوط حرکت میدین و به نظر من مغز سریعتر میتونه تحلیل کنه چون مبنای آموزشی ما از ابتدایی بر حسب این نوع فراگیری بوده.

2- در بخش لیسنینگ شباهت ها زیاد تر هست اما مزیت آیلتس این هست که نه فقط در این بخش .. بطور کلی اطلاعات شما رو از سطح پایه تا حرفه ای میسنجه یعنی نصف سوالات لیستنینگ به سوالات روتین عادی که با اطلاعات پایه قادر به پاسخگوییش هستین تعلق دارین به زبان دیگه اگه سطح معلومات شما 50% یک داوطلب حرفه ای باشه شما شانس زدن نصف تست ها رو دارین در صورتی که به نظرم در تافل این سطح از پایه شروع نمیشه و سوالات این بخش حرفه ای تر هست.

3-در قسمت رایتینگ بطور کامل مزیت با آیلتس هست چون بخش رایتینگ اینتیگریتد یا غیر مستقل که توام با شنیدن یک دیالوگ هست وجود نداره و شما باید یک متن آکادمیک راجع به نموداری علمی که داده میشه و یک متن مستقل دقیقا شبیه تافل بنویسید . تفسیر نمودار های علمی که چند نوع بیشتر ندارن و جمله های روتین خودشونو دارن چندان سخت نیست و در قسمت بعدی هم مشکل خاصی با 40 دقیقه زمان وجود نداره. عدم وجود قسمت اینتیگریتد مزیت بزرگی هست چون اکثر دانشگاهها روی رایتینگ حساس هستن و نمره ای بالاتر از بقیه فیلدها ازش میخوان. دلیل پایین شدن نمره رایتینگ در این بخش در تافل هم بخاطر رایتینگ غیر مستقل هست.

4- اسپیکینگ : برای من حرف زدن با میکروفون استرس زا بود و معمولا قادر به تنظیم زمان نبودم و بدلیل استرس گاه سوالات رو از دست میدادم . در ثانی سوالات این بخش هم در تافل کاملا حرفه ای هست و در آخر شما باید درباره یک لکچر نظر بدین که اگه به فیلد تحصیلیتون نزدیک نباشه به سختی پسش بر می یاین. اما خوشبختانه در آیلتس بخش اسپیکینگ فقط از سوالات عمومی هست چه آکادمیک درخواست داده باشین یا جنرال و 30% سوالات هم که با مصاحبه کننده رد و بدل میشه سوالات عادی پایه درباره خودتونه که هم میتونین از حفظ داشته باشین و هم کلا بسیار ساده هستن. قسمت دوم درباره یک تاپیک صحبت میکننیو بخش سوم معمولا دربارش بحث . به نظرم این بخش بسیار بسیار از تافل بخصوص واسه ما ایرانی ها راحت تر میشه . نکته دیگش اینه اگه در خارج از ایران امتحان بدین معمولا لهجه ما ایرانی ها به خیلی نژادها برتری داره و در این بخش حد بالایی کسب میکنید.

بطور کلی اگر دامنه لغات شما زیاد هست . رشته شما علوم تجربی و پزشکی هست .. اگه قادر هستین درباره یک سابجکت آکادمیک بی مقدمه صحبت کنین . اگه حد معلومات شما در رایتینگ و لیستنینگ و ریدینگ یکسان هست تافل گزینه مناسبی هست. اما در غیر این صورت آیلتس رو پیشنهاد میکنم. از نظر مقایسه آماری تعداد شرکت کنندگان تافل در شهر گلدکوست استرالیا 10 نفر و برای آیلتس بالغ بر 500 نفر بود. امیدوارم چاره ساز بوده باشه.
    سلام
    نمرات شما در هر دو آزمون چند شد؟

Junior Member

با سلام. یکی از بخش های نمره شما 5.5 است!!! چک کنید که دانشگاه مورد نظر نمره هر بخش رو حداقل 6 میخواد یا 5.
    به نظر من، با توجه به اینکه نمره کل شما 6.5 شده، از تافل صرف نظر کنید چرا که من فکر نکنم یه ماه بتونید 95 بگیرید چون واقع بینانه نیست!! ETS یه آمار (بیش از 1000 نفر) از کسانی که هم تافل و هم ایلتس امتحان دادند روی سایتش گذاشته و بر طبق اون ایلتس اورال 6.5 در محدوده 92-80 تافل IBT هست در نتیجه 95 روی ایلتس 7 قرار میگیره. گذشته از این خودتون میگید (که کاملا درست هم میگید) 95% دانشگاهای امریکا 6.5 رو قبول دارند حالا چرا شما به این 5% باقیمونده اصرار دارید!!!! بعد هم شما امتحان GRE دارید و درست نیست وقتتون رو هم برای GRE و هم تافل بزارید. نمره بالای GRE احتمال گرفتن فاند رو بیشتر میکنه چون اکثر دانشگاها حداقل نمره رو در GRE نمیگند که یعنی هرچه بالاتر بهتر و احتمال گرفتن فاند بیشتر!!!! پس بهتره تمام وقتتون رو روی این آزمون بزارید.
    ارسال های من کمه!!! ولی بسیار تجربه ها کردم و از دوستان مختلف دیدم و خواندم.
    امیدوارم مشکلی نباشه و نمره خوبی بگیرید
    پیروز باشید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام دوستان.من میخوام امسال برای ارشد عمران یکی از دانشگاه های اروپایی (آلمان، فنلاند و ...) اپلای کنم.
    میخوام خوندن انگلیسی رو شروع کنم و حدودا 3 ماه فرصت دارم.نمره لازمه 6.5 آیلتس و 88 تافل هست.
    منتها نمیدونم برای امتحان آیلتس آماده بشم یا تافل؟!اگر ممکنه با توجه به اینکه میگن اگر قراره برم اروپا بهتره مدرک آیلتس بگیرم(بخاطر نحوه تلفظ) به نظر شما با این شرایط برای کدوم امتحان بخونم؟
    از 17-12 سالگی کلاس زبان موسسه های مختلف رفتم و سطح زبانم نسبتا خوبه.بخاطر وقفه 6 ساله خیلی چیزا رو فراموش کردم ولی هنوزم لحجه آمریکاییم خیلی خوبه و اگر بخوام دوباره بریتیش بخونم واسم خیلی سخته از طرفی میگن تافل اینترنتی سخته و برای اروپا آیلتس حرف اولو میزنه نمیدونم چکار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید چکار کنم بهتره؟آیلتس یا تافل
    ممنون

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob21 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من میخوام امسال برای ارشد عمران یکی از دانشگاه های اروپایی (آلمان، فنلاند و ...) اپلای کنم.
    میخوام خوندن انگلیسی رو شروع کنم و حدودا 3 ماه فرصت دارم.نمره لازمه 6.5 آیلتس و 88 تافل هست.
    منتها نمیدونم برای امتحان آیلتس آماده بشم یا تافل؟!اگر ممکنه با توجه به اینکه میگن اگر قراره برم اروپا بهتره مدرک آیلتس بگیرم(بخاطر نحوه تلفظ) به نظر شما با این شرایط برای کدوم امتحان بخونم؟
    از 17-12 سالگی کلاس زبان موسسه های مختلف رفتم و سطح زبانم نسبتا خوبه.بخاطر وقفه 6 ساله خیلی چیزا رو فراموش کردم ولی هنوزم لحجه آمریکاییم خیلی خوبه و اگر بخوام دوباره بریتیش بخونم واسم خیلی سخته از طرفی میگن تافل اینترنتی سخته و برای اروپا آیلتس حرف اولو میزنه نمیدونم چکار کنم؟
    ممنون
    سلام دوست گرامی،
    در مورد انتخاب نوع آزمون سلیقه ی شخصی شما نیز دخیل خواهد بود، چراکه نحوه ی مطالعه و آزمون متفاوتند. اما من IELTS رو انتخاب کردم چون، موسسات بیشتری واسه ثبت نام توی ایران داره و دیگه اینکه پرداخت هزینه به ریال هستش، نتیجشم ظاهراً سریعتر میرسه(بین 1 تا 2 هفته)؛ پس نیاز به دردسر های کارت اعتباری، پرداخت شرکتی و هزار راه دیگه نیست. البته تا اونجایی که من میدونم تو شرایط کنونی فقط پرداخت ارزی مستقیم به ETS برای ما ایرانی ها وجود داره. شایدم باز سازمان سنجش این امکان رو فراهم کرده باشه و من اطلاعی نداشته باشم.
    واسه آزمون IETLS لهجه فاکتور امتیاز دهی نیست، Fluency, Coherent, Complexity جزء فاکتورهای اصلی هستند. پس اگه شما لهجه ی آمریکایی داشته باشید و این سه فاکتور رو با هم ارائه بدید؛ میتونید آزمون شفاهی رو خوب پشت سر بذارید و در قبال آن دریافت نمره ی خوب.
    با آرزوی موفقیت برای شما و سایر دوستان گرامی
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboob21 نمایش پست ها
    ممنون
    دوست عزیز لهجه اصلاً در SPEAKING مهم نیست .
    اگه اینطور بود که هندی ها نمرشون خیلی پایین میشد .
    اون چیزی که مهمه تلفظ صحیح کلمات هستش و نه لهجه .

من هم پیشنهاد میکنم اگر برای اروپا میخواهید اقدام کنید برید سراغ IELTS .
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

باسلام با عرض معذرت من این سوال را در تاپیک غیر مرتبط پرسیدم البته متاسفانه و جواب قانع کننده ای نگرفتم. لطفا راهنمایی بفرمایید. من شش ماه وقت دارم واسه گرفتن تافل یا آیلتس - تافل بین 90 تا 95 فرقی نمیکنه نمرات در این دامنه و یا آیلتس 6.5 تا 7 - ضمنا سطح زبانم متوسط به بالاست یعنی قبلا شش ترم کلاس زبان میرفتم. بیشتر از این هم وقت ندارم چون بعد از این شش ماه باید واسه GRE بخونم. بنظرتون کلاس تخصصی تافل برم یا آیلتس؟ کدوم گرفتن نمرش راحت تره؟ ضمنا من اسپیکینگم ضعیفه. هدفم تحصیل در هر کشوری که بتونم فاند بگیرم آمریکا یا هر جای دیگه. مرسی راهنمایی بفرمایید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    باسلام با عرض معذرت من این سوال را در تاپیک غیر مرتبط پرسیدم البته متاسفانه و جواب قانع کننده ای نگرفتم. لطفا راهنمایی بفرمایید. من شش ماه وقت دارم واسه گرفتن تافل یا آیلتس - تافل بین 90 تا 95 فرقی نمیکنه نمرات در این دامنه و یا آیلتس 6.5 تا 7 - ضمنا سطح زبانم متوسط به بالاست یعنی قبلا شش ترم کلاس زبان میرفتم. بیشتر از این هم وقت ندارم چون بعد از این شش ماه باید واسه GRE بخونم. بنظرتون کلاس تخصصی تافل برم یا آیلتس؟ کدوم گرفتن نمرش راحت تره؟ ضمنا من اسپیکینگم ضعیفه. هدفم تحصیل در هر کشوری که بتونم فاند بگیرم آمریکا یا هر جای دیگه. مرسی راهنمایی بفرمایید.
    این نمرات تافل و آیلتس که مد نظر شماست، تقریباً نزدیک به هم هستند و به یک حد نیاز به دانش زبان دارند.
    نکتۀ اصلی این هست که مهارت لیسنینگ در آزمون تافل اینترنتی، مهمترین مهارت هست که هم در اسپیکینگ و هم در رایتینگ اثر داره. بنابراین، اگر در این مهارت مشکل جدی دارید، شاید آیلتس برای شما بهتر باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه آزاد تهران جنوب

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    با سلاملطفا جواب پست بنده را بگذارید در شرف رفتن به کلاس زبان هستم
    نمیشه به سوال شما جواب درستی داد. این کاملا به خود آدم برمیگرده. به طور کلی میشه گفت تو آیلتس نمره آوردن راحت تره. چون نیاز به دانش زبان آنچنانی نداره. شما تکنیک هارو بلد باشی راحت از پسش بر میای. ولی اسپیکینگش هم به اونصورت مشکلی نداره. یک سری تاپیک خاص هستش که هر دفعه از اونا سوال میشه. که اگه بخوای میتونم در اختیارت بزارم. فقط باید بلد باشی که تو جلسه اسپیکینگ چطور آسمون ریسمون ببافی. همین بازم میگم همه چی بستگی به خودت داره. بقیه فقط نظرشونو میگن. نمیشه نسخه ای که رو 1 نفر جواب داده واسه همه پیچید. موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)