صفحه 105 از 166 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط tahmoures1987 نمایش پست ها
    سلام
    من توصیه میکنم IELTS بدین.
    من خودم پارسال IBT امتحان دادم و شدم (TOEFL 78 (Listening 19, Wrting 20, speaking 23, reading 15 که میشه معادل 5 IELTS اما امسال IELTS امتحان دادم و شدم 7 : (Listening 6.5, Reading 7, Writing 7, Speaking 7) که معادل 103 IBT هست.
    و تازه در امتحان بعدی که برای اطمینان ثبت نام کرده بودم به فاصله 1 ماه و اصلا براش مطالع نکردم باز هم شدم 7: (Listening 7.5, Reading 6.5, Writing 6.5, Speaking 7)

در کل:

IELTS 7 بدست آوردنش راحتر هست تا IBT 100 چون امتحان استانداردتر هست، فقط نیاز به حدود 3 ماه مطالعه مداوم داره.

موفق باشید.

با سلام
    دوست عزیز من برخلاف شما اعتقاد دارم که تافل استانداردتر است. به دلیل اینکه سلیقه شخصی کمتر در آن دخیل هست. جدیدآ هم که در آیلتس writing ها کمتر خوانده میشود و با چند خط اول نمره را میدهند. ولی تافل نیاز به listening قوی داره چون چنتا skill از جمله writing هم درش نیاز به listening خوب داره. در کل برای کسی که listening قوی داره تافل بهتره و برای کسانی که Listening ضعیفی دارند آیلتس.

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط pourazizi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز من برخلاف شما اعتقاد دارم که تافل استانداردتر است. به دلیل اینکه سلیقه شخصی کمتر در آن دخیل هست. جدیدآ هم که در آیلتس writing ها کمتر خوانده میشود و با چند خط اول نمره را میدهند. ولی تافل نیاز به listening قوی داره چون چنتا skill از جمله writing هم درش نیاز به listening خوب داره. در کل برای کسی که listening قوی داره تافل بهتره و برای کسانی که Listening ضعیفی دارند آیلتس.
    من کاملا مخالفم با نظر شما. مطمئن باشید اگه کسی رایتینگش کم بشه، بد نوشته. درسته که نظر اگزمینر توی دو تا اسکیل دخیله اما اونا کاملا بر اساس معیار آیلتس نمره میدن.
    کی گفته لیستنینگ آیلتس برای افراد ضعیفه؟! لطفا الکی شایعه نکنین! اصلا اینطور نیست. لیستنینگ آیلتس استاندارده و اصلا هم بهش نمیشه گفت ضعیف.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    من کاملا مخالفم با نظر شما. مطمئن باشید اگه کسی رایتینگش کم بشه، بد نوشته. درسته که نظر اگزمینر توی دو تا اسکیل دخیله اما اونا کاملا بر اساس معیار آیلتس نمره میدن.
    کی گفته لیستنینگ آیلتس برای افراد ضعیفه؟! لطفا الکی شایعه نکنین! اصلا اینطور نیست. لیستنینگ آیلتس استاندارده و اصلا هم بهش نمیشه گفت ضعیف.
    دوست عزیز من نگفتم لیسنینگ آیلتس واسه آدمای ضعیفه!!! گفتم با توجه به اینکه اسکیلهای دیگه در تافل هم نیاز به لیسنینگ داره بهتره کسانی که در این اسکیل ضعف دارند آیلتس بدن تا نمره دوتا اسکیلشون کم نشه وگرنه لیسنینگ هر دوتا آزمون استاندارد هستش.
    در مورد رایتینگ هم بنده به وضوح دو تا از هم کلاسیهای زبان خودم رو دیدم که واقعا قشنگ مینوشتند (مثل یک نویسنده انگلیسی زبان) و همه توقع داشتند حداقل 7.5 بشن ولی همه کلاس به غیر از یکی دو نفر رایتینگ رو 6.5 شدیم که خیلی عجیب بود!!!! از استاد خودمم موارد مشابه دیگری هم شنیدم. ضمنا شما مثل اینکه تعصب خاصی رو آیلتس دارید!!

Junior Member

دوستان سلام
    من برای فرانسه میخوام اپلای کنم
    اما حتما میخوام آیلتس یا تافل یکیشو داشته باشم
    سطح زبانم خوبه یعنی دیپلم دارم ااما 100% برای این امتحانات امادگی ندارم
    توقع خودم نمره ی بالاست
    توی کدوم بهتر میشه نتیجه گرفت ؟
    میتونم کلاس برم و هردو رو امتحان بدم ؟
    tnx

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

با تشکر از ienjf2 و simon عزیز، مطلبی که گفتم رو البته خودم هم دیده بودم و فقط شنیدن نبود، البته فرمایشات شما دوستان صحیح است ولی من به شخصه بخش پذیرش چند دانشگاه رو (که MIT هم جزوشون بود) چک کردم، همشون در بعضی رشته ها مثل رشته خودم، مکانیک، اولویت رو با آیلتس می دونستن. یه وقت سوء برداشت نشه، همشون تافل رو کما فی السابق می پذیرند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering

سلام دوستان
    من قصد اپلای برای مقطع دکترا رو دارم.اولویت اولم کانادا،آمریکا،آلمان و سنگاپور هست!2سال برای اپلای فرصت دارم هنوز...
    به نظرتون برای کدوم امتحان خودمو آماده کنم؟تافل یا آیلتس؟؟
    با توجه به اینکه زیاد روی دانشگاه های A آمریکا و کانادا حساب باز نمیکنم!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط chem_88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد اپلای برای مقطع دکترا رو دارم.اولویت اولم کانادا،آمریکا،آلمان و سنگاپور هست!2سال برای اپلای فرصت دارم هنوز...
    به نظرتون برای کدوم امتحان خودمو آماده کنم؟تافل یا آیلتس؟؟
    با توجه به اینکه زیاد روی دانشگاه های A آمریکا و کانادا حساب باز نمیکنم!!!
    فرقی بین این دو آزمون نیست؛ هر دو در دانشگاه های دنیا، مورد پذیرش هستند. اما اگر در اروپا دنبال گزینه های متعدد هستید، شاید آیلتس انتخاب مقبول تری باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

‐ IELTS Academic, total score 6.5 and writing score 5.5

‐ TOEFL Internet‐based test, total score 92 and writing score 22

سلام دوستان
    کدامیک از این دو بدست اوردنش راحتتره؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها

سلام دوستان
    سلام

این سوال بارها و بارها مطرح شده و نظرات متفاوتی هم در موردش ایراد شده...
    دوستان عمدتا کسب نمره تافل رو ساده تر می می دونند ولی به نظر من هدف شما و تلاشتون برای رسیدن به اون سخت یا آسون بودن یک آزمون نسبت به آزمون دیگه رو (اون هم در این سطح برای کسی که قصد اپلای داره) بی معنی میکنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها

سلام دوستان

نمره 6.5 ایلتس راحتره تا نمره 92 در تافل! بخوصوص اینکه اسکیل رایتینگ حداقل 5.5 نیازه...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)