صفحه 108 از 174 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Banned

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    ‐ IELTS Academic, total score 6.5 and writing score 5.5

‐ TOEFL Internet‐based test, total score 92 and writing score 22

سلام دوستان
    کدامیک از این دو بدست اوردنش راحتتره؟
    سلام

این سوال بارها و بارها مطرح شده و نظرات متفاوتی هم در موردش ایراد شده...
    دوستان عمدتا کسب نمره تافل رو ساده تر می می دونند ولی به نظر من هدف شما و تلاشتون برای رسیدن به اون سخت یا آسون بودن یک آزمون نسبت به آزمون دیگه رو (اون هم در این سطح برای کسی که قصد اپلای داره) بی معنی میکنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام دوستان . اخیرا اکثر دانشگاه های آمریکا آیلتس رو هم به جای تافل قبول می کنند و تعداد اونایی که قبول نمی کنند انگشت شمار هست. من اینو از تک تک دانشگاه ها ایمبل زدم و پرسیدم. خاستم بگم چون هنوز خیلی ها فکر می کنند آمریکا آیلتس قبول نمی کنه.
    Life is a Choice

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MARITO نمایش پست ها
    سلام دوستان . اخیرا اکثر دانشگاه های آمریکا آیلتس رو هم به جای تافل قبول می کنند و تعداد اونایی که قبول نمی کنند انگشت شمار هست. من اینو از تک تک دانشگاه ها ایمبل زدم و پرسیدم. خاستم بگم چون هنوز خیلی ها فکر می کنند آمریکا آیلتس قبول نمی کنه.
    نکته جالب اینه که برخی دانشگاه ها در بعضی از رشته ها دیگه تافل رو قبول نمی کنند، البته تعداد زیاد نیست، ولی تعداد رشته هایی که در آن ها IELTS به TOEFL ارجحیت داره زیاده و رو به افزایش.
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

نقل قول نوشته اصلی توسط pourazizi نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز من برخلاف شما اعتقاد دارم که تافل استانداردتر است. به دلیل اینکه سلیقه شخصی کمتر در آن دخیل هست. جدیدآ هم که در آیلتس writing ها کمتر خوانده میشود و با چند خط اول نمره را میدهند. ولی تافل نیاز به listening قوی داره چون چنتا skill از جمله writing هم درش نیاز به listening خوب داره. در کل برای کسی که listening قوی داره تافل بهتره و برای کسانی که Listening ضعیفی دارند آیلتس.
    من کاملا مخالفم با نظر شما. مطمئن باشید اگه کسی رایتینگش کم بشه، بد نوشته. درسته که نظر اگزمینر توی دو تا اسکیل دخیله اما اونا کاملا بر اساس معیار آیلتس نمره میدن.
    کی گفته لیستنینگ آیلتس برای افراد ضعیفه؟! لطفا الکی شایعه نکنین! اصلا اینطور نیست. لیستنینگ آیلتس استاندارده و اصلا هم بهش نمیشه گفت ضعیف.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    من کاملا مخالفم با نظر شما. مطمئن باشید اگه کسی رایتینگش کم بشه، بد نوشته. درسته که نظر اگزمینر توی دو تا اسکیل دخیله اما اونا کاملا بر اساس معیار آیلتس نمره میدن.
    کی گفته لیستنینگ آیلتس برای افراد ضعیفه؟! لطفا الکی شایعه نکنین! اصلا اینطور نیست. لیستنینگ آیلتس استاندارده و اصلا هم بهش نمیشه گفت ضعیف.
    دوست عزیز من نگفتم لیسنینگ آیلتس واسه آدمای ضعیفه!!! گفتم با توجه به اینکه اسکیلهای دیگه در تافل هم نیاز به لیسنینگ داره بهتره کسانی که در این اسکیل ضعف دارند آیلتس بدن تا نمره دوتا اسکیلشون کم نشه وگرنه لیسنینگ هر دوتا آزمون استاندارد هستش.
    در مورد رایتینگ هم بنده به وضوح دو تا از هم کلاسیهای زبان خودم رو دیدم که واقعا قشنگ مینوشتند (مثل یک نویسنده انگلیسی زبان) و همه توقع داشتند حداقل 7.5 بشن ولی همه کلاس به غیر از یکی دو نفر رایتینگ رو 6.5 شدیم که خیلی عجیب بود!!!! از استاد خودمم موارد مشابه دیگری هم شنیدم. ضمنا شما مثل اینکه تعصب خاصی رو آیلتس دارید!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Memorial University

دوستان سلام. من برای یکی از دوستام سوال دارم که یه بار امتحان تافل داده و نمرش 66 شده که به این صورت بوده: reading:21, listening 12, Speaking 15, writing 18
    الانم 1 ماه و نیم وقت داره که بخونه تا آزمون بعدیش. مشکل اصلیشم مشخصه که با لیستنینگه.
    میخوام بدونم که برای همچین شخصی آزمون تافل رو پیشنهاد میکنید یا آیلتس. و یه سوال دیگه اینکه اگه کسی برای تافل بخونه این مدت و مثلا 1 ماه بعد از امتحان تافلش آیلتس بده، توی این مدتمیتونه برای آیلتس آماده بشه؟

در ضمن نمره 80 تافل و نمره 6.5 آیلتس نیاز داره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan_tb نمایش پست ها
    دوستان سلام. من برای یکی از دوستام سوال دارم که یه بار امتحان تافل داده و نمرش 66 شده که به این صورت بوده: reading:21, listening 12, Speaking 15, writing 18
    الانم 1 ماه و نیم وقت داره که بخونه تا آزمون بعدیش. مشکل اصلیشم مشخصه که با لیستنینگه.
    میخوام بدونم که برای همچین شخصی آزمون تافل رو پیشنهاد میکنید یا آیلتس. و یه سوال دیگه اینکه اگه کسی برای تافل بخونه این مدت و مثلا 1 ماه بعد از امتحان تافلش آیلتس بده، توی این مدتمیتونه برای آیلتس آماده بشه؟

در ضمن نمره 80 تافل و نمره 6.5 آیلتس نیاز داره
    سلام

آیلتس به اندازه تافل به listening متکی نیست و ضعف شما در این مهارت کمتر روی بقیه مهارت هاتون اثر می گذاره...
    ولی با توجه به اینکه
    1- زمان کمی برای adapted دن با فرمت آیلتس دارید
    2- نمره کل 80 قابل دسترس هست
    توصیه من همون تافل هست

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای اروپا اپلای کنم؟ آیلتس بهتره یا تافل؟
    ثبت نام کدوم راحتتره؟
    امتحان کدوم راحتتره؟
    من listening خیلی ضعیفی دارم کدوم بهتره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima204 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ثبت نام کدوم راحتتره؟
    امتحان کدوم راحتتره؟
    سلام، برای آمریکا قطعاً تافل بهتره اما برای اروپا نمیشه قطعی گفت، بیشتر دانشگاه ها تمایل به آیلتس دارند هرچند که توی وب سایتشون اطلاعات مربوط به تافل هم هست،
    ثبت نام و برگزاری تافل توی ایران بسیار منظم تر از آیلتس هست و دفعات بیشتری برگزار میشه،
    این مورد سلیقه ای هست ولی به نظر من نمره بالا آوردن توی تافل راحت تره،
    لیسنینگ تافل با هدفون انجام میشه اما لیسنینگ ایلتس قبلاً که توی فضای باز با اسپیکر بود!
    از طرفی اسپیکینگ تافل با کامپیوتر هست و صداتون ضبط میشه ولی در ایلتس با مصاحبه گر به صورت حضوری صحبت می کنید
    تافل سیستم انگلیسی آمریکایی هست و لیسنینگ اش با لهجه آمریکایی ولی ایلتس بریتیش

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima204 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ثبت نام کدوم راحتتره؟
    امتحان کدوم راحتتره؟
    چون لیسنینگ ضعیفی دارید، آیلتس مناسبتر هست.
    ظرفیت های تافل در ایران، بیشتر از آیلتس هست اما در تافل اینترنتی، مهارت شنیداری در سه بخش از چهار بخش، تأثیرگذار هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)