صفحه 11 از 174 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شرکت در امتحان زبان برای ورود به دانشگاههای مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    ولی من تا بحال بالای 50 دانشگاه آمریکا رو بررسی کردم هیچ کدوم ندیدم نوشته باشند که آیلتس رو قبول ندارند.
    یکی از دوستان نوشته که درسته دانشگاه های آمریکا آیلتس رو قبول دارند ولی نظر مساعدی روی آیلتس ندارند
    آخه این حرف چه مفهومی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پریسا1982 عزیز،
    ببینید، مشکل اینجاست که نمرات آیلتس و تافل یک استاندارد مشخص برای مقایسه شدن با همدیگه ندارند،
    مثلاً یک جا میبینید که زده، آیلتس 6.5 یا تافل 550
    و جای دیگه میبینید زده آیلتس 6.5 تافل 600!
    خوب توی یه سری کشورها یکم نمره یکی از این دوتا دست یافتنی تر به نظر میرسه، مثلاً توی مورد اول تافل راحت تره و توی مورد دوم آیلتس.
    البته بازم میگم بیشتر به خود آدما بستگی داره که با کدوم راحت تر باشن.مثلاً من یه استاندار برای خودم دارم این اعداد زیر رو با هم معادل میدونم، حالا اگه دیدم یه کشوری دانشگاهاش با معیار من همخونی ندارند، میتونم بگم که کدوم امتحان نمره آوردنش راحت تر.
    550=6=79
    580=6.5=90
    600=7=100
    البته اینا کاملاً نظر شخصی من براساس تجربیاتمه.
    بر این اساس مثلاً من میتونم برلی استرالیا، امتحان آیلتس رو توصیه کنم و برای بخشی از اروپا تافل کاغذی و برای آمریکا معمولاً تافل اینترنتی.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

من حرف شما رو قبول دارم در مورد مقایسه امتحانها و نمره ها ولی وقتی تو سایت دانشگاهها زده که تافل با فلان نمره و آیلتس با فلان نمره . دلیل نیست آمریکا نظر دیگه ای روی آیلتس داشته باشه.
    بازم ممنون به خاطر جوابتون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

من حرف شما رو قبول دارم در مورد مقایسه امتحانها و نمره ها ولی وقتی تو سایت دانشگاهها زده که تافل با فلان نمره و آیلتس با فلان نمره . دلیل نیست آمریکا نظر دیگه ای روی آیلتس داشته باشه.
    بازم ممنون به خاطر جوابتون
    منم حرف شما رو کامل قبول دارم و هیچ تناقضی هم با حرف های قبلیم نداره.
    اینم توی پرانتز بگم که برای مهاجرت به استرالیا، فقط آیلتس مورد قبول سفارته استرالیاست. و همچنین اگه پذیرش با تافل گرفته باشید و بورس کامل نشده باشین، تا مدرک آیلتس نبرید از ویزا خبری نیست.

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

واسه آمریکا چی؟
    یعنی ممکنه دانشگا هها علیرغم اینکه تو سایتشون نوشتن که با نمره آیلتس مشکلی ندارن ولی روی نمره آیلتس زیاد حساب باز نکنن.
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

واسه آمریکا چی؟
    یعنی ممکنه دانشگا هها علیرغم اینکه تو سایتشون نوشتن که با نمره آیلتس مشکلی ندارن ولی روی نمره آیلتس زیاد حساب باز نکنن.
    نه اصلاً اینطور نیست، اگه نوشتن آیلتس قبوله، که معمولاً هم نوشتن، مطمئن باشید هیچ مشکلی نیست. خیالتون راحت.

Junior Member

من بعنوان کسی که تمام صفحات این گفتگو رو خوندم واقعا سردرگمم. لطغا کسی واضح جواب بده که چرا با وجود اینکه اکثر دانشگاههای آمریکا ielts رو قبول دارن, حتما toefl باید داد. با رجوع به نتایج پذیرش ها موارد زیادی رو میشه دید که با ielts برای phd از آمریکا پذیرش با فاند گرفتن.
    با تشکر.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ffazlali نمایش پست ها
    من بعنوان کسی که تمام صفحات این گفتگو رو خوندم واقعا سردرگمم. لطغا کسی واضح جواب بده که چرا با وجود اینکه اکثر دانشگاههای آمریکا ielts رو قبول دارن, حتما toefl باید داد. با رجوع به نتایج پذیرش ها موارد زیادی رو میشه دید که با ielts برای phd از آمریکا پذیرش با فاند گرفتن.
    با تشکر.
    دوست من، کسی نگفته حتماً فلان امتحان رو بدین و اصلاً مهم نیست کدوم رو امتحان بدین، مهم اینه که هر کدوم رو که دادین توش نمره خوبی بگیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

پیش فرض پاسخ : IELTS به جای TOEFL

سلام
    می خوام بدونم به طور کلی تافل بهتر پذرفته میشه یا ایلس؟ یعنی بیشتر تافل به درد میخوره یا ایلس؟
    ممنون مشم

دوستان سلام

امروز تصميم گرفتم از تجربياتم براي دوستان بنويسم تا هر كس كه جواب سوال اين تاپيك براش مهم هست بتونه به يك تصميم گيري درست و مناسب با وضعيت خودش برسه. اي كاش پارسال كسي بود كه تجربياتي مثل من رو اگر داشت مي نوشت تا من هم بيش از اين ها از نظرات دوستان مستفيذ شوم.
    من به عنوان كسي كه در امتحان تافل شركت كردم از معايب بعدش مي نويسم و كلا كاري به محتواي مهارت هاي اين امتحان ندارم.
    اول اينكه اگر در تافل كاغذي شركت كنيد بايد كلي صبر و حوصله به خرج بدهيد تا نتيجه امتحان به دست شما برسه (6 هفته بعد از امتحان). در صورتيكه ايلتس دو هفته بعد از امتحان از نتيجه مطله مي شويد.
    دوم اينكه ايلتس تقريبا هر ماه برگزار مي شه ولي تافل اينطور نيست
    در هنگام ريپورت تافل در سر جلسه مي توانيد 4 دانشگاه را معرفي كنيد تا نمرات مجاني ريپورت بشه و بعد از آن براي هر دانشگاه مبلغي جدا از شما دريافت مي شود علاوه بر اينكه در هر بار سفارش ريپورت مبلغي هم از شما كسر مي گردد. در صورتيكه خيلي دانشگاه ها كپي ايلتس رو قبول دارند و نيازي به هزينه ريپورت نيست.
    سوم اينكه ريپوت تافل به دانشگاه هاي امريكا 10 روز و خارج از اون 4-6 هفته طول مي كشه در صورتيكه ايلتس هزينه TNT رو مي گيره

و خيلي موارد ديگه كه اگر به ذهنم رسيد بازم مي نوسم.

Senior Member s30min آواتار ها

ببینید من به عنوان کسی که آیلتس دادم و می خوام برای آمریکا اقدام کنم، چند تا از انتخاب های خوبم رو به خاطر آیلتس از دست دادم، مثل دانشگاه ها southern California که وقتی من با دپارتمان مربوطه ایمیل زدم گفتن ما اصلا آیلتس قبول نمی کنیم، بنابراین شما اول باید ببینی برای کدوم دانشگاه های آمریکا می خوای اپلای کنی بعد تصمیم بگیری چه امتحانی بدی، ولی این جور که من برداشت کردم تا الان،اکثر دانشگاه های رنک بالای آمریکا آیلتس قبول نمی کنند!! اما حالا شما خودتون هم سرچ کنید...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)