صفحه 113 از 174 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member hrf1369 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی راه و ترابری علم و صنعت

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط Msearch نمایش پست ها
    ا سلام, ممنون از اینکه دلایل خود را ذکر کردید اما متاسفانه دلایلتان بسیار سطحی بوده و شاید برای کسانی باورپذیر است که این آزمونها را تا بحال نداده باشند. من فقط چند نکته را در مورد اسپیکینگ که شما ذکر کردبد می گویم
    ** اولآ جای سوال است کسی تافل 75 گرفته باشد بعد آیلتس 7 بگیرد ! اگه کسی امتحان داده باشد میداند که این امکانپذیر نیست واصلا این دو نمره در سطح هم نیستند مگر اینکه شما بعد از نمره پایین تافل خود برای آزمون ایلتس مظالعه زیادی داشتید پس سطح شما در تافل قوی نبوده پس نمی توانید با اون سطح پایین خوذ آزمون تافل را ارزیابی کنید
    **تعجب می کنم شما که ایلتس 7 گرفته اید مواردی را ذکر می کنید که بسیار ناشیانه و سطحی است. شما اگر اسپیکینگ ایلتس داده باشید در صورتیکه بیش از یکی دوبار از examiner ذرخواست تکرار کنید نمره شما بسیار کم می شود چون مبنی بر عدم درک است و این را همه می دانند!!! پس اینجا هم لیسینیگ با اسپیکینگ مربوط است

** در اسپیکینگ ایلتس در صورتیکه چهره شما نشاندهنده استرس باشد و کمی مشوش باشید examiner از شما حداقل نیم تا یک نمره کم خواهد کرد که این را تمام کسانی که ایلتس دادند می دانند

** بنظر شما 30 الی 40 ثانیه صحبت در مورد یک موضوع (تافل) سخت تر است یا 2 الی 3 دقیقه ( ایلتس) !!!

** صحبت در مقابل کامپیوتر اسنرس زا هست یا در مقابل یک نفر نیتیو زبان انگلیسی ؟ مگر اینکه از کامپیوتر خجالت بکشیم.

** در ایلتس زمان اسپیکینگ دست examier است و پیش اومده برای خود من که تا 25 دقیقه طول کشیده. در صورتیکه در تافل طبق نظم خودش هست و زمان آن بسیار کوتاهتر است

** در حدود سه الی چهار سال پیش نمرات اسپیکینگ 8.5 و 8 و 7.5 بسیار داشتیم در صورتیکه الان بندرت چنین نمراتی وجود دارد.

پس بهتره بجای منحرف کردن جوانان این مملکت و پر کردن جیب کشور انگلیس و یکسری معلم انگلیسی که بزور می خواهند امتحان ایلتس را استاندارد و امیدوار کننده و راحت جلوه بدهند به همه اطلاعات درست بدهیم تا خودشان تصمیم بگیرند متاسفانه بعضی افراذ از موسسات برگزار کننده ایلتس و... در این فروم فعالیت می کنند و دائم اطلاعات نادرست می دهند که باعث گمراهی دوستان میگردد. این مواردی که ذکر کردم حاصل چند سال تجربه است. (باز هم می گویم از کسانی که اخیرآ واقعآ امتحان داده اند شرایط آزمون را جویا شوید تا الکی برای هر آزمون 770000 تومان هزینه نکنید)
    با سپاس
    سلام دوست عزیز من خودم زخم خورده ی آیتلس هستم ولی پول بده به انگگلیسیا ههم نیستم فقط اینو بگم که واقعا شما دارین اطلاعات غلطیو ترویج می کنین پست قبلی به نظر درست تر بود حس می کنم شما اصلا ایتلس ندادین و فقط از دیگران شنیدین من قصد نه طرفداری دارم نه چیزی من تا حالا تافل ندادم الانم اومدم این پیج دربارش بخونم ببینم چطوریه اما می خوام پست شمارو اصلاح کنم
    1. شما اشاره کردید چندبار بپرسید که اگزمینر سوال را تکرار کنه نمره کم میشه من میگم این صادق نیست برای مثال دوتا از دوستای نزدیگم باهم یک روز امتحان دادیم یکی 4 بار در 4 سوال مختلف از طرف پرسید تکرار کنه که نهایتا شد 6.5 که دقیقا سطح خودش نمره گرفت ضمنا همه جا هم می گن کم نمیشه
    2. اشاره کردید استرس ببینه نمره کم می کنه این حرف واقعا خنده دار دوست من ! راستش من همون روزا که امتحان میدادم همه بچه ها می گفتن اگه ببینین استرس زیاد داری ضبط روشن نمی کنن ابتدا باهات حرف می زنن اروم شی .. اگه برید پیج اسپیکینگ ایتلس بخونین می بینین بعضیا گله دارن چرا فلانی استرس منو کم نکرد !!! پس این استرس کم کردن تازه یه کار عادیه

3. چنان درباره بازه زمانی میگین که تعجب اوره شما دقت کنین فقط توی سی ثانیه طرف ها ها کنه زمانش تموم شده هست چیزی که برای ماها که نیتیو نیستم عادیه اونوقت به چی نمره میدن ؟؟؟ حداقل توی 2 مین اینجوری نیس کلا بحرفی شاید 1 مینشو حرف بزنی

4. صحبت با یک وسیله بی حان استرس زاتره ... من خودم واقعا استرس داشتم سر امتحان ایتلس ولی همون یه لبخند اگزمینر لامصب ! منو دگرگون کرد اعتماد به نفس پیدا کردم !
    5. فکر می کنید چرا میزاه تا 25 مین بحرفین ؟ برای اینکه می خواد واقعا نمره درستو بده اتفاقا هرچی طولانی بشه دقت روی نیم نمره است اما به طور کلی 11 تا 14 مین بیشتر نمی کشه مطمین باشد
    6. گفتین تیتو ؟؟؟ والا الان اکثرشون ایرانین می خواین اسم هم ببرم ایروانی گراییلی معافی هستن خارجی هایی اما مثل سابق نیس !

مسلما ایراداتی هم ایتلس داره ولی من که تافل ندادم نمی تونم مقایسه کنم من فقط تجربه ی واقعیی خودمو گفتم اگه دقتم کنی از تافل چیزی نگفتم چون حرف همه متفاوته ... دوستان مواردی که ذکر شد فقط در جهت جواب به دوستم بود که کغرورانه فقط از تافل حمایت می کنن.. وگرنه هیج تاییدی بر برتری ایتلس نمی کنم شاد باشید ...

Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط hrf1369 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من خودم زخم خورده ی آیتلس هستم ولی پول بده به انگگلیسیا ههم نیستم فقط اینو بگم که واقعا شما دارین اطلاعات غلطیو ترویج می کنین پست قبلی به نظر درست تر بود حس می کنم شما اصلا ایتلس ندادین و فقط از دیگران شنیدین من قصد نه طرفداری دارم نه چیزی من تا حالا تافل ندادم الانم اومدم این پیج دربارش بخونم ببینم چطوریه اما می خوام پست شمارو اصلاح کنم
    1. شما اشاره کردید چندبار بپرسید که اگزمینر سوال را تکرار کنه نمره کم میشه من میگم این صادق نیست برای مثال دوتا از دوستای نزدیگم باهم یک روز امتحان دادیم یکی 4 بار در 4 سوال مختلف از طرف پرسید تکرار کنه که نهایتا شد 6.5 که دقیقا سطح خودش نمره گرفت ضمنا همه جا هم می گن کم نمیشه
    2. اشاره کردید استرس ببینه نمره کم می کنه این حرف واقعا خنده دار دوست من ! راستش من همون روزا که امتحان میدادم همه بچه ها می گفتن اگه ببینین استرس زیاد داری ضبط روشن نمی کنن ابتدا باهات حرف می زنن اروم شی .. اگه برید پیج اسپیکینگ ایتلس بخونین می بینین بعضیا گله دارن چرا فلانی استرس منو کم نکرد !!! پس این استرس کم کردن تازه یه کار عادیه

3. چنان درباره بازه زمانی میگین که تعجب اوره شما دقت کنین فقط توی سی ثانیه طرف ها ها کنه زمانش تموم شده هست چیزی که برای ماها که نیتیو نیستم عادیه اونوقت به چی نمره میدن ؟؟؟ حداقل توی 2 مین اینجوری نیس کلا بحرفی شاید 1 مینشو حرف بزنی

4. صحبت با یک وسیله بی حان استرس زاتره ... من خودم واقعا استرس داشتم سر امتحان ایتلس ولی همون یه لبخند اگزمینر لامصب ! منو دگرگون کرد اعتماد به نفس پیدا کردم !
    5. فکر می کنید چرا میزاه تا 25 مین بحرفین ؟ برای اینکه می خواد واقعا نمره درستو بده اتفاقا هرچی طولانی بشه دقت روی نیم نمره است اما به طور کلی 11 تا 14 مین بیشتر نمی کشه مطمین باشد
    6. گفتین تیتو ؟؟؟ والا الان اکثرشون ایرانین می خواین اسم هم ببرم ایروانی گراییلی معافی هستن خارجی هایی اما مثل سابق نیس !

مسلما ایراداتی هم ایتلس داره ولی من که تافل ندادم نمی تونم مقایسه کنم من فقط تجربه ی واقعیی خودمو گفتم اگه دقتم کنی از تافل چیزی نگفتم چون حرف همه متفاوته ... دوستان مواردی که ذکر شد فقط در جهت جواب به دوستم بود که کغرورانه فقط از تافل حمایت می کنن.. وگرنه هیج تاییدی بر برتری ایتلس نمی کنم شاد باشید ...
    اولا من خودم تافل رو انتخاب کردم برای امتحان دادن،
    هر دو امتحان فواید و مشکلات خاص خودش رو داره ولی همه روز بد و خوب دارند، روزی که من امتحان دادم روز بدم بود و تجربیاتم هم در فرم در اختیار دیگران گذاشتم، با تلاش و صرف زمان گپ زبانی برطرف می شود، ولی لطفا دست از حمایت از امتحان تافل بردارید خود ETS هم به فکر پول در آوردن هست برایشان یک منبع در آمد هست پس همچینم دلش به حال شما نمی سوزه ^_^ یکی از همکلاسی های زبان که خانم نیز بود دوره تافل من، آیلتس داده بود و شده بود 6.5 برای اولین بار و چند دانشگاه خاص می خواست اقدام کنه که نمره تافل بین 90 تا 95 می خواست، شاید توان زبانی اش به قدری خوب بود که در انشاء نوشتنش مشخص بود ولی 6 بار امتحان داده بود تا بتونه نمره مورد نظر رو کسب کنه این دلیل بر این نمیشه که این شخص زبانش بد هست در شرایط ایده آل سطح زبانش مشخص می شود من نمونه انشاء را دارم اگر نیاز بود بگید میگذارم تا ببینید، واقعا از انشائش مشخص هست که توانایی خوبی دارد ولی در شرایط و امتحان تافل نتونسته توانایی های خودش رو بروز بده ! مشکلاتی از قبیل صحبت با کامپیوتر ، تایپ کردن ، استرس زا بودن امتحان کامپیوتری مثلا بوق توی هدست وقتی زمان شما تمام می شود و تایمر و .. ( خودش شخص هم انسانی بود که استرسی بود ) منجر شد تا حداقل 6 بار امتحان بدهد تا بتواند تافل 94 بگیرد.
    در تافل شاید نمره ای که داده می شود صادقانه تر و شایسته تر باشد ولی خود امتحان به پاس کامپیوتری بودن و طولانی بودن و سطح امتحان، سخت هست. از آیلتس یک درجه سخت تر هست.
    یکی از دلایل سختی مثلا اگر ریدینگ لانگ به شما بخورد معلوم نیست اصلا از بین اون چهار تا ریدینگ کدام تصحیح می شود !! در GRE نیز Q , V هم یک بخش لانگ داره بسته به شانس و اصلا هم طریقه نمره دادن و چه بلای سر نمره میاره مشخص نیست ولی خیلی سخت هست شما بتوانید برای مثلا چند ساعت تمرکز خودتان را حفظ کنید و خسته نشوید.

Junior Member

Unhappy پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

برای کدوم کشور می خواین اقدام کنید؟(درس یا مهاجرت)
    (آمریکا و کانادا بیشتر دنبال تافل هست و آیلتس آکادمیک رو هم قبول می کنه. استرالیا فقط آیلتس آکادمیک)
    مهاجرت : آیلتس جنرال
    در کل چیزی که من شنیدنم: آیلتس منعطف تر و تکنیکی تر هست و تافل یه کم انعطافش کمه و مدرسه ای تر هست (اصولی و قواعدی).

موفق باشید
    سحر خانوم برا استرالیا تافل هم قبول می کنن.
    http://www.immi.gov.au/FAQs/Pages/ho...t-english.aspx
    بچه ها این نمراتیه که می خوان:

24 for listening
    24 for reading
    27 for writing and 23 for speaking

جان عزیزتون کمک کنین من چیکار کنم دفعه دومه آیلتس می دم ریدینگ و لیسنینگ 7 اسپیکینگ 7.5 رایتینگ 6.5
    دفعه دومم بهم 6.5 دادن. یکی از بچه ها بگه بیزحمت این نمره 27 تو تافل مساوی چنده تو آیلتس؟

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

دوستان می خواستم بدانم آیا دانشگاههای آمریکا برای دوره دکترای کشاورزی آیلتس را قبول می کنند یا فقط تافل را قبول دارند؟

Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Le0nine نمایش پست ها
    سحر خانوم برا استرالیا تافل هم قبول می کنن.
    http://www.immi.gov.au/FAQs/Pages/ho...t-english.aspx
    بچه ها این نمراتیه که می خوان:

24 for listening
    24 for reading
    27 for writing and 23 for speaking

جان عزیزتون کمک کنین من چیکار کنم دفعه دومه آیلتس می دم ریدینگ و لیسنینگ 7 اسپیکینگ 7.5 رایتینگ 6.5
    دفعه دومم بهم 6.5 دادن. یکی از بچه ها بگه بیزحمت این نمره 27 تو تافل مساوی چنده تو آیلتس؟
    اولا یک سئوال ! چطوری دو تا 7 و یکی 7.5 و دیگری هم 6.5 امتیاز دهیش شده 6.5 ؟! رو چه حسابی ؟!
    دوما تافل نمره کل در نظر می گیرن و معادل سازی می کنند ولی من چون طبق تجربه ام در تافل اگر چارک پایین بازه معادل آن را در آیلتس در نظر بگیریم نمره 27 چیزی معادل 7.5 آیلتس می شود و نمره کل 102-109 هم معادل 7.5 آیلتس می شود !! پس اگر 102 تقسیم بر چهار کنید می شود نمره مورد نظر شما در اسکیل خاص ممکنه بالا پایین باشه ولی اگر میانگین آن را در نظر بگیرم میشه 7.5

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    دوستان می خواستم بدانم آیا دانشگاههای آمریکا برای دوره دکترای کشاورزی آیلتس را قبول می کنند یا فقط تافل را قبول دارند؟
    دانشگاه های آمریکا خیلی خیلی تاپ هاش شاید به آیلتس گیر بدن و قبول نکنند ولی اکثرا آیلتس را قبول می کنند ! در ضمن اگر دانشگاهی هم در سایتش نزده که قبول نمی کنند وقتی با Admission پارت دانشگاه صحبت کنید بازم تعداد زیادی هستند که قبول می کنند نمره آیلتس را به جای تافل ^_^ ولی در کل اگر توان کسب نمره خوبی در تافل دارید وزنه تافل برای فقط آمریکا به مراتب بهتر هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    اولا یک سئوال ! چطوری دو تا 7 و یکی 7.5 و دیگری هم 6.5 امتیاز دهیش شده 6.5 ؟! رو چه حسابی ؟!
    دوما تافل نمره کل در نظر می گیرن و معادل سازی می کنند ولی من چون طبق تجربه ام در تافل اگر چارک پایین بازه معادل آن را در آیلتس در نظر بگیریم نمره 27 چیزی معادل 7.5 آیلتس می شود و نمره کل 102-109 هم معادل 7.5 آیلتس می شود !! پس اگر 102 تقسیم بر چهار کنید می شود نمره مورد نظر شما در اسکیل خاص ممکنه بالا پایین باشه ولی اگر میانگین آن را در نظر بگیرم میشه 7.5
    مرسی از توضیحات. بنده منظورم بود که برای دومین بار تو اسکیل رایتینگ 6.5 گرفتم. اورآل 7 شدم.
    یعنی با این اوصاف آیلتس بسیار راحتتر خواهد بود تا تافل؟؟
    من واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم ایندفعه خیلی رو رایتینگ کار کردم... تازه من رشتم زبان انگلیسی بوده ....

Junior Member hrf1369 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی راه و ترابری علم و صنعت

مرسی از توضیحات. بنده منظورم بود که برای دومین بار تو اسکیل رایتینگ 6.5 گرفتم. اورآل 7 شدم.
    من واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم ایندفعه خیلی رو رایتینگ کار کردم... تازه من رشتم زبان انگلیسی بوده ....
    https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

Member

تافل خیلی قشنگ و دقیق و زیبا سطح زبان شما را موشکافی می کند !! کامپیوتری بودن آن امتیاز حساب می شه ولی وجود لیستنینگ در سه بخش رایتینگ و اسپیکینگ و خود پارت لیستنینگ امتحان را سخت می کند نه اینکه نشه ها !! ولی باید L خوبی داشته باشید ! فکر نکن تافل آسونه از نظر من که جفتش رو دارم تجربه می کنم تافل دو درجه سخت تر از آیلتس می باشد !! برای مثال من رایتینگم را 650 کلمه نوشتم نمیگم خیلی خفن نوشتم ولی چون سر ریدینگ و لیستنینگ اعصابم خورد شد، سر رایتینگ دیگه خیلی پر و بال دادم انگار که انگیزم چند برابر شده که نمره خوب بگیرم انگار کم کم سوار آزمون شدم با این حال نمره ای که گرفتم 25 بود پس همچینم آسون نیست نمره گرفتن ! سر GRE رایتینگم یکمی نیز بهتر شده ولی تجربه من این رو میگه اگه واقعا لیستنینگ خیلی خوبی داری حوصله شنیدن lecture طولانی داره ! سئوالات هم بعد از گوش کردن می بینی و توانایی خوبی در این ضمینه داری ! تافل گزینه خوبی میشه اونوقت.
    با گذر زمان سطح زبان شما نیز ارتقاع پیدا می کند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات متفرقه درمورد ازمون آیلتس

سلام دوستان،
    نمیدونم جای سوالم هست اینجا که بپرسمش یا نه اگه نیست معذرت میخام.

من میخام بدونم که برای آمریکا و کانادا آیلتس بهتره یا تافل و اینکه کدومشون راحت تره ؟
    خیلی ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)