صفحه 114 از 174 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST

پیش فرض پاسخ : سوالات متفرقه درمورد ازمون آیلتس

سلام به نظر من کاملا به دانشگاه و شرایط پذیرش بستگی دارم مثلا یادم هست که MIT برای یک سرس رشته ها ایلتس فقط میخواست ..و در مورد کانادا هم مثلا برنامه مهاجرت اکسپرس انتری فقط ایلتس رو قبول میکنه..بهتره پس ببینید چه دانشگاه و سازمانی چه مدرک و سطح زبانی میخواد..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_aero نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    نمیدونم جای سوالم هست اینجا که بپرسمش یا نه اگه نیست معذرت میخام.

من میخام بدونم که برای آمریکا و کانادا آیلتس بهتره یا تافل و اینکه کدومشون راحت تره ؟
    خیلی ممنون.
    سلام
    ظاهرا که جای درستی پرسیدید.

به نظر من و تا جایی که من فهمیدم برای نمرات پایین آیلتس راحت تره برای متوسط تافل و برای نمرات بالا سلیقه ای (البته استعداد فردی و شرایط روحی و روانی فرد و مهارت هایی که داره هم در این مسأله دخیله)
    برای کانادا و امریکا بارها گفته شده که تا تافل بهتره

*** البته لازم به ذکر هستش که شرایط استثنا رو حتما رد نظر بگیرید***

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_aero نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    نمیدونم جای سوالم هست اینجا که بپرسمش یا نه اگه نیست معذرت میخام.

من میخام بدونم که برای آمریکا و کانادا آیلتس بهتره یا تافل و اینکه کدومشون راحت تره ؟
    خیلی ممنون.
    سلام

برای مهاجرت به کانادا شما باید آیلتس جنرال امتحان بدید

برای تحصیل در هردو کشور هر دو امتحان قابل قبوله. البته که آمریکا نمرات تافل پایین تری را نسبت به آیلتس قبول می کنه.
    امتحان آیلتس کمی تکنیکی تر و منعطف تر هست نسبت به تافل.
    سختی و آسونیش به خودتون بستگی داره مثلا اگه انگلیسی را به صورت مدرسه ای و اصولی بلدید تافل گزینه خوبیه. البته که لیستنینگ آیلتس آسونتر هشت.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Science & Mng

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

برای مهاجرت به کانادا شما باید آیلتس جنرال امتحان بدید

برای تحصیل در هردو کشور هر دو امتحان قابل قبوله. البته که آمریکا نمرات تافل پایین تری را نسبت به آیلتس قبول می کنه.
    امتحان آیلتس کمی تکنیکی تر و منعطف تر هست نسبت به تافل.
    سختی و آسونیش به خودتون بستگی داره مثلا اگه انگلیسی را به صورت مدرسه ای و اصولی بلدید تافل گزینه خوبیه. البته که لیستنینگ آیلتس آسونتر هشت.

موفق باشید
    اتفاقا همین امشب چیزی که باعث شده فکر من اونقدر مشغول باشه که به بخش آیلس این فاروم سر بزنم و مواردی راچع به آیلس بخونم اینه که دانشگاه رنک 1 دنیا در زمینه رشته من نمره 6.5 آیلس رو با 96 معادل میدونه. پس اینکه نتیجه بگیریم امریکا نمره تافل کمتری نسبت به آیلس قبول میکنه صدق نمیکنه. البته معادل کردن این دو سطح نمره از نظر ادیمشن آفیس دانشگاه های مختلف با هم فرق میکنه.

All applicants whose native language is not English must submit a minimum TOEFL score of 96 (iBT), 243 (CBT), or 590 (PBT); or minimum International English Language Testing System (IELTS) academic exam scores of 6.5 overall and 6.0 in all subsections. Applicants who have attended a university in an English speaking country for at least two years may check to see if they are exempt from this requirement based on their country of citizenship. For those taking the TOEFL or IELTS, full admission status is granted for scores greater than 102 (TOEFL iBT), 253 (TOEFL CBT), 610 (TOEFL PBT), or 6.5 (IELTS).

این جمله آخرشم اگه تحلیل کنیم، آیلس 7 رو معادل بیشتر از 102 در نظر گرفتن.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunset7 نمایش پست ها
    اتفاقا همین امشب چیزی که باعث شده فکر من اونقدر مشغول باشه که به بخش آیلس این فاروم سر بزنم و مواردی راچع به آیلس بخونم اینه که دانشگاه رنک 1 دنیا در زمینه رشته من نمره 6.5 آیلس رو با 96 معادل میدونه. پس اینکه نتیجه بگیریم امریکا نمره تافل کمتری نسبت به آیلس قبول میکنه صدق نمیکنه. البته معادل کردن این دو سطح نمره از نظر ادیمشن آفیس دانشگاه های مختلف با هم فرق میکنه.

All applicants whose native language is not English must submit a minimum TOEFL score of 96 (iBT), 243 (CBT), or 590 (PBT); or minimum International English Language Testing System (IELTS) academic exam scores of 6.5 overall and 6.0 in all subsections. Applicants who have attended a university in an English speaking country for at least two years may check to see if they are exempt from this requirement based on their country of citizenship. For those taking the TOEFL or IELTS, full admission status is granted for scores greater than 102 (TOEFL iBT), 253 (TOEFL CBT), 610 (TOEFL PBT), or 6.5 (IELTS).

ببینید اگر خوب بخونید نمره خیلی خوبی از هر دو امتحان می شه گرفت اگر Listening خوبی دارید بشین حسابی تافل رو بخون و شرکت کن و نمره خوبی هم خواهی گرفت چند نکته باید در نظر بگیری اون هم اینه که با توجه به توضیحاتی که نوشتی ! اول از همه منطق اعداد آیلتس هست !! 6.5 اورال و هر اسکیل تقریبا 6 کمتر نباشه شما همین الان با سطح زبان فعلیتان بروید امتحان بدهید قطعا 6 می تونید بشید معادل سازی نمره ای که به من گفتی ! در ضمن یک نگاه دقیق تر کن ! 102 با 7 خیلی آسون نیست گرفتن 102 به همین راحتی ها نیست ولی با هوشمندی میشه 7 آیلتس رو گرفت ! باید خوب بخونی برای هر دو امتحان تا بتونی نتیجه بگیری ولی 6.5 گرفتنش راحت تره ! از طرفی هم کسب نمره مثلا بالا در رایتینگ آیلتس سخت تر از تافل هست چون گرامری تره آیلتس
    با تمام این توضیحات و نمرات شما حساب کن 25.5 در هر اسکیل برای 102 و بیس زبان خوبی هم می خواد علاوه بر مهارت تست زنی تا بشود نمره را گرفت حتی آیلتس هم باید بخونی این طوری نیست که خیلی راحت 6.5 و 7 بشی فرق 6.5 با 7 خیلی هست.
    موفق باشید.

Junior Member CJAR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

با سلام به دوستان
    راستش من بیشتر پست ها رو خوندم ولی به نتیجه ای نرسیدم.

من یکسال پیش امتحان تافل دادم. نمرم شد 77.
    R:18 L:20 S:18 W:21
    یک دوره یک ماه و نیمه کلاس رفته بودم برای تافل. تکینیک ها رو یاد گرفتم. ولی خیلی نرسیدم تمرین کنم. تقریبا فوری بعد از تموم شدن کلاس امتحان دادم و نتیجه این شد که اصلا خوب نبود. خیلی استرس داشتم سر جلسه. بخصوص ریدینگها رو اصلا نمی تونستم از روی مانیتور بخونم. واقعا برام سخت بود. اون موقع می خواستم فقط برای آمریکا اپلای کنم که با این نمره نشد.

حالا تصمیم دارم دوباره شروع کنم. و تصمیمم عوض شده می خوام برای اروپا اقدام کنم.
    الان چند وقتی هست که روی لیسنینگ تافل خودم کار کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر نت برندارم و فقط گوش کنم نتیجه ی خیلی خوبی می گیرم. به نظرم لیسنینگم خیلی بهتر از پارسال شده ولی همچنان با ریدینگ کامپیوتری تافل خیلی مشکل دارم و نتوستم مشکلمو حل کنم. کلا با خوندن از روی کاغذ خیلی راحتترم چون پای کامپیوتر خطوط رو یکم گم می کنم. البته بگم که هنوز خیلی تمرین نکردم ولی درکل سختمه. حالا موندم که اصلا امتحانو عوض کنم و آیلتس بدم.
    برای جایی که می خوام اپلای کنم آیلتس حداقل 7 می خواد با مینیمم 6.5 در هر اسکیل. که ایمیل زدم پرسیدم ازشون گفتن تافل هم قبول می کنن با حداقل 94. به هرحال می دونم که برای گرفتن فاند باید از این مینیمم ها بهتر بشه نمرم.

الان به نظر شما شروع کنم آیلتس رو یا باز روی همون تافل کار کنم؟
    از یک طرف کاملا با امتحان تاقل و اسکیل هاش آشنایی دارم و کلا با لهجه ی آمریکایی خیلی راحتترم توی فهم و صحبت ولی خب مشکل ریدینگ رو دارم و اسپیکینگش هم با اون وقتای 45 60ثانیه ایش خیلی بهم استرس وارد می کنه.
    از طرفی از آیلتس هیچی نمی دونم و باید تازه وقت بذارم برای یادگیری اسکیل ها و اصلا تازه باید واردش بشم و خیلی با لهجه بریتیش راحت نیستم نه تو لیسنینیگ نه تو اسپیکینگ. ولی خب به نظرم ریدینگش برام خیلی راحتتره چون از روی کاغذ می خونم می تونم با مداد خطوط رو دنبال کنم.
    حالا واقعا ممنون می شم اگه کسی نظری داره راهنماییم کنه. بالاخره کدوم امتحان برای من خوبه.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical eng

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط sunset7 نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    ببینید اگر خوب بخونید نمره خیلی خوبی از هر دو امتحان می شه گرفت اگر Listening خوبی دارید بشین حسابی تافل رو بخون و شرکت کن و نمره خوبی هم خواهی گرفت چند نکته باید در نظر بگیری اون هم اینه که با توجه به توضیحاتی که نوشتی ! اول از همه منطق اعداد آیلتس هست !! 6.5 اورال و هر اسکیل تقریبا 6 کمتر نباشه شما همین الان با سطح زبان فعلیتان بروید امتحان بدهید قطعا 6 می تونید بشید معادل سازی نمره ای که به من گفتی ! در ضمن یک نگاه دقیق تر کن ! 102 با 7 خیلی آسون نیست گرفتن 102 به همین راحتی ها نیست ولی با هوشمندی میشه 7 آیلتس رو گرفت ! باید خوب بخونی برای هر دو امتحان تا بتونی نتیجه بگیری ولی 6.5 گرفتنش راحت تره ! از طرفی هم کسب نمره مثلا بالا در رایتینگ آیلتس سخت تر از تافل هست چون گرامری تره آیلتس
    با تمام این توضیحات و نمرات شما حساب کن 25.5 در هر اسکیل برای 102 و بیس زبان خوبی هم می خواد علاوه بر مهارت تست زنی تا بشود نمره را گرفت حتی آیلتس هم باید بخونی این طوری نیست که خیلی راحت 6.5 و 7 بشی فرق 6.5 با 7 خیلی هست.
    موفق باشید.
    معادل سازی نمره آیلتس و تافل بحث پیچیده ایه.
    برای آیلتس میشه به راحتی 6 گرفت، اما 6.5 که فقط 0.5 نمره اختلاف داره خیلی سخت میشه، 7 خیلی سخت‌تر و احتمال نمره‌های بالاتر غیرممکن میشه.
    در مورد تافل اما برعکس هست، شما میتونید 80 بگیرید، و با کمی تمرین 85 یا 90 و ... نمره‌های بالا گرفتن در تافل خیلی راحت‌تر از آیلتس هست.
    مثلاً سه نفر رو میشناسم که تافلشون 115 و 116 و 118 شد. اما هیچکس نمیشناسم که مثلاً آیلتس رو 9 یا حتی 8.5 گرفته باشن.

این PDF سعی کرده معادل سازی بین این دو نمره انجام بده و این کار رو بر اساس نمره‌های یه نمونه 1100 نفره انجام داده:
    http://www.ets.org/s/toefl/pdf/linki...lts_scores.pdf

همونطور که میبینید نتایج تافل برای 118-120 معادل آیلتس 9 هست، آیلتس 0.5 نمره کمتر شده (8.5) و در ازاش تافل بین 115-117 شده.
    به همین ترتیب نمره‌های دیگر رو هم میشه بررسی کرد.
    در واقع منحنی نرمال تافل شیب کمتر و معقولانه در اول و آخرش داره و پیکش بالاتره.

نتیجه اینکه برای نمره‌های بالا تافل گزینه مناسب‌تری هست، برای نمره‌های میانی فرق آنچنانی نداره و برای نمره‌‎های پایین آیلتس مناسب‌تره.

ضمناً تافل و آیلتس رو الان تقریباً همه جا قبول دارن، اما به طور میانگین تافل در سطح دنیا بیشتر مورد قبول هست و بیشترین جمعیت رو هم بین آزمونای زبان داره.

به نظر من خیلی روی این مسائل حساس نشید، با توجه به استفاده‌ای که از مدرک میخواید داشته باشید یکیش رو انتخاب کنید و به حواشی توجه نکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط hrf1369 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من خودم زخم خورده ی آیتلس هستم ولی پول بده به انگگلیسیا ههم نیستم فقط اینو بگم که واقعا شما دارین اطلاعات غلطیو ترویج می کنین پست قبلی به نظر درست تر بود حس می کنم شما اصلا ایتلس ندادین و فقط از دیگران شنیدین من قصد نه طرفداری دارم نه چیزی من تا حالا تافل ندادم الانم اومدم این پیج دربارش بخونم ببینم چطوریه اما می خوام پست شمارو اصلاح کنم
    1. شما اشاره کردید چندبار بپرسید که اگزمینر سوال را تکرار کنه نمره کم میشه من میگم این صادق نیست برای مثال دوتا از دوستای نزدیگم باهم یک روز امتحان دادیم یکی 4 بار در 4 سوال مختلف از طرف پرسید تکرار کنه که نهایتا شد 6.5 که دقیقا سطح خودش نمره گرفت ضمنا همه جا هم می گن کم نمیشه
    2. اشاره کردید استرس ببینه نمره کم می کنه این حرف واقعا خنده دار دوست من ! راستش من همون روزا که امتحان میدادم همه بچه ها می گفتن اگه ببینین استرس زیاد داری ضبط روشن نمی کنن ابتدا باهات حرف می زنن اروم شی .. اگه برید پیج اسپیکینگ ایتلس بخونین می بینین بعضیا گله دارن چرا فلانی استرس منو کم نکرد !!! پس این استرس کم کردن تازه یه کار عادیه

3. چنان درباره بازه زمانی میگین که تعجب اوره شما دقت کنین فقط توی سی ثانیه طرف ها ها کنه زمانش تموم شده هست چیزی که برای ماها که نیتیو نیستم عادیه اونوقت به چی نمره میدن ؟؟؟ حداقل توی 2 مین اینجوری نیس کلا بحرفی شاید 1 مینشو حرف بزنی

4. صحبت با یک وسیله بی حان استرس زاتره ... من خودم واقعا استرس داشتم سر امتحان ایتلس ولی همون یه لبخند اگزمینر لامصب ! منو دگرگون کرد اعتماد به نفس پیدا کردم !
    5. فکر می کنید چرا میزاه تا 25 مین بحرفین ؟ برای اینکه می خواد واقعا نمره درستو بده اتفاقا هرچی طولانی بشه دقت روی نیم نمره است اما به طور کلی 11 تا 14 مین بیشتر نمی کشه مطمین باشد
    6. گفتین تیتو ؟؟؟ والا الان اکثرشون ایرانین می خواین اسم هم ببرم ایروانی گراییلی معافی هستن خارجی هایی اما مثل سابق نیس !

مسلما ایراداتی هم ایتلس داره ولی من که تافل ندادم نمی تونم مقایسه کنم من فقط تجربه ی واقعیی خودمو گفتم اگه دقتم کنی از تافل چیزی نگفتم چون حرف همه متفاوته ... دوستان مواردی که ذکر شد فقط در جهت جواب به دوستم بود که کغرورانه فقط از تافل حمایت می کنن.. وگرنه هیج تاییدی بر برتری ایتلس نمی کنم شاد باشید ...
    با تشکر از شما , دوست عزیز شما با یک مثال از خودتون و دوستانتون ( اگر بفرض هم درست باشد) نتیجه گیری می کنید و اونو برای همه گسترش می دهید. مواردی که من ذکر کردم را می تونید از سایت خود ایلتس و یا ممتحن های رسمی ایلتس بپرسید. این را خدمتتون می گویم تا جای دیگر این اظهارات بی اساس را ذکر نکنید. تمام ممتحن های ایلتس باید موارد مذکور را در دادن نمره رعایت کنند. استرس باعث کسر نمره می شود. تکرار سوال باعث کسر نمره می شودو...(شما اگر یک جلسه با یک معلم ایلتس کلاس داشتید این موارد بدیهی را انکار نمی کردید). یکی از اشکالات اصلی ایلتس همین موردی است که خودتان در تعریف از ایلتس گفتید. اینکه حساب و کتاب ندارد یک ممتحن از قیافه شما خوشش بیاید و نیم نمره اضافه بدهد و... یعنی نظر شخصی و خطای انسانی خیلی تاثیر گذار است. اما در تافل دو ممتحن فقط صدای شما را گوش می کنند و بطور مجزا نمره می دهند. بعد اگر نمره بسیار متفاوتی دادند نفر سومی نیز نمره می دهد. متاسفانه نمی دونم چرا ما عادت کردیم بدون دانش و مطالعه کلی اظهار نظر کنیم!! من چند سال تجربه خود را منتقل کردم و معلم ایلتس یا تافل نیستم که بخواهم تبلیغ کلاس و ... را انجام دهم و جوانهای مردم را گمراه کنم.قضاوت را به عهده دوستان خواننده واگذار می کنم. با سپاس از همه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical eng

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط Msearch نمایش پست ها
    با تشکر از شما , دوست عزیز شما با یک مثال از خودتون و دوستانتون ( اگر بفرض هم درست باشد) نتیجه گیری می کنید و اونو برای همه گسترش می دهید. مواردی که من ذکر کردم را می تونید از سایت خود ایلتس و یا ممتحن های رسمی ایلتس بپرسید. این را خدمتتون می گویم تا جای دیگر این اظهارات بی اساس را ذکر نکنید. تمام ممتحن های ایلتس باید موارد مذکور را در دادن نمره رعایت کنند. استرس باعث کسر نمره می شود. تکرار سوال باعث کسر نمره می شودو...(شما اگر یک جلسه با یک معلم ایلتس کلاس داشتید این موارد بدیهی را انکار نمی کردید). یکی از اشکالات اصلی ایلتس همین موردی است که خودتان در تعریف از ایلتس گفتید. اینکه حساب و کتاب ندارد یک ممتحن از قیافه شما خوشش بیاید و نیم نمره اضافه بدهد و... یعنی نظر شخصی و خطای انسانی خیلی تاثیر گذار است. اما در تافل دو ممتحن فقط صدای شما را گوش می کنند و بطور مجزا نمره می دهند. بعد اگر نمره بسیار متفاوتی دادند نفر سومی نیز نمره می دهد. متاسفانه نمی دونم چرا ما عادت کردیم بدون دانش و مطالعه کلی اظهار نظر کنیم!! من چند سال تجربه خود را منتقل کردم و معلم ایلتس یا تافل نیستم که بخواهم تبلیغ کلاس و ... را انجام دهم و جوانهای مردم را گمراه کنم.قضاوت را به عهده دوستان خواننده واگذار می کنم. با سپاس از همه.
    اگر امکان دارد منبعی برای صحبت‌هایتان (مبنی بر کم شدن نمره به دلیل استرس) قرار بدید لطفاً.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان جدای این دعواهای آیلتس و تافل لطفا منو راهنمایی کنین من 3، 4 ماه بیشتره نمیتونم بین آیلتس و تافل تصمیم بگیرم..دارم دیونه میشم..هدف من اصلا مشخص نیست که کجا میخوام برم البته به علت رشتم که مهندسی اکتشاف معدن هست آمریکا و کانادا راحتتر مبتونم بدم و رقابت زیادی نیست فقط نمره زبان خوبی باید بیارم من یه سال کلاس زلان رفتم و آخرش یه دوره 3 ماهه آیلتس ولی خیلی احساس خوبی نسبت به آیلتس پیدا نکردم چون readingش سخته listeningشم جای خالی و دنگ و فنگ داره باز این اواخر تصمیم گرفتم آیلتس بدم تا تو اروپا و کره شانس داشته باشم ولی الان دوتا از دوستام که یکیشون خیلی آدم خفنیه با 15 مقاله isi و ثبت اختراع و معدل خیلی بالا هر کدوم 2بار آیلتس دادن هر وو بارو 6 شدن واسه همین ترس برم داشته نکنه پشیمون شم میشه منو راهنمایی کنین انگار آیلتس 6.5 خیلی سخته

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)