صفحه 116 از 174 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی- آزاد

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان
    من ی جورایی تازه کارم و چند صفحه اخرو ک خوندم یکم گیج شدم. من هدفم اینه ک واسه فوق برم کانادا و بعدش هم اگه بشه اقامت بگیرم. طبق اطلاعاتی ک ب دست اوردمظاهرا واسه گرفتن اقامت باید ایلتس داشته باشم. درسته؟
    و این ک من مثل خیلی دیگه از دوستان با لهجه امریکایی راحترم هم واسه اسپیکینگ و هم لیسنینگ ولی خب از طرفی با شرایط ازمون تافل هم راحت نیستم منظورم تایپ و این حرفاست. حالا ب نظر شما برای کدوم یکی شروع ب خوندن کنم واسم بهتره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_ph2002 نمایش پست ها
    با سلام
    لطفا راهنمایی کنید
    من میخوام واسه امریکا اقدام کنم. برای دانشگاهی که در نظر دارم به نمره ایلتس ۷ یا تافل ۸۰ نیاز هست. من ۲ ماه پیش ایلتس دادم و ۵.۵ شدم (اسپیکینگ و ریدینگ ۶ ـ لیستنینگ و ریدینگ ۵ ) و تا الان هم برای تافل نخوندم. میخوام ۲ ماه دیگه امتحان بدم . به نظر شما با توجه به اینکه ایلتس ۷ معادل ۹۵ تا ۱۰۱ تافل هست و با شرایطی که من دارم (کلا در لیستنینگ و ریدینگ ضعیفم ) (و تجربه خوندن تافل ندارم) گرفتن نمره ۷ ایلتس واسه من راحتتره یا ۸۰ تافل ؟ لطفا راهنمایی کنید.مرسی...
    سلام

درسته که گرفتن نمرۀ 80 تافل، کمی راحت تر از 7 آیلتس هست، اما من به دو دلیل به شما توصیه میکنم در این مقطع سراغ تافل نرید:

1- شما آشنایی با تافل ندارید و بخش قابل توجهی از زمان کم 2 ماهۀ شما برای شناخت آزمون جدید از دست میره؛

2- مهمترین مهارت در آزمون تافل اینترنتی، لیسنینگ هست که در سه مهارت اثر محسوسی داره. متأسفانه شما در لیسنینگ ضعف مشهود دارید و در مدت زمان کم باقی مانده، خیلی بعیده که بشه به سادگی جبرانش کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mahssaa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ی جورایی تازه کارم و چند صفحه اخرو ک خوندم یکم گیج شدم. من هدفم اینه ک واسه فوق برم کانادا و بعدش هم اگه بشه اقامت بگیرم. طبق اطلاعاتی ک ب دست اوردمظاهرا واسه گرفتن اقامت باید ایلتس داشته باشم. درسته؟
    و این ک من مثل خیلی دیگه از دوستان با لهجه امریکایی راحترم هم واسه اسپیکینگ و هم لیسنینگ ولی خب از طرفی با شرایط ازمون تافل هم راحت نیستم منظورم تایپ و این حرفاست. حالا ب نظر شما برای کدوم یکی شروع ب خوندن کنم واسم بهتره؟
    سلام

برای تحصیل، باید آیلتس آکادمیک یا تافل داشته باشید؛ برای مهاجرت فقط آیلتس جنرال.

در آزمون آیلتس از دیرباز تنوعی از لهجه ها وجود داشته که در تافل اینطور نبوده. البته از ابتدای 2015، ETS وعده داده که ممکنه لهجه های دیگری غیر از امریکایی در لیسنینگ ها دیده بشه.

با توجه به شرایطی که شما دارید، خیلی واضح نمیشه گفت تافل بهتره یا آیلتس. هر کدام که انتخاب شما باشه، باید برای رفع نقاط ضعفتون تلاش کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام

من هر دوی این ازمونها را دادم. اینکه تافل راحتتره یا ایلتس بستگی به شخص داره و اینکه چه نمره ای می خواد.

آیلتس یک آزمون استاندارد نیست و نمره شما فقط به سطح زبانتون مربوط نمیشه. مخصوصا اگه نمره بالای ۷ بخواهید. به عنوان مثال مرکزی که در اون آزمون آیلتس میدید خیلی مهمه. به غیر از اون صحیح کننده اسپیکینگ و رایتینگتون باز هم خیلی مهمه. متاسفانه در آیلتس همه با یک اشل سنجیده نمی شوند. اگر نمره بالای ۷ می خوایند یا باید بروید ارمنستان یا ترکیه امتحان بدید یا تو ایران فقط در تهران آیلتس امتحان بدید بقیه مراکز تو ایران نمره بالای ۷ به رایتینگ و اسپیکینگ نمیدند. به همین دلیل هم هست که تهران آیلتس سریع آزمونهاش پر میشند ولی بقیه مراکز همیشه خالیند. یه نکته خیلی مهم هم اینه که در آزمونهای جدید آیلتس سوالات ریدینگ به ترتیب پاراگرافهای متن نیست و خیلی زمان تلف میشه تا بفهمید سوال مربوط به کدوم پاراگرافه.

در مورد تافل اگه شما فردی مثل من باشید که فیلمهای خارجی زیاد می بینید و کلا لیسنینگ خوبی دارید، خیلی راحتر می تونید با اون کنار بیایند. کلا ریدینگ تافل به مراتب راحتتر از آیلتس هست چون پاراگراف مربوط به هر سوال را در متن بهتون نشون میده و سوالاتش هم معمولا چند گزینه ای هستند در صورتی که در ریدینگ ایلتس سوالات چند گزینه ای به ندرت پیدا میشه. لیسنینگ هم در تافل خیلی راحتتر از ایلتس هست و در ایلتس لیسنینگ کمی شانسیه.

به طور کلی با تمرین کردن نمره تافل را بهتر میشه افزایش داد تا آیلتس، چون آیلتس بیشتر به شانس و محلی که آزمون میدید ربط داره تا آمادگی شما برای آزمون.

Junior Member

سلام بجه ها...

من زبانم خوبه...حداقل فیلمارو بدون زیرنویس میبینم تقریبا متوجه میشم..یا متن تقریبا راحت بخونم

میخام ببینم آیلتس امتحان بدم با تافل؟نمره بالا هفت آیلتس میخام یا مثلا 100 تافل..........دو ما فرصت خوندن دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin_69 نمایش پست ها
    سلام بجه ها...

من زبانم خوبه...حداقل فیلمارو بدون زیرنویس میبینم تقریبا متوجه میشم..یا متن تقریبا راحت بخونم

میخام ببینم آیلتس امتحان بدم با تافل؟نمره بالا هفت آیلتس میخام یا مثلا 100 تافل..........دو ما فرصت خوندن دارم
    با سلام

کشور موردنظرتون میتونه کمی تعیین کننده باشه واسه انتخاب بین تافل و آیلتس. طبیعتا برای آمریکا تافل ارجحیت داره و برای اروپا و استرالیا و حتی کانادا آیلتس. اما به این معنی نیست که برعکسشو قبول نمیکنن. غیر از چند دانشگاه خاص مثلا توی آمریکا که فقط تافل رو قبول دارن یا مثلا اهداف مهاجرتی کانادا که فقط آیلتس جنرال میخواد. تافل مهارت لیسنینگ شما رو زیاد به چالش میکشه چون توی چند بخش مختلفش تاثیر داره. اما تافل بالای 100 که فرمودید خیلی آسون نیست به دست آوردنش و باید خوب وقت بذارید. آیلتس بالای 7 گرفتن هم ساده نیست اما شاید ساده تر از تافل بالای 100 باشه. البته این قطعی نیست و صرفا طبق تجربه خودم و اطرافیانم هست. در کل به چهارگزینه ای و کامپیوتری بودن تافل و کتبی و مصاحبه ای بودن و الزام به نوشتن جواب گاهی بدون داشتن گزینه توی آیلتس هم فکر کنید. دونستن همه اینها باعث میشه با اطلاعات کاملتری بتونید تصمیم بگیرید. موفق باشید.

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mobin_69 نمایش پست ها
    سلام بجه ها...

سلام دوست عزیز. من هر دو تا رو امتحان دادم. هم نمره هفت آیلتس و هم 100 تافل نمره های خیلی خوبی هستن. به نظر من هفت آیلتس شاید راحت تر باشه. نمره هر بخش هم البته شاید برای پذیرشتون مهم باشه که باید بهش توجه کنین. بعضی دانشگاه ها برای هر بخش هم به صورت جداگانه مینیمم میزارن.با توجه به اینکه نمره آیلتس همیشه به سمت بالا گرد میشه اینم شانستون رو برای هفت شدن میبره بالاتر. مثلا دو تا 7 و دو تا 6.5 نمره کلی 7 میده بهتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی

سلام دوستان
    برای کشورهایی که انگلیسی زبان نیستند مثل فرانسه و ایتالیا حتماً باید امتحان آیلتس یا تافل داد یا همین نمره های آزمونی مثل تولیمو هم کافیه چون من تو چند تا سایت دیدم که آزمون تولیمو هم قبول دارند
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط m_bakhtiari83 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای کشورهایی که انگلیسی زبان نیستند مثل فرانسه و ایتالیا حتماً باید امتحان آیلتس یا تافل داد یا همین نمره های آزمونی مثل تولیمو هم کافیه چون من تو چند تا سایت دیدم که آزمون تولیمو هم قبول دارند
    ممنون
    سلام

من به شخصه بین دانشکاه هایی معتبر موردی که tolimo رو قابل قبول بدونه ندیدم...
    در مورد toefl و ielts هر دو تقریبا قابل قبول اند... با این تفاوت که طبیعتا سطح پذیرفتنی بودن ielts در اروپا بیشتر هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام
    من خیلی وقته که دارم واسه آزمون آیلتس میخونم. اولش قصدم اروپا بود حالا میخوام واسه آمریکا اقدام کنم. تا یکی دو ماهه دیگه باید امتحان بدم. ولی همونطور که خودتون هم گفتین نمره این دو تا آزمون (مینیمم) واسه دانشگاههای آمریکا اصلا با هم قابل مقایسه نیست.
    من واسه نمره 7 دارم خودمو آماده میکنم. دوستانی که هر تو تا امتحانو دادن به نظرشون تو این مدت ارزش داره که برم سمت تافل؟
    اگه تو آیلتس آماده باشیم چقدر طول میکشه که بتونم واسه تافل خودمو آماده کنم؟
    چون فاند هم برام مهمه با این مینیممی که گذاشتن واسه آمریکا مسلما 100 تافل خیلی بیشتر میتونه کمک کنه تا 7 آیلتس...
    البته بگم که واسه جی ار ای هم باید خودمو آماده کنم، خلاصه اینکه فقط یه امتحان زبان رو فرصت دارم که بدم
    سطح زبانم: اسپیکینگ و لیسینینگخوبه خدا رو شکر(میشه تا هفت یا حتی بالا تر هم بیام) ، رایتینگم متوسط ولی ریدینگم ضعیفه
    البته اینو هم اضافه کنم که سرعت تایپم هم متوسطه
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)