صفحه 118 از 174 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط elixir نمایش پست ها
    سلام

میخواستم از دوستانی که تجربه دارن خواهش کنم راهنمایی بکنن. من دانشجوی ترم چهار کارشناسی هستم.از دوران کودکی زبان کار کردم و پایه زبانم قوی هست.به گفته ی استادم آیلتس 7.5 رو راحت میتونم بیارم. ایشون ایلتس تدریس میکنن.و در حال حاضر هم زبان رو به صورت جنرال با ایشون به صورت جدی میخونم.

وقت زیادی تا پایان دوران کارشناسی و اقدام برای پذیرش ارشد یا دکتری مستقیم دارم برای آمریکا.فارغ از مسایل معدل و غیره در زمینه زبان میخوام در حد امکان رزومه قوی داشته باشم تا بتونم ازش به عنوان یه امتیاز بالا استفاده کنم . به نظر دوستان سرمایه گذاریم روی تافل بهتر جواب خواهد داد یا آیلتس. ( نمیدونم مهم هست

یا نه دانشجوی مهندسیم)
    اگر هدف تون آمریکا هست بدون هیچ شکی برای تافل تلاش کنید، جزئیات مقایسه اش رو هم می تونید در بحث های قبلی بخونید. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

با توجه به نمره ای که گرفتید، منطقی نیست که در زمان کم باقی مانده سوئیچ کنید. یک بخش از آزمون های تافل و آیلتس، سطح دانش شماست و یک بخش دیگه، تسلط شما بر روال آزمون. در چهار ماه باقی مانده، بهترین کار اینه که مجدداً روی نقاط ضعف و قوت خودتون در آزمون تافل متمرکز بشید و تا جایی که میتونید، تقویت بشید. اگر سطح شما در حدود نمرۀ 90 تا 95 بود، میشد با سوئیچ کردن، امیدوار به 7.5 بود.

با توجه به شرایط امتحان و منابع آزمونی، نمرۀ 100 تافل در دسترس تر هست تا نمرۀ 8 آیلتس. پیشنهاد میکنم به آیلتس فکر نکنید.

موفق باشید.
    سلام

اینکه در این پست فرمودید نمره 110 تافل راحت از 8 آیلتس هست در حالت عمومی برقراره یا با توجه به شرایط خاص این نکته رو اشاره کردین؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط elixir نمایش پست ها
    سلام

اینکه در این پست فرمودید نمره 110 تافل راحت از 8 آیلتس هست در حالت عمومی برقراره یا با توجه به شرایط خاص این نکته رو اشاره کردین؟
    سلام

من عرض نکردم 110؛ مبنای اون توضیحات من، نمرۀ 100 بود.

یک بخش از توضیحات من مربوط میشه به شرایط اون فرد خاص و یک بخش هم به تفاوت های دو آزمون.

در حالت عمومی نمیشه به ضرس قاطع گفت که 100 تافل سهل الوصول تر هست یا 8 آیلتس. با این وجود، به نظر میاد که منابع استاندارد موجود برای تافل، بیشتر از منابع آیلتس هست و در نتیجه، زبان آموز راحت تر میتونه تسلط قابل اتکایی روی محتوای آزمون تافل پیدا کنه. البته این توضیحات، نظر شخصی من هست که تجربۀ هر دو آزمون را هم دارم. با این وجود، ممکنه تجربیات هر فردی با تجربیات من مغایرت داشته باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

به نظر بنده با توجه به نمراتی که اوردید به هیجوجه سراغ ایلتس نرید. شما در ریدینگ ضعیف هستید و ریدینگ آیلتس به مراتب سختر از تافل هست. لیسنینگ ایلتس هم باید با لهجه بریتیش اسکاتلندی و استرالیایی آشنا باشید که برای اکثر افراد بسیار فهم سختری نسبت به آمریکایی دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط NikiParsa نمایش پست ها
    با سلام
    من چهاربار تافل دادم و بهترین نمره ام 74 (R:17, L:17, S:22, W:18) بوده. حالا میخوام واسه چهار ماه دیگه دوباره امتحان بدم. اسپیکینگم که بدک نبوده و از آخرین امتحانم هم کلی لیستنینگ کار کردم و وضعم بهتر شده. (مثلا در این حد که بعضی از ویدیوهای ted رو کامل میفهمم و در بدترین شرایط بعضی رو 50 50 )
    اینها رو که گفتم واسه این بود که این بخش رو کامل خوندم و تفاوت این دوتا امتحان رو که عموما توی لیستنینگ و اسپیکینگ هست گرفتم)
    حالا با توجه به اینکه 100 تافل میخوام و 8 آیلتس و هر دو نمره های بالایی هستن، به نظر شما بهتر نیست شانسم رو توی یک فضای امتحانی جدید امتحان کنم ، یا ریسکش برای زمان چهار ماه بالاست . برگردم دوباره سراغ تافل و از منابع زیاد tpo استفاده کنم. چون ظاهرا (به نظرم) نمونه سوال واقعی توی آیلتس هم درحد تافل نیست.
    ممنونم از وقتی که میذارید

سلام دوستان، یک تجربه که فکر کردم شاید بد نباشه با شما به اشتراک بذارم: من هم آیلتس شرکت کردم (پاییز پارسال) و هم تافل (حدود ده روز پیش). اسپیکینگ آیلتس رو با اعتماد به نفس و راحت صحبت می کردم شدم 7.0؛ واسه آمادگی تافل هیچ کار نکردم چون روز قبلش GRE داشتم و کلا تمرکزم روی اون بود؛ فقط چند تا ویدیو از نمونه های اسپیکنگ تافل رو از یوتیوب دانلود و مرور کرده بودم که نوع سؤالات و نحوه پاسخگویی شون دستم بیاد. کلا هم در اسپیکینگ و رایتینگ ضعیف تر از ریدینگ و لیسنینگ هستم و سالهای ساله که از فضای کلاس زبان و اسپیکینگ و اینا هم دورم. به همین دلیل واسه اسپیینگ تافل استرس زیادی داشتم. موقع صحبت کردن صدام می لرزید، چون نمی خواستم حواس کسی رو پرت کنم و فحش و نفرین بخورم آروم صحبت می کردم، خیلی هم من و من کردم و مخصوصا در جواب سؤال اول جمله هام رو تکرار می کردم، در جواب یکی دو تا از سؤال ها جمله هام کاملا به پایان نرسیده بود که وقت تموم شد، خلاصه به نظر خودم در بهترین حالت امتیازم 20 بود ولی اگه 15 می شد هم تعجب نمی کردم، حالا فکرشو بکنید وقتی دیدم 26 شدم چه حسی بهم دست داد... به نظر میاد مصاحبه کننده های آیلتس، حداقل ایرانی ها، همونطور که گفته می شه زیادی سختگیری می کنن (یا شاید هم تافل خیلی ساده می گیره!)

Banned

من اول تافل(90) میخوندم که بعد از مدتی بچه ها گفتند ایلتس(6.5) راحتتره.الان دو ماه است دارم ایلتس میخونم.کدومش راحتتره؟(الان هر جا شد اقدام میکنم)
    ایا همچین صحت داره که اگر امتحان را در کشوری بدهیم که سطح زبانش پایین تر است نمره را رو نمودار میبرند؟
    کدومش راحتتره(سطحم متوسط است).
    واقعا گیج شدم.
    یکی بهم گفت بیخیال بشینم فقط کتاب cambridge3-9 بخونم.بنظرتون کلاس زبان برم یا همین کتابها بخونم کافیه

نقل قول نوشته اصلی توسط megh500 نمایش پست ها
    من اول تافل(90) میخوندم که بعد از مدتی بچه ها گفتند ایلتس(6.5) راحتتره.الان دو ماه است دارم ایلتس میخونم.کدومش راحتتره؟(الان هر جا شد اقدام میکنم)
    ایا همچین صحت داره که اگر امتحان را در کشوری بدهیم که سطح زبانش پایین تر است نمره را رو نمودار میبرند؟
    کدومش راحتتره(سطحم متوسط است).
    واقعا گیج شدم.
    یکی بهم گفت بیخیال بشینم فقط کتاب cambridge3-9 بخونم.بنظرتون کلاس زبان برم یا همین کتابها بخونم کافیه
    دوست عزیز پرسش شما منو یاد داستانی انداخت که بچگیام خونده بودم با این مضمون که (بلانسبت شما و همه دوستان) یه کره الاغ دوست داشتنی می خواست از عرض رودخونه رد بشه، نمی دونست عمق آب چقده. اول از یه سنجاب پرسید، سنجابه بهش گفت به هیچ وجه پاشو تو آب نذاره چون خیلی عمیق و پرفشاره و حتما غرق می شه. بعد از یه اسبی که داشت از رودخونه آب می خورد پرسید، اسبه بهش گفت عمق آب خیلی کمه و رد شدنش اصلا ترس نداره. کره الاغه که گیج شده بود یه مدتی علاف موند تا خلاصه دل به دریا زد و پاشو گذاشت تو آب و در نهایت متوجه شد رد شدنش نه به اون سختی بود که سنجاب گفت، نه به اون سادگی که اسب گفته بود. ببخشید که شخصیت های این داستان کره الاغ و اسب هستن، هدف بی احترامی نیست، نکته اخلاقی این داستان حتما متوجه شدین اینه که هر کسی رهنمودش رو بر اساس تجربیات و شرایط خودش میده، اگه چشممون به دهن این و اون باشه گیج می شیم. در مورد تفاوت سبک تافل و آیلتس اطلاعات به اندازه کافی موجوده و خودتون بهتر از همه شرایط خودتون رو می دونید، در نهایت باید یه تصمیمی بگیرید، دل به دریا بزنید و امتحان کنید. موفق باشید

Junior Member dEadLiNe آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    دوست عزیز پرسش شما منو یاد داستانی انداخت که بچگیام خونده بودم با این مضمون که (بلانسبت شما و همه دوستان) یه کره الاغ دوست داشتنی می خواست از عرض رودخونه رد بشه، نمی دونست عمق آب چقده. اول از یه سنجاب پرسید، سنجابه بهش گفت به هیچ وجه پاشو تو آب نذاره چون خیلی عمیق و پرفشاره و حتما غرق می شه. بعد از یه اسبی که داشت از رودخونه آب می خورد پرسید، اسبه بهش گفت عمق آب خیلی کمه و رد شدنش اصلا ترس نداره. کره الاغه که گیج شده بود یه مدتی علاف موند تا خلاصه دل به دریا زد و پاشو گذاشت تو آب و در نهایت متوجه شد رد شدنش نه به اون سختی بود که سنجاب گفت، نه به اون سادگی که اسب گفته بود. ببخشید که شخصیت های این داستان کره الاغ و اسب هستن، هدف بی احترامی نیست، نکته اخلاقی این داستان حتما متوجه شدین اینه که هر کسی رهنمودش رو بر اساس تجربیات و شرایط خودش میده، اگه چشممون به دهن این و اون باشه گیج می شیم. در مورد تفاوت سبک تافل و آیلتس اطلاعات به اندازه کافی موجوده و خودتون بهتر از همه شرایط خودتون رو می دونید، در نهایت باید یه تصمیمی بگیرید، دل به دریا بزنید و امتحان کنید. موفق باشید
    اتفاقا این یکی از موضوعاتی هست که خیلی میشه از تجربیات دیگران استفاده کرد بجای اینکه یه راهی رو از اول اشتباه شروع کرد تا آدم خودش تجربه کنه. امتحان آیلتس خیلی معقول تر از تافل هست.
    تافل فقط برای کسانی بهتره که فقط میخوان برای آمریکا اقدام کنن و بجز آمریکا به هیچ کشور دیگه ای فکر نمیکنن. (چون خودشون برگزار کننده تافل هست و نمره خیلی بالا نمیخواد)
    من با یکی از دوستام برای تافل شروع کردیم و اون بعد از مدتی رفت واسه آیلتس و الان اتفاقا آمریکاست و من به همون تافل ادامه دادم و با نمره 88 با اینکه پذیرش بورسیه یکی از دانشگاههای استرالیارو داشتم نتونستم برم. من همیشه به اونایی که میخوان شروع کنن توصیه میکنم که برای آیلتس بخونن به این دلایل:

• همه اسکیل ها آیلتس آسونتره ولی یه فرق بزرگش اسپیکینگه که اصلا آیلتس با تافل قابل مقایسه نیست و خیلی راحت تره.
    • همه کشورا (کانادا، اروپا و استرالیا) تافل بالای 90 و آیلتس تا 6.5 میخوان که آیلتس 6.5 آوردن خیلی راحت تر از تافل 90 آوردنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط dEadLiNe نمایش پست ها
    اتفاقا این یکی از موضوعاتی هست که خیلی میشه از تجربیات دیگران استفاده کرد بجای اینکه یه راهی رو از اول اشتباه شروع کرد تا آدم خودش تجربه کنه. امتحان آیلتس خیلی معقول تر از تافل هست.
    تافل فقط برای کسانی بهتره که فقط میخوان برای آمریکا اقدام کنن و بجز آمریکا به هیچ کشور دیگه ای فکر نمیکنن. (چون خودشون برگزار کننده تافل هست و نمره خیلی بالا نمیخواد)
    من با یکی از دوستام برای تافل شروع کردیم و اون بعد از مدتی رفت واسه آیلتس و الان اتفاقا آمریکاست و من به همون تافل ادامه دادم و با نمره 88 با اینکه پذیرش بورسیه یکی از دانشگاههای استرالیارو داشتم نتونستم برم. من همیشه به اونایی که میخوان شروع کنن توصیه میکنم که برای آیلتس بخونن به این دلایل:

• همه اسکیل ها آیلتس آسونتره ولی یه فرق بزرگش اسپیکینگه که اصلا آیلتس با تافل قابل مقایسه نیست و خیلی راحت تره.
    • همه کشورا (کانادا، اروپا و استرالیا) تافل بالای 90 و آیلتس تا 6.5 میخوان که آیلتس 6.5 آوردن خیلی راحت تر از تافل 90 آوردنه.
    سلام دوست عزیز، احتمال می دادم حداقل یه نفر یه همچین ایرادی بگیره، شاید به همین دلیل بهتر بود از اول منظورمو واضحتر توضیح بدم. ببینید منظورم این نبود که نباید از تجربیات دیگران استفاده کرد. خودم در پست قبل از سؤال این دوستمون تجربمو از اسپیکینگ تافل و آیلتس نوشتم. منظورم از «دل به دریا زدن»، «بی گدار به آب زدن» نبود. اشاره کردم که اطلاعات در مورد تفاوت تافل و آیلتس به اندازه کافی هست و باید از این اطلاعات استفاده کرد. مشکل به نظر من اینجاست که این دوستمون (یا هر شخص دیگه ای) اول شروع کردن تافل خوندن، بعد شنیدن آیلتس راحت تره ول کردن رفتن سراغ آیلتس و حالا بعد دو ماه مطلب جدیدی خوندن یا شنیدن و دوباره دچار تردید شدن. عجیب هم نیست، این تاپیک تا الان 118 صفحه داره، فقط کافیه همون پست های یکی دو صفحه قبلی رو بخونید تا ببینید که افراد دیگه ای نظرات متفاوت با شما دادن. اصولا اگه همه با شما موافق بودن، این تاپیک این قدر طولانی می شد؟ خب اگه بخوایم پیرو نظرات دیگران باشیم، خلاصه حرف کیو قبول کنیم؟ منظورم این بود و هست که بعد از جمع کردن اطلاعات و خوندن و شنیدن تجربیات دیگران، یه زمانی می رسه که دیگه وقت تصمیم گیری و عمل کردنه و اینجا بهترین قاضی خود فرده بر اساس همه دانسته هایی که کسب کرده و شناختی که از وضعیت خودش داره باید یه راهی رو انتخاب کنه و بدون تردید و دودلی اون مسیر رو دنبال کنه.

من 3بار امتحان آیلتس دادم هر 3بار هم 6 شدم جالب اینجاست که بار دوم با وجود اینکه 3ماه رایتینگ کار کرده بودم از 6.5 به 5.5 سقوط کردم ...آیلتس اصلا امتحان استانداردی نیست..هردفعه لیسنینگ و ریدینگ 6 گرفتم ولی 2تا اسکیل دیگه خیلی دلبخواهی نمره میدن...حداقل اینجور که تجربه های دوستانو خوندم تو تافل اگه بخونی میشه یکم ارتقا بدی نمرتو و مثل آیلتس نیست که پسرفت کنی
    این تجربه ی ناخوشایند من از آیلتس بود...به هیچ کدوم از دوستام هم پیشنهاد نمی کنم وقتشونو بذارن رو آیلتس

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)