صفحه 12 از 174 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

به نظر من شما قبل از هر کاری همون جور که بقیه هم گفتند ببینید هدفتونبرای تحصیل کجاست.

اگه اروپا یا استرالیا می خواین برین و اولویت اولتون این قاره ها هستند.....قطعا آیلتس بدهید.
    اگه آمریکای شمالی به خصوص آمریکا می خواین تشریف ببرین قطعا تافل بهتر خواهد بود.

اگه هر دو مد نظرتون هست و هنوز نمیدونید با توجه به اینکه در آمریکا برخی دانشگاه ها با آیلتس مشکل دارن بهتره همون تافل رو بدهید.اما تافل ریپورت کردن در آینده هزینه و استرس زیادی بهتون وارد می کنه.
    ویرایش توسط ali-composite : March 13th, 2010 در ساعت 12:51 AM
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

با سلام
    من با نظرات 7aseman موافقم. من 2 بار امتحان تافل دادم 15 نوامبر 2008 ( 120/77 - بدون هیچ مطالعه ای)، و 21 نوامبر 2009 ( 120/73- با حدود 1 ماه مطالعه) و در 6 مارچ 2010 امتحان آیلتس دادم که اورال شدم 7 (Reading:8 listening:6 Speaking :6.5 writing:6.5 ) که برای امتحان آیلتس حدود 2 ماه مطالعه کردم.
    حالا تجربیات:
    - به نظر من امتحان ایلتس برای من بهتر جواب داد. چون مشکل من ذهن تحلیل گر فنی است. یعنی هر متن یا لیستنینگ را که می بینم یا می شنوم برای خودم تحلیل می کنم . در امتحان تافل این تحلیل گری به زیان من تمام شد ( به خاطر افتادن در دام های امتحان) در امتحان آیلتس همین مشکل وجود دارد ولی تنوع تیپ سئوالات به گونه ای است که کمتر بروز مشکل می کند.
    - در بخش اسپیکینگ تافل نیاز به مهارت های بیشتری دارد تا ایلتس. برای خود من صحبت کردن با یک شخص ساده تر بود تا با یک میکروفن ( که احتمال خرابی آن نیز هست).
    - با توجه به نظریات و تجربیات دوستان ، مینمم نمره قابل قبول تافل برای اپلای دوره های دکترا از پنج شش سال قبل از نمره 78 ( همین الان در انگلستان برای پذیرش دکترا در دانشگاه های سطح 2 مینمم است) به 85 بعد به 92 و الان هم در دانشگاه های تاپ به 100 تغییر داده شده ولی همزمان همان دانشگاه ها مینمم 6.5 نمره ایلتس تغییر نکرده است.
    - اگر امتحان ایلتس در شهر شما برگزار می شود انتخاب خوبی است وگرنه به دلیل عدم همزمانی امتحان اسپیکینگ با بقیه موارد دچار مشکل خواهید شد.
    - مزیت بعدی امتحان ایلتس نسبت به تافل در مدت زمان برگزاری امتحان است. تافل حدود 4 ساعت طول می کشد در حالیکه آیلتس یک امتحان 2 ساعت و 45 دقیقه و اسپیکینگ هم جداگانه حدود 15 دقیقه است. در امتحان ایلتس ذهن و جسم کمتر خسته می شوند.
    - اگر لیستنینگ شما ضعیف است به نظر من امتحان ایلتس انتخاب مناسب تری است. چون در تافل (ای بی تی) از 4 مهارت سه تای آن با لیستنینگ ترکیب شده است.
    - در امتحان ایلتس تعداد لغت کمتری مورد ارزیابی قرار می گیرد.
    - تمام موارد فوق تجربیات شخصی بوده و هیچ مسئولیتی پذیرفته نمی شود.
    با آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی

Minimum TOEFL scores are as follows:

TOEFL iBT: minimum score of 89, with minimum skill scores of 21 in each of the skills tests (speaking, writing, reading and listening);
    Paper-based- TOEFL: minimum of 573;
    Computer-based TOEFL: minimum of 230.
    Other tests of English language proficiency accepted include IELTS (minimum score of 7), Michigan Test (minimum score of 90) and Canadian Academic English Language Assessment (CAEL) (minimum score of 70 is required). These tests are offered in Canada, the United States and many other countries.

با شرایط من کدوم را توصیه می کنید؟
    حدودا 6 ماه وقت
    5.6 ماه دوراز زبان بودم ولی قبلش تو ی موسسه تا آخر کتابهای new intrchange رو خوندم
    ApplyAbroad Hero

Thumbs up پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    لطفا راهنمائی کنید . خیلی واسم حیاتیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟ تشکر
    به نظرم اول PBT بعد یا iBT یا IELTS، ولی مواردی مثل نیاز به سنجش Speaking برای TA رو مد نظر داشته باشید
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.82 نمایش پست ها
    Minimum TOEFL scores are as follows:

TOEFL iBT: minimum score of 89, with minimum skill scores of 21 in each of the skills tests (speaking, writing, reading and listening);
    Paper-based- TOEFL: minimum of 573;
    Computer-based TOEFL: minimum of 230.
    Other tests of English language proficiency accepted include IELTS (minimum score of 7), Michigan Test (minimum score of 90) and Canadian Academic English Language Assessment (CAEL) (minimum score of 70 is required). These tests are offered in Canada, the United States and many other countries.

با شرایط من کدوم را توصیه می کنید؟
    حدودا 6 ماه وقت
    5.6 ماه دوراز زبان بودم ولی قبلش تو ی موسسه تا آخر کتابهای new intrchange رو خوندم
    من Pbt رو توصیه میکنم، مخصوصاً اینکه Spking شما هنوز خیلی کار داره، 573 به نظر من خیلی راحت تر از 7 و 89 در دو آزمون دیگست.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

لطفا دوستانی که هم IELTS دادن هم TOEFL بگن که آیا از کار خودشون پشیمون هستن یا نه؟
    و اینکه برای کسای دیگه ای که می خوان هر دو رو امتحان بدن چه توصیه هایی دارن. (از کدوم شروع کنن؟ شیوه خوندن چجوری باشه بهتره ...)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Moosa نمایش پست ها
    لطفا دوستانی که هم IELTS دادن هم TOEFL بگن که آیا از کار خودشون پشیمون هستن یا نه؟
    و اینکه برای کسای دیگه ای که می خوان هر دو رو امتحان بدن چه توصیه هایی دارن. (از کدوم شروع کنن؟ شیوه خوندن چجوری باشه بهتره ...)
    به نظر من دلیلی ندارد که هر دو امتحان را شرکت کنید. به هر حال هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند و نمی توان گفت که مهارت در یکی لزوما به معنای موفقیت در دیگری است. من خودم هر دو را امتحان دادم و آیلتس برای من بهتر جواب داد ( نتیجه امتحانات در صفحه قبل هست)، من آیلتس 7 شدم به طور میانگین ایلتس 7 با تافل آی بی تی بین 95 تا 100 معدال سازی می شود ( دانشگاهی که reza.82 معرفی کرده را نمی دانم چرا با 89 معادل سازی کرده) تجربه من نشان داده که آیلتس 7 را ساده تر از آی بی تی 95 می شود آورد ( مخصوصا اگر مشکل لیستنینگ دارید). ولی اگر امتحان GRE می خواهید بدهید تافل را بیشتر توصیه می کنم

سلام

دوستان دانشگاه هاي دبي يا مالزي TOEFL ميخوان يا IELTS ؟؟ موندم كدوم رو امتحان بدم . اخه هنوز معلوم نيست كه كدوم دانشگاه ميخوام برم !!

Junior Member

سلام به هم دوستان.
    شاید سوالم تکراری باشه ولی من می خوام در درجه اول برای آمریکا و در درجه بعدی برای استرالیا و اروپا اپلای کنم. لطفا منو راهنمایی کنید. آیا برای اینکه با یه تیر دو نشون بزنم Ielts بهتر ibt نیست؟ برای هردو ر وقت ندارم.
    خیلی ممنون میشم دوستان جواب بدن.
    البته listening و reading ام از سایر مهارت های دیگه بهتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ffazlali نمایش پست ها
    سلام به هم دوستان.
    شاید سوالم تکراری باشه ولی من می خوام در درجه اول برای آمریکا و در درجه بعدی برای استرالیا و اروپا اپلای کنم. لطفا منو راهنمایی کنید. آیا برای اینکه با یه تیر دو نشون بزنم Ielts بهتر ibt نیست؟ برای هردو ر وقت ندارم.
    خیلی ممنون میشم دوستان جواب بدن.
    البته listening و reading ام از سایر مهارت های دیگه بهتره.
    یادم رفت بگم که رزومه قوی دارم وبرای phd می خوام اپلای کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)