صفحه 121 از 174 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام مجدد و تشکر از پست بسیار مفیدتون

به عنوان سوال آخر در این مورد، شما در مورد تکنیک ها و هم خوانی با تکنیک آزمون و انتخاب آزمون بر این اساس صحبت کردین، با توجه به اینکه من در حال حاضر کلاس نمی رم و دارم خودم را ریکاوری میکنم تا برای کلاس و دوره آزمون ثبت نام کنم در نتیجه انتخاب تافل و یا آیلتس در این مرحله مهم هست تا کلاس مربوطه را انتخاب کنم.

حال سوال این هست که از کجا میشه با این تکنیک ها آشنا شد؟ چون خیلی از دوستان بر روی این مورد تاکید داشتند.

سپاس و درود فراوان
    اینجا
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1977136
    و اینجا
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1979426
    را بخونید.
    تقریبا مفایسه خوبیه. لیسنینگ آیلتس واقعا سخته. هم املات هم ریدینگت هم رایتینگت توی لیسنینگ مطرحن. لهجه هم بریتیش و استرالیایی. کلش رو متوجه بشی ولی غلط بنویسی نمره ات خراب میشه. شما 30تا درست بزتی 7 میشی ولی 29تا میشی 6.5. اس جمع، اس سوم شخص نزاری نمره ات میپره. مثلا اگر به جای potatoes بنویسی potato نمره ات میره. مثلا تو سوال آیلتس گفته بیشتر دو کلمه ننویسین، و شما room no 24 میشنوی. حال مینویسی room 24 و اگر جواب no 24 باشه سوال رو از دست دادی. بقیه اسکیلای آیلتس هم واویلاست. رایتینگ میری امتحان میدی میشی 6.5. شش ماه تمرین میکنی، امتحان میدی ، میشی 5.5. رو چه حسابی؟ معلوم نیست. دو هزار تا منبع و کلاس داره و هر کی هم یه چی میگه. تافل در آن سو: امتحانش یه منبع: tpo . بقیه منابع هم برای بالا بردن سطح کلی زبان شما خوبه. مشکل اساسی اینه که آیلتس تو ایران شده نون دونی. کلی آدم دارن روش نون میخورن، ولی تافل نه!!!!!! ایران فقط برگزار میکنه. بهترین نمره آیلتسم:
    L7 R6.5 W6.5 S6.5 با اورال 6.5
    بهترین نمره تافلم :
    L29 R27 S26 W28 با اورال 110
    کلا آیلتس امتحان داغونیه و این بریتیش های روباه فقط سرکیسه میکنن ملت رو. در عوض یانکی های ماجراجو خیلی منطقی ترن.

Banned

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام مجدد و تشکر از پست بسیار مفیدتون

به عنوان سوال آخر در این مورد، شما در مورد تکنیک ها و هم خوانی با تکنیک آزمون و انتخاب آزمون بر این اساس صحبت کردین، با توجه به اینکه من در حال حاضر کلاس نمی رم و دارم خودم را ریکاوری میکنم تا برای کلاس و دوره آزمون ثبت نام کنم در نتیجه انتخاب تافل و یا آیلتس در این مرحله مهم هست تا کلاس مربوطه را انتخاب کنم.

حال سوال این هست که از کجا میشه با این تکنیک ها آشنا شد؟ چون خیلی از دوستان بر روی این مورد تاکید داشتند.

سپاس و درود فراوان
    سلام

به کمک منابع رسمی و غیررسمی فراوانی که در دسترس همه هست (کتاب + multimedia + ...)!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

دوستان تافل 79 واقعا معادل آیتلس 6.5 هست؟! یا 70 مساوی با 6 آیلتسه ؟!!
    من می خواستم آیلتس شرکت کنم (چون هم از پایه به لهجه بریتانیایی عادت کردم و هم نوشتاری بودن رایتینگو حضوری بودن اسپیکینگش برام راحت تره) ولی با این نمره هایی که دانشگاه می خواد احساس می کنم نمره ای که برا تافل می خوان به مراتب آسونتر و کم-ریسک تر از آیلتسه، نمی دونم علتش ناآشنایی من با سیستم تافله که احساسی قضاوت می کنمو 70-79 رو خیلی سهل الوصول تر می دونم نسبت به 6-6.5 آیتلس یا اینکه واقعا در مورد آیتلس سخت گیری کردن؟! چون من تا قبل از این مورد تا حالا جایی ندیده بودم نمره تافل کمتر از 80-90 ولی اینجا تقریبا 10 نمره کمتر از جاهای دیگه ست و در عوض نمره آیلتس شون همونیه که دانشگاهای نسبتا خوب آلمان می خوان!!! دوستانی که تجربه بیشتری در هر دو آزمون دارن می تونن در این مورد راهنمایی کنن؟

سطح فعلیم در حد B2، دست کم 4-5 ماه هم فرصت دارم ولی نمی تونم تمام وقت زمان بذارم، با این شرایط کدومش آسونتره یا اینکه هر دو برابرن؟

سلام دوستان
    من میخوام برای ترم پاییز اپلای کنم(تفریبا تا مارس وقت دارم). هنوز هیچ آزمون زبانی هم ندادم و سطح زبانم متوسطه. یک نمونه از تست های تافل بارونز رو زدم که ریدینگ 18 و لیسنینگ 13 شدم. (البته اسپسکیمگ و رایتینگم کمی ظعیفه ) الان میخوام شروع کنم.
    1- به نظرتون تافل بدم یا ایلتس؟(چ.ن اینجورکهمتوجه شدم تافل فقط 2 سال اعتبار دارهولی ایلتس 5ساله است. درسته؟ کدوم راحتتره؟)
    2- با توجه به وقت کمی که دارم به نظرتون چه کتابی روبخونم که بتونم حد نظابعموم دانشگاهها که 80 تافل یا 6.5 ایلتس هست روبیارم؟
    3- برای چه تاریخی آزمون بدم که از ددلاین عقب نمونم؟
    4- اگر برای تافل یا ایلس بخونم آیا راحت میشه greهم داد یا نیاز به مطالعه خیلی بیشتر دارد؟ با توجه به وقتم پیشنهاد میکنید یا کلا بیخیال امریکا شم؟
    5- سرایطم به صورت زیر هست. به نطرتون شانس گرفتن اپلای از دانشگاههای امریکا و کانادا چطوره؟(احتمال گرفتن فاند چقدره)
    لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه نفت با GPA=3.71
    فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه نفت با GPA=4
    4 مقاله isi و یک مقاله isc که یک مقاله isi ومقاله isc مستخرج از پایان نامه ارشد هست.
    ممنون دوستان.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ARQUITECTURA نمایش پست ها
    دوستان تافل 79 واقعا معادل آیتلس 6.5 هست؟! یا 70 مساوی با 6 آیلتسه ؟!!
    من می خواستم آیلتس شرکت کنم (چون هم از پایه به لهجه بریتانیایی عادت کردم و هم نوشتاری بودن رایتینگو حضوری بودن اسپیکینگش برام راحت تره) ولی با این نمره هایی که دانشگاه می خواد احساس می کنم نمره ای که برا تافل می خوان به مراتب آسونتر و کم-ریسک تر از آیلتسه، نمی دونم علتش ناآشنایی من با سیستم تافله که احساسی قضاوت می کنمو 70-79 رو خیلی سهل الوصول تر می دونم نسبت به 6-6.5 آیتلس یا اینکه واقعا در مورد آیتلس سخت گیری کردن؟! چون من تا قبل از این مورد تا حالا جایی ندیده بودم نمره تافل کمتر از 80-90 ولی اینجا تقریبا 10 نمره کمتر از جاهای دیگه ست و در عوض نمره آیلتس شون همونیه که دانشگاهای نسبتا خوب آلمان می خوان!!! دوستانی که تجربه بیشتری در هر دو آزمون دارن می تونن در این مورد راهنمایی کنن؟

سطح فعلیم در حد B2، دست کم 4-5 ماه هم فرصت دارم ولی نمی تونم تمام وقت زمان بذارم، با این شرایط کدومش آسونتره یا اینکه هر دو برابرن؟

دوست عزیز،
    این مقایسه ای که کردید کشور با کشور فرق میکنه و نمیشه یه الگوی خاص رو ازش دراورد
    مثلا توی آمریکا و احیانا در بعضی دانشگاه های کانادا تافل رو معادل نمره پایین تری از ایلتس قرار میدن. چون اینجور جاها اساسا و از پایه تافل بیس هستند (هرچند الان چیزی حدود 90 درصد دانشگاه های امریکا ایلتس رو هم قبول دارند) ولی در نهایت باز جان قضیه تافل هست براشون

ولی توی کشور های اروپایی و استرالیا مثلا داستان برعکسه. به ظور مثال من نروژ رو مثال میزنم که 6.5 ایلتس رو معدال 90 در تافل قرار داده توی بعضی از دانشگاهاش!
    و میتونید همین روند رو هم توی استرالیا بیشتر ببینید که 90 به بالای تاقل رو معادل 6.5 ایلتس قرار دادن.

به هر حال شما باید ببینید اولا با کدوم ازمون راحت تر هستین که این خیلی مهمه (که فکر کنم فرمودید ایلتس)
    دوم اینکه توانایی هاتون به کدوم ازمون بیشتر میخوره. منظورم نحوه برگزاری و اصول اولیه هر ازمونه که باهم تفاوت هایی دارن
    و سوم بسته به کشور مقصد و هدفتون میتونید انتخاب بهتری داشته باشین

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : July 10th, 2015 در ساعت 02:00 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alisamadian87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای ترم پاییز اپلای کنم(تفریبا تا مارس وقت دارم). هنوز هیچ آزمون زبانی هم ندادم و سطح زبانم متوسطه. یک نمونه از تست های تافل بارونز رو زدم که ریدینگ 18 و لیسنینگ 13 شدم. (البته اسپسکیمگ و رایتینگم کمی ظعیفه ) الان میخوام شروع کنم.
    1- به نظرتون تافل بدم یا ایلتس؟(چ.ن اینجورکهمتوجه شدم تافل فقط 2 سال اعتبار دارهولی ایلتس 5ساله است. درسته؟ کدوم راحتتره؟)
    2- با توجه به وقت کمی که دارم به نظرتون چه کتابی روبخونم که بتونم حد نظابعموم دانشگاهها که 80 تافل یا 6.5 ایلتس هست روبیارم؟
    4- اگر برای تافل یا ایلس بخونم آیا راحت میشه greهم داد یا نیاز به مطالعه خیلی بیشتر دارد؟ با توجه به وقتم پیشنهاد میکنید یا کلا بیخیال امریکا شم؟
    5- سرایطم به صورت زیر هست. به نطرتون شانس گرفتن اپلای از دانشگاههای امریکا و کانادا چطوره؟(احتمال گرفتن فاند چقدره)
    4 مقاله isi و یک مقاله isc که یک مقاله isi ومقاله isc مستخرج از پایان نامه ارشد هست.
    ممنون دوستان.
    سلام
    من تا جایی که اطلاعات دارم راهنماییتون میکنم.
    1.من خودم تو 3ماه با زبان متوسط آیلتس گرفتم و فکر میکنم نتیجه گرفتن از آیلتس در زمان کم راحت تر از تافله ، تافل بک گراند خوب زبان میخواد البته هردو تکنیک های مخصوص خودشون را دارند.اعتبار آیلتس هم 2ساله ست.
    3. هرچه زودتر بگیرید بهتره ، چون به تاریخ ددلاین که نزدیک میشه یکم رقابتی تر میشه ، البته این نظر منه.
    4.GRE ی آزمون متفاوت از آیلتس و تافله ولی دانسته هاتون در این زمینه حتما کمکتون میکنه ، سطح لغات بایدخوب باشه و برای اون بهتره از 1100 لغت شروع کنید .
    5. رشته ی مهندسی نفت رشته عالیه ولی جز رشته های حساسه و بعد از نظر ویزا گرفتن ممکنه به مشکل بربخورید به این موضوع هم توجه کنید.( البته اگر تصمیم به اقدام برای دانشگاه های آمریکا داشته باشید)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alisamadian87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون دوستان.

دوست عزیز توضیحات مربوط به سوال دوست قبلی میتونه بهتون کمک کنه ولی در هر حال:

1. نه اینطوری نیست . هر دو ازمونه توی دو سال اکسپایر میشن. اون 5 سال فکر کنم منظورتون ازمون GRE بوده
    2. سوالتون کلیه. ولی به عنوان مینیمم کاری که میکنید باید به نظر من 504 رو خونده باشید. یاقی کتاب ها هم خیلی پیشنهاد های زیادی موجوده و باید با توجه به اسکیل مورد نظرتون کتابشو بخونید و تمیرین کنید. میتونید این موضوع رو توی فروم مربوطه دنیال کنید که بچه ها توضیحات کاملی دادن و بهتون کمک میکنه
    3. من به شخصه فکر میکنم د رهر سال اگه تا آگوست (مرداد ماه) مدرک زبانتون رو داشته باشین خیلی خوبه. ولی برای این هم نمیشه نظر قطعی داد چون ددلاین های خیلی از دانشگاه ها با هم فرق میکنه و منطقه به منطقه متفاوته. مثلا همین مردادماهی که من عرض کردم باعث میشه ددلاین اول دانشگاه پلی تکنیک میلان رو از دست داده باشید! به هر حال من خیلی کلی عرض کردم. اگوست و سپتامبر میتونه تاریخ های مناسبی باشن
    4. GRE بحثش فرق میکنه. ولی مطمئنا امادگی برای ازمون ها تافل یا ایلتس میتونه به ازمون GRE هم کمک کنه. ازمون جی ار ای بخش های خاص خودشو داره و مثلا چیزی به اسم لیسنینگ یا اسپیکینگ نداره و شما میتونید وقتتون رو باقی قسمت هاش بکنید. به هر حال ازمون ساده ای نیست و باید براش تلاش کنید ولی نشدنی هم نیست. به نظرم بیخیالش نشید یا این بهونه ها و اگه هدفتون امریکا هست حتما براش بخونید
    5. به نظرم شانس کمی ندارید. خیلی از دوستان با رزومه هایی پایین تر از شما الان اونور هستند و موفق هم هستند. شانستون کم نیست و میتونید با نمرات زبان بالایی که میگیرید شانستون رو هم بیشتر کنید.

موفق باشید

Junior Member

دوستان سلام
    بنده قصد دارم آزمون GRE رو شرکت کنم ، اما قبلش باید بین تافل و آیلتس یکیش رو انتخاب کنم (چون برای دانشگاهی که میخام اپلای کنم هردوش رو قبول میکنن) (البته باید عرض کنم که دانشگاه مدنظر اروپاست ولی من قصد دارم بعدش برای ادامه تحصیل برم آمریکا )
    و از امروز 6ماه برای تافل یا آیلتس و همچنین تقریبا 7 ماه برای GRE وقت دارم ، حالا از دوستان عزیز خواهشمندم نظرشون اعلام بفرمایند که من کدومش رو انتخاب کنم؟؟
    (با توجه با اینکه میگن منابع تافل و GRE تقریبا مثل هم هستند و یک تیر و دو نشان و ....)

سپاسگذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران -سازه هیدرولیکی

سلام دوستان
    من باید برای دکترا از ایران برم واز یک کشور که بتونم بعدش برای اقامت اقدام کنم واسه دکترا پذیرش بگیرم .
    من تا امروز اصلا این قسمت فروم رو مطالعه نکرده بودم من داشتم واسه ایلتس می خوندم که میخواستم کلاسم برم .اما الان با این مطالبی که بچه ها میگن کسی هست بتونه یه رانمایی خوب بده؟
    1)برای تافل میشه نمیره ی بهتری گرفت یا ایلتس؟کدو مش راحتتر میشه نمره گرفت؟
    2)مینیمم نمره ی کدوم امتحان واسه دانشگاهها پایین تره؟

راهنمایی کنید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط igo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من باید برای دکترا از ایران برم واز یک کشور که بتونم بعدش برای اقامت اقدام کنم واسه دکترا پذیرش بگیرم .
    من تا امروز اصلا این قسمت فروم رو مطالعه نکرده بودم من داشتم واسه ایلتس می خوندم که میخواستم کلاسم برم .اما الان با این مطالبی که بچه ها میگن کسی هست بتونه یه رانمایی خوب بده؟
    1)برای تافل میشه نمیره ی بهتری گرفت یا ایلتس؟کدو مش راحتتر میشه نمره گرفت؟
    2)مینیمم نمره ی کدوم امتحان واسه دانشگاهها پایین تره؟

راهنمایی کنید
    ممنون
    سلام دوست عزیز

شما باید محتوای امتحان ها رو بررسی کنی ببینی کدوم فرمت راحتتر هستی، ولی به طور کلی خیلی ها هستن که با ایلتس راحتتر هستند چون به صورت نوشتاری هست و بخصوص به نظر من speaking آسون تری داره چون شما ممتحن رو می بینی و اگر یه بخشی از سوال رو متوجه نشده باشی می تونی ازش بپرس و به طور کلی حرف زدن با یه آدم راحت تر هست تا با یه ماشین، ولی ازاون ور reading آیلتس آکادمیک سخت تر از reading تافل هست و باز آیلتس listening راحت تری داره چون کلمات رو ذرو ذرو میگه که شما باید پیدا کنی اونها رو و بنویسی بر عکس تافل که دو نفر در مورد یه مطلبی با هم حرف می زنند که آکادمیک هست و ممکنه به فیلد تخصصی شما هیچ ربطی نداشته باشه و شما باید یه دو سه دقیقه ای رو به حرف اون ها گوش کنی و بعد براداشتت رو بنویسی که listening آیلس اینتور نیست ولی اون هم مشکلات خدش رو داره که مثلا هر جای یه مکالمه ساده می تونه جواب باشهwriting هم اونقدری با هم فرق ندارن تافل باید هم فکر کنی هم تایپ کنی ولی آیلس می تونی بنویسی روی کاغذ که به نظر من راحت تر هست. مجموعا به نظر من آیلس راحت تر هست برای کسایی که با مدل مداد و کاغذی راحت تر هستند باز شما ببین شرایط خودت چیه.
    در مورد نمره مینیمم نمره ها یکی هست معمولا برای دانشگاه ها آیلتس 6.5 تا 7 تمام subscoreها بالای 6 یا 6.5 و برای تافل بین 80 تا 100 هست که نمره هر کدوم از Task ها برای هر دانشکده
    می تونه متفاوت باشه ولی باز به نظر من مینیمم در آوردن از آیلتس راحت تر هست. این مینیمم ها توی تبدیل نمرات به هم معمولا یکی در میاد.
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)