صفحه 122 از 174 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان
    من 2 سال پیش ایلتس امتحان دادم و 7.5 شدم. امسال میخام اپلای کنم (هم برای اروپا و هم امریکا)
    بنا به توصیه دوستان تافل رو شروع کردم ولی الان میبینم که مخصوصا بخش اول رایتیگنش با ایلتس خیلی تفاوت داره. ایلتس یه گراف میده ولی تافل به صورت Integrated هستش. هرچند ما را باکی نیست
    با توجه به اینکه
    1-من با سیستم ایلتس اشنایی بیشتری دارم و
    2-در عین حال برا امریکا هم میخام اپلای کنم،
    و 3-در ضمن 3ماه فرصت آمادگی دارم
    به نظرتون این سوئیچ از ایلتس به تافل منطقی هستش؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ordibehesht1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 2 سال پیش ایلتس امتحان دادم و 7.5 شدم. امسال میخام اپلای کنم (هم برای اروپا و هم امریکا)
    بنا به توصیه دوستان تافل رو شروع کردم ولی الان میبینم که مخصوصا بخش اول رایتیگنش با ایلتس خیلی تفاوت داره. ایلتس یه گراف میده ولی تافل به صورت Integrated هستش. هرچند ما را باکی نیست
    با توجه به اینکه
    1-من با سیستم ایلتس اشنایی بیشتری دارم و
    2-در عین حال برا امریکا هم میخام اپلای کنم،
    و 3-در ضمن 3ماه فرصت آمادگی دارم
    به نظرتون این سوئیچ از ایلتس به تافل منطقی هستش؟
    سلام

خیر منطقی نیست. وقتی با یک آزمون آشنایی بالایی دارید و کشور هدف شما هم با آزمون مربوطه مشکلی نداره، چه دلیلی داره که سوئیچ کنید؟ از این شاخه به اون شاخه پریدن باعث تلف زمان و انرژی میشه.

جهت اطلاع شما، تفاوت بین آیلتس و تافل تنها محدود به بخش اول رایتینگ نیست. در تافل اینترنتی شما باید پشت کامپیوتر بنشینید و با کامپیوتر اسپیک کنید. همچنین، لیسنینگ و اسپیکینگ این دو آزمون، تفاوت های ظریفی با هم دارند. به علاوه، لیسنینگ در تافل اینترنتی به مراتب مهمتر از لیسنینگ آیلتس هست؛ چون روی سه مهارت اثر مستقیم و غیرمستقیم میگذاره.

علیرغم این که فردی با دانش بالا میتونه در هر دو آزمون به راندمان مطلوبی دست پیدا کنه، پیشنهاد من به شما اینه که به هیچ وجه در فرصت باقی مانده، به تغییر نوع آزمون فکر نکنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

بطور کلی باید گفت که اگر هدفتون آمریکاست برید سراغ تافل و اگر هدفتون غیر آمریکاست برید سراغ آیلتس. البته این به این معنی نیست که آمریکا آیلتس رو قبول نداره یا اروپا تافلو. هر کدومو داشته باشید میتونید با خیال راحت اپلای کنید. اما برخی دانشگاهها هستن که فقط یکیو قبول دارن البته اونم تو برخی رشته هاشون، مثه امپریال کالج لندن یا استنفورد.
    بنظرم برای قبول شدن شما نباید به کف نمره ورودی هر دانشگاه نگاه کنید شما بایستی به نمرات بالا فک کنید تا بتونید در اپلای که یه فرایند بسیار رقابتیه موفق بیرون بیایید.
    بطور کلی گفته میشه برای آیلتس زمان کمتری نیازه تا به نمره مطلوبی رسید، البته نه خیلی مطلوب.

نقل قول نوشته اصلی توسط igo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من باید برای دکترا از ایران برم واز یک کشور که بتونم بعدش برای اقامت اقدام کنم واسه دکترا پذیرش بگیرم .
    من تا امروز اصلا این قسمت فروم رو مطالعه نکرده بودم من داشتم واسه ایلتس می خوندم که میخواستم کلاسم برم .اما الان با این مطالبی که بچه ها میگن کسی هست بتونه یه رانمایی خوب بده؟
    1)برای تافل میشه نمیره ی بهتری گرفت یا ایلتس؟کدو مش راحتتر میشه نمره گرفت؟
    2)مینیمم نمره ی کدوم امتحان واسه دانشگاهها پایین تره؟

راهنمایی کنید
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    توضیحات شما نمیتونه کمک خاصی بکنه برای ترجیح دادن یکی بر دیگری. به طور کلی اگر دانش زبانی شما در حد مطلوبی باشه، فرق چندانی نمیکنه که تافل بدید یا آیلتس؛ مگر این که شناخت قبلی از یکیشون داشته باشید یا با ساختار یکی راحت تر باشید. در تافل اینترنتی، مهارت لیسنینگ شما خیلی مهمه و در سه مهارت از چهار مهارت، اثرگذار هست. همچنین، کار کردن با کامپیوتر هم الزام دیگری هست که باید در اسپیکینگ و رایتینگ به اون توجه ویژه کنید. در آیلتس، رویکرد محتوایی به اندازۀ تافل اینترنتی روی مسائل عمدتاً دانشگاهی زوم نمیکنه و میتونه عام تر باشه. همچنین، شما روی کاغذ می نویسید و با فرد زنده مصاحبه میکنید. در کنار موارد فوق، اگر دانشگاه های اروپا براتون مورد توجه ویژه باشند، در صورت یکسان بودن ارزیابی شما از سبک و ساختار دو آزمون، شاید آیلتس انتخاب مناسب تری باشه.
    خیلی ممنونم که پاسخ منو دادین ولی الان یه سوالی داشتم من با موسسه ای آشنا شدم که دوندهای و ترفند های تافل رو آموزش میدن و برای تپلای ما تبرنامه دیزی میکنند و بهمون یاد میدن چه طوری بتونبم با سطح زبان معمولی روی این ترفندها کار کنیم میخواستم نظر شما رو بابت این قضیه لدونمتوج به شرایط من ا اروپا رفتن برام راحتترهولی ایلتس مورد توجه شون نیست من علاوه برا این میخواستم مقاله هم ارایه بدم و سخت حاضرم رو زبانم کارکنم چون وقت زیادی دارم ممنون میشم منو راهنمایی کنیدک

با سلام به دوستان. ممنون می شم اگر من رو راهنمایی بفرمایید.

من ژانویه 2015 یا آذر 93 بعد از یک دوره کلاس 4 ماهه و 1.5 ماه مطالعه بالای 8 ساعت در روز آزمون آیلتس دادم که نتیجه اش به صورت زیر هست:
    L:6.5 R:6.5 W:6.5 S:7
    اون موقع نمره مجموع مورد نظرم 6.5 بود که خوشبختانه حاصل شد ولی متاسفانه در پذیرش اون دانشگاه اروپایی رد شدم.
    حالا می خوام برا دانشگاه های آمریکا اقدام کنم.نکته اول اینکه برخی از دانشگاه های خوب نمره 7 یا تافل 100 رو لازم دارن گرچه بقیه دانشگاه ها همون 6.5 رو قبول می کنن. نکته دوم اینه که برا آمریکا من مجبورم آزمون GRE هم شرکت کنم. به علاوه نکته ای که باعث عدم قطعیت من در تصمیم گیری شده اینه که برخی از اون دانشگاه های خوب آمریکا متاسفانه آیلتس رو اصلا قبول ندارن.
    من الان چهار ماه وقت دارم که آزمون GRE شرکت کنم. حالت به ذهنم زده بعد این چهار ماه یک آزمون زبان هم بدم چون بلاخره با خواندن لغت های GRE سطح زبان ارتقا پیدا می کنه.
    حالا اون چیزی که سوالم هست اینه با توجه به سابقه من که تجربه آیلتس رو داشتم و 3 نکته ای که بالا اشاره شد آیا آمادگی برا آزمون تافل در 4 ماه با روش Self-study برا نمره 100 هم زمان با GRE قابل دستیابی هست. ضمن اینکه من احساس می کنم لیسنینگم کمی نسبت به بقیه مهارت ها ضعیف تره واقعا برای آیلتس قبلی روش وقت گذاشتم تا 6.5 شدم. آیا در 4 ماه با وجود تلاش شبانه روزی میشه بنظرتون برا تافل 100 آماده شد؟
    یا اینکه بی خیال اون دانشگاه خاص بشم و هم زمان با این دوره آمادگی GRE دوباره برا آیلتس 7 تلاش کنم؟ ممنونم دوستان از وقت شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط petromazer20 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان. ممنون می شم اگر من رو راهنمایی بفرمایید.

من ژانویه 2015 یا آذر 93 بعد از یک دوره کلاس 4 ماهه و 1.5 ماه مطالعه بالای 8 ساعت در روز آزمون آیلتس دادم که نتیجه اش به صورت زیر هست:
    L:6.5 R:6.5 W:6.5 S:7
    اون موقع نمره مجموع مورد نظرم 6.5 بود که خوشبختانه حاصل شد ولی متاسفانه در پذیرش اون دانشگاه اروپایی رد شدم.
    حالا می خوام برا دانشگاه های آمریکا اقدام کنم.نکته اول اینکه برخی از دانشگاه های خوب نمره 7 یا تافل 100 رو لازم دارن گرچه بقیه دانشگاه ها همون 6.5 رو قبول می کنن. نکته دوم اینه که برا آمریکا من مجبورم آزمون GRE هم شرکت کنم. به علاوه نکته ای که باعث عدم قطعیت من در تصمیم گیری شده اینه که برخی از اون دانشگاه های خوب آمریکا متاسفانه آیلتس رو اصلا قبول ندارن.
    من الان چهار ماه وقت دارم که آزمون GRE شرکت کنم. حالت به ذهنم زده بعد این چهار ماه یک آزمون زبان هم بدم چون بلاخره با خواندن لغت های GRE سطح زبان ارتقا پیدا می کنه.
    حالا اون چیزی که سوالم هست اینه با توجه به سابقه من که تجربه آیلتس رو داشتم و 3 نکته ای که بالا اشاره شد آیا آمادگی برا آزمون تافل در 4 ماه با روش Self-study برا نمره 100 هم زمان با GRE قابل دستیابی هست. ضمن اینکه من احساس می کنم لیسنینگم کمی نسبت به بقیه مهارت ها ضعیف تره واقعا برای آیلتس قبلی روش وقت گذاشتم تا 6.5 شدم. آیا در 4 ماه با وجود تلاش شبانه روزی میشه بنظرتون برا تافل 100 آماده شد؟
    یا اینکه بی خیال اون دانشگاه خاص بشم و هم زمان با این دوره آمادگی GRE دوباره برا آیلتس 7 تلاش کنم؟ ممنونم دوستان از وقت شما.

سلام

دوست من انتخاب سر این دو راهی وابسته به عواملی مثل چقدر-علاقه-داشت شما به وقت صرف کردن روی یه امتحان دیگه و نیز توانمندی مالیتون هست. اپلای امریکا بخاطر اپلیکیشن فی و همین جی آر ای، هزینه برداره و یک جا فقط اپلای کردن بدون دانستن اینکه آیا استادی که میخوای بری باهش کار کنی آیا پشتیبانی جانانه ازت میکنه و به ادمیشن کمیتی نامه قو برات مینویسه، ریسک و هزینه ی همه جوره بالای داره. اینکه آیا پرداخت این هزینه می ارزه یا نه، یه تصمیم کاملا فردیه و وابسته به شاخص های ارزشی شما داره.

اگه زبانت زیرساخت کافی رو داره، تافل با 45 روز کاملا جمع میشه و 100 نمره خاصی نیست. هر چند این به اون معنی نی که امتحان و دستکم بگیری. ولی نیازی به وحشت کردن هم نیست. تافل کنکوریه و حقه باید بلد باشی. بنابراین شاید دادن دباره همون آیلتس بهتر باشه. البته درصورتی که دانشگاه مد نظرت اساسا آیتلس رو به رسمیت نمیشناسه، خوب پی تکلیف روشنه!

جی آر ای مصیبت اصلی هست. آزمون به چالش کشنده ایه، چون شما با نیتیوهای انگلیسی زبان یه آزمون رو میدی. بنابراین دیگه حساب باس دستت بیاد برای این یکی. ولی چهارماه کاملا کافیه برای جی آر ای و مساله ای وجود نداره.

پیروز باشی
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

Member
    رشته و دانشگاه
    EMBA University Of Tehran

سلام دوستان وقت بخیر .
    من میخوام اواخر مهر و یا اوایل آبان امتحان آیلتس بدم و الان 3 ماهی هم هست که شروع کردم و بغیر از لهجه بریتیش که یه کم کنار اومدن باهاش برام سخته خیلی از شیوه آزمون آیلتس خوشم اومده اما اخیرا متوجه شدم که اکثر دانشگاه های ترکیه( که جز کشورهای مبدا اصلی من هست) آیلتس رو قبول ندارند یا نمره بالای هفت میخوان. من الان حدود 6.5 هست سطحم و 3 ماه دیگه هم قراره بخونم. به نظرتون عاقلانست برگردم از اول تافل بخونم؟ میتونم تو همین زمان برای نمره بالای 95 تافل آماده بشم؟ اینم بگم غیر از ترکیه سنگاپور نیوزیلند و کانادا میخوام اپلای کنم.
    خیلی ممنون از راهنماییتون.
    !work hard in silence, let success make the noise

Junior Member

سلام دوستان. من میخوام برا آمریکا ایلای کنم و دانشگاهی که مورد نظرم هست مینیمم 6.5 آیلتس و 80 تافل میخواد. من یکم لیسنینگم مشکل داره و آزمونم حدود 5 ماه دیگست. به نظرتون آیلتس بدم یا تافل؟ کدوم برام راحت تره نمره آوردنش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برا آمریکا ایلای کنم و دانشگاهی که مورد نظرم هست مینیمم 6.5 آیلتس و 80 تافل میخواد. من یکم لیسنینگم مشکل داره و آزمونم حدود 5 ماه دیگست. به نظرتون آیلتس بدم یا تافل؟ کدوم برام راحت تره نمره آوردنش.
    تافل 80 راحتتر از آیلتس 6.5 است. ولی توجه کنید که اساس تافل رو لیسنینگ است و بجز ریدینگ تو همه بخشها لیسنینگ داره. اما اگه زبانتون متوسط است نمره تافل سهل‌الوصول‌تره!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phil_khddd نمایش پست ها
    تافل 80 راحتتر از آیلتس 6.5 است. ولی توجه کنید که اساس تافل رو لیسنینگ است و بجز ریدینگ تو همه بخشها لیسنینگ داره. اما اگه زبانتون متوسط است نمره تافل سهل‌الوصول‌تره!
    مرسی از جوابتون
    خب دقیقا مشکل من هم هینجاست که لیسنینگم خیلی قوی نیست و با این حال شما باز نظرتون رو تافل هست؟ یا اینکه چون لیسنینگم عالی نیست آیلتس بدم بهتره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)