صفحه 124 از 174 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    ببخشید میشه دلایلتونو بگید که چرا میرفتید تافل ؟
    من به نمره بالای 7 آیلتس یا بالای 90 تافل نیاز دارم

دوست عزیز
    خودتون باید یر اساس توانایی های خودتون انتخاب کنید ازمون مورد نظرتون رو

تافل لیسنینگ بیس تر از ایلتسه. بنابراین اگه لیسنینگ خیلی خوبی ندارید نباید تافل امتحان بدید
    تافل سوالات چند گزینه ای داره و ایلتس سوالاتش ترکیبیه (جای خالی، انتخاب لغت، چند گزینه ای و ...) اگه فقط و فقط با سوالات چند گزینه ای راحت هستین باید تافل بدین
    اینارو فقط نمونه ای عرض کردم ....
    این دو ازمون تفاوت هایی دارند در نحوه برگزاری
    مثلا قسمت اسپیکینگشون کاملا متفاوته
    نحوه رایتینگشون هم تا حدی متفاوته

و محل ارائه مدرک (اینکه کدوم کشور باشه) هم تا حدی مهمه

به هر حال باید تحقیق بیشتری کنید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

بله اینو گفته بودن دوستان ، ولی اگه لهجه ترکیبی باشه چی ؟ نمیگن که چرا لهجت یه لهجه خاص نیس ؟ نه بریتیشه نه آمریکن !

نه دوست عزیز
    اونقدر تاثیری که فکر میکنید نداره و اصلا نگران همچین چیزایی نباشید
    تلفظ درست لغات خیلی تاثیر گذار تر از خود لهجه است

برای هر دو ازمون هم همینطوره

موفق باشید

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    خودتون باید یر اساس توانایی های خودتون انتخاب کنید ازمون مورد نظرتون رو

تافل لیسنینگ بیس تر از ایلتسه. بنابراین اگه لیسنینگ خیلی خوبی ندارید نباید تافل امتحان بدید
    تافل سوالات چند گزینه ای داره و ایلتس سوالاتش ترکیبیه (جای خالی، انتخاب لغت، چند گزینه ای و ...) اگه فقط و فقط با سوالات چند گزینه ای راحت هستین باید تافل بدین
    اینارو فقط نمونه ای عرض کردم ....
    این دو ازمون تفاوت هایی دارند در نحوه برگزاری
    مثلا قسمت اسپیکینگشون کاملا متفاوته
    نحوه رایتینگشون هم تا حدی متفاوته

و محل ارائه مدرک (اینکه کدوم کشور باشه) هم تا حدی مهمه

به هر حال باید تحقیق بیشتری کنید

موفق باشید
    خیلی ممنون . ببخشید میشه یه نگاهی هم به پست اولم تو صفحه قبل بندازید ؟ اونجا شرایطمو توضیح دادم . ولی بر اساس اونا نمیتونم انتخاب کنم .

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

یه سوال دیگه داشتم
    من لهجه خودم آمریکنه اگه بخوام آیلتس رو انتخاب کنم و برا اون تمرین کنم شاید مقداری هم بریتیش یاد بگیرم یعنی لهجم ترکیبی میشه ! مشکلی پیش نمیاد ؟
    سلام

اگه منظورتون تو امتحان به مشکل بر نخوردن هست که اصلا لهجه تو امتحان نمره نداره.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar8564 نمایش پست ها
    سلام

اگه منظورتون تو امتحان به مشکل بر نخوردن هست که اصلا لهجه تو امتحان نمره نداره.

موفق باشید
    سلام ممنون . اخه بعضی از لغات تلفظشون تو بریتیش و آمریکن فرق داره . کدوم رو مد نظر میگیرن اونا ؟ به فرض من لهجه ترکیبی حرف زدم

ApplyAbroad Guru

سلام خسته نباشید
    من برای حدود نوامبر 2016 باید فرم اپلای رو بفرستم . برای مستر مهندسی برق ، فقطم قصدم اپلای برای کاناداس (باتوجه به شرایط زندگی) . تقریبا تو سایت هر دانشگاهی تو کانادا دیدم هم آیلتس رو قبول دارن هم تافل .
    شرایطم از لحاظ رزومه برای رنک زیر 100 خوبه فقط میمونه زبان . ( نمره 7 آیلتس نیاز دارم حداقل )
    از نحوه امتحان آیلتس خوشم اومد چون 1- با کامپیوتر نیس حضوریه 2- اسپیکینگش با یه انسانه نه ماشین !
    ولی مشکل اینه که من خیلی به لهجه آمریکن بیشتر تسلط دارم نسبت به بریتیش . ( لهجه اسپیکینگ خودم آمریکنه و تمام فیلما و سریالایی که میبینم آمریکن هستن )
    با حالت آیلتس که بیشتر قلم کاغذیه بیشتر حال کردم ولی درمقابل تافل فقط 4 گزینه ایه که بهتره !
    الان بنظرتون من شروع به خوندن تافل کنم یا آیلتس ؟ (مشکل اساسی اون لهجه آمریکنه ، لهجه بریتیش رو نمیتونم صحبت کنم ولی میفهمم ، لهجه آمریکنو خیلی راحت تر باهاش کنار میام )
    یعنی الان از خیلی لحاظ آیلتس فک کنم بهتر باشه فقط مشکل اون لهجه بریتیشه !
    زبانم خوبه الان میخوام برا آزمون آماده شم

دوست عزیز
    من پیشنهاد شخصیم امتحان ایلتسه (هرچند مطمئن باشید نظر خیلی ها هم امتحان تافل خواهد بود و بنابراین نمیشه الگوی خاصی ازش دراورد)
    و این رو هم بگم به این دلایل:
    - شما با کاغذ راحت ترید بر طبق گفته خودتون
    - نحوه اسپیکینگ ایلتس براتون مقبول تره بر طبق گفته خودتون
    - اتفاقا تنوع سوالات در امتحان ایلتس به نظرم پوینت مثبتیه!

ولی این رو هم بدونید که:
    رایتینگ و اسپیکینگ شما در ایلتس یه مقدار خیلی خیلی کمی بر طبق نظر اگزمینر ممکنه بالا و پایین بشه. یعنی اینجا شاید صلیقه انسانی بیشتر از تافل دخیل باشه

من خودم ایلتس دادم. نمره 7 شدن توی ایلتس کار خیلی راحتی نیست ولی دست نیافتنی هم نخواهد بود
    در مورد لهجه هم توضیح دادم که اصلا جای نگرانی براتون نداره

کلا واقعا بدون نگاه کردن به جزییاتی که ممکنه مهم نباشه سعی کنید بفهمید وجودتون با کدوم امتحان راحت تره همین!
    میتونید برای هر دو امتحان هم یه ماک اولیه بدید اگه خیلی دودل هستین تا براتون شرایط روشن تر بشه

موفق باشیدد

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من پیشنهاد شخصیم امتحان ایلتسه (هرچند مطمئن باشید نظر خیلی ها هم امتحان تافل خواهد بود و بنابراین نمیشه الگوی خاصی ازش دراورد)
    و این رو هم بگم به این دلایل:
    - شما با کاغذ راحت ترید بر طبق گفته خودتون
    - نحوه اسپیکینگ ایلتس براتون مقبول تره بر طبق گفته خودتون
    - اتفاقا تنوع سوالات در امتحان ایلتس به نظرم پوینت مثبتیه!

ولی این رو هم بدونید که:
    رایتینگ و اسپیکینگ شما در ایلتس یه مقدار خیلی خیلی کمی بر طبق نظر اگزمینر ممکنه بالا و پایین بشه. یعنی اینجا شاید صلیقه انسانی بیشتر از تافل دخیل باشه

من خودم ایلتس دادم. نمره 7 شدن توی ایلتس کار خیلی راحتی نیست ولی دست نیافتنی هم نخواهد بود
    در مورد لهجه هم توضیح دادم که اصلا جای نگرانی براتون نداره

کلا واقعا بدون نگاه کردن به جزییاتی که ممکنه مهم نباشه سعی کنید بفهمید وجودتون با کدوم امتحان راحت تره همین!
    میتونید برای هر دو امتحان هم یه ماک اولیه بدید اگه خیلی دودل هستین تا براتون شرایط روشن تر بشه

موفق باشیدد
    خیلی ممنون توضیحاتتون عالی بود . فقط ببخشید منظورتون از ماک اولیه چیه ؟

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

سلام ممنون . اخه بعضی از لغات تلفظشون تو بریتیش و آمریکن فرق داره . کدوم رو مد نظر میگیرن اونا ؟ به فرض من لهجه ترکیبی حرف زدم
    تلفظ صحیح مهمه نه اکسنت
    مهم نیست کدوم لهجه را دارید.

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنون توضیحاتتون عالی بود . فقط ببخشید منظورتون از ماک اولیه چیه ؟

امتحان آزمایشی بدید
    هم تافل رو و هم ایلتس رو توی موسسات مربوطه به صورت ازمایشی امتحان بدید
    بعدش میتونید بهتر و راحت تر تصمیم بگیرید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من یکم تو لیسنینگ مشکل دارم ولی خب روز به روز دارم بهترش میکنم. ولی خب نمیدونم به حد تافل برسم یه نه. میخوام هم برای آمریکا اپلای کنم و دانشگاهی که مد نظرم هست آیلتس و تافل هرجفتشو قبول داره. تافل 80 و آیلتس 6.5. حالا با توجه به اینکه تو لیسنینگ یکم مشکل دارم به نظرتون کدوم رو امتحان بدم؟ راستی این قضیه که میگفتن آیلتس تو ایران اعتبار نداره فقط از طرف انگلیس بود دیگه؟ یعنی من که میخوام برا آمریکا اپلای کنم آیلتس تو ایران بدم اشکالی که نداره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)