صفحه 132 از 174 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط FRESHMEH نمایش پست ها
    با سلام
    من و همسرم مقصدمون آمریکاست. همسرم سطح زبنش در حد اینترمدیت هست و شرط دانشگاهش تافل 80 یا ایلتس 6/5هست و چون معدل پایینی داره باید نمره زبانش بالا باشه. به نطرتون ایلتس بده یا تافل. ضمنا باید تا قبل فوریه امتحانشو داده باشه چون 15 فوریه ددلاین دانشگاست. الان چند ماهی هم هست خودش سلف استادی ایلتس میخونه. حتی قرار برای استاد خصوصی ایلتسم گزاشتیم ولی اکثریت میگن تافل بهتره. به نظرتون سه چهار ماهه میرسه. وقت زیاری هم برا تمرین و خوندن داره
    مرسی
    سلام.
    اگر قصد فقط امریکاست تافل بهتره.
    یه سری دانشگاه های امریکا برای تک تک نمره های ایلتس حد و حدود میگذارن ولی واسه تافل می گن فقط بالای 80 کافیه(مثال). کلا حدی هم که برای تافل میگذارن سهل الحصول تره تا حد ایلتس.
    بعدم من یه دانشگاهی دیدم که اصلا ایلتس رو نمره رسمی زبان نمی دونن. فک کنم اریزونا بود. شاید بازم باشن ازین دانشگاه ها.
    به هر حال اگر مقصد فقط امریکاست، عاقلانه اس که تافل بدن.
    سه چهار ماه هم زمان خوبیه برای اماده شدن واسه تافل.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

من خودم یه ترم کلاس آفرینش پری آیلتس رفتم کتاب کامپلیت آیلتس بند 4-5 رو تموم کردم. دانشگاه برای رشته من شرط آیلتس 7 یا تافل 100 گزاشته. به نظرتون من هم مثل همسرم تافل بخونم؟ شنیدم تافل 100 خیلی سخته آِیا اصلا میرسم تازه جی آر ای هم هست
    رزومه من تقریبا خوبه و گفتن اگه حداقل نمره ها رو بگیری احتمال زیاد پذیرفته میشی
    مرسی
    شما سایت دانشگاه هایی که مد نظرتونه چک کنید. بیشتر دانشگاه ها تو امریکا با تافل راحت ترن. ولی هستن دانشگاه هایی ک ایلتسم می تونید براشون ببرید. چون باهم دارید اماده می شید فک کنم تاثیر مثبت داشته باشه یه جور امتحان بدید. می تونید کمک هم باشبد. بازم اخرین تصمیم رو از سایت دانشگاه ها بگیرید!
    موفق باشید.

Junior Member

دقیقا چون با هم میخوایم امتحان بدیم از نظر هزینه و کمک به نفعمونه که یجور امتحان بدیم. دانشگاه های آمریکارو چک کردیم اون دانشگاهی که مدنظرمه هم آیلتس و هم تافل رو قبول دارن. و چون میخوایم خصوصی بگیریم به نظرتون کدومو انتخاب کنیم؟
    بازم ممنونم

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

دقیقا چون با هم میخوایم امتحان بدیم از نظر هزینه و کمک به نفعمونه که یجور امتحان بدیم. دانشگاه های آمریکارو چک کردیم اون دانشگاهی که مدنظرمه هم آیلتس و هم تافل رو قبول دارن. و چون میخوایم خصوصی بگیریم به نظرتون کدومو انتخاب کنیم؟
    بازم ممنونم
    خواهش می کنم.
    من در جایگاهی نیستم که درمورد ایلتس نظر بدم. خودم چون هم با اسپیکینگه تافل راحت تر بودم(برای تافل صدا ضبط می شه و ارسال می شه به ای تی اس، برای ایلتس شما با یه ممتحن و به صورت حضوری صحبت می کنید)، و چون هدفم امریکا بود سریع تافل رو انتخاب کردم. در مورد ایلتس فقط اطلاعات تئوریک دارم، هیچ تجربه ای ندارم. پس معلومه که گرایشم سمت تافله. ولی این فقط یه نظر شخصیه.
    ضمنا اگه در یه حد متوسطی از زبان باشید، توی چهار ماه می تونید به صورت خودخوان اماده شید واسه امتحان تافل. فقط واسه اسپیکینگ و رایتینگ کسیو اگه داشته باشید که ایراداتتون رو بگه دیگه عالیه. وگرنه من در کل مخالفم با هرگونه معلم و کلاس خصوصی!

Junior Member

با سلام
    من و همسرم مقصدمون آمریکاست. همسرم سطح زبنش در حد اینترمدیت هست و شرط دانشگاهش تافل 80 یا ایلتس 6/5هست و چون معدل پایینی داره باید نمره زبانش بالا باشه. به نطرتون ایلتس بده یا تافل. ضمنا باید تا قبل فوریه امتحانشو داده باشه چون 15 فوریه ددلاین دانشگاست. الان چند ماهی هم هست خودش سلف استادی ایلتس میخونه. حتی قرار برای استاد خصوصی ایلتسم گزاشتیم ولی اکثریت میگن تافل بهتره. به نظرتون سه چهار ماهه میرسه. وقت زیاری هم برا تمرین و خوندن داره
    مرسی
    منم دقیقا یه همچین تردیدی داشتم و مقصدم هم آمریکاست...به نظرم اول باید ببینید که با کدوم آزمون راحت ترین مثلا من خودم با آیلتس راحت ترم چونکه خیلی لیسنینگم قوی نیست و تافل لیسنینگ قوی میخواد
    بعدشم آیلتس 6.5 معادله حدودن 80-93 تافل هست. درسته 80 آوردن تافل راحت تره ولی خیلی باید خوش شانس بود که با حداقل نمره 80 پذیرش گرفت اونم فول فاند ولی 6.5 آیلتس که بگیرین که کار چندان سختی نیست یعنی شما در حد مثلا 90 هستین و شانستون بالاتر میره... البته باید قبلش برین و سایت دانشگاهای مد نظرتون رو چک کنین که آیلتس رو قبول دارن یا نه اگه مقصدتون فقط آمریکاست
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام دوستان ،ارشد هستم و سطح زبانم در کل متوسط رو خوبه ،از اونجا که هنوز نمیدونم برای کجا می خوام اپلای کنم قصد دارم هم تافل بدم هم آیلتس ،به نظر شما کدوم رو اول بخونم بهتره?

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط amir181818 نمایش پست ها
    سلام دوستان ،ارشد هستم و سطح زبانم در کل متوسط رو خوبه ،از اونجا که هنوز نمیدونم برای کجا می خوام اپلای کنم قصد دارم هم تافل بدم هم آیلتس ،به نظر شما کدوم رو اول بخونم بهتره?
    سلام. من تاحالا ندیدم کسی جفت این امتحانارو بده ! چه کاریه. اول تصمیم بگیرید که کجا براتون مهم تره و طبق اون شروع کنید. شما اگر امریکا بخواید جی ار ای هم هست. واقعا با این وجود می خواید جفت امتحانا رو بدید؟؟؟؟؟؟

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

سلام و درود دوستان
    با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست واسه ارشد ،اروپا میرم یا آمریکا،به نظرتون واسه کدوم یک از آزمون های آماده شم؟آیلتس یا تافل؟
    (واسه دکترا به احتمال خیلی زیاد آمریکا)
    تا نیست نگردی ره هستت ندهند*****این مرتبه با همت پستت ندهند
    چون شمع قرار سوختن گر ندهی*****سر رشته روشنی بدستت ندهند

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sariii نمایش پست ها
    دوستان راجع به تفاوت رایتینگ ( بجز اینکه رایتینگ تافل تعداد کلمات بیشتری میخواد) کسی اطلاع نداره؟
    خودم چیزی پیدا نکردم !!!
    سلام

رایتینگ در آیلتس آکادمیک دو task داره.task 1 که تفسیر یک نمودار یا نقشه یا فرآیند هست و Task 2 نوشتن درباره یک موضوع اجتماعی .Task 2 نمرش دوبرابر هست. در آیلتس جنرال Task1 تفاوت داره و باید یک نامه بنویسید.

در آزمون تافل هم باید به دو task پاسخ بدید . اولی که integrated هست و باید متنی (خلاصه) بر اساس اونچه میخونید و میشنوید نوشته بشه و task 2 که independent هستش و باید درباره ی یک موضوع عمومی بنویسید.

در کل آزمون تافل بر مبنای مهارت listening هست. همون طور که گفتم task 1 اون ترکیبی از مهارت هاست به نوعی. درباره درجه سختی هر کدوم نمیتونم نظری بدم. (من شخصا سازگاریم با تافل بیشتره.)

موفق باشید
    Tell your heart that the fear of suffering is worse than the suffering itself. And that no heart has ever suffered when it goes in search of its dreams, because

every second of the search is a second's encounter with God and with eternity.
    Paulo Coelho

Junior Member

سلام دوستان ببخشید من قبلا توی این فروم سوال پرسیده بودم و دوستان لطف کردن که جواب دادن ولی الان به نوعی به شک و تردید افتادم. با توجه به اینکه انجمن مراکز برگزاری ازمون ایلتس رو خوندم و اینکه گزارش نمره ممکنه گاها تا 10 روز هم طول بکشه با این حساب اصلا نمیتونم روی تاریخ های 1 فوریه ام حساب باز کنم. با توجه به اینکه تا مارچ وقت دارم برای دانشگاه و اینکه چون از لیسانس اقدام میکنم و بنابراین باید تا حدامکان نمره زبان بالا داشته باشم و اصلا با سیستم گزارش نمره ایلتس راحت نیستم به نوعی منو به استرس میندازه. به نظرتون ایا تافل منطقی تر و منظم تر نیست؟ چون تافل مین 80 و ایلتس مین 6.5 احتیاج دارم ولی میدونم که نمیشه روی مین حساب کرد و باید حتما بالا تر شد. یعنی اگر من بیخیال 1 فوریه بشم ایلتس بهتر هست یا تافل؟ الان احساس میکنم با سیستم گزارش نمره ایلتس واقعا مشکل دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)