صفحه 134 از 174 نخستنخست ... 3484124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,331 تا 1,340 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام
    من چند ماهی هست که برای تافل میخونم ولی به نظرم لهجه بریتیش خیلی شمرده تر هست و راحت تر میشه فهمید تو لیستنینگ
    و کلا آزمون ielts بنظرم راحت تر هست از تافل ،نظر دوستان چی هست ؟
    با توجه به اینکه چند ماه تافل خوندم به نظرتون سویچ کنم به ایلتس
    یا امیدی هست که بتونم نمره خوب بگیرم ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

دوستان سلام
    ببخشید من یه مدتی بود برای تافل میخوندم حتی ثبت نام هم کردم ولی بدلایلی نتونستم بدم و کنسلش کردم. سطح زبانم متوسط رو به خوبه امتحان آزمایشی هم نه تافل دادم نه آیلتس ولی تی پی او زدم تافل رو فکر میکنم بتونم از پسش بربیام . قصد اپلای برای دانشگاهی در آسیا دارم که تافل 80 یا آیلتس 5.5 میخاد و نهایتا نمره زبان رو باید تا اواسط اسفند براشون بفرستم. با تافل در حد تی پی او و با آیلتس هیچ آشنایی ندارم با توجه به این فرصت تقریبا دو ماهه بنظر شما بدست اوردن کدوم یکی از این دو کف نمره راحت تره خیلی ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_aero نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ببخشید من یه مدتی بود برای تافل میخوندم حتی ثبت نام هم کردم ولی بدلایلی نتونستم بدم و کنسلش کردم. سطح زبانم متوسط رو به خوبه امتحان آزمایشی هم نه تافل دادم نه آیلتس ولی تی پی او زدم تافل رو فکر میکنم بتونم از پسش بربیام . قصد اپلای برای دانشگاهی در آسیا دارم که تافل 80 یا آیلتس 5.5 میخاد و نهایتا نمره زبان رو باید تا اواسط اسفند براشون بفرستم. با تافل در حد تی پی او و با آیلتس هیچ آشنایی ندارم با توجه به این فرصت تقریبا دو ماهه بنظر شما بدست اوردن کدوم یکی از این دو کف نمره راحت تره خیلی ممنونم
    سلام دوست عزیز

اینکه بتونید در 2 ماه از تافل به آیلتس سوئیچ کنید بستگی به انگیزه و تلاش شما داره و کسی نمیتونه در این مورد پیشبینی کنه اما مسلما بدست آوردن نمره 5.5 آیلتس راحت از 80 تافل هست ، خود ETS طبق مطالعه و مقایسه ای که انجام داده نمره 5.5 آیلتس رو مساوی نمره 46 تا 59 تافل میدونه.

موفق باشید
    "When You Want It Bad Enough, The Universe Will Conspire To Turn A Goal Into A REALITY"

"Success is walking from failure to failure with no loss of enthusiasm"

Junior Member

مسلمن IELTS 5.5 خیلی قابل ذسترست از TOEFL 80 هست

Junior Member mahdi_haraty آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. Amirkabir University of Technology

سلام دوستان . من حدودا 20 صفحه اول و 25 صفحه اخر این تاپیک رو نگاه کردم.
    یک سوال کلی دارم. منم مثل خیلی های دیگه در ابتدای مسیر برام معلوم نیست دقیقا کدوم کشور اپلای میکنم. استرالیا رو خیلی دوست دارم اما سختی های خودش رو داره (هزینه های بالا) اما کانادا رو هم خیلی قبول دارم و اون هم سختی های خودش برای اقامت گرفتن رو داره. بنابر این یکی از دلایلی که میتونه در انتخاب نوع ازمون موثر باشه همین نکته کشور مورد نظره ! اما خب ی سوال اساسی :
    سوال من اینه که برداشتم این هست که استرالیا (بیشتر سفارتش و تا حدی دانشگاه هاش) یک زمانی فقط آیلتس رو قبول داشت ولی الان (از سال 2014 ) هر دو رو قبول دارند (و چند تا ازمون دیگه مثل PTE, CAE, OET , toefl PBT ). من سایت سفارت رو یک مقدار جستجو کردم خیلی چیزا رو نوشته بود ( لینک هم در زیر گذاشتم )
    اما از طرفی مثلا در پست های مختلفی که در این تاپیک هم بودن اشاره شده کشور هایی که قبلا تافل رو قبول داشتن الان نمرات نسبتا بالاتری رو در ایلتس نیاز دارن : مثلا 80-90 تافل رو معادل با 7 ایلتس در نظر میکیرن ! و بلعکس کشوری مثل استرالیا که قبلا مثلا 7 ایلتس رو به عنوان نمره خداقل اعلانم میکنه در تافل نمره 98 رو میخواد ! ( در یکی از لینک ها : 6.5 ==80 و 95==7.0 )
    * به نظر شما این نکته که الان تقریبا همه کشور ها هر دو ازمون رو قبول دارن درسته ؟
    ** . در صحبت های من ایا نکته اشتباهی هست ؟مخصوصا در اینکه کشور ها به نسبت نمره معادل رو کمی سخت تر و بالاتر اعلام میکنن که کماکان افراد امتحان مورد نظر اون کشور رو بدن ؟

*** . استرالیا یکی از مقاصد مطلوب من برای اپلای هست، اما بقیه کشور ها هم میتونه خوب باشه (طبق صحبت های اول متن) اگر صرفا نمره مورد نظر استرالیا در ایلتس و تافل (که دقیقا نمیدونم و 6.5 رو مثال عرض کردم) مد نظر باشه بطوریکه بشه از اون نمره برای دیگر کشور ها هم استفاده کرد ، کدوم ازمون مناسب تر خواهد بود؟ (عوامل دیگه رو دخیل نکنید مثلا اینکه من با کدوم راحت ترم رو نمیخوام در این معیار قرار بدم اما در مجموع و دست اخر همه عوامل رو با پاسخ این سوال نمره دهی و وزن دهی میکنم تا ببینم دست اخر کدوم مناسب تره - فعلا ترجیح ام تافل است بواسطه خطی بودن سیستم نمره دهی )
    صرفا منظور من اینه که ایلتس 6.5 سخت نیست و برای استرالیا مناسبه اما خیلی کشور های تافل-بیس نمره بالاتری در ایلتس میخوان (مثلا 7) اما خود استرالیا هم تافل مثلا 90 رو معادل میگیره ، که به نسبت سخت تر از ایلتس 6.5 ه ! بجاش همون کشور های فوق که ایلتس 7 رو میخواستن ، تافل کمتر از 90 رو هم قبول میکنن! و بهتره تافل داد !
    این وسط یک ترازو میشه که یک طرف ایلتس قرار داره که برای بعضی کشور ها بهتره (مخصوصا استرالیا) و طرف دیگه تافل برای بعضی دیگه از کشور ها ! و این وسط من دانشجو ایستادم که چون نمیدونم دقیقا کدوم کشور موقعیت اپلای برام جور میشه ، نمیتونم وزرنه بیشتری رو به یک طرف اختصاص بدم !

لینک ها :
    1- TOEFL and Pearson to be Accepted for English Testing from November 2014 شامل توضیحات و مقایسه در زیر :
    https://www.acacia-au.com/toefl-pear...sh-testing.php

2- لینک سفارت استرالیا بخش ازمون های زبانش
    http://www.border.gov.au/Search/Page...20score%20test

3- English language requirements :
    http://www.border.gov.au/Lega/Lega/Form/Immi-FAQs/aelt

4- Which English language tests are acceptable for my student visa application?
    http://www.border.gov.au/Lega/Lega/F...sa-application
    هرکس ساز خودش را می زند. این تو هستی که نباید به ساز کسی برقصی.
    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not "
    Kurt Cobain 1967-1994

Junior Member mahdi_haraty آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. Amirkabir University of Technology

مقایسه نمرات ازمون تافل و آیلتس در سایت ets که توسط بعضی دوستان هم در صفحات قبل لینک داده شد من در یک تصویر کلی ذخیره کردم : بعلاوه فایل pdf ای که خود تاون سایت میده رو هم پیوست کردم :

لینک اصلی : https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
    مثلا در پست : #1272

دو فایل اپلود شده :
    toefl ielts compare.png (133.1 کیلوبایت)
    http://www.applyabroad.org/forum/att...1&d=1450829246

toefl ielts Scaler.pdf (20.0 کیلوبایت
    http://www.applyabroad.org/forum/att...1&d=1450829182
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    هرکس ساز خودش را می زند. این تو هستی که نباید به ساز کسی برقصی.
    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not "
    Kurt Cobain 1967-1994

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_haraty نمایش پست ها
    سلام دوستان . من حدودا 20 صفحه اول و 25 صفحه اخر این تاپیک رو نگاه کردم.
    یک سوال کلی دارم. منم مثل خیلی های دیگه در ابتدای مسیر برام معلوم نیست دقیقا کدوم کشور اپلای میکنم. استرالیا رو خیلی دوست دارم اما سختی های خودش رو داره (هزینه های بالا) اما کانادا رو هم خیلی قبول دارم و اون هم سختی های خودش برای اقامت گرفتن رو داره. بنابر این یکی از دلایلی که میتونه در انتخاب نوع ازمون موثر باشه همین نکته کشور مورد نظره ! اما خب ی سوال اساسی :
    سوال من اینه که برداشتم این هست که استرالیا (بیشتر سفارتش و تا حدی دانشگاه هاش) یک زمانی فقط آیلتس رو قبول داشت ولی الان (از سال 2014 ) هر دو رو قبول دارند (و چند تا ازمون دیگه مثل PTE, CAE, OET , toefl PBT ). من سایت سفارت رو یک مقدار جستجو کردم خیلی چیزا رو نوشته بود ( لینک هم در زیر گذاشتم )
    اما از طرفی مثلا در پست های مختلفی که در این تاپیک هم بودن اشاره شده کشور هایی که قبلا تافل رو قبول داشتن الان نمرات نسبتا بالاتری رو در ایلتس نیاز دارن : مثلا 80-90 تافل رو معادل با 7 ایلتس در نظر میکیرن ! و بلعکس کشوری مثل استرالیا که قبلا مثلا 7 ایلتس رو به عنوان نمره خداقل اعلانم میکنه در تافل نمره 98 رو میخواد ! ( در یکی از لینک ها : 6.5 ==80 و 95==7.0 )
    * به نظر شما این نکته که الان تقریبا همه کشور ها هر دو ازمون رو قبول دارن درسته ؟
    ** . در صحبت های من ایا نکته اشتباهی هست ؟مخصوصا در اینکه کشور ها به نسبت نمره معادل رو کمی سخت تر و بالاتر اعلام میکنن که کماکان افراد امتحان مورد نظر اون کشور رو بدن ؟

*** . استرالیا یکی از مقاصد مطلوب من برای اپلای هست، اما بقیه کشور ها هم میتونه خوب باشه (طبق صحبت های اول متن) اگر صرفا نمره مورد نظر استرالیا در ایلتس و تافل (که دقیقا نمیدونم و 6.5 رو مثال عرض کردم) مد نظر باشه بطوریکه بشه از اون نمره برای دیگر کشور ها هم استفاده کرد ، کدوم ازمون مناسب تر خواهد بود؟ (عوامل دیگه رو دخیل نکنید مثلا اینکه من با کدوم راحت ترم رو نمیخوام در این معیار قرار بدم اما در مجموع و دست اخر همه عوامل رو با پاسخ این سوال نمره دهی و وزن دهی میکنم تا ببینم دست اخر کدوم مناسب تره - فعلا ترجیح ام تافل است بواسطه خطی بودن سیستم نمره دهی )
    صرفا منظور من اینه که ایلتس 6.5 سخت نیست و برای استرالیا مناسبه اما خیلی کشور های تافل-بیس نمره بالاتری در ایلتس میخوان (مثلا 7) اما خود استرالیا هم تافل مثلا 90 رو معادل میگیره ، که به نسبت سخت تر از ایلتس 6.5 ه ! بجاش همون کشور های فوق که ایلتس 7 رو میخواستن ، تافل کمتر از 90 رو هم قبول میکنن! و بهتره تافل داد !
    این وسط یک ترازو میشه که یک طرف ایلتس قرار داره که برای بعضی کشور ها بهتره (مخصوصا استرالیا) و طرف دیگه تافل برای بعضی دیگه از کشور ها ! و این وسط من دانشجو ایستادم که چون نمیدونم دقیقا کدوم کشور موقعیت اپلای برام جور میشه ، نمیتونم وزرنه بیشتری رو به یک طرف اختصاص بدم !

لینک ها :
    1- TOEFL and Pearson to be Accepted for English Testing from November 2014 شامل توضیحات و مقایسه در زیر :
    https://www.acacia-au.com/toefl-pear...sh-testing.php

2- لینک سفارت استرالیا بخش ازمون های زبانش
    http://www.border.gov.au/Search/Page...20score%20test

3- English language requirements :
    http://www.border.gov.au/Lega/Lega/Form/Immi-FAQs/aelt

4- Which English language tests are acceptable for my student visa application?
    http://www.border.gov.au/Lega/Lega/F...sa-application
    سلام
    نکته ای که من کمی در موردش تجربه دارم اینه که تو تافل در مدت زمان کمتر نمره بعضی مهارت ها مثل اسپیکینگ راحت تر بالا می اد. من مدتی برای ایلتس خوندم و بعد سویچ کردم به تافل - البته ازمون ایلتس ندادم ولی تافلم 103 شد. من عملا چیزی غیر از TPO ها کار نکردم. (یعنی کتاب های مربوط به تافل رو نخوندم ولی برای ایلتس چرا مطالعه می کردم.)
    البته به عنوان کسی که ریدینگ خوبی هم داشته تو تافل (28) می تونم بگم ریدینگ های ایلتس سخت تر هستن در عوض لیسنینگ ایلتس راحت تره.
    اگه لیسنینگ قوی دارید ولی اسپیکینگ تون خیلی خوب نیست تو مدت کم با تافل راحت تر نمرتون بالا میره. اما ایلتس عمقی تره و اگه مهارت اسپیکینگ تون قوی بشه پایدارتره. در زمینه رایتینگ هم به نظر من ایلتس راحت تره - در واقع روتین تره چون یکی از رایتینگ ها سوال گرافه که خیلی سریع و راحت میشه نوشت.
    شاید این پارامترها تو ارزیابی کمکتون کنه.

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

سلام دوستان
    من حدود ۷ ماه زمان دارم ، کل هفته کاملا وقتم ازاده ، زمینه ی انگلیسیم هم خوبه ، میتونم توی این ۷ماه ایلتس یا تافل بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود ۷ ماه زمان دارم ، کل هفته کاملا وقتم ازاده ، زمینه ی انگلیسیم هم خوبه ، میتونم توی این ۷ماه ایلتس یا تافل بگیرم؟
    سلام.
    سوالتون خیلی کلی هست. ابتدا باید مشخص کنید که چه نمره ای از آزمون تافل یا ایلتس نیاز دارید بعد از اون بستگی به سطح دقیق زبان (که توسط شبیه ساز یا آزمون تعیین سطح) و انتخاب آزمون مورد نظرتون میتونید برنامه ریزی کنید.

موفق باشید

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadR9 نمایش پست ها
    سلام.
    سوالتون خیلی کلی هست. ابتدا باید مشخص کنید که چه نمره ای از آزمون تافل یا ایلتس نیاز دارید بعد از اون بستگی به سطح دقیق زبان (که توسط شبیه ساز یا آزمون تعیین سطح) و انتخاب آزمون مورد نظرتون میتونید برنامه ریزی کنید.

موفق باشید

ممنون از توضیحتون ، من برای ترم یک دندان پزشکی پذیرش دارم و مرداد سال اینده باید برم دانشگاه دبرسن مجارستان ،ازم مدرک زبان نگرفت ولی هدفم این اگر حین تحصیلم فرصت جدیدی در کشور دیگه فراهم شد مدرک زبانم اماده باشه چون اکثر کشورا مدرک رو میخوان گفتم این مدت ک ازادم یه مدرک بگیرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)