صفحه 136 از 174 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

دوست عزیز این که گفتید اکسنت لیسنینگ ایلتس بریتیش هست واسه من که همیشه امریکن کار کردم یه جورایی محال میشه واس امتحان ایلتس درسته؟ باتوجه به اینکه کلا لیسنینگم ضعیفه

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط fsuk نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه میشه من سردرگم رو راهنمایی کنید
    من میخوام برای یکی از دانشگاه های امریکا اپلای کنم که حداقل تافل 79 و یا ایلتس6.5 میخواد. من بصورت نه کاملا جدی شرو به خوندن تافل کردم چون همسرم هم تافل امتحان دادن و تقریبا تمام tpo ها رو داشتن ولی متاسفانه من هیچ پیشرفتی تو این مدت نداشتم و به ددلاین امسال نخواهم رسید . چون امادگی لازم برای امتحان رو ندارم و به شدت استرس دارم. یکی از دوستان پیشنهاد دادن که ایلتس امتحان بدم و بسیار تاکید کردن که ایلتس بسیار اسون تر از تافله
    حالا با توجه به اینکه امریکا هستم و هیج سورسی از ایلتس ندارم و برای امتحان باید به یه شهر دیگه برم بنظرتون ایلتس امتحانی هست که بخاطرش بخام برم شهر دیگه امتحان بدم و به دنبال سرسش بگردم یا همون خوندن تافل رو ادامه بدم
    ممنون اگه تجربه تون رو در اختیارم میگذارید
    به نظر من یه تست کلی از ایلتس بدید بعد نسبت به تافل بسنجید و اگه دیدید با فرمت ایلتس راحت ترید شیف کنید.
    من طبق تجربه ی خودم بهتون بگم..تافل ۷۹ از ایلتس ۶.۵ راحت تره

دوست عزیز این که گفتید اکسنت لیسنینگ ایلتس بریتیش هست واسه من که همیشه امریکن کار کردم یه جورایی محال میشه واس امتحان ایلتس درسته؟ باتوجه به اینکه کلا لیسنینگم ضعیفه
    مورد مهم تر از اکسنت* برای شما آشنایی با آیلتس هست. شیفت کردن از تافل به ایلتس یا برعکس زمانبر هست.
    و این مورد که امتحان آیلتس آسونتر یا سخت تر هست در کل کاملا بی پایه و اساسه ولی میشه گفت بعضی ها با تافل راحت تر هستند بعضی ها با ایلتس.

* در آیلتس از همه ی اکسنت ها (بریتیش،استرالیایی،اسکاتل دی و...) استفاده میشود ومحدود به بریتیش اکسنت نیست.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام دوستان
    اگه میشه من سردرگم رو راهنمایی کنید
    من میخوام برای یکی از دانشگاه های امریکا اپلای کنم که حداقل تافل 79 و یا ایلتس6.5 میخواد. من بصورت نه کاملا جدی شرو به خوندن تافل کردم چون همسرم هم تافل امتحان دادن و تقریبا تمام tpo ها رو داشتن ولی متاسفانه من هیچ پیشرفتی تو این مدت نداشتم و به ددلاین امسال نخواهم رسید . چون امادگی لازم برای امتحان رو ندارم و به شدت استرس دارم. یکی از دوستان پیشنهاد دادن که ایلتس امتحان بدم و بسیار تاکید کردن که ایلتس بسیار اسون تر از تافله
    حالا با توجه به اینکه امریکا هستم و هیج سورسی از ایلتس ندارم و برای امتحان باید به یه شهر دیگه برم بنظرتون ایلتس امتحانی هست که بخاطرش بخام برم شهر دیگه امتحان بدم و به دنبال سرسش بگردم یا همون خوندن تافل رو ادامه بدم
    ممنون اگه تجربه تون رو در اختیارم میگذارید
    دوستان تا الان راهنمایی های خوبی کردن، دستشون درد نکنه.
    ولی راهنمایی من رو هم که بیشتر از 15 ساله با زبان انگلیسی سرو کار دارم بشنوید. چه واسه آیلتس و چه تافل باید ابتدا پایه زبان جنرالتون رو قوی کنین. تغییر نوع آزمون کمک چندانی نمیکنه و بیشتر جنبه روانی داره. البته بزرگی که گفتن با تایمر و صحبت کامپیوتری تافل مشکل دارن کاملا به جا میگن چون واسه بعضی ها سخته و برعکس بعضی ها با دیدن ممتحن هول میکنن و با کامپیوتر راحت ترن.
    ولی شما هیچ از سطح زبانتون اطلاعاتی ندادین، تمرین فوری TPO تنها واسه اونایی جواب میده که احتیاج به هیچ آمادگی دیگه ای ندارن و مستقیم خودشون رو واسه فرمت آزمون آماده میکنن. اگه شما پایتون ضعیفه تغییر نوع آزمون بعیده کمکتون کنه، چون generally speaking هر دو آزمون یه سری مهارتهای کلی رو میسنجه.
    دوست دیگمون هم درست میگن، یه آزمون IELTS از خودتون بگیرین و ببینین که با تافل راحت ترین یا با آیلتس.
    نظر شخصی من: تافل، چون واسه خودتون هم راحت تره که شهر دیگه ای نرین. همین طی مسافت استرس بیشتری داره و خستگی مضاعف.
    موفق باشین.

Junior Member arash201 آواتار ها

سلام دوستان تا جایی که من میدونم و قبلا برای تافل خوندم امتحان تافل رایتینگ و اسپیکینگش سخت تره.

البته ببخشید یادم بگم من که تافل داده بودم یکم استرسش بیشتره مخصوصن قسمت اسپیکینگش.

مجددا موضوعی رو میخوام یاد آوری کنم امتحانهای تافل بعضی موقع ها ممکنه آسان یا سخت باشند. ببینید شما از افرادی که در طول یه بازده یک تا دوماه تافل دادن اگه بپرسید متوجه میشید که سوالهای لیسنیگ تقریبا شبیه هم بودن منظورم اینه که ETS ممکنه از یه بانک سوال که شامل مثلا پنجاه تا لیسنینگ هست که دوسال پیش طراحی شده تو بازه های دوره ای بدون تغییر استفاده کنه. برای همین هم ممکنه سوالها آسان یا سخت باشه و حتی افرادی که ظرف یک ماه دوبار امتحان دادن اینو تایید میکننن.

این موضوعی که مطرح کردم در مورد ریدینگ هم صادق میباشد.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای درخواست بورس نیاز به آیلتس 6 و یا تافل 80 دارم. من آشنایی زیادی با تفاوت های اصلی آیلتس و تافل ندارم. سطح زبانم متوسطه .از دوستان راهنمایی میخاستم درباره تفاوت لیسنینگ،رایتینگ و اسپیکینگ در دو آزمون و شما کدوم آزمون رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه با توجه به حد نصابی که گفتم اگه در حد 4-5 ماه زبان بخونم میتونم نمره لازم رو بگیرم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای درخواست بورس نیاز به آیلتس 6 و یا تافل 80 دارم. من آشنایی زیادی با تفاوت های اصلی آیلتس و تافل ندارم. سطح زبانم متوسطه .از دوستان راهنمایی میخاستم درباره تفاوت لیسنینگ،رایتینگ و اسپیکینگ در دو آزمون و شما کدوم آزمون رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه با توجه به حد نصابی که گفتم اگه در حد 4-5 ماه زبان بخونم میتونم نمره لازم رو بگیرم؟
    ممنون
    امتحان تافل اصولی تر و سخت تر هست. تافل بصورت Ibt برگزار میشود و تمام قسمت های آزمون توسط کامپیوتر زمانبندی میشه یعنی حتی یه ثانیه ارفاق هم نمیدن ولی آیلتس بصورت کاغذی یا همون paper base و میشه یه چندثانیه کشش داد.
    اسپیکینگ: استرس تافل بیشتر هست بدلیل اینکه در اسپیکینگ به شما وقت معینی داده میشود تا صحبت کنید و صدا توسط میکروفون هدست ضبط میشود و به محض اتمام وقت دیگر چیزی ضبط نمیشود ولی در آیلتس کسی که روبروی شما نشسته اگه بخواد میتونه یه مقدار جزئی وقت اضافه به شما بده در ضمن در اسپکینگ تافل ۶ سوال میاد که چهارتای اون مخلوطی از ریدینگ و لیسنینگ هست ولی در آیلتس سه قسمت دارد که فقط سوال دومی شامل ریدینگ میباشد.(پس اسپیکینگ تافل یه مقدار سخت تره)
    رایتینگ: رایتینگ تافل شامل دو سوال میباشد که سوال اولی شامل ترکیبی از ریدینگ و لیسنینگ میباشد(باید حدود ۲۰۰ کلمه تایپ کنید) و سوال دومی باید درمورد موضوعی که به شما داده میشود بحث کنید ولی در آیلتس دو سوال میاید که سوال اول یه جدول یا دیاگرام هست که باید درمورد آن بحث علمی کنید و سوال دوم همانند سوال دوم رایتینگ تافل میباشد.( بازهم رایتینگ تافل یه مقدار سخت تره). البته اینو بگم برای کسانی که دست خط خوبی ندارن تافل بهتر است چون در تافل باید تمام متن رو ( حدود سیصد تا چهارصدو پنجاه کلمه که بستگی به موضوع و مهارتتون داره) تایپ کنید ولی در آیلتس باید با مداد بنویسید(رایتینگ اول حدود ۱۵۰ کلمه و رایتینگ دوم حدود۲۵۰کلمه) .
    لیسنیگ تافل شامل شش یا بعضی موقع ها ۹ لیسنینگ میباشد که در بعضی موقع ها کل لیسنینگ هارو واقعا سخت میدن در صورتیکه لیسنینگ آیلتس شامل چهار لیسنینگ میباشد که از آسان شروع میشود و آخراش سخت میشه.
    بنظر من شما اگه برای آیلتس وقت بذارید بهتر نتیجه میگیرید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)