صفحه 138 از 174 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت دانشگاه بین الملل امام خمینی قزوین

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

من از کسانی که تجربه آیلتس رو داشتن شنیدم که در آیلتس جنرال نسبت به آیلتس آکادمیک نمره ی بهتری تو رایتینگ میشه گرفت. این معادل سازی که ETS انجام داده براساس نمره کسایی هست که در آیلتس آکادمیک شرکت کردن شاید به همین خاطره که نتونستن به راحتی رایتینگ 7 بگیرن.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_ml نمایش پست ها
    من از کسانی که تجربه آیلتس رو داشتن شنیدم که در آیلتس جنرال نسبت به آیلتس آکادمیک نمره ی بهتری تو رایتینگ میشه گرفت. این معادل سازی که ETS انجام داده براساس نمره کسایی هست که در آیلتس آکادمیک شرکت کردن شاید به همین خاطره که نتونستن به راحتی رایتینگ 7 بگیرن.
    من تجربه خودم رو بگم برای رایتینگ ....من یه شاگردی داشتم که میخواست آیلتس امتحان بده و من یه هفته قبل از امتحان رایتینگشو صحیح کردم به جرات میتونم بگم اینوبرای ای تی اس می نوشت 22 هم بهش نمی دادن من چون خودم تافل امتحان داده بودم (دو بار) و هر دو بار به من رایتینگ 26 داده بود نگرانش بودم و گفتم روی رایتینگت کار کن و اونم گفت من دیگه نمی تونم بهتر ازین بنویسم و رفت آیلتس امتحان داد overall رو 7 شد و رایتینگم 7 شد!...من خودم تا حالا 3 تا مقاله به انگلیسی نوشتم و واقعا رایتینگ خوبی دارم و شک ندارم هیچ اشتباهی در بخشهای اول و دوم نداشتم(از لحاظ لغت و گرامر) اما شنیدم که در رایتینگ تافل شما باید یه سری ساختارهای پیچیده ای رو به عمد به کار ببرید چون ظاهرا یک بار هم توسط کامپیوتر صحیح میشه و به پیچیدگی و تنوع لغات و ساختارها نمره میدن.

دومین ویژگی خوبی که آیلتس داره (که من قبلنم اینجا نوشتم و باز هم دوست دارم تاکید کنم) اینه که آیلتس یک range هستش که معادلش از تافل کمتره ...مثلا از 94-100 رو فک کنم 7 در نظر میگیرن...حالا این کجا بدرد میخوره؟ ...وقتی شما میخواین اپلای کنین همه دانشگاهها می نویسن که مثلا آیلتس باید 7 بشید اما هیچ دانشگاهی نمیگه "و برابر تافلش"...خصوصا تو آمریکا....بلکه همه میگن شما باید تافل 100 بشید و "برابر آیلتسش" که میشه 7....من تافل 97 شدم "و هیچ کدوم" از دانشگاههایی که تافل 100 می خواستن اپلیکیشن منو قبول نکردن...در صورتی که همین دانشگاه آیلتس 7 و حتی گاهی 6.5 رو می پذیره.
    اما مزیت بزرگ تافل اینه که معمولا مینیمومش در "دانشگاههای آمریکا" خیلی پایینه مثلا دانشگاههای بسیار زیادی میگن تافل 80 قبوله (و البته خیلیاشون هم چرت میگن و دنبال نمرات بالا هستن فقط میخوان همه رو ترغیب به اپلای کنن).

Junior Member

من زبانم در حد متوسط هست، ۳ماه واسه تافل وقت دارم به نظرتون میشه اسکور ۸۰ بگیریم؟

Junior Member arash201 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط veron نمایش پست ها
    من زبانم در حد متوسط هست، ۳ماه واسه تافل وقت دارم به نظرتون میشه اسکور ۸۰ بگیریم؟
    سلام دوست عزیز
    اگه زبانتون در حد متوسط هست با یک یا دوساعت در روز زبان خوندن در طول سه ماه نمیتونید نتیجه ۸۰ رو بگیرید اما اگه به تمام منابع لازم در زمینه مهارتهای چهارگانه دسترسی دارید براساس تجربه دوستام و معلمای زبانم باید روزی حدود شش یاهفت ساعت مفید زبان بخونید. اینم بگم که آدما باهم فرق دارن شاید یکی بتونه روزی هشت ساعت خیلی مفید بخونه ولی یکی دیگه حتی نتونه دوساعت وقت بذاره به دلایل سخت بودن و حوصله رو سربردن. پیشنهاد من اینه که اگه طوری برنامه تون رو تنظیم کنید که وقت بیشتری برای تافل اختصاص بدید(حدود شش ماه) مطمئنا نتیجه بهتری میتونید بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Engineering Bologna

سلام دوستان
    من دو بار تافل دادم و هر دوبار نمره خوب نیاوردم. 59 و 63.
    خیلی هم خوندم و منبع مطالعاتیم فقط تی پی او بود. توی تمریناتم خیلی نتیجه خوب میگرفتم و نمره خوبی از تی پی او ها میکرفتم اما توی امتحان واقعی نه.
    من میخام برای آلمان اقدام کنم و دانشگاههای آلمان قیاس ناعادلانه ای دارن. اکثرا نوشتن تافل 87 یا ایلتس 5.5.
    با توجه به این مقایسه ناعادلانه و البته پیشنهاد چندتا از دوستان الان تصمیم گرفتم تا ایلتس را شروع کنم به خوندن و امتحان بدم.
    به نظر شما کار درستی میکنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک دانشگاه تهران

سلام
    بدون شک تافل
    تافل ترفندهاش دراومده و خییییلی راحت میتونین 80 بگیرین
    از اون طرف من شنیدم آیلتس تو ایران چون مصحح ایرانی هست ممکنه برای بالا بردن کلاس کارش نمرات رو دست پایین نمره بدن
    با نکات طلایی و ترفندهاییکه توی فروم هست راحت نمره بالا میگیرین
    سری کامل ویدیوهای notefull و آزمونهای TPO مهمترین منابع هستند و هر دو رایگان

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1366 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای درخواست بورس نیاز به آیلتس 6 و یا تافل 80 دارم. من آشنایی زیادی با تفاوت های اصلی آیلتس و تافل ندارم. سطح زبانم متوسطه .از دوستان راهنمایی میخاستم درباره تفاوت لیسنینگ،رایتینگ و اسپیکینگ در دو آزمون و شما کدوم آزمون رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه با توجه به حد نصابی که گفتم اگه در حد 4-5 ماه زبان بخونم میتونم نمره لازم رو بگیرم؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک دانشگاه تهران

راحت 80 میگیرین
    ولی به مشاور خیلی بستگی داره. از هر کسی مشاوره نگیرین. حتما ویدیوهای notefull رو کامل ببینین و TPO ها رو هم بزنین
    کتاب و لغت هم نخونین. بجاش لغاتی که توی tpo بلد نیستین علامت بزنین بخونین

موفق باشید
    من خودم با سطح زبان متوسط نمرم 104 شد

نقل قول نوشته اصلی توسط veron نمایش پست ها

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

یه نکته جالب دوستان!
    اخیرا چند داشگاه امریکایی رو دیدم که در بخش نمره زبان، نمره اسپیک 22 تافل رو معادل 8 ایلتس قرار دادن!

نمونش دانشگاه کانزاس آمریکا (بطور دقیق دپارتمان اقتصاد)
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یه نکته جالب دوستان!
    اخیرا چند داشگاه امریکایی رو دیدم که در بخش نمره زبان، نمره اسپیک 22 تافل رو معادل 8 ایلتس قرار دادن!

نمونش دانشگاه کانزاس آمریکا (بطور دقیق دپارتمان اقتصاد)
    دوست عزيز مهم عموم دانشگاه ها است وگرنه تبديل هاي جالب تويه بعضي از دانشگاه ها وجود داره يه جا ٨٠ تافل رو مي گه معادل ٧ آيلتسه يه جا ١٠٠ تافل رو مي گه معادل ٧ آيلتسه
    ملاك رو بهتره عموم دانشگاه ها در نظر گرفت
    در ضمن آيلتس از نظر من يه مشكلي داره و اونم اينه كه با زدن فقط ١ تست اشتباه نمره ليسنينگ شما از ٧ يهو ميشه ٦٠٥ (من نمي دونم همچين چيزي هم توو تافل هست يا نه) ولي يه دفعه نمره ي يك اسكيل بد مياد پايين سر ١ تست

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    دوست عزيز مهم عموم دانشگاه ها است وگرنه تبديل هاي جالب تويه بعضي از دانشگاه ها وجود داره يه جا ٨٠ تافل رو مي گه معادل ٧ آيلتسه يه جا ١٠٠ تافل رو مي گه معادل ٧ آيلتسه
    ملاك رو بهتره عموم دانشگاه ها در نظر گرفت
    در ضمن آيلتس از نظر من يه مشكلي داره و اونم اينه كه با زدن فقط ١ تست اشتباه نمره ليسنينگ شما از ٧ يهو ميشه ٦٠٥ (من نمي دونم همچين چيزي هم توو تافل هست يا نه) ولي يه دفعه نمره ي يك اسكيل بد مياد پايين سر ١ تست

البته اینطور نیست که با یک تست بالاتر از 6.5 بشه 7 و یک تست پایینتر از 6.5 بشه 6. ولی در نمره های بالاتر این یک سوال ها ارزش بیشتری پیدا میکنند و شما برای اطمینان باید در حاشیه بالایی نمره وضعیتتون باشه و نه مرز با نمره پایین تر. در هر صورت بنظرم نمره های دهی فوق العاده حساب شده ای حداقل در بخش ریدینگ/لیسنینگ وجود داره در آیلتس بر عکس دو اسکیل دیگه که کاملا سلیقه ای عمل میشه متاسفانه.

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_ml نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای مهاجرت به استرالیا نیاز به آیلتس 7 در همه ی مهارت ها دارم که اداره مهاجرت استرالیا معادل تافلش رو به این صورت در نظر گرفته : R=24,L=24,S=24,W=27
    من اخیرا یه آزمون تافل دادم که نمره م 87 شد.( R=26,L=21,S=18,W=22)
    به نظر شما با شرایطی که من دارم امکان گرفتن آیلتس فول اسکیل هفت بیشتره یا معادل تافلش؟ (رسیدن به نمره 27 در رایتینگ تافل به نظرم خیلی خیلی مشکله)
    هر دو به یک اندازه مشکل هستند این فقط به شما بستگی داره که با تکنیک های کدام امتحان آشناتر و راحت تر هستید.
    به صحبت دوستانی که میگن به راحتی آب خوردن (و احتمالا بدون نیاز به دانش زبان) میشه نمره X تافل یا نمره Y ایلتس کسب کرد توجهی نکنید. هر دو امتحان در سطح جهانی برگزار میشه و اگر اینطور بود اصلا ارزشی نداشت.

آیلتس 7 برای استرالیا امتیازش برابر با 5 سال سابقه کاری هست اگر اشتباه نکنم شما پایه زبان نسبتا خوبی دارید (از نمره تافلتون مشخصه) اما برای فردی که زبان ضعیفی داره این 7 تقریبا معادل همون 5 سال کار تلاش فراوانی طلب میکنه (البته در مدتی فشرده تر).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)