صفحه 14 از 174 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

Post پاسخ : IELTS به جای TOEFL

راستش هیچ فرقی نمی کنه. من برای 4 تا دانشگاه تو US مدرک IELTS فرستادم. این مسئولین بررسی مدارک گفتن ما TOEFL قبول میکنیم ولی من دوباره بهشون e-mail میدادم که من IELTS دادم و اون طرف هم گیج میشد و میگفت بذار از HEAD ام بپرسم. بعد E-MAIL میداد که قبول میکنیم. و بلا استثنا قبول میکردن. so نگران نباشین E-Mail بزنین و بهشون بگین من IELTS دارم.
    برای من اینطور بود. شاید یکی پیدا بشه و حرف منو نقض کنه. ولی نهایتا

BE IN TOUCH WITH THE UNIVERSITY

پیش فرض پاسخ : IELTS به جای TOEFL

علاوه بر قبول کردن نوع امتحانات ، نحوۀ معادل سازی ها هم یه مسئلۀ دیگس ...
    تو یه دانشگاهی 6.5 ایلتس رو با 600 تافل پی بی تی معادل قرار دادن ... یه دانشگاه دیگه 6.5 ایلتس رو معادل 550 تافل پی بی تی میدونن ... بعضی جاها هم 6 ایلتس و 550 تافل پی بی تی رو ....

فکر می کنم اگه اول معیارهای دانشگاه در رابطه با نمرات زبان مد نظر قرار بگیره، باصرفه تر باشه
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Junior Member AMDD آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. at Univ. of Tehran

پیش فرض پاسخ : IELTS به جای TOEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط shsp نمایش پست ها
    سلام
    می خوام بدونم به طور کلی تافل بهتر پذرفته میشه یا ایلس؟ یعنی بیشتر تافل به درد میخوره یا ایلس؟
    ممنون مشم
    با احترام به نظر بقیه دوستان،

با توجه به تبلیغی که پارسال موقع امتحان تافل از خود تافل گرفتم (روی جلد بروشور) یادمه تعداد موسساتی که تافل رو می پذیرفتند بیشتر از موسساتی بود که آیلتس رو قبول میکردن.
    در ضمن، مثلا خود من برای یه جا تو استرالیا کپی تافل رو فرستادم، در حالیکه استرالیا معروفه به آیلتس خواستن!
    خدایا... قبل از دادن هر نعمتی، اول لیاقتشو بده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام
    از این همه راهنمایی ممنون
    ولی کاش بشه قطعآ گفت کدوم راحتتر اگر بخوای واسه کانادا apply کنی؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط b.azizi نمایش پست ها
    سلام
    آخرش کار خود آدمه که چند تا تست از خودش بگیره ببینه با کدوم راحت تره و میتونه بهتر نمره بیاره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

نقل قول نوشته اصلی توسط b.azizi نمایش پست ها
    سلام
    اگه مینیمم نمرات زبان مورد قبول دانشگاه هائی از کانادا (که مد نظرتون هستن) رو بررسی کنین، راحتتر می تونید تصمیم بگیرید. مثلا دانشگاه بریتیش کلمبیا میگه حداقل 600 PBT رو می خواد. اما معادل اونو 6.5 ایلتس اعلام کرده! خوب قطعاً برای این دانشگاه ایلتس به صرفه تره به همین ترتیب دانشگاه های دیگه رو هم بررسی کنید و در نهایت خودتون یکی از سیستمها رو انتخاب کنید.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Veteran
    silence scream آواتار ها

درود

من تمام پستهای این تاپیک (به علاوه ی چند تاپیک مفصل دیگه و ویکیهای مربوط به اطلاعات مورد نیاز خودم، به طور کامل) رو خوندم .
    و الان واقعاً احتیاج به کمکتون دارم و باید سوالم رو بپرسم.

من نمیخوام راجع به اینکه کدوم راحتتر یا سختتره بحث کنم، چرا که در حال حاضر با توجه به محدودیت زمانی (من میخوام فقط برای سوئد و فقط هم برای ترم بهار اپلای کنم که البته حتماً می دونید چرا گفتم فقط سوئد) چاره ای ندارم جز اینکه فقط شانسم رو امتحان کنم و معیارم فقط زمان رسیدن نتیجه و البته شانس ثبت نام خواهد بود.
    از فردا میخوام زنگ بزنم اینور و اونور ببینم کجا جای خالی دارند برای کی

چندین تاپیک رو در مرد سوئد خوندم تا به اینجا، و مسئله ی گزارش نمره ی ETS واقعاً نگران کننده ست (اگر اینطور نبود در تصمیم برای دادن آزمون تافل شک نمی کردم، جون برای مثال چند وقت پیش، یه برنامه ی بحث و گفتگو در بی بی سی پخش میشد که دو تا آمریکایی و دو تا انگلیسی با هم مباحثه داشتند، صحبتای طرفای آمریکایی رو بالای 80 درصد فهمیدم، اما انگلیسیا رو صادقانه بگم، 50 درصد هم به زور فهمیدم. واقعاً لهجه ی انگلیسی غلیظی داشتند)

یکی از شرایط مکانی و زمانی رویایی برای من امتحان تافل آی بی تی در آمل (شهرستان خودم) هست. (البته اونم تازه باید ببینم جای خالی دارن یا نه!)
    اما ضرب العجل رسیدن نتایج به studera (بچه های سوئد خوب می دونن) هست اول سپتامبر

تو خود شرح مفصل بخوان از این ماجرا

در کل توصیه ها و پیشنهاداتتون به بنده چیه که چه زمانی می تونم امتحان بدم که علاوه بر اینکه حداکثر زمان رو برای کسب آمادگی داشته باشم (چه خیالاتی)، در مورد ارسال شدن نتایج هم نگرانی وجود نداشته باشه؟

با سپاس فراوان
    ویرایش توسط Simon : November 14th, 2013 در ساعت 08:12 PM
    اراده ی مصممی که آرزوی بزرگی را همراهی می کند و ذهنی که شکست را نمی پذیرد، راه خود را از میان مشکلات پیدا خواهد نمود
    با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم
    آیا می دانستید می توانید حتی بصورت ناشناس، نتایج پذیرش خود را وارد نمایید!؟ دریغ نفرمایید که از شما دریغ نکردند

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

من درباره تافل iBT و IELTS PBT شناخت دارم و يه بررسي اجمالي بر اساس اين دو تا انجام ميدم. شايد بگيد كه بهتره كامپيوتري اينها با هم يا كاغذيشون با هم مقايسه بشن. ولي چون تافل اينترنتي يا IELTS كاغذي رو خيليها، بدردشون ميخوره اگه بخوان سوئيچ كنن.
    اول از همه اينكه ترتيب آزمون در IELTS و TOEFL يكي نيست. شما در IELTS اول Listening بعد reading بعد writing رو دارين و speaking رو معمولا در يك جلسه جداگانه و چند روز قبل از امتحان ميدين. ولي iBT همش يكجاست پس زمان امتحان توي iBT طولانيتره! دوستاني كه كاغذي دادن (تافل يا GRE)، ميدونن آخراي امتحان، خستگي روي عملكرد تاثيرگذاره. در iBT شما اول reading رو دارين بعد listening بعد speaking و بعد writing
    ویرایش توسط aminp30 : July 27th, 2010 در ساعت 01:00 AM

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

خوب من ماژول به ماژول يه بررسي اجمالي انجام ميدم.
    1- reading: توي IELTS شما سه تا متن دارين. زمان بسيار محدود هست و متنها به ترتيب سخت‌تر ميشن. سوالها به گونه‌اي طراحي ميشه كه شما وقت نكنين كل متن رو با دقت بخونين و براي گرفتن نمره بالا بايد به skimming و scanning كاملا مسلط باشين وگرنه حتما وقت كم ميارين مخصوصا در passage سوم. از بخشهاي مشكل reading ميشه به Extended Multiple Choice اشاره كرد كه شما يه تست دارين كه جوابش دو يا سه گزينه از چند گزينه هست. فقط در صورتي نمره اين تست رو ميگيرين كه مثلا هر سه تا رو درست بزنين وگرنه هر سه نمره رو از دست ميدين. حتي اگر دو گزينه از سه گزينه رو درست زده باشين. در iBT هم البته مشابه اين تستها هست و در صورت سوال هم گفته ميشه كه This test is worth 2 points . از بخشهاي دشوار ديگه‌اي كه در reading در IELTS وجود داره True/False/Not given هست كه اين گزينه Not Given معمولا باعث ميشه خيلي از نمره بچه‌ها كم بشه. حتي اونهايي كه يه خورده اعتماد به نفسشون كمتره، ممكنه اين بخش رو شانسي بزنن كه من اصلا موافق نيستم! در iBT، اين جور سوال بصورت مشابه هست منتهي بصورت انتخاب گزينه بر اساس main points و بحث بين جزئيات و مطالب اصلي هست و گزينه‌هاي Not discussed معمولا راحت‌تر قابل تشخيص هستن.

يه سري سوالات هم هستن كه مشترك نيستن. مثلا توي iBT، تستهاي sentence insertion داره كه بايد بگين يه جمله رو كجاي متن ميشه جا داد و يه سري تستهاي ديگه مثل referent ها و معاني لغات كه اكثرا خيلي مشكل نيستن. در مقابل در IELTS نميبينين كه معني لغت از شما بخوان بلكه اين رو در قالب comprehension ميبرن. در كل reading سخت‌ترين بخش IELTS هست. مزيت تافل اينه كه همه سوالهاش در اين بخش تستي هست ولي IELTS مثلا سوالاتي داره كه شما بايد در سه كلمه و نه بيشتر پاسخ بدين.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

2- Listening: اين ماژول در هر دو امتحان به نسبت ساده هست و به نظر من عمدا اينطور طراحي شده. در IELTS، دوباره سوالات پاسخشون مشابه reading هست تا حدي و Extended Multiple Choice و جوابهاي يك كلمه‌اي و تستي ديده ميشه. در iBT، همه سوالها تستي هست و اين مزيت خيلي خوبيه در listening. چون واقعا بعضي وقتها در section آخر IELTS كه طولاني‌ترين قسمت اون هست، شما اگر كلمه پاسخ مورد نظر رو از دست بدين، حتي اگر بدونين كه چه مفهومي هست و چه كلماتي ميتونن در جاي خالي قرار بگيرن، با اينحا حتي اگر مترادف رو هم بنويسين، نمره‌اي نميگيرين. در section سوم IELTS هم كه چند نفر با هم صحبت ميكنن، دائم سعي ميشه كه پاسخهاي نهايي رو در صحبتشون عوض كنن تا كسايي كه صحبت رو متوجه نميشن و ميخوان بر اساس كلماتي كه ميشنون پاسخ بدن، نتونن جواب رو صحيح بزنن. در مقابل در ibT سوالهاي Connecting Ideas سخت‌ترين سوالها هستن به نظر من. يعني يه نكته‌اي در يه جاي گفتگو ذكر ميشه و يه جاي ديگه با يه فاصله‌اي، اين نكته تكميل ميشه. شما بايد با پيدا كردن ارتباط اين دو، جواب رو تشخيص بدين! مثلا اول نوار ميگه كه در زمان هخامنشيان سقف كاخها رو از چوب ميساختن. آخر نوار ميگه داريوش در زمان هخامنشيان حكومت ميكرده. بعد ميپرسه در زمان داريوش، سقف كاخه رو از چي ميساختن؟ (فقط يه مثال بود.) شما براي اين بخش بايد حافظه خوبي داشته باشين و note هم بردارين.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)