صفحه 141 از 174 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان من همیشه آزمون آیلتس دادم.تمام اسکیلهام بالای 6 و 6.5 جز ریدینگ.
    به نظرتون اگر شیفت کنم روی تافل ممکنه این شرایط بهتر بشه؟
    تغییر از آیلتس به تافل چقدر زمان برای آمادگی می خواد؟برای من که به اون سیستم عادت کردم سخته؟
    سلام،
    خیر، اصولا بالا بردن نمرات توفل و آیلتس از یک حدی به بعد، زمان بسیار زیادی را طلب می‌کند، یعنی فرضا اگر با یک ماه مطالعه نمره‌ی 4 شما، 5 می‌شود، اما به یک ماه مطالعه 5 شما 6 نمی‌شود، مخصوصا نمرات بالای 6.5 و مخصوصا 7 به بالا، دیگر مهارت داشتن کافی نیست، بلکه باید زبان General شما هم بالا باشد، مگرنه با مهارت نمی‌توانید بدون بالا بودن سطح زبان و صرف مطلق مهارت مشکل را حل کنید و به نمرات عالی برسید، به توجه به اینکه اصلا نیازی به این مساله نیست، سختگیرترین دانشگاه‌ها نمره‌ی 100 و حداقل 25 در هر مهارت را می‌خواهند نه دانشگاه‌های معمولی.

اصلا این کار را توجیه‌پذیر نمی‌دانم، سیستم امتحان، متفاوت است، لطفا اگر زمان زیادی ندارید تغییر ندهید، ضمنا آزمون آیلتس حداقل از نظر نحوه‌ی برگزاری راحت‌تر و گویا تر است.
    هیچ چیزی سخت نیست دوست عزیز، اما کاری که می‌خواهید انجام دهید توجیه پذیری کمی دارد، شما می‌خواهید نمره ی 6 خود را که معادل 78 در توفل اینترنتی است را با تغییر آیلتس به توفل، به نمره ی بالای 7 در آیلتس که معادل 96 در توفل است برسانید، من فکر نمی‌کنم این کار توجیه پذیر باشد.
    باز هم دوستان عزیز اگر اطلاعات بهتری دارند، لطفا دریغ نکنند.
    موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaferusa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    از همتون بابت مطالب آموزندتون تشکر میکنم
    چند تا سول دارم که خواهشمندم راهنماییم فرمایید:
    1- من توی امتحانات شفاهی شدیدا استرس و لکنت زبان میگیرم. واسه همین فکر میکنم speaking واسم خیلی مشکل ایجاد کند. آیا تافل فقط کتبی و تستی است یا بخش شفاهی هم دارد؟
    2- من توی چه زمانی میتونم خودم را برای تافل با نمره خوب آماده کنم و چه جزواتی را باید بخونم؟ راستشو بخواهید از یادگیری زبان مایوس شده ام. اونقدر کلاسهای مختلف رفته ام و بدلیل نحوه تدریس بدشان ترکشون کردم دیگه نمیخواهم راه اشتباه را بروم.
    لطفا اطلاعات و تجربیاتتون را با من مطرح نمایید.
    با تشکر فراوان
    سلام
    1. دوست عزیز، در بخش Speaking امتحان توفل اینترنتی، صدای شما با میکروفون ضبط می‌شود، اما بدلیل مدیریت زمان، باز هم بحث استرس پیش می‌آید، تازه در آیلتس اگر شما اشتباه کنید، مصاحبه کننده شما را می‌بیند و سعی در آرام کردن شما و فرصت دادن به شما را دارد، اما در توفل اگر اشتباه کنید، صدای شما بد ضبط شود یا اشتباه بدی انجام بدهید یا مدیریت زمان را از دست داده و پاسختان نیمه تمام بماند، راهی به جز شرکت دوباره در آزمون ندارید، من مصاحبه دوستانه در آیلتس را ترجیح می‌دهم.
    2. لطفا این قسمت فروم TOEFL iBT را با دقت و صرف زمان مطالعه کنید، برای شروع کتاب 504 و Essential world for The TOEFL را برای لغات مطالعه کنید و بعد از میان آن چند منبع معروف، یکی را انتخاب کنید و شروع به تمرین کنید، اصلی‌ترین منبع آزمون همین دو کتاب لغت هستند و نرم افزار TPO هستش که از اینجا نرم افزار ش-ب-ی-ه س-ا-ز آ-ز-م-و-ن ت-ا-ف-ل می‌توانید آن را دانلود کنید، این نرم افزار شبیه‌رین حالت به آزمون است و اگر بسیار با آن تمرین کنید اصلا در روز آزمون تفاوت چمگیری نخواهید دید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط naggie نمایش پست ها
    سلام
    من 3 سال پیش تافلPBT دادم و 620 شدم. ولی تو این مدت بیشتر تمرکزم رو آلمانی بوده و کمی از انگلیسی دور افتادم. الان نیاز به نمره‌ی تافل 92 و یا آیلتس آکادمیک 6.5 دارم و باید خیلی فوری تو 20 روز یه امتحان بدم. ولی با هیچ کدوم آشنایی ندارم و فقط از هر کدوم یه نمونه تست رو بررسی کردم که آیلتس به نظرم آسون‌تر از تافل اومد. ضمنا آیلتس کاغذیه و منم قبلا تافل کاغذی دادم، بهتره آیلتس داد؟ اصلا آیلتس با تافل PBT شباهتی دارند؟ می‌دونم که رایتینگ آیلتس باید نمودار و گراف رو توصیف کرد و شاید سخت‌تر باشه ولی اسپیکینگش به نظر آسون‌تر میاد و من کلا با محدودیت زمانی بخش اسپیکینگ تافل مشکل دارم. پیشنهادی؟ توصیه‌ای؟
    سلام،
    تافل PBT که بسیار کم برگزار می‌شود، تصحیح و ریپورت نمرات زمان‌بر است، اگر اشتباه کنید فرصت جبران آن اصلا قابل قیاس با IBT که هفته‌ای یک بار برگزار می‌شود و 10 روزه نمره‌ی آن می‌آید نیست.
    پیشنهاد من تمرین است. Repetition is the mother of Skill. و البته خود ما هم می‌گوییم: کار نیکو کردن از پر کردن است.
    اگر شما نقطه‌ی ضعفی دارید، با کنار گذاشتند این نقطه‌ی ضعف، هیچوقت نقطه‌ی ضعف شما به نقطه‌ی قوت تبدیل نمی‌شود، باید نقطه‌ی ضعف را پیدا کرد و آن را تبدیل به نقطه‌ی قوت کرد و چیزی به جر تمرین و زمان گذاشتن نمی‌تواند این موضوع را حل کنید. یک‌بار که بیشتر تا آخر عمرتان نباید در امتحان توفل شرکت کنید، پس حسابی برای آن آماده شوید و خیال خودتان را تا آخر عمر راحت کنید.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

اینکه لهجه آمریکایی صحبت کنی و کتاب های آمریکایی خونده باشی برای آیلتس مشکل ساز میشه ؟
    من لیسینینگ آمریکایی رو بهتر از بریتیش متوجه میشم ولی میخوام امتحان آیلتس بدم به نظرتون برام مشکل ساز میشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    اینکه لهجه آمریکایی صحبت کنی و کتاب های آمریکایی خونده باشی برای آیلتس مشکل ساز میشه ؟
    من لیسینینگ آمریکایی رو بهتر از بریتیش متوجه میشم ولی میخوام امتحان آیلتس بدم به نظرتون برام مشکل ساز میشه ؟

بر اساس شنیده های من برای بخش اسپیکینگ مشکلی نیست، اگه با لهجه ی امریکن صحبت کنید. ولی خب سوالا و حرفایی که ممتحن ازتون میپرسه با لهجه ی بریتیشه ، که باید بریتیش متوجه بشین!

ولی برای بخش لیسینینگ توصیه میکنم حتما لهجه های مختلفی که تو امتحان آیلتس میاد تمرین کنید! منم فقط لیسینیگ امریکنم اوکی بود، با بریتیش مشکل داشتم، بعد یمدت کوتاهی که به لیسینگهای بریتیش گوش دادم ، لیسینینگم خوب شد! رو این قسمت توصیه میکنم تمریییین کنید!

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط viva89 نمایش پست ها
    بر اساس شنیده های من برای بخش اسپیکینگ مشکلی نیست، اگه با لهجه ی امریکن صحبت کنید. ولی خب سوالا و حرفایی که ممتحن ازتون میپرسه با لهجه ی بریتیشه ، که باید بریتیش متوجه بشین!

ولی برای بخش لیسینینگ توصیه میکنم حتما لهجه های مختلفی که تو امتحان آیلتس میاد تمرین کنید! منم فقط لیسینیگ امریکنم اوکی بود، با بریتیش مشکل داشتم، بعد یمدت کوتاهی که به لیسینگهای بریتیش گوش دادم ، لیسینینگم خوب شد! رو این قسمت توصیه میکنم تمریییین کنید!
    من الان امریکن ام خوبه ولی بریتیشم رو میخوام تقویت کنم به نظرتون به چی گوش بدم که زیر نویس هم داشته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    من الان امریکن ام خوبه ولی بریتیشم رو میخوام تقویت کنم به نظرتون به چی گوش بدم که زیر نویس هم داشته باشه؟
    من واسه امتحان تافل خونده بودم؛ جدیدا لهجه ی بریتیش میخواستن به امتحان اضافه کنن. کتاب لانگمن آی بی تی تو بعضی قسمتا کنار لهجه ی امریکن، لیسینینگایی با لهجه ی بریتیش هم داشت.

ولی واسه شما که امتحان آیلتس میخواید بدید کاملا یسری کتاب ها و سی دی هایی هست که فقط واسه لیسینیگ آیلتس هست. مجموعه ی کامل لهجه ای بریتیش و آیریش و اسکاتیش و استرالیایی و ...هست. هرچی بیشتر گوش بدید بهتره. و همینطور بعد اینکه چندبار گوش دادید متن لیسینیگم داشته باشید و چک کنید اینم خیلییی بهتون کمک میکنه. نتیجه گرفتن از این روش واسه هر آدمی متفاوته. شاید واسه یکی تو چند روز بتونه یه تغییر خیلی خوب ببینه ولی واسه یکی دیگه چند هفته طول بکشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه تهران

دوستان من ایلتس امتحان دادم و نتیجه اش دیروز اومد. متاسفانه 5.5 شدم. الان نمیدونم دوباره ایلتس رو امتحان بدم یا تافل ؟ میخوام اواخر خرداد امتحان بدم. به نظرتون میتونم 2 ماهه با self- study از 5.5 به 6 یا 6.5 برسم ؟ یا اینکه تافل امتحان بدم ؟ من شمال هستم و فکر میکنم خستگی راه تو امتحانم تاثیر داشت و چیزی که هست تافل تو شهر ما برگزار میشه که خب خودش مزیته ولی خب اصلا با سیستم تافل آشنایی ندارم. راهنماییم کنین دوباره ایلتس امتحان بدم یا تافل؟ اگه ایلتس دوباره تو همون مرکز امتحان بدم یا عوضش کنم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mitraa65 نمایش پست ها
    دوستان من ایلتس امتحان دادم و نتیجه اش دیروز اومد. متاسفانه 5.5 شدم. الان نمیدونم دوباره ایلتس رو امتحان بدم یا تافل ؟ میخوام اواخر خرداد امتحان بدم. به نظرتون میتونم 2 ماهه با self- study از 5.5 به 6 یا 6.5 برسم ؟ یا اینکه تافل امتحان بدم ؟ من شمال هستم و فکر میکنم خستگی راه تو امتحانم تاثیر داشت و چیزی که هست تافل تو شهر ما برگزار میشه که خب خودش مزیته ولی خب اصلا با سیستم تافل آشنایی ندارم. راهنماییم کنین دوباره ایلتس امتحان بدم یا تافل؟ اگه ایلتس دوباره تو همون مرکز امتحان بدم یا عوضش کنم ؟
    تغییر سیستم از آیلتس به تافل در مدت محدود توصیه نمیشه هرچند اگر فرصت بیشتری داشتید برای افرادی مثل شما که تغییرات محسوس پله ای در گریدینگ آیلتس میتواند مشکلساز باشد انتخاب تافل گزینه مناسب تری می نمود.
    در مورد امکان تغییر نمره به 6 با دو ماه مطالعه قطعا می توانید امیدوار باشید اما 6.5 چندان نگاه منطقی نخواهد بود مگر آنکه نمره قبلی نمره واقعی شما به علتی غیرمنتظره نبوده باشد. به هرحال تستهای استاندارد اعتبارشان به تکرارپذیری با درصد خطای محدود برای ارزیابی در یک جامعه آماری مشخص است و نمیتوان به تغییرات شدید بی دلیل در کوتاه مدت امید داشت.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

با سلام.
    من ایلتس امتحان دادم و بار اول 6/5 آوردم . از اونجا که قصد دارم واسه آمریکا اپلای کنم قصد دارم نمره زبانمو ارتقا بدم. الان این سوال واسم پیش اومده که این سری ایلتس امتحان بدم بهتره یا تافل؟ با توجه به اینکه شنیدم 100 آوردن تو تافل آسونتر از 7 ایلتسه. حالا اگه بخوام تافل امتحان بدم شما چه منابعی رو پیشنهاد می کنید و چقدر زمان واسه نمره بالای 97 لازمه؟ با سپاس فراوان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)