صفحه 145 از 174 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nanomaterial

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان. تعداد کشورهایی که تافل براشون ارجعیت داره بیشتره تا تعداد کشورهایی که آیلتس براشون ارجعیت داره؟اگر هم دانشگاهای اروپا مدنظرم باشه و هم آمریکا و کانادا تافل داشته باشم بهتره یا آیلتس؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید واقعا سردرگمم
    ویرایش توسط amirttt : May 23rd, 2016 در ساعت 01:14 PM

Junior Member darya69 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان
    من به مدت شیش هفت ماه چند تا کتاب تافلو خوندم که براش آماده شم، بیشتر لغت و بعدش لانگمن و بارونز و اکسفورد و اینا.
    بعد الان با مشورت بقیه دوستام میخوام ایلتس بدم.
    1. نگرانم که من این همه با فرمت و متود تافل کار کردم، الان سویچ کنم روبه متود دیگه واسم بد شه و همه زحمتام بپره
    2. برا رشته من(جامعه شناسی) دانشگاهای امریکاو کانادا و اروپا هر دو مدرک رو قبول دارن، اما طبق چیزایی که خودم دیدم تو ریکوایرمنتاشون، امریکا رو تافل تاکید بیشتری داره و برای ویزای اروپا، تافل به درد نمی خوره و باید ایلتش داشته باشی.
    که من برا هر دو میخام اپلای کنم امسال. نظرتون چیه؟ باید چیکار کنم

Junior Member darya69 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirttt نمایش پست ها
    سلام دوستان. تعداد کشورهایی که تافل براشون ارجعیت داره بیشتره تا تعداد کشورهایی که آیلتس براشون ارجعیت داره؟اگر هم دانشگاهای اروپا مدنظرم باشه و هم آمریکا و کانادا تافل داشته باشم بهتره یا آیلتس؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدید واقعا سردرگمم
    سلام. منم دقیقا مشکل شما رو دارم برای همین سوال دومتون رو نمیتونم ج بدم. اما سوال اولتون، یه برداشت رایج اینه که کشورای اروپایی به ایلتس بها می دن و کانادا و امریکا بیشتر به تافل. اما تو شرایط اپلای همه ی دانشگاها هر دوی این مدارک رو نوشتن و معادلش رو براشون می فرستید و اونا هم قبول می کنن. اما بعضی دانشگاهای خوبه اروپا مث دانشگاه Edinburgh نوشتن که تافل رو قبول نمی کنه. ببینید :
    http://www.sps.ed.ac.uk/gradschool/a...n_requirements
    اگه اول کار هستید این سردرگمی نگرانتون نکنه، بالاخره برای یکی از آزمونا اماده میشین. اما برا کسی که یه مدت وقت گذاشته رو یه آزمون، تصمیم گیری سخت تره

Junior Member

سلام
    من به عنوان کسی که در آزمون تافل و آیتلس شرکت کرده تجربیاتم رو به صورت تکفیک شده در مورد هر اسکیل مینویسم امیدوارم مفید باشه
    اول اینکه اگه برای آمریکا یا کانادا میخاین اپلای کنید بهتر سمت آیتلس نیاین یه جورایی توی مفایسه نمرات آیتلس و تافل به شما اجحاف میشه.
    در مورد خود من دانشگاهی که میخاستم اپلای کنم مفایسه زیر رو انجام داد در خصوص تافل و آیتلس.
    تافل: -OVERALL:79-R:19-W:21 / آیتلسOVERALL:6.5-R:6.5-W:6.5. من فکر میکنم مفایسه نمره رایتنیگ 6.5 آیتلس با 21 تافل منطقی نیست.

رایتینگ: از نظر من که 2 بار در آزمون آیتلس شرکت کردم گرفتن نمره 6.5 توی آیتلس واقعا سخت تر از گرفتن نمره 22-21 تافل هست. در کل رایتینگ آیتلس نیاز به دانش بالاتری نسبت به تافل داره هم از لحاظ گرامر و دایره لغات و غلط املایی هم نداشتن خیلی مهمه. تسک 1 رایتینگ آیتلس کلا متفاوت با تافل هست و خیلی نمیشه تمپلت خاصی براش بکار برد. شما باید یه جدول-نمودار یا پروسه و شکل رو کامل راجبش بنویسید و دانستن معنی افعال انگلیسی، قیود و لغت خیلی مهمه و واسش باید بصورت جداگانه وفت گذاشت. در خصوص تسک 1 تافل اینجوری نیست نیازی نداره شما خیلی روش مانور بدین تمپلت خیلی بهتون کمک میکنه و اینکه خوب نت برداری کنید

ریدینگ: در مورد تافل اینو میتونم بگم که ریدینگ سخت تری داره و شما باید دایره لغات خوبی داشته باشین چون تعدادی از سوالات در مورد معنی لغت هست و همچنین به خوندن متن از روی مانیتور عادت داشته باشین. در آزمون آیتلس شما نهایت دور کلمات کلیدی خط میکشید که این خودش به افزایش تمرکز کمک میکنه ولی در تافل باید با چشم کلمات رو پیدا کرد و در خیلی از مواقع تکنیک Paraphrasing توی متن تافل به کار رفته که این واسه من یکم سخت بود. برای موفقیت توی این بخش تافل خوندن متن انگلیسی-دایره لغت خوب و دانستن گرامر خیلی بهتون کمک میکنه

اسپکینگ:تافل از نظر من راحتتر از آیتلس هست چون نیاز به حضور ذهن و خیالپردازی زیادی نداره بغیر از 2 تا سوال اول که شبیه آزمون آیتلس هست. در بقیه سوالات فقط نت برداری و خوب گوش دادن به لیستنیگ مهمه. زمانبندی در پاسخ دادن به سوالات-نداشتن مکث-بریده بریده حرف نزدن و بیان لپ کلام به سوالات خیلی مهمه و روی نمره به شدت تاثیر میذاره.

لیستنیگ: تنها مزیت آیتلس دیدن سوالات قبل از خود لیستنیگ هست. و ایراد بزرگ آیتلس این هست که اگر غلط املایی در پاسخ دادن به سوالات جای خالی داشته باشین نمره ای به شما تعلق نمیگیره. در کل ندیدن سوالات خیلی تاثیری روی پاسخگویی به سوالات نداره چون توی آزمون تافل نوع سوالات مشخص و با توجه به متن لیستنیگ میشه فهمید از کدوم قسمت سوال مطرح میشه. از نظر من لیستنیگ آیتلس بخاطر انواع متفاوت لهجه یکم سخت تر از تافل هم میتونه باشه. توی تافل صحبت کردن monotone و توی آیتلس لهجه استرالیایی میتونه یکم کار رو سخت کن. در کل با تمرین میشه از پس هر دو براومد

در کل برای آیتلس شما باید زمان بیشتری رو برای خواندن اختصاص بدین ولی در مورد تافل با تمرکز روی tpo میشه نمره خوبی گرفت به شرط اینکه دانش زبان متوسط رو به بالا داشته باشین و اینکه برای گرفتن پذیرش از آمریکا یا کانادا وقتتون رو سر خوندن آیتلس هدر ندین و مستقیم برین سراغ تافل.

موفق باشین

it makes no difference which exam you take both IELTS and TOEFL are internationally accepted

Junior Member AV2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical Engineering/QIAU

من به عنوان کسی که ایلتس دادم و نمره هام به ترتیب: s:7,R:6,L:7.5,W:6.5 Overall:7 شد میگم دوست من اگه به غیر از اروپا واسترالیا جایی میخوای اپلای کنی حتما تافل بده.یعنی من سر آمریکا وسیستم های عقب افتادش(هیچکدومشون قابلیت ارسال الکترونیکی ندارن وبه STED ROs متصل نیستند وشما باید با پست بفرستی مدرکتو که کلی دردسر داره مخصوصا اگه تعداد دانشگاهات بیشتر از 2-3تا بشه) بیچاره شدم. دلیل بعدیم هم اینه ریدینگ تافل به نظرم راحت تره ضمن اینکه برای TA,RA خیلی از دانشگاه ها آیلتس 8 میخوان درصورتی که تافل 98-100 کفایت میکنه که این قیاس توسط دانشگاه واقعا مسخرست !حالا باز انتخاب با خودتونه

سلام دوستان

خسته نباشید

برای اولین بار میخوام برم کلاس زبان ثبت نام کنم و چهار مهارت (اسپیکینگ ، گرامر، رایتینگ و لسنینگ ) رو یادبگیرم.

امروز زنگ زدم یه آموزشگاه گفت که دوره ای داریم 16 ماهه برای ielts و کتاب های top notch رو تدریس میکنیم.

من دوسال وقت دارم که برای زبان وقت بذارم.

بنظرتون این دوره آیلتس مناسب من هست؟

من لغات 504 رو قبلا خودم خوندم. و گرامر هم کار کردم و مدرک زبان msrt رو هم دارم (نمره50). اما لسنینگ و رایتینگ و اسپیکینگ تا بحال کار نکردم.

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

از نظر من خیلی سلیقه ایی هست.
    من با ریدینگ تافل راحت ترم. چون ریتم سوالاتش ترتیبی هست، یعنی سوال اول مال پاراگراف اول و سوال دوم مال پاراگراف دوم و ... اینجوری نمی خواد دیگه مثل آیلتس، توی متن بگردم تا ببینم این سوال مال کجاس. البته تافل بعضی از سوالات ریدینگش هم کلیه، یعنی باید کل متن رو خونده باشی تا درست جواب بدی. و یه خوبیه دیگه که داره اینه که همه سوالاش 4 گذینه ایی هست و حتی سوالاتیش که بلد نیستی رو می تونی شانسی بزنی (البته سوال آخر هر ریدنگ، 6 گذینه داره که باید 3تارو انتخاب کنی). ولی آیلتس خیلی از سوالاش 4 گذینه ایی نیست.
    من همچنین با لیسنینگ تافل راحت ترم. چون ذهن من اصلا مولتی تسک نیست. یعنی خیلی واسم سخته که همزمان که گوش میدم به سوالات جواب بدم! اول باید کامل گوش کنم، بعد جواب بدم. و اینکه بازم همه سوالات لیسنینگ تافل 4 گذینه ایی هست بر خلاف اکثر سوالات آیلتس. ضمنا با لهجه امریکن هم خیلی بیشتر حال می کنم تا بریتیش. ولی خب خیلیا مشکلی ندارن همزمان که گوش میدن جواب بدن، و واسشون سخت تره که بعداز گوش دادن جواب بدن.
    واسه اسپیکینگ شاید برابر باشن واسم. چون هرکدوم یه سری مزایا و معایب دارن. خوبی آیلتس اینه که می تونی چند ثانیه ایی فکر کنی واسه هر سوال یا حتی به شخص بگی که سوالش رو دوباره تکرار کنه، که توی تافل همچین اپشنی وجود نداره. ولی خب اسپیکینگ آیلتس می تونه یک مقدار سلیقه ایی هم باشه. یعنی مثلا اگر شخصه ممتحن سخت گیر باشه می تونه بهت نمره کم بده (شاید هم سخت گیر نباشه). ولی توی تاقل کلا چیزی که حقت هست رو می گیری.
    توی رایتینگ که تافل بسیار بسیار برای من راحت تره. اونم دلیلش اینه که من دستخط بد و کندی دارم! و برعکسه اون تایپ بسیار بسیار سریعی دارم! یعنی مثلا کلمه Information روی کاغذ حدود 2 ثانیه طول می کشه تا بنویسم، در صورتیکه تایپش شاید نیم ثانیه زمان ببره واسم. ولی خب ممکنه خیلیا اصلا مشکلی با نوشتن روی کاغذ نداشته باشن.
    به همین دلایل حدود 9 ماه پیش من از آیلتس شیفت دادم به تافل.
    کلا باید کشور مقصد و همچنین سلیقه خودتون رو بدونید. خیلیا با امتحان کاغذی و نوشتن روی کاغذ راحت ترن. خیلیا هم مثه من با فرمت کامپیوتری حال می کنن

Junior Member

سلام دوستان ایلتس هفت اکادمیک راححتره یا تافل 94 با رایتینگ 97؟
    مرسی از کمکتون

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط nino1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان ایلتس هفت اکادمیک راححتره یا تافل 94 با رایتینگ 97؟
    مرسی از کمکتون
    به نظر من 7 آیلتس دست یافتنی تر هستش چون با دو نمره 7 و دو نمره 6.5 overall 7 بدست خواهد آمد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)