صفحه 15 از 174 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

3- Speaking: در IELTS شما با يك نفر كه اكثرا Native هست، مصاحبه ميكنين كه سه بخش داره. بخش اول معرفي، بخش دوم يه موضوع كلي (مثلا در مورد تكنولوژي) و بخش سوم در مورد يك موضوع مشخص كه بخش دوم مربوط ميشه. در كل ممتحنها خيلي رعايت داوطلب رو ميكنن، آهسته صحبت ميكنن و اكثرا لهجه British دارن. من چون خودم sepaking مشكلي ندارم، اين قسمت رو در IELTS آسون ديدم. البته نبايد هول بشين و سعي كنين از دانشي كه دارين استفاده كنين و جمله‌ها رو لازم نيست پيچيده كنين. اگر اين رو رعايت كنين، مشكلي ندارين. در iBT قضيه بسيار متفاوته و حتي كسايي كه Speaking شون خوبه، اكثرا ميگن اين بخش سخت‌ترين قسمت هست توي اين امتحان. شما بايد با مانيتور صحبت كنين و مصاحبه‌كننده‌اي در كار نيست! در ضمن سوالها بصورت Independent و integrated هست كه در integrated، شما بايستي پس از خوندن يه متن و گوش دادن به يك نوار، در موردش صحبت كنين و مثلا بگين اين متن و نوار به هم چه ربطي داشتن يا اينكه چطور همديگه رو تكميل ميكنن؟ در كل ميتونين در بخش independent تشابهات بيشتري بين IELTS و تافل پيدا كنين.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

4- Writing: در IELTS، اين ماژول دو بخش هست. يكي توصيف چارت و گراف و ... كه بايد براش تعداد زيادي template و اصطلاحات خاص استفاده كنين كه توي كتابهاي IELTS زياد اشاره ميشه بخصوص كتاب McCarter كه نهايت اين قضيه هست به نظر من. بخش دوم essay هست و بيشتر موضوعات اجتماعي و فرهنگي. تنظيم وقت خيلي مهمه چون اگر زير 150 كلمه در بخش اول و زير 250 كلمه در بخش دوم بنويسين، بدجوري نمره كم ميكنن. يه نكته ديگه اينكه تصحيح كننده‌ها در essay خيلي به استفاده از collocation اهميت ميدن مخصوصا اگه ميخواين بالاي 6 بگيرين.
    در iBT، قسمت essay تقريبا مشابه هست فقط اينكه بايد تايپتون سريع باشه و كم اشتباه در spelling. اما در بخش ديگه يعني integrated، شما بايد متني رو بخونين و نواري رو گوش بدين. بعد درباره ربطشون بنويسين. به نظر من اين قسمت از بخش توصيف گراف و ... راحتتره چون يه موضوع عمومي‌تر و قابل لمس‌تري هست يا يه سري چارت و ... كه به زور بايد از خودتون جمله‌سازي كنين براش.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

اميدوارم اين مطالب به دردتون بخوره. نتيجه‌گيري كلي من اينه كه IELTS كلا امتحان سخت‌تري هست و بالا بردن نمره در اون دشوارتر! تافل تغيير سطح زبانتون رو يه مقدار واضحتر نشون ميده چون رنج نمرات وسيعتره. ولي در تافل يه خورده توي نمره دادن در بخش writing سليقه‌اي عمل ميشه ولي در IELTS خيلي دقيق نمره داده ميشه معمولا. در speaking اگه براي IELTS توي سنجش امتحان بدين، اكثرا نمره‌اي بالاتر از اون چيزي كه پيش‌بني ميكنين، ميگيرين ولي IELTS Tehran سخت‌گيرترن. كلا مركز IELTS Tehran به خاطر سخت‌گيري چه منطقي و چه غير منطقي معروف هست! من كلا سنجش رو ترجيح ميدم هرچند زير ميز بودن مانيتور در سايت آزمون، يه عيب بزرگه كه فكر نميكنم تا اين زمان عوض كرده باشنش.
    اميدوارم همتون موفق باشين و سربلند از هر آزموني كه ميدين
    ببخشين ميخواستم اينا رو توي يه پست بذارم ولي وقتي copy paste كردم اينجا پاراگراف بنديش بهم ميخورد!

Member shad آواتار ها

مرسی از aminpc گرامی به خاطر مقایسه خوبی که کردند...

می خوام یکم راجع به گرامر TOEFL توضیح بدید....می دونم یک سطح معمولی از دانش گرامر برای هر دو امتحان لازمه،ولی توی IELTS هیچ تاکیدی روی خوندن گرامر نیست.فقط به کسایی که پایه شون ضعیفه توصیه می شه که یک نگاه به Grammar in Use یا کتاب های مشابه ش بکنند.تافل چه طور؟
    Inactive

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    مرسی از aminpc گرامی به خاطر مقایسه خوبی که کردند...

می خوام یکم راجع به گرامر TOEFL توضیح بدید....می دونم یک سطح معمولی از دانش گرامر برای هر دو امتحان لازمه،ولی توی IELTS هیچ تاکیدی روی خوندن گرامر نیست.فقط به کسایی که پایه شون ضعیفه توصیه می شه که یک نگاه به Grammar in Use یا کتاب های مشابه ش بکنند.تافل چه طور؟
    خواهش ميكنم. دقيقا درسته. در iBT هم به اين سمت حركت شده و سوال مستقيمي كه گرامر رو بپرسه نميبينين. در عوض مثل IELTS، توي writing و speaking، گرامر جزء يكي از پارامترهاي نمره هست كه ممتحنها بايد جداگانه براش توي يه بند نمره بدن.

Member shad آواتار ها

از لحاظ سختی و پیچیدگی چه طور؟
    مثلا من توی Speakingآیلتس سخت ترین tense ای که به کار بردم ماضی بعید بود و یک سری IF clause های نوع اول و دوم و راحت 7 گرفتم...
    اما توی رایتینگ آیلتس فکر کنم بحث گرامر تعیین کننده تره.
    Inactive

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

از نظر دوستان چقدر طول می کشه کسی که در حد 100 تافل اینترنتی خونده برای 7 ایلتس اماده بشه؟کسی می تونه مثل امین جان که بخش به بخش تفاوت های امتحان رو گفتن بگه برای هر بخش چقدر زمان لازمه.مثلا از نظر من توی رایتینگ اگه کسی بخش دوم رو مشکلی نداشته باشه تو بخش اول به راحتی می شه تو یک ماه اماده شد.در مورد بقیه نظر عزیزان چیه؟
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    از نظر دوستان چقدر طول می کشه کسی که در حد 100 تافل اینترنتی خونده برای 7 ایلتس اماده بشه؟کسی می تونه مثل امین جان که بخش به بخش تفاوت های امتحان رو گفتن بگه برای هر بخش چقدر زمان لازمه.مثلا از نظر من توی رایتینگ اگه کسی بخش دوم رو مشکلی نداشته باشه تو بخش اول به راحتی می شه تو یک ماه اماده شد.در مورد بقیه نظر عزیزان چیه؟
    اگه واقعا درحد 100 باشيد دو هفته بيشتر وقت لازم نيست. 80 ايبيتي معادل 6.5 ايلتس هست . من به شخصه
    سمپل تست هاي زيادي در هر دو ازمون زدم و اين به اين چيزي كه ميگم واقعا مطمئنم.كسي كه 100 در ايبيتي
    بتونه بگيره تا 7.5 ايلتس راحت بايد باشه براش.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    از لحاظ سختی و پیچیدگی چه طور؟
    مثلا من توی Speakingآیلتس سخت ترین tense ای که به کار بردم ماضی بعید بود و یک سری IF clause های نوع اول و دوم و راحت 7 گرفتم...
    اما توی رایتینگ آیلتس فکر کنم بحث گرامر تعیین کننده تره.
    ببينين توي IELTS، در هر دو قسمت writing و Speaking گرامر مهم هست. ولي چون بقيه بندهايي كه نمره رو مشخص ميكنن توي speaking زياد هست، اثر گرامر كمتره. در ضمن حواستون باشه توي writing اگر شما بهترين گرامر رو بدون اشتباه هم بنويسين باز هم نمره كامل رو نميگيرين. چون از حدود نمره 7 به بالا بصورت تشويقي هست براي اينكه داوطلبايي كه نوشته‌هاي impressive از خودشون بروز بدن، اون رو بگيرن. درسته كه وسعت و رنج گرامر و كلماتي كه بكار ميبرين مهمه ولي مثلا يك ضرب المثل به موقع بكار بردن، كلي توي ممتحن تاثير داره. اينا رو از كسي ياد گرفتم كه نمره IELTS ش 9 شده. از طراحان سوال و تصحيح كننده‌هاي كمبريج هم اطلاعات زيادي داشت.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66 نمایش پست ها
    اگه واقعا درحد 100 باشيد دو هفته بيشتر وقت لازم نيست. 80 ايبيتي معادل 6.5 ايلتس هست . من به شخصه
    سمپل تست هاي زيادي در هر دو ازمون زدم و اين به اين چيزي كه ميگم واقعا مطمئنم.كسي كه 100 در ايبيتي
    بتونه بگيره تا 7.5 ايلتس راحت بايد باشه براش.
    با معادلسازي اولتون موافقم ولي دومي به نظرم درست نيست و 100 با 7 منطقيتره. حتي اگر سايت دانشگاههايي كه مينيممشون 7 هست رو ببينين، مشاهده ميشه كه iBT رو 100 ميخوان.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)