صفحه 158 از 174 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان

من متاسفانه مجبورم سریع مدرک زبان رو جور کنم و بیشتز از ۳ ماه وقت ندارم که اونم میخوام ۲ ماهه آزمون بدم. به لحاظ وقت برای خوندن هم میتونم فقط روزی چند ساعت نهایتا وقت بذارم.

حد نصابی که میخوام خوشبختانه به نظر میاد سخت نیست : ۸۰ برای تافل و یا ۶.۵ برای آیلتس. البته من تا حالا هیچ آزمون زبانی ندادم به جز MSRT خود وزرات علوم که ۸۵ شدم.

با زبان انگلیسی به شکل حرفه‌ای درگیر هستم اما چون تست ندادم دقیق نمیتونم بگم. من فیلم‌ها رو بدون زیرنویس می‌بینم و دایرهٔ لغاتم در حد ۵۰۴ و ۱۱۰۰ هست با توجه به فلش‌ کارتها که دارم مرور میکنم نسبتا ساده است فعلا. از جهت listening چون ده سالی هست که کلی مطلب انگلیسی از فیلم و سریال تا لکچر و یوتیوپ و اینابه شکل روزانه گوش کردم راحتم و توی فهم لهجه‌های مختلف هم مشکلی نداشتم. مشکلم سر برخورد به کلمه‌ای که نمیدونم بیشتره تا خود listening. از جهت مهارتهای برون‌داد مثل writing و speaking خب به مراتب ضعیفتر هستم.

توی writing باز روزانه نوشتن انگلیسی رو دارم و در حد کار خودم، ایمیل، فعالیت‌های آنلاین انگلیسی و نوشتن مقاله تجربه دارم و نسبتا راحت بودم ولی خب بهرحال محک دقیقی ازین قضیه ندارم.
    راجع به speaking من چندین بار صحبت کردم با اساتید دانشگاه‌ّای اون ور و نه خیلی روان ولی قابل قبول بوده و مشکل حادی نبوده اما مسئله اینه که این صحبت‌ها محدود و صرفا مربوط به مسائل آکادمیک بوده.

با تایپ و کامپیوتر هم راحتترم و ترجیح میدم اگه صحبت کنم با کامپیوتر باشه تا رودر رو ولی موندم. مسئله اینه که فرصت آماده سازی در حد آشنایی با قالب آزمون رو دارم فقط ( ونه افزایش مهارت به اون صورت). به نظرتون کدوم رو ثبت نام کنم؟‌ با توجه به اینکه میخوام ریسکش کم باشه و همون ۸۰ تافل یا ۶.۵ واسم اوکی هست.

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Geek نمایش پست ها
    سلام دوستان

من متاسفانه مجبورم سریع مدرک زبان رو جور کنم و بیشتز از ۳ ماه وقت ندارم که اونم میخوام ۲ ماهه آزمون بدم. به لحاظ وقت برای خوندن هم میتونم فقط روزی چند ساعت نهایتا وقت بذارم.

حد نصابی که میخوام خوشبختانه به نظر میاد سخت نیست : ۸۰ برای تافل و یا ۶.۵ برای آیلتس. البته من تا حالا هیچ آزمون زبانی ندادم به جز MSRT خود وزرات علوم که ۸۵ شدم.

با زبان انگلیسی به شکل حرفه‌ای درگیر هستم اما چون تست ندادم دقیق نمیتونم بگم. من فیلم‌ها رو بدون زیرنویس می‌بینم و دایرهٔ لغاتم در حد ۵۰۴ و ۱۱۰۰ هست با توجه به فلش‌ کارتها که دارم مرور میکنم نسبتا ساده است فعلا. از جهت listening چون ده سالی هست که کلی مطلب انگلیسی از فیلم و سریال تا لکچر و یوتیوپ و اینابه شکل روزانه گوش کردم راحتم و توی فهم لهجه‌های مختلف هم مشکلی نداشتم. مشکلم سر برخورد به کلمه‌ای که نمیدونم بیشتره تا خود listening. از جهت مهارتهای برون‌داد مثل writing و speaking خب به مراتب ضعیفتر هستم.

توی writing باز روزانه نوشتن انگلیسی رو دارم و در حد کار خودم، ایمیل، فعالیت‌های آنلاین انگلیسی و نوشتن مقاله تجربه دارم و نسبتا راحت بودم ولی خب بهرحال محک دقیقی ازین قضیه ندارم.
    راجع به speaking من چندین بار صحبت کردم با اساتید دانشگاه‌ّای اون ور و نه خیلی روان ولی قابل قبول بوده و مشکل حادی نبوده اما مسئله اینه که این صحبت‌ها محدود و صرفا مربوط به مسائل آکادمیک بوده.

با تایپ و کامپیوتر هم راحتترم و ترجیح میدم اگه صحبت کنم با کامپیوتر باشه تا رودر رو ولی موندم. مسئله اینه که فرصت آماده سازی در حد آشنایی با قالب آزمون رو دارم فقط ( ونه افزایش مهارت به اون صورت). به نظرتون کدوم رو ثبت نام کنم؟‌ با توجه به اینکه میخوام ریسکش کم باشه و همون ۸۰ تافل یا ۶.۵ واسم اوکی هست.
    سلام
    سال نو مبارک.
    با توجه به نوشته اتان. به نظرم بهتر است در آزمون تافل شرکت کنید چرا که با توجه به این اوصافی که خودتان از سطح زبانتان فرمودید برایتان گرفتن نمره 80 در تافل سخت نخواهد بود. آزمون آیلتس که خب مشکلات خاص خودش را دارد و اگر به نوشته های دوستان در همین انجمن بنگرید می بینید که گویا نمرات داده شده به دوستان نمره واقعی آنان نبوده است. برای نمونه دوستی که در تافل رایتینگ را 29 آورده اما در آیلتس 6 شده است!!
    و خب تافل و با یهتر است بگویم موسسه ets تا اینجای کار نشان داده که معمولا نمره واقعی را می دهد و خیلی سلیقه ای برخورد نمی کند.
    اما از آنجا که شما لیسینینگ بسیار خوبی دارید و تافل ای بی تی اساسش اصلا برپای همین مهارت است و غیر از بخش ریدینگ تمام بخش های دیگرش با لیسینینگ سرو کار دارد از اینرو بهترین گزینه برای شما همین آزمون خواهد بود. به نظرم شما با یک برنامه ریزی خوب و منسجم در دو ماه می توانید به نمره ای بسیار بهتر از 80 در آزمون تافل دست یابید.

پیروز باشید.

سلام دوستان گرامی
    من نیاز دارم حداکثر طی 4 تا 5 ماه آینده آیلتس 6 یا معادل اون به تافل رو بگیرم سطح زبانم هم زیاد مناسب نیست !
    تقریبا مطمین بودم باید ایلتس را انتخاب کنم ولی با یکسری توضیحات این تاپیک احساس کردم تافل مخصوصا از این نظر که نیاز به نوشتن نداره و 4 گزینه ای هست راحت تر هست ؟
    لطفا راهنمایی کنید کدوم آزمون رو انتخاب کنم و اینکه از چه منابعی استفاده کنم ؟
    میشه یک جدول منظم برای مقایسه هر دو بفرمایید (در هر 4 مهارت و باقی مسایل)
    اگر هم تافل رو پیشنهاد میکنید لطفا بگین کاغذی یا کامپیوتری؟
    در ضمن بخش نوشتاری هم فکر کنم غلط املایی مشکل بزرگی برام باشه!

بسیار از وقتتون ممنونم
    ویرایش توسط mohammad2232 : March 23rd, 2018 در ساعت 05:43 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2232 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من نیاز دارم حداکثر طی 4 تا 5 ماه آینده آیلتس 6 یا معادل اون به تافل رو بگیرم سطح زبانم هم زیاد مناسب نیست !
    تقریبا مطمین بودم باید ایلتس را انتخاب کنم ولی با یکسری توضیحات این تاپیک احساس کردم تافل مخصوصا از این نظر که نیاز به نوشتن نداره و 4 گزینه ای هست راحت تر هست ؟
    بسیار از وقتتون ممنونم
    دوست عزیز هر دوامتحان نیاز به سطح متوسط زبان دارد و تنها در مواردی با هم فرق دارن که بعضی ازموارد را خدمتتان عرض میکنم و امیدوارم دوستان دیگر راهنمایی کامل تری به شمابکنند
    اول از همه هر دوامتحان سخت هستند و نمیتوان گفت کدام آسان تر هست این بستگی به زبان شما داره اینطوربگم که برای امتحان تافل حتما باید لیسنینگ خوبی داشته باشین اگر زمان دارین و درخودتون این رو میبین که میتونین به سطح خوبی از لیسنینگ برسین یا الان سطح خوبی دارینو به راحتی ویس ها فیلم ها و لکچر ها را درک میکنین یا به سرعت پیشرفت میکنین تافلرو انتخاب کنین به این دلیل اینو میگم که در امتحان تافل هم در بخش لیسنینگ هم رایتینگهم اسپیکینگ براتون یک سری لکچر را میذارن گوش بدین و بر اساس اون صحبت کنین پس بایدتوانایی خوبی در شنوایی و درک سریع داشته باشین.
    دومین مورد این هستکه یک سری از دوستان اصلا تمایلی به این ندارن که در مقابل کسی صحبت کنن و اینطوراسترس کمتری میگیرن پس تافل رو انتخاب میکنن ولی در آیلتس مصحح جلوی شما هست بهحرف های شما گوش میده و این سیستمی هست که در کلاس های زبان ایران هم هست.
    سوم اینکه اکثراتافل کامپیوتری هست شاید کاغذی هنوز باشه ولی اکثرا کامپیوتری میدن و اطلاع ندارمجایی هنوز کاغذی برگذار میشه یا نه. بازهم یک سری عادت دارن از روی کاغذ تست بزننمتن بخونن و بنویسن اینطور تسلط بیشتری دارن چون سیستم تدریس زبان در ایران اینطوربوده. اینها سلیقه ای هست اینکه شما چطور راحت هستین.
    برای تافل شما بایدعادت کنین از روس فایل پی دی اف و با کامپیوتر کار کنین نه با کتاب. در ضمن برای آیلتسکلاس های عمومی و خصوصی و نیمه خصوصی بیشتری هست ولی برای تافل اکثرا خودخوان کارمیکنن یا یک سری کلاس هایی را در تهران شرکت میکنن. برای نوشتن هم باید برای تایپسریع با کیبورد کامپیوتر کار کنین. شما اول ببینین به چه روشی بیشتر عادت دارین تابعد دوستان منابع را معرفی کنند
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ATU,insurance management

دوستان من دوبار ایلتس اکادمیک امتحان دادم و نمره هام بدین صورت هست
    بار اول:
    لیسنینگ ۶
    ریدینگ۶.۵
    اسپیکینگ۶
    رایتینگ ۶.۵ که اورال ۶.۵ شدم

بار دوم هم اورال ۶.۵ شدم ب فاصله حدود ۶ ماه نمره هام
    اسپیکینگ ۶.۵
    لیسنینگ ۷.۵
    ریدینگ ۶
    رایتینگ ۵.۵(اون موقعی که میگفتن دیگه خیلی سخت گیر تر شدن و اینا حالا صحتشو نمیدونم چقدره)

حالا من نمیدونم برای مجدد امتحان دادن تافلو انتخاب کنم یا ایلتس با توجه به اینکه لیسنینگم خیلی پیشرفت داشته و امتحان اخر نمره رایتینگ به دلیل اینکه روش خیلی وقت نزاشتم کم شده من برای ایلتس چدن رشتم مدیریته نمره ۷.۵ میخوام و تافل حدود ۱۱۰
    میشه راهنمایی کنید بگید ایا تافل راحت تر میتونم این نمره رو کسب کنم اگر از الان بخونم تا حدودای اواخر تابستون البته برای جیمت هم دارم میخونم و ریدینگم داره پیشرفت میکنه چون مجله اکونومیست رو میخونم و کلماتشو در میارم و تحلیل میکنم
    اینم بگم ضعف من در اسپیکینگ به خاطر بی توجهی در به کار بردن فعل های با زمان اشتباه بوده که با یکم کار و دقت بیشتر میتونستم فکر کنم ۷ رو بگیرم....

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

نقل قول نوشته اصلی توسط tadaei نمایش پست ها
    دوستان من دوبار ایلتس اکادمیک امتحان دادم و نمره هام بدین صورت هست
    بار اول:
    لیسنینگ ۶
    ریدینگ۶.۵
    اسپیکینگ۶
    رایتینگ ۶.۵ که اورال ۶.۵ شدم

بار دوم هم اورال ۶.۵ شدم ب فاصله حدود ۶ ماه نمره هام
    اسپیکینگ ۶.۵
    لیسنینگ ۷.۵
    ریدینگ ۶
    رایتینگ ۵.۵(اون موقعی که میگفتن دیگه خیلی سخت گیر تر شدن و اینا حالا صحتشو نمیدونم چقدره)

حالا من نمیدونم برای مجدد امتحان دادن تافلو انتخاب کنم یا ایلتس با توجه به اینکه لیسنینگم خیلی پیشرفت داشته و امتحان اخر نمره رایتینگ به دلیل اینکه روش خیلی وقت نزاشتم کم شده من برای ایلتس چدن رشتم مدیریته نمره ۷.۵ میخوام و تافل حدود ۱۱۰
    میشه راهنمایی کنید بگید ایا تافل راحت تر میتونم این نمره رو کسب کنم اگر از الان بخونم تا حدودای اواخر تابستون البته برای جیمت هم دارم میخونم و ریدینگم داره پیشرفت میکنه چون مجله اکونومیست رو میخونم و کلماتشو در میارم و تحلیل میکنم
    اینم بگم ضعف من در اسپیکینگ به خاطر بی توجهی در به کار بردن فعل های با زمان اشتباه بوده که با یکم کار و دقت بیشتر میتونستم فکر کنم ۷ رو بگیرم....
    من خودم ای التس ندادم، ولی یادم نمیاد دانشگاهی نمره تافل 110 بخواد! (حالا شاید جایی باشه من ندونم). جی مت ده برابر مهم تر از تافله چون جیمت شما رو با بقیه نیتیو اسپیکر ها مقایسه میکنه.
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط rana1370 نمایش پست ها
    دوست عزیز هر دوامتحان نیاز به سطح متوسط زبان دارد و تنها در مواردی با هم فرق دارن که بعضی ازموارد را خدمتتان عرض میکنم و امیدوارم دوستان دیگر راهنمایی کامل تری به شمابکنند
    اول از همه هر دوامتحان سخت هستند و نمیتوان گفت کدام آسان تر هست این بستگی به زبان شما داره اینطوربگم که برای امتحان تافل حتما باید لیسنینگ خوبی داشته باشین اگر زمان دارین و درخودتون این رو میبین که میتونین به سطح خوبی از لیسنینگ برسین یا الان سطح خوبی دارینو به راحتی ویس ها فیلم ها و لکچر ها را درک میکنین یا به سرعت پیشرفت میکنین تافلرو انتخاب کنین به این دلیل اینو میگم که در امتحان تافل هم در بخش لیسنینگ هم رایتینگهم اسپیکینگ براتون یک سری لکچر را میذارن گوش بدین و بر اساس اون صحبت کنین پس بایدتوانایی خوبی در شنوایی و درک سریع داشته باشین.
    دومین مورد این هستکه یک سری از دوستان اصلا تمایلی به این ندارن که در مقابل کسی صحبت کنن و اینطوراسترس کمتری میگیرن پس تافل رو انتخاب میکنن ولی در آیلتس مصحح جلوی شما هست بهحرف های شما گوش میده و این سیستمی هست که در کلاس های زبان ایران هم هست.
    سوم اینکه اکثراتافل کامپیوتری هست شاید کاغذی هنوز باشه ولی اکثرا کامپیوتری میدن و اطلاع ندارمجایی هنوز کاغذی برگذار میشه یا نه. بازهم یک سری عادت دارن از روی کاغذ تست بزننمتن بخونن و بنویسن اینطور تسلط بیشتری دارن چون سیستم تدریس زبان در ایران اینطوربوده. اینها سلیقه ای هست اینکه شما چطور راحت هستین.
    برای تافل شما بایدعادت کنین از روس فایل پی دی اف و با کامپیوتر کار کنین نه با کتاب. در ضمن برای آیلتسکلاس های عمومی و خصوصی و نیمه خصوصی بیشتری هست ولی برای تافل اکثرا خودخوان کارمیکنن یا یک سری کلاس هایی را در تهران شرکت میکنن. برای نوشتن هم باید برای تایپسریع با کیبورد کامپیوتر کار کنین. شما اول ببینین به چه روشی بیشتر عادت دارین تابعد دوستان منابع را معرفی کنند
    ممنونم از پاسختون
    مهارت شنیداریم نسبتا خوب هست
    و کار کردن با کامپیوتر و تایپ کردن رو ترجیح میدم به نوشتن
    وقتی هم کسی جلوم نشسته باشه از این دو حالت خارج نیست یا خوب صحبت میکنم و نمره ای که براش زحمت کشیدم رو میگیرم یا بی هیچ دلیلی کاملا خراب میکنم و شدیدا استرس میگیرم که حالت اول نیاز داره موتورم گرم بشه که فکر نکنم اونقدری زمان باشه پس احتمال قوی حالت دوم و خراب کردن هست !
    حالا اگر نمره تافل حداقل 100 بخوام میشه مرحله به مرحله راهنمایی کنید چه کتاب ها ، سایت ها و یا نرم افزار هایی رو پیشنهاد میکنید
    وقتم خیلی کم هست
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

سلام دوستان

بهترین مشاوره ای که ممکنه در خصوص آزمون آیلتس دریافت کنید رو با شما به اشتراک میزارم. از نظر انرژی ، زمان و هزینه برای شما بسیار مهم خواهد بود که به دقت مطالعه کنید!!

آزمون IELTS اخیراً به چیزی شبیه به یک کلاهبرداری سخیف تبدیل شده. مراقب باشید!

آزمون IELTS General و کمپین شکایت بین المللی به سازمان ملل متحد

ولی راه حل هم پیدا شده، چه برای تحصیل چه برای مهاجرت و اخذ اقامت. اگر در گرفتن نمرات لازم از آزمون غیر استاندارد IELTS مشکل دارید ، به نظر میرسه که راه حل پیدا شده:

اگر قصد تون تحصیل هست فقط و فقط TOEFL بدید ، به راحتی نمرات دلخواه رو با آمادگی منطقی بدست میارید: بنده توضیحاتی در لینک زیر دادم:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

اگر قصد شما مهاجرت به کانادا هست ، برید امارات و CELPIP بدید. در فوروم های خارجی مشاهده میشه که بچه ها با تلاش منطقی نمرات لازم رو بدست میارن. راستی بخش رایتینگ CELPIP دارای قابلیت spell checker هست!! طبق تجارب آزمون دهندگان ، تنها چالش بخش Speaking هستش که با تمرین منطقی نمره ی لازم بدست میاد. پست زیر و پست های بعدی رو بخونید :

https://www.canadavisa.com/canada-im...3#post-6715823

یک خطایی که بعضاً گفته میشه اینه که اگر برید کشورهای همسایه و برای IELTS بجای مراکز IDP در مراکز British Council آزمون بدید ، مشکل حل میشه. این موضوع صحت نداره و طبق تجارب دوستان در فوروم های خارجی فرقی بین IDP و British Council نیست:

https://www.canadavisa.com/canada-im...aintenance.php

پس راه حل ساده هست:
    برای مهاجرب بریم امارات و CELPIP بدیم و برای اپلای تحصیلی فقط و فقط TOEFL

متاسفم که باید بریم امارات و پول مون رو اونجا خرج کنیم ولی از باتلاق و خیانت آزمون IELTS بسیار بهتر خواهد شد. دقت کنید بنده که این حرف رو میزنم یکماه قبل نمره ی کلی رو در آیلتس 8 از 9 گرفتم! برای اطلاع بیشتر از بد رفتاری برگزار کننده ، باید لینک ها رو بخونید . . .

آخرین نکته در خصوص حداقل نمره ی لازم در آزمون زبان هست:

درسته که دانشگاه ها عددی مثل 90 یا 100 رو به عنوان حداقل نمره ی لازم در تافل اعلام می کنن ولی نمرات بالاتر برای پذیرش و خصوصا حمایت مالی اثر مثبت داره. به صورت خاص برای TA و RA نمرات بالای 110 پیام بسیار مثبتی رو در خصوص شما منتقل میکنه. در مورد آیلتس هم همینه یعنی وقتی میگن حداقل 7 میخواهیم ، اگر شما 8 گرفته باشید نسبت به رقبا وضع بهتری دارید. این مطلب در وبسایت برخی دانشگاه ها مثل برکلی هم گفته شده. البته شکی نیست که اثر GRE برای رقابت فوق العاده بیشتر و مهمتر هستش . . .

ویرایش توسط behnam10 : April 5th, 2018 در ساعت 06:50 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2232 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    در ضمن بخش نوشتاری هم فکر کنم غلط املایی مشکل بزرگی برام باشه!

بسیار از وقتتون ممنونم
    ایلتس رو بیخیال رفیق

Junior Member

سلام دوستان،
    دوستانی که تجربه ازمون ایلتس و تافل رو دارند. من برای دانشگاهی نیاز به نمره 23 اسپیکینگ تافل دارم (بقیه بخش های تافل هم نمره پایین ترین میخوان و هم من مشکلی باهاشون ندارم) و یا حداقل نمره 6 تو همه بخشهای ایلتس با حداقل مجموع 6.5. سالهای قبل دوبار آزمون تافل دادم که اسپیکینگم 20 و 22 شده. اما تجربه ازمون ایلتس ندارم که گرفتن نمره 6 درش چقدر سخته(در مقایسه با 23 اسپیکینگ تافل)؟ با توجه به اینکه برخی از دوستان میگند ایلتس در نمره دهی گاها کم لطفی میکنه.
    در ضمن من برای آمادگی فقط یک ماه وقت دارم.
    ممنون از راهنماییتون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)