صفحه 159 از 174 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadmzf نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    دوستانی که تجربه ازمون ایلتس و تافل رو دارند. من برای دانشگاهی نیاز به نمره 23 اسپیکینگ تافل دارم (بقیه بخش های تافل هم نمره پایین ترین میخوان و هم من مشکلی باهاشون ندارم) و یا حداقل نمره 6 تو همه بخشهای ایلتس با حداقل مجموع 6.5. سالهای قبل دوبار آزمون تافل دادم که اسپیکینگم 20 و 22 شده. اما تجربه ازمون ایلتس ندارم که گرفتن نمره 6 درش چقدر سخته(در مقایسه با 23 اسپیکینگ تافل)؟ با توجه به اینکه برخی از دوستان میگند ایلتس در نمره دهی گاها کم لطفی میکنه.
    در ضمن من برای آمادگی فقط یک ماه وقت دارم.
    ممنون از راهنماییتون.
    گرفتن 6 در اسپیکینگ آیلتس دشوار نیست ولی ممکنه رایتینگ رو حتی 5.5 به شما بدن! در مجموع بنده توصیه ای به دادن آیلتس ندارم هرچند عرض کردم که حدود 2 ماه پیش نمره ی اورال آیلتس رو 8 گرفتم (بعد از اعتراض به نتایج اولیه). در کل نمراتی که میخواهید دشوار نیست و با آزمون آیلتس هم ممکن هستن. اون چیزی که بنده در مورد آیلتس گفتم اینه که گرفتن نمره ی 7 در رایتینگ آیلتس به صورت بی معنا دشوار شده و به کلاهبرداری بسیار نزدیکتره تا یک آزمون استاندارد . . .

در مقایسه ی تجربه ی اسپیکینگ تافل و آیلتس خودم ، جزئیات نمرات رو در پایین گذاشتم ولی در مجموع به نظرم رسید در آزمون آیلتس بخش های سلیقه ای آزمون (رایتینگ و اسپیکینگ) نمره دهی غیر عادلانه هستش.

بر خلاف جمله ی نرم شما ، آیلتس در نمره دهی گاهاً کم لطفی نمیکنه بلکه 99 درصد اوقات کم لطفی میکنه! به لینک زیر مراجعه کنید:

آزمون IELTS General و کمپین شکایت بین المللی به سازمان ملل متحد

بعد از اعتراض به نتایج ، نمرات آیلتس بنده به صورت زیر تغییر کرد:

February 10 , 2018 - General
    Overal Writing Reading Speaking Listening
    8 6.5 9 7 8.5

در لینک زیر هم نمرات تافل رو که اخیراً و یکماه بعد از آیلتس داده بودم ، گذاشتم:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2521805
    ویرایش توسط behnam10 : April 15th, 2018 در ساعت 04:00 PM

Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

بعد از اولین باری که IELTS دادم نتونستم رایتینگ رو نمره ی لازم (7) بیارم و فوراً در آزمون مجدد ثبت نام کردم ولی بعدش متوجه شدم که آیلتس بیش از اینکه یک آزمون استاندارد باشه ، یک کلاهبرداری بین المللی هست. ولی دیگه زمان کنسل کردن آزمون دوم برای من گذشته بود و حالا بعد از شرکت در آزمون دوم نمرات جدید من بصورت زیر اعلام شده:

April 07 , 2018 - General
    Reading Speaking Writing Listening Overal
    9 6.5 7.5 9 8
    در اسرع وقت به نتایج اعتراض میکنم چون مجدداً حداقل نمره ی لازم که 7 باشه رو در همه ی بخش های آزمون نیاوردم (اینبار اسپیکینگ). یکماه قبل تافل داده بودم و حدود 2 ماه قبل هم اولین تجربه ی آیلتسم بود. نمرات آزمون آیلتس قبلی من (بعد از اعتراض) به قرار زیر بود:

February 10 , 2018 - General
    Overal Writing Reading Speaking Listening
    8 6.5 9 7 8.5
    نمره ی تافل هم به قرار زیر بود. بعد از نا امید شدن از اخذ نمرات لازم از آیلتس (برای مهاجرت به کانادا)، اپلای تحصیلی رو پیش گرفتم و تافل دادم (آیلتس جنرال کاربردی برای اپلای تحصیلی نداره):

Test Test Date Reading Listening Speaking Writing Total
    TOEFL iBT Sat Mar 10 09:27:40 EST 2018 30 30 29 29 118

5 سال پیش هم نمره ی تافل رو 119 از 120 شده بودم و نمره ی 10 مارس ، من رو متعجب نکرد ولی داستان آزمون آیلتس بسیار خاص و نا امید کننده هستش. البته دیگه هرگز در اين آزمون شرکت نمی کنم. خوشبختانه هفته ی قبل پذیرش به همراه فاند کامل از یکی از دانشگاه های آمریکا گرفتم برای MBA ، دوسال درس میخونم تا توانایی های کاری خودم رو با MBA ارتقا بدم و و از اونجا راحت تر میشه اقامت کانادا رو گرفت چون با مدرک MBA از یک دانشگاه خوب امریکا ، به راحتی کار پیدا میشه و با Job Offer اخذ اقامت کانادا یا استرالیا بسیار راحت هست . به هر حال این تغییر مسیری بود که آزمون غیر استاندارد آیلتس برای من ایجاد کرد. هر چند حوصله ی خوندن یک PhD مجدد نداشتم ولی با MBA که 2 ساله هست میشه کنار اومد. دو دوست نزدیک من موفق شدن بعد از گرفتن مدرک از دانشگاه های امریکا ، در همونجا کار پیدا کنن و الان تقریبا دیگه موندگار شدن. منظورم اینه که نیم نگاهی هم به امریکا خواهم داشت ، هرچند برادرمون آقای ترامپ یک مقدار کارها رو دشوار کرده. ولی فکر نکنم موضوع به اندازه ی آزمون آیلتس سخت شده باشه!!

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

یکی از مواردی ک حدس میزنم باعث نمره پایین میشه برای ما ایرانی ها اخیرا این هستش ک
    در ازمون ایلتس قدیما نمره رایتینگ در ایران تصحیح میشد و/یا اینکه رایتینگ ایرانیها با یکدیگر قیاس میشد
    ولی
    در ازمون تافل، نمرات اسپیکینگ و رایتینگ هر کشوری با متقاضیان همون کشور قیاس میشه و همه باهم دیگه قیاس نمیشن.

به نظرم گواه این بحث هم بحث نمره GRE وربال ما ایرانی هاست، بسیار از دوستان با نمرات بالای تافل، نمره وربال اونها زیاد متناسب نیست با نمره تافلشون.

مثلا من میدیدم ک چینیها و هندیها اصلا توانایی صحبت کردن ندارن و اگرم حرف بزنن کسی نمیفهمه ولی تافل 119 دارن، این یعنی متقاضیها در تافل با هم نوع خودشون ک تو کشور خودشونه
    قیاس میشن. ولی در ایلتس اینجوری نیست و تغییر کرده اخیرا.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام وقت شما بخیر. با یک استاد مکاتبه کردم الان توی مدارک مورد نیاز گفتن تافل 80 یا آیلتس 6.5. 504 و تکتیکس 1، 2، 3 رو تموم کردم و واقعا منابع مفیدی بودن به نظر شما کدوم سریعتر جواب میده و با انتخاب هر کدام چه منبعی بخونم. با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط samira201 نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر. با یک استاد مکاتبه کردم الان توی مدارک مورد نیاز گفتن تافل 80 یا آیلتس 6.5. 504 و تکتیکس 1، 2، 3 رو تموم کردم و واقعا منابع مفیدی بودن به نظر شما کدوم سریعتر جواب میده و با انتخاب هر کدام چه منبعی بخونم. با تشکر
    سلام
    شما هیچ اطلاعاتی در مورد سطح زبان خودتان ندادید. اشاره به مطالعه دو سه تا منبع جنرال مسلما نمی تواند بیانگر سطح زبان شما باشد. از اینرو بطور کلی می توان گفت تافل آی بی تی برای کسانی که مهارت لیسینینگ بسیار خوبی دارند و البته کار با کامپیوتر برایشان راحت تر است گزینه ی بهتری است.

در مورد منابع هر دو آزمون هم می توانید به بخش کتابخانه فروم مراجعه کنید.
    پیروز باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام وقت بخیر
    من ترم اخر ارشد هستم و میخوام تا یک سال آینده برای پذیرش اقدام کنم کشور خاصی مدنظرم نیست. دنبال مدرک زبان تافل بالای 90 و ایلتس 7.
    کدوم یک از این نمرات راحتتر میشه بدست آورد؟
    سطح کنونی زبانم pre intermediate هست. ولی میتونم تمام وقت زبان بخونم. انگیزه هم دارم.
    مشکل رایتینگ ایلتس هنوز پابرجاس؟
    مدرک gre لازمه حتما؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من ترم اخر ارشد هستم و میخوام تا یک سال آینده برای پذیرش اقدام کنم کشور خاصی مدنظرم نیست. دنبال مدرک زبان تافل بالای 90 و ایلتس 7.
    کدوم یک از این نمرات راحتتر میشه بدست آورد؟
    سطح کنونی زبانم pre intermediate هست. ولی میتونم تمام وقت زبان بخونم. انگیزه هم دارم.
    مشکل رایتینگ ایلتس هنوز پابرجاس؟
    مدرک gre لازمه حتما؟
    رشته تون رو نگفتید تا بشه با اطمینان پاسخ داد ولی بصورت کلی برای دانشگاه های تاپ کانادا و تمام دانشگاه های متوسط و بالاتر امریکا ، آزمون GRE لازمه. بعلاوه برای تافل درسته که دانشگاه ها عددی مثل 90 یا 100 رو به عنوان حداقل نمره ی لازم اعلام می کنن ولی نمرات بالاتر برای پذیرش و خصوصا حمایت مالی اثر مثبت داره. به صورت خاص برای TA و RA نمرات بالای 110 پیام بسیار مثبتی رو در خصوص شما منتقل میکنه. در مورد آیلتس هم همینه یعنی وقتی میگن حداقل 7 میخواهیم ، اگر شما 8 گرفته باشید نسبت به رقبا وضع بهتری دارید. این مطلب در وبسایت برخی دانشگاه ها مثل برکلی هم گفته شده. البته شکی نیست که اثر GRE برای رقابت فوق العاده بیشتر و مهمتر هستش . . .

ولی پیش نیاز یک GRE خوب یک تافل فوق العاده هست! در غیر اینصورت بخش وربال و رایتینگ GRE عملکرد ضعیفی خواهید داشت . . .

به رغم توضیحات بالا میشه گفت که گرفتن آیلتس 7 آسون تر از تافل 90 هست چون تافل شدیداً به لیسنینگ قوی وابسته هستش. ولی اگر من جای شما باشم هدفم رو روی نمرات بالای آزمون زبان تعریف می کنم و برای نمرات بالا ، تافل آزمون استاندارد تری هست و وضعیت بی معنا در نمره دهی آیلتس رو قبلا مفصل بحث کرده بودیم:

مشکلات در نمره دهی غیر عادلانه و غیر استاندارد در آزمون IELTS به همراه راه حل مشکل!!

این روزا خیلی راحت در رایتینگ آیلتس به خلق الله 5.5 میدن و با این نمره در کارنامه ی آیلتس مطمئن باشید شانس پذیرش شما به شدت کم میشه چون دوره های فوق لیسانس و دکترا نیاز به کار پژوهشی و نگارش مقاله داره و رایتینگ 5.5 پیام بسیار منفی به دانشگاه ارسال میکنه. پس توصیه می کنم در هدف گذاری تجدید نظر کنید و روی نمرات بالای زبان سرمایه گذاری کنید و تافل بدید.
    ویرایش توسط behnam10 : May 30th, 2018 در ساعت 02:08 PM

Member
    رشته و دانشگاه

با سلام

پرسش و پاسخ زیر بین بنده و یکی از دوستان در قالب پیام خصوصی هست که با حذف نام ایشون اینجا میزارم چون به نظرم برای دیگر کاربران هم مفید هست:

نقل قول نوشته اصلی توسط XXX
    سلام بهنام جان
    من پیاما شما رو خوندم و بطورکلی قصد کردم که از آیلتس به تافل سوییچ کنم.البته قبلا میخواستم pte بخونم ولی خب خیلی دانشگاها قبولش نداشتن.الان .... دوسال وفت دارم و میخوام رو زبان بزارم و نمره بالا بگیرم.سطحم با آیلتس ۵.۵ تا ۶.ریدینگ و لیسینیگ بالای ۶ و رایتینگ و اسپینگ هم پایین ۵.۵ میشدم.
    ۵۰۴ و اسنشیال تافل و ۱۱۰۰ و... ی سری کتابای معروف لغت و خوندم اما هیچکدوم اکتیو نیست کلماتش برام.اون پست هایی که برای تافل شما گذاشتی رو خوندم.صدرصد قصد دارم بعد تافل gre بدم ولی خب هنوز اول راهم.
    میخوام بدونم حالا ۵۰۴ که آسونه و هنوز حفظم.ولی ۱۱۰۰ فعلا بخونم؟کتاب ۴۰۰ یا اسنشیال دوباره نخونم؟
    و بطور کلی فعلا فقط کلمه بخونم؟شما پیشنهادی داری برای اکتیو خوندن لغت؟ممنون میشم یه مشاوره بدی؟و یک کتاب خوب معرفی کنی...البته میدونم ک tpo از همه بهتره ولی میخواستم با شرایطی ک دارم و وقتم یک مشاوره جدا بگیرم اگه امکانش باشه
    با تشکر فراوان
    موفق باشید

با سلام

لطفاً منظور تون رو از اکتیو خوندن لغت کمی باز کنید برام. صد البته که باید با مثال های متعدد و تلفظ اون مثال ها ، لغت بخونید

بله پیشنهاد قطعی من به شما اینه که چون وقت دارید و چون قصد GRE هم دارید فعلاً 6 ماه به صورت جدی لغت بخونید.

من تمایل دارم که به شما مشاوره ی جدا بدم ولی باور کنید همون پست های زیر که گفتم و سایر مطالبی که نوشتم برای کیس شما هم کاملا کاربرد داره. کلاً پیشنهاد من اینه که به مراحلی که در پست های متعدد گفته بودم عمل بکنید!!

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

فقط در مورد لغت بزارید یک راهکار جایگزین هم به شما بدم:

به لینک زیر برید و نسخه ی سوم از کتاب رو دانلود کنید:

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?57684-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%86-(-Kaplan-GRE-Exam-Verbal-Workbook-)&p=1120451&viewfull=1#post1120451

در آخر این کتاب یک مینی دیکشنری هست که فوق العاده هستش. من نسخه ی سوم از کتاب رو خوندم ولی در لینک بالا نسخه ی ششم هم هست که میتونی نگاهی به اون بندازید. بعلاوه لغت های کاپلان رو قبلا بعضی دوستان به فلش کارت تبدیل کردن و در لینک زیر آماده گذاشتن. من توصیه می کنم خودتون فلش کارت بسازید ولی اگر وقت تون کم بود می تونید نگاهی هم به لینک زیر بندازید

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?66970-%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C-(Kaplan-GRE-Minidictionary-for-Anki)&p=1301282&viewfull=1#post1301282

سلام
    ببخشید من برای تافل باید چیکار کنم
    استاد مجازی رو می شناسید که اموزش بده

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kosarharward نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید من برای تافل باید چیکار کنم
    استاد مجازی رو می شناسید که اموزش بده

بهترین کلاس برای تافل گوشه ی اتاق و دود چراغ خوردن هست!! شما چه نمره ای میخای؟؟ 119 از 120 کافیه؟؟ با گوشه ی اتاق نشستن و پیروی از روش صحیح زبان خوندن بدست میاد. اگر هم بیشتر از 119 میخاین دیگه من پیشنهادی برای شما ندارم!!

پیشنهاد من اینه که برای تافل به مراحلی که در پست های متعدد گفته بودم عمل بکنید:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

اگر اصرار دارید که به یک معلم پول بدید ، من خودم حاضرم پول تون رو بگیرم!! ولی نیاز به کلاس و معلم نیست و به لطف تکنولوژی ، با یک لپ تاپ و دسترسی به اینترنت همه چیز بدست میاد. در پست های بالا و مطالب بعدی که در همون تاپیک ها نوشتم ، منابع لازم و روش رو توضیح دادم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)