صفحه 16 از 174 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    از نظر دوستان چقدر طول می کشه کسی که در حد 100 تافل اینترنتی خونده برای 7 ایلتس اماده بشه؟کسی می تونه مثل امین جان که بخش به بخش تفاوت های امتحان رو گفتن بگه برای هر بخش چقدر زمان لازمه.مثلا از نظر من توی رایتینگ اگه کسی بخش دوم رو مشکلی نداشته باشه تو بخش اول به راحتی می شه تو یک ماه اماده شد.در مورد بقیه نظر عزیزان چیه؟
    فراز جان شما اگر 100 بگيرين يا گرفته باشين، ظرف يك ماه تا يك ماه و نيم ميتونين براي IELTS آماده بشين و 7 رو بزنين تو گوشش! فقط به شرطي كه reading ات خيلي خوب باشه. چون با توجه به سطح زباني كسي كه 100 آورده، توي بقيه ماژولها كم نمياره. يه چيز ديگه اينكه نمره IELTS همونطور كه احتمالا ميدونين، رند ميشه و شما با 6.5 گرفتن در دو ماژول و 7 در دو ماژول ديگه، نمره كلتون 7 خواهد بود. پس جاي نگراني نحواهد بود. اگر سنجش هم امتحان بدي، ميتوني با يه خورد تسلط speaking رو حدود 8 بگيري و ميانگين نمره 7 رو تضمين كني.
    موفق باشي

Junior Member

بزگترین مشکلی که من، و شاید خیلی از بچه ها دارن اینه که من می خوام هم toefl و هم gre از دو نوع sobject و general امتحان بدم .برای امتحان در خارج هم فقط یک بار اجازه ی خروج از کشور در یک نیمسال رو میدن.یعنی با توجه به فواصلی که این امتحانا دارن باید یک ماه خارج از ایران بمونم تا هر سه امتحانو بدم که این کار واقعا سخته! حتی اگه بجای toefl ،امتحان IElTS بدم باز برای دوتا امتحان gre باید دوهفته خارج باشم.اگه دوستان چاره ای برای این مسئله می دونن لطفا راهنمایی کنن.در ضمن نمره آوردن تو امتحان toefl ibt راحتتره یا IELTS ؟

منظورم gre sobject و gre general هستش که اول comment عرض کردم.
    ویرایش توسط mojedy : July 28th, 2010 در ساعت 04:12 PM دلیل: دو پست مرتبط پی در پی توسط یک شخص

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ثبت نام تافل موقتاً از طرف ETS متوقف شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط jabed.sec نمایش پست ها
    در ضمن نمره آوردن تو امتحان toefl ibt راحتتره یا IELTS ؟
    من شنیدم که تو IELTSنمره بالا آوردن خیلی سخته،،،اما ۶.۵ یا ۷ گرفتن زیاد کار نمیبره،،،،فقط شنیدم،،،،تجربشو نداشتم،،،،
    من از IELTS به خاطر لهجه بریتیش بدم میاد،،،نمیدونم چرا!!

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ثبت نام تافل موقتاً از طرف ETS متوقف شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisut نمایش پست ها
    من شنیدم که تو IELTSنمره بالا آوردن خیلی سخته،،،اما ۶.۵ یا ۷ گرفتن زیاد کار نمیبره،،،،فقط شنیدم،،،،تجربشو نداشتم،،،،
    من از IELTS به خاطر لهجه بریتیش بدم میاد،،،نمیدونم چرا!!
    خب شما حتما مي‌دونيد كه تفاوت ietls و toefl بيشتر از لهجه‌ است، در واقع لهجه اصلا موضوع مهمي نيست، اگر كسي زياد فيلم و تلويزين ديده باشه براي ليسنينگ ielts مشكلي نخواهد داشت، اگر هم كار نكرده باشه مشكل ليسنينگ خيلي زود حل مي‌شه. براي صحبت كردن هم به هيچ وجه به لهجه شما ايراد نمي‌گيرند، اگر كلمات رو درست تلفظ كنيد ديگه لهجه مهم نيست، يعني نقض حقوق بشره كه به لهجه كسي ايراد بگيرند و نمره كم كنند و واقعا هم اين‌كار رو نمي‌كنند. تازه اسپيكينگ ielts خيلي ساده‌تر از ibt است. چون شما با يك انسان زنده حرف مي‌زنيد و اون سعي مي‌كنه قبلش بهتون اطمينان و آرامش بده، با خوش و بش شروع مي‌كنه و بعد از حرف مقدماتي تازه شروع مي‌كنه به ضبط صدا. زمان‌بندي‌هاي وحشتناك ibt رو هم نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام
    من میخوام واسه 2012 اپلای کنم هنوز نمیدونم tofel ibt یا ELTS بدم. البته میخوام به ترتیب واسه آمریکا کانادا و اروپا اقدام کنم

سلام

من یه سوال داشتم با وقت حدود 3 ماهه با سطح زبان خوب کدوم امتحان مناسبتر هست برای دانشگاهی که تافل 79-80 اینترنتی ،یا تافل 550 کاغذی ، یا آیلتس 6.5-7 رو میخواد ؟
    A good knowledge of the English language is required with TOEFL (Computer-based test 213 pt., Internet-based test 79 - 80 pt., Paper-based test 550 pt.) or IELTS (6.5 - 7 pt.)

ممنون ...

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال داشتم با وقت حدود 3 ماهه با سطح زبان خوب کدوم امتحان مناسبتر هست برای دانشگاهی که تافل 79-80 اینترنتی ،یا تافل 550 کاغذی ، یا آیلتس 6.5-7 رو میخواد ؟
    A good knowledge of the English language is required with TOEFL (Computer-based test 213 pt., Internet-based test 79 - 80 pt., Paper-based test 550 pt.) or IELTS (6.5 - 7 pt.)

ممنون ...
    اگه سطح زبانتون خوبه برای این نمرات تو pbt و ibt به نظرم مشکلی ندارید، اما این نمره ایلتس کمی بیشتر کار می بره. در کل به نظر من از همه ساده تر pbt هست، به شرطی که واسه ثبت نام جای خالی بتونید پیدا کنید.
    موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

اگه يكي از دانشگاه ها 88 آي بي تي رو بخواد و همزمان 7 ايلتس، آيا منطقي اينه كه آي بي تي رو دنبال كنيم هر چند كه آزمونش سخت تر از ايتلس هست؟ .. در شرايط ديگه اگه نمره آيلتس ثابت و نمره آي بي تي رو 93 بخوان كدوم رو پيشنهاد مي كنيد؟ ممنون ميشم كامل توضيح بديد

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

سلام
    من هنوز بین ibt و ielts موندم.
    در کل نمره بالای 7 گرفتن تو ielts راحت تره یا نمره بالای 100 گرفتن تو ibt ؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط soshianet نمایش پست ها
    اگه يكي از دانشگاه ها 88 آي بي تي رو بخواد و همزمان 7 ايلتس، آيا منطقي اينه كه آي بي تي رو دنبال كنيم هر چند كه آزمونش سخت تر از ايتلس هست؟ .. در شرايط ديگه اگه نمره آيلتس ثابت و نمره آي بي تي رو 93 بخوان كدوم رو پيشنهاد مي كنيد؟ ممنون ميشم كامل توضيح بديد
    گرفتن 88 تو تافل iBT به مراتب راحت تر از 7 تو Ielts هست. به هر حال هر دوی اینها نیاز به آمادگی دارند حتی اگر هم زبانتون خوب باشه. در کل من Ielts ندادم اما اونطور که شنیدم آمادگی برای تافل iBT بیشتر زمان می بره. در مورد نمره 7 Ielts و 93 تافل iBT به نظرم خیلی فرقی نمی کنه! هر چند شاید تافل کمی راحت تر باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز بین ibt و ielts موندم.
    در کل نمره بالای 7 گرفتن تو ielts راحت تره یا نمره بالای 100 گرفتن تو ibt ؟
    من فکر می کنم تو این محدوده نمره تقریباً هر دو در یک سطح باشند، اما تافل iBT کمی بیشتر زمان نیاز داره برای آمادگی.
    در کل تمامی این حرفا تقریبی هست و هر فردی متناسب با وضعیت خودش می تونه ببینه کدوم امتحان براش راحت تره.
    در ضمن کشور مقصد هم تو این تصمیم خیلی مهمه. (همین تاپیک رو مطالعه کنید) موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)