صفحه 163 از 174 نخستنخست ... 63113153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,621 تا 1,630 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical doctor

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

کشور های مشترک المنافع یا همسود مثل استرالیا و کانادا IELTS
    و برای آمریکا تافل بهتره

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    من در کل آیلتس رو کمی ساده تر به نظر میرسه (البته به جز لیسینینگ آیلتس ) نسبت به تافل. به نظر میرسه که کسی که تافل گرفته واقعا علاوه بر بیس قوی بایستی با فرمت امتحان تطبیق بده این که کامپیوتری و طولانی هست نسبتا

رشته بنده برق + مستر هست راستش من بیشتر گرفتن فاند برام اهمیت داره و خودم رو محدود به کشور خاصی نمیتونم بکنم
    به نظرتون از این جهت کدام مناسب هست ؟
    سلام دوست عزیز من هم ارشد برق هستم و میخام برای دکترا اقدام کنم و دقیقا مثل شما فاند برام مهمتر از کشور مربوطه س
    شما بلاخره IELTS رو انتخاب کرد یا تافل رو؟

Junior Member

سلام دوستان ، به نظر بنده اصلا طبق انتخاب های دیگران آزمون خودتون رو انتخاب نکنید!
    خودتون قبل از تصمیم گیری، نقطه نظرات دیگران رو بخونید با ساختارها ، مزیت ها و چالش های هر کدوم آشنا بشید و بعد تصمیم بگیرید با توجه به کاراکترتون، با کدوم آزمون احساس راحتی بیشتری می کنید.

مثلا من بخاطر یکسری مسائل تافل رو به آیلتس همیشه ترجیح می دادم. لیسنینگ با لهجه امریکن، نوع اسپیکینگ تافل ، رایتینگ تایپی تافل و چند مورد دیگه ، اما خب ممکنه همینایی که برای من نقطه قوت تافله برای فرد دیگری نقطه ضعف باشه! دوست داشته باشه اسپیکینگ رو در برابر یک شخص واقعی امتحان بده یا رایتینگش رو کاغذ باشه و الی آخر.
    به همین خاطر که می گم واقعا نمیتونین رو حساب همدیگه تصمیم گیری کنید.

اما یک توصیه ای که دارم با توجه به نظرات دیگران و اینکه خودم آزمون اصلی تافل رو دادم و چند بار هم آزمون آزمایشی آیلتس رو تجربه کردم ، اگر دنبال نمره پایین هستید و سفارت یا دانشگاه گفته نمره 6 یا 6.5 آیلتس یا نمره 80 تافل به نظرم انتخاب آیلتس معقولانه تر هست برای نمرات پایین و گرفتن 6.5 آیلتس ساده تر از 80 تافله ، اما اگر نمره 7 به بالا آیلتس یا 80 به بالا تافل رو لازم دارید، تافل رو انتخاب کنید چون تافل فوق العاده استاندارد تر هست آزمونش (حداقل از نظر من) و اگه دانش زبان بالایی داشته باشید و خوب با ساختار مچ شده باشید، همون نمره ای که حقتون هست رو می گیرید، چون سلیقه کمتر دخیل هست!

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط eh_kh_gh_blb نمایش پست ها
    سلام
    من توی سال جاری دو بار آزمون آیتلس دادم (یک بار در ایران با IDP و یک بار در ترکیه با BC) و در هر دو مورد در رایتینگ نمره زیر 7 گرفتم (باقی مهارت ها همه بالای 7 بود). با توجه به اینکه من به نمره 7 هر چهار مهارت نیاز دارم، با تحقیقاتی که کردم به نظر میرسه آیتلس اخیرا در مورد رایتینگ به شدت و به طرز مشکوکی سخت گیری می کنه، به طوری که نمره ای که به شما میدن حداقل یک نمره کمتر از نمره واقعیه. در مورد معادل سازی نمرات تافل، در رایتینگ 27 تافل رو معادل 7 آیتلس و در اسپیکینگ 23 تافل رو معادل 7 آیتلس در نظر گرفتن.
    حالا من میخوام از دوستانی که تجربه شرکت در آزمون تافل یا هر دو آزمون آیتلس و تافل رو دارند بپرسم که آیا در تافل واقعا میتونید نمره ای که حقتون هست رو اول در رایتینگ و بعد اسپیکینگ بگیرید یا اینکه اونجا هم مثل آیتلس سخت گیری بی مورد میشه؟ و اینکه آیا این معادل سازی به واقعیت نزدیکه یا نه؟
    معادل سازی لینک زیر توسط قوی ترین موسسه ی زبان جهان هست و قطعاً معتبرترین حرف در این خصوص خواهد بود:

https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

مشکلی که شما خوردید هم بسیار شایع هست و نوعی از پدرسوخته بازی مدرن هستش. در این خصوص بیش از 20 پست تحلیلی و بعضاً با منابع موثق نوشتم که میتونید با کلیک روی نام کاربری من پست های قبل رو جستجو بفرمایید. در ضمن بنده آیلتس نمره ی کلی 8 دارم و تافل 118 و وقتی این ارزیابی رو ارائه میدم بر اساس شناخت عمیق از دو آزمون و تجربه ی موفق در هر دوی اونها هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    معادل سازی لینک زیر توسط قوی ترین موسسه ی زبان جهان هست و قطعاً معتبرترین حرف در این خصوص خواهد بود:

https://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/

مشکلی که شما خوردید هم بسیار شایع هست و نوعی از پدرسوخته بازی مدرن هستش. در این خصوص بیش از 20 پست تحلیلی و بعضاً با منابع موثق نوشتم که میتونید با کلیک روی نام کاربری من پست های قبل رو جستجو بفرمایید. در ضمن بنده آیلتس نمره ی کلی 8 دارم و تافل 118 و وقتی این ارزیابی رو ارائه میدم بر اساس شناخت عمیق از دو آزمون و تجربه ی موفق در هر دوی اونها هستش.
    منم زخم خورده ایلتسم. دیگه هیچ وقت سمتش نمیرم.
    ریدینگ و لیسنینگ ۹ شدم بعد رایتینگ بم داده ۶.۵ قشنگ حس می‌کنم ۸.۵ اورال ازم دزدیده شده‌.
    واقعا تو فروم های خارجی هیچ کی اعتراض نداره به ایلتس؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirdrake97 نمایش پست ها
    منم زخم خورده ایلتسم. دیگه هیچ وقت سمتش نمیرم.
    ریدینگ و لیسنینگ ۹ شدم بعد رایتینگ بم داده ۶.۵ قشنگ حس می‌کنم ۸.۵ اورال ازم دزدیده شده‌.
    واقعا تو فروم های خارجی هیچ کی اعتراض نداره به ایلتس؟
    در فوروم های خارجی به شدت اعتراض دارن و کمپین هم درست کردن برای شکایت. در پست های قبلی لینک داده بودم و مفصل صحبت کرده بودم. یک تاپیک هم با رفرنس فوروم های خارجی ایجاد کرده بودم. متاسفانه اکثر کاربران سایت ، علاقه ای به استفاده از تجارب ندارن و زحمت یک بررسی مختصر هم به خودشون نمیدن. البته کسی هم بجز خودشون دچار خسارت نمیشه!

Junior Member

سلام دوستان.
    من دو ماهی هست که مطالب اینجا رو دنبال میکنم و هنوز به نتیجه نرسیدم که شروع کنم برای خوندن تافل یا آیلتس؟
    من 4 سال پیش که سطح زبانم از الان پایین تر بود تافل آی بی تی دادم و حدود 70 شدم. رایتینگ و اسپیکینگم از دو مهارت دیگه بهتر بود اون موقع. مشکلم این بود که آزمون خیلی برام استرس زا بود و احساس یه چیزی مثل کنکور داشتم. بعدا تافل پی بی تی دادم و نمرم حدود 670 شد که بهتر از آی بی تی بود. مشکل دیگم اینه که من کلا توی فارسی حرف زدن هم از کلمات غلمبه و سخت استفاده نمی کنم.
    الان دوباره قصد گرفتن پذیرش در درجه اول برای کانادا، در درجه دوم برای استرالیا و آمریکا رو دارم. با توجه به استرسی که آی بی تی بهم میداد تصمیم داشتم این دفعه برای آیلتس بخونم و در کلاسهای آفرینش شرکت کنم. ولی با توجه به صحبت دوستان بسیار مردد هستم. اگر تافل رو بخونم نمیدونم اصلا استرالیا قبول داره یا نه؟ و اینکه اگر بخوام دوباره تافل بخونم کلاس خوبی رو نمیشناسم.
    حدود 8 ماه وقت دارم و آیلتس حداقل 6.5 که هر قسمت حداقل 6.5 باشد، و تافل 90 به بالا میخو لطفا راهنمایی کنید. ممنون

من با قاطعیت و با توجه به جمله آخری که گفتین هر اسکیل رو 6.5 میخواین پیشنهاد میکنم تافل امتحان بدین!
    من خودم آیلتس دادم یکی دو ماه پیش و ایلتس 6.5 شدم. اما رایتینک متاسفانه 6.5 نشدم. نمره این اسکیل رو در ایلتس بسیااااااااااار سخت گیرانه در نظر میگیرن.
    من الان در کنار مکاتبات و اپلای هایی که کردم برای 26 ژانوبه آزمون تافل دارم. و صرف نظر هر نتیجه ای که بگیرم الان که یه ماه هست دارم میخونم احساس میکنم که چقدر با تافل راحت تر هستم. (البته ایلتس هم اگه ایچ اسکیل براتون مهم نبود همون ایلتس هم خیلی سخت نیست چون بالاخره استاندارد هستن هر دو)..
    مهمترین مزیت آیلتس داشتن موسسه ای مثل آفرینش در تهران هست که عالی هست اما باید بگم بدون کلاس هم راحت میشه نتیجه گرفت.. نرم افزار TPO رو دانلود کنید. در 8 ماه آینده مو به مو تست هاش رو بزنید و مهم تر از اون بررسی کنید. نمره بالای 90 دور از دسترس نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amene65 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دو ماهی هست که مطالب اینجا رو دنبال میکنم و هنوز به نتیجه نرسیدم که شروع کنم برای خوندن تافل یا آیلتس؟
    من 4 سال پیش که سطح زبانم از الان پایین تر بود تافل آی بی تی دادم و حدود 70 شدم. رایتینگ و اسپیکینگم از دو مهارت دیگه بهتر بود اون موقع. مشکلم این بود که آزمون خیلی برام استرس زا بود و احساس یه چیزی مثل کنکور داشتم. بعدا تافل پی بی تی دادم و نمرم حدود 670 شد که بهتر از آی بی تی بود. مشکل دیگم اینه که من کلا توی فارسی حرف زدن هم از کلمات غلمبه و سخت استفاده نمی کنم.
    الان دوباره قصد گرفتن پذیرش در درجه اول برای کانادا، در درجه دوم برای استرالیا و آمریکا رو دارم. با توجه به استرسی که آی بی تی بهم میداد تصمیم داشتم این دفعه برای آیلتس بخونم و در کلاسهای آفرینش شرکت کنم. ولی با توجه به صحبت دوستان بسیار مردد هستم. اگر تافل رو بخونم نمیدونم اصلا استرالیا قبول داره یا نه؟ و اینکه اگر بخوام دوباره تافل بخونم کلاس خوبی رو نمیشناسم.
    حدود 8 ماه وقت دارم و آیلتس حداقل 6.5 که هر قسمت حداقل 6.5 باشد، و تافل 90 به بالا میخو لطفا راهنمایی کنید. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amene65 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

سلام
    تقریبا دیگه امروزه اکثریت دانشگاه ها تافل یا آیلتس رو قبول دارن و اینجوری نیستش که فقط بگن ما آیلتس رو قبول داریم. فقط معیارهاشون یکم متفاوت و گهگاه عجیب غریبه مثلا میگن آیلتس 6 یا تافل 87 می خواد که اصلا به نظرم منصفانه نیست مخصوصا بعضی دانشگاه های اروپا معیارشون یکم فرق داره! خودتون تو سایت دانشگاه هایی که قصد پذیرش دارید چک کنید ابتدا، که بعدا مشکلی به وجود نیاره!

در خصوص سوالتون گرفتن آیلتس 6 و نیم کار سختی نیست و اگر انگلیسی رو در سطح متوسط هم یاد داشته باشید باز هم با چند ماه منظم تمرین کردن قابل دسترسه و اگر شرط دوم رو نمی گفتید قطعا آیلتس 6 و نیم ساده تر از تافل 90 هست، اما اینکه هر اسکیل باید حداقل 6 و نیم باشه کار رو سخت تر می کنه ! ضمن اینکه در بخش رایتینگ آیلتس، دوستانی که اخیرا آزمون دادن نمرات عجیب غریبی گرفتن که ریسک انتخاب آیلتس رو به مراتب بیشتر می کنه!

به نظر من تافل رو انتخاب کنید ، 8 ماه فرصت بسیار زیادی هست، در واقع دو برابر یا بیشتر از زمانی هست که نیاز دارید به نمره 90+ تافل برسید با توجه به اینکه می گین 4 سال پیش تحت اون شرایط 70 شدین!

مشکلتون فقط کنترل استرس هست ، که تنها مشکل شما نیست ، مشکل تمام کسانی هستند که آزمون تافلو انتخاب می کنن چون ساختار این آزمون رابطه مستقیم با زمانبندی داره و جوری طراحی شده تا ببینن در مقابله با زمان ، پاسخگوییتون، نوت برداری و تحلیل و درکتون در مباحث آکادمیک چطوری هست و خواه یا ناخواه استرس خواهید داشت اما میزان استرس مهمه! اگر استرس در حد معقولی باشه ممکنه باعث بشه حتی نمره تون از زمانی که بدون استرس در منزل تست میزدین بیشتر بشه چون یه اهرمی برای فشار آوردن به ذهن برای رسیدن به حداکثر کارآیی میشه اما اگه زیاد استرس داشته باشید مطمئنا نمی تونین نمره خوبی بگیرید. شاید خروجی آزمون ، حتی یک اختلاف 20 تا 40 نمره ای باشه به نسبت شدت استرسی که سر جلسه دارید!
    راه حل:
    1- ذهنتون رو آماده کنید : مثلا بگین حتی اگه این آزمونو خراب کنم دنیا به آخر نمی رسه دوباره دو هفته بعدش می تونم مجددا آزمون بدم! اصلا 10 بار دیگه هم آزمون بدم و به نمره دلخواهم نرسم مجددا میتونم آزمونو بدم محدودیتی که نداره! (نذارید فکرتون سمت قیمت آزمون و اینا بره چون کارتون اصلا به بار دوم یا شاید سوم نرسه و همون بار اول نهایت دوم موفق می شید اما حتی اگه خواست به قیمتش فکر کنید واقعا قیمتش در برابر هزینه هایی زندگی دانشجویی واقعا ناچیزه) - این طرز فکر رو به یه باور تبدیلش کنید چون واقعیت همینه!

2- آزمون آزمایشی شرکت کنید: آزمون های آزمایشی رو حتما شرکت کنید تا بیشتر با محیطهایی شبیه به آزمون آداپته بشید. حداقل یکی دوبار امتحان کنید. TPO ها رو هم که حتما مرتب کار کنید!

3- آزمون اصلی رو برای روز آخر نذارید: اگر 8 ماه ماکزیمم فرصت دارید، 2-3 ماه زودتر در نظر بگیرید که آزمونو بدین!

4- تمرین و تمرین و تمرین : با تمرین هر استرسی از بین میره ، وقتی مدام و روزانه تمرین کنید ، هفته به هفته بهتر می شید ، تو هر اسکیل نتیجه رو میبینید ، مدیریت زمانتون بهتر میشه! مثلا من همیشه با زمان ریدینگ مشکل داشتم و همیشه می گفتم اصلا عقلانی نیست این تایم 20 دقیقه ای برای هر Passage چون همیشه وقت کم می آوردم اما اواخر انقدر خوب شده بودم که 5-6 دقیقه هم اضافه می آوردم و دقیقا تو آزمون اصلی هم وقت اضافه آوردم و این پیشرفتا و بهتر شدنا تو تمرینات یک حس اطمینانی رو به همراه میاره که تو روز امتحان اصلی با اون حس اطمینان، با اعتماد به نفس بالایی تو جلسه شرکت می کنید و قطعا تفاوت نتیجه رو حس می کنید.

در نهایت امیدوارم از هر مسیری که میروید موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsun88 نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا دیگه امروزه اکثریت دانشگاه ها تافل یا آیلتس رو قبول دارن و اینجوری نیستش که فقط بگن ما آیلتس رو قبول داریم. فقط معیارهاشون یکم متفاوت و گهگاه عجیب غریبه مثلا میگن آیلتس 6 یا تافل 87 می خواد که اصلا به نظرم منصفانه نیست مخصوصا بعضی دانشگاه های اروپا معیارشون یکم فرق داره! خودتون تو سایت دانشگاه هایی که قصد پذیرش دارید چک کنید ابتدا، که بعدا مشکلی به وجود نیاره!

در خصوص سوالتون گرفتن آیلتس 6 و نیم کار سختی نیست و اگر انگلیسی رو در سطح متوسط هم یاد داشته باشید باز هم با چند ماه منظم تمرین کردن قابل دسترسه و اگر شرط دوم رو نمی گفتید قطعا آیلتس 6 و نیم ساده تر از تافل 90 هست، اما اینکه هر اسکیل باید حداقل 6 و نیم باشه کار رو سخت تر می کنه ! ضمن اینکه در بخش رایتینگ آیلتس، دوستانی که اخیرا آزمون دادن نمرات عجیب غریبی گرفتن که ریسک انتخاب آیلتس رو به مراتب بیشتر می کنه!

به نظر من تافل رو انتخاب کنید ، 8 ماه فرصت بسیار زیادی هست، در واقع دو برابر یا بیشتر از زمانی هست که نیاز دارید به نمره 90+ تافل برسید با توجه به اینکه می گین 4 سال پیش تحت اون شرایط 70 شدین!

مشکلتون فقط کنترل استرس هست ، که تنها مشکل شما نیست ، مشکل تمام کسانی هستند که آزمون تافلو انتخاب می کنن چون ساختار این آزمون رابطه مستقیم با زمانبندی داره و جوری طراحی شده تا ببینن در مقابله با زمان ، پاسخگوییتون، نوت برداری و تحلیل و درکتون در مباحث آکادمیک چطوری هست و خواه یا ناخواه استرس خواهید داشت اما میزان استرس مهمه! اگر استرس در حد معقولی باشه ممکنه باعث بشه حتی نمره تون از زمانی که بدون استرس در منزل تست میزدین بیشتر بشه چون یه اهرمی برای فشار آوردن به ذهن برای رسیدن به حداکثر کارآیی میشه اما اگه زیاد استرس داشته باشید مطمئنا نمی تونین نمره خوبی بگیرید. شاید خروجی آزمون ، حتی یک اختلاف 20 تا 40 نمره ای باشه به نسبت شدت استرسی که سر جلسه دارید!
    راه حل:
    1- ذهنتون رو آماده کنید : مثلا بگین حتی اگه این آزمونو خراب کنم دنیا به آخر نمی رسه دوباره دو هفته بعدش می تونم مجددا آزمون بدم! اصلا 10 بار دیگه هم آزمون بدم و به نمره دلخواهم نرسم مجددا میتونم آزمونو بدم محدودیتی که نداره! (نذارید فکرتون سمت قیمت آزمون و اینا بره چون کارتون اصلا به بار دوم یا شاید سوم نرسه و همون بار اول نهایت دوم موفق می شید اما حتی اگه خواست به قیمتش فکر کنید واقعا قیمتش در برابر هزینه هایی زندگی دانشجویی واقعا ناچیزه) - این طرز فکر رو به یه باور تبدیلش کنید چون واقعیت همینه!

2- آزمون آزمایشی شرکت کنید: آزمون های آزمایشی رو حتما شرکت کنید تا بیشتر با محیطهایی شبیه به آزمون آداپته بشید. حداقل یکی دوبار امتحان کنید. TPO ها رو هم که حتما مرتب کار کنید!

3- آزمون اصلی رو برای روز آخر نذارید: اگر 8 ماه ماکزیمم فرصت دارید، 2-3 ماه زودتر در نظر بگیرید که آزمونو بدین!

4- تمرین و تمرین و تمرین : با تمرین هر استرسی از بین میره ، وقتی مدام و روزانه تمرین کنید ، هفته به هفته بهتر می شید ، تو هر اسکیل نتیجه رو میبینید ، مدیریت زمانتون بهتر میشه! مثلا من همیشه با زمان ریدینگ مشکل داشتم و همیشه می گفتم اصلا عقلانی نیست این تایم 20 دقیقه ای برای هر Passage چون همیشه وقت کم می آوردم اما اواخر انقدر خوب شده بودم که 5-6 دقیقه هم اضافه می آوردم و دقیقا تو آزمون اصلی هم وقت اضافه آوردم و این پیشرفتا و بهتر شدنا تو تمرینات یک حس اطمینانی رو به همراه میاره که تو روز امتحان اصلی با اون حس اطمینان، با اعتماد به نفس بالایی تو جلسه شرکت می کنید و قطعا تفاوت نتیجه رو حس می کنید.

در نهایت امیدوارم از هر مسیری که میروید موفق باشید.
    با عرض شرمندگی با حرف شما کاملا مخالفم.در سطح متوسط بودن و یا نبودن نداره .کلا ایلتس یه تجارت شده که 1.5 نمره از نمره واقعی ات رو با کلک های خاص کم میکنن.نظیر اعمال سلیقه در رایتینگ و اسپیکینگ .ایران 0.5 نمره پایینتر می گیری و خارج 0.5 بالاتر میشی. منظورم اینه که دوستان برای موفقیت در ایلتس اگر هزینه می کنین 6 الی 7 بار باید امتحان بدین تا نمره مطلوب رو بگیرین.اونایی که یهو اولین دفعه 6 و یا 7 میشن خیلی پایه شون قوی هست که حتی با یک نمره کم کردن هم 7 یا 6 میشن. زیا هم بحث نکنین و حرف گوش بکنین خواهشا .با سپاس

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)