صفحه 165 از 174 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط zyzyphus نمایش پست ها
    آخه اخیرا نمره دهی آیلتس برا رایتینگ واقعا عجیب شده، از کاربرای اینجا هم خیلیا با این مشکل مواجه شدن، بعضیا گفتن چندین بار آیلتس دادن و رایتینگ رو نمره نیاوردن. من هم با توجه به زمان کمی که دارم اگه این فرصتو میس کنم خیلی ضرر می کنم. می ترسم دوباره ایلتس بدم و این وضعیت تکرار بشه....سر دوراهی گیر کردم...
    به نظرم بهترین کار اینه که وندتا رایتینگ بنویسین و بدین یکی تصحیح کنه و بهتون بگه تو بازه یه ماهه میتونید بالای 5.5 برسین یا نه. یا حداقل چندتا TPO بزنین و اگه نمرتون اوکی بود اونوقت به تافل هم فک کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام دوستان.
    از پاسخ های کامل و جامع شما بسیار ممنونم.
    یک سوال:
    توی سایت دانشگاه نوشته: a band score of 6.5 or greater

یعنی هر اسکیل آیلتس کمتر نباشه؟ یا کل نمره آیلتس کمتر نباشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsun88 نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا دیگه امروزه اکثریت دانشگاه ها تافل یا آیلتس رو قبول دارن و اینجوری نیستش که فقط بگن ما آیلتس رو قبول داریم. فقط معیارهاشون یکم متفاوت و گهگاه عجیب غریبه مثلا میگن آیلتس 6 یا تافل 87 می خواد که اصلا به نظرم منصفانه نیست مخصوصا بعضی دانشگاه های اروپا معیارشون یکم فرق داره! خودتون تو سایت دانشگاه هایی که قصد پذیرش دارید چک کنید ابتدا، که بعدا مشکلی به وجود نیاره!

در خصوص سوالتون گرفتن آیلتس 6 و نیم کار سختی نیست و اگر انگلیسی رو در سطح متوسط هم یاد داشته باشید باز هم با چند ماه منظم تمرین کردن قابل دسترسه و اگر شرط دوم رو نمی گفتید قطعا آیلتس 6 و نیم ساده تر از تافل 90 هست، اما اینکه هر اسکیل باید حداقل 6 و نیم باشه کار رو سخت تر می کنه ! ضمن اینکه در بخش رایتینگ آیلتس، دوستانی که اخیرا آزمون دادن نمرات عجیب غریبی گرفتن که ریسک انتخاب آیلتس رو به مراتب بیشتر می کنه!

به نظر من تافل رو انتخاب کنید ، 8 ماه فرصت بسیار زیادی هست، در واقع دو برابر یا بیشتر از زمانی هست که نیاز دارید به نمره 90+ تافل برسید با توجه به اینکه می گین 4 سال پیش تحت اون شرایط 70 شدین!

مشکلتون فقط کنترل استرس هست ، که تنها مشکل شما نیست ، مشکل تمام کسانی هستند که آزمون تافلو انتخاب می کنن چون ساختار این آزمون رابطه مستقیم با زمانبندی داره و جوری طراحی شده تا ببینن در مقابله با زمان ، پاسخگوییتون، نوت برداری و تحلیل و درکتون در مباحث آکادمیک چطوری هست و خواه یا ناخواه استرس خواهید داشت اما میزان استرس مهمه! اگر استرس در حد معقولی باشه ممکنه باعث بشه حتی نمره تون از زمانی که بدون استرس در منزل تست میزدین بیشتر بشه چون یه اهرمی برای فشار آوردن به ذهن برای رسیدن به حداکثر کارآیی میشه اما اگه زیاد استرس داشته باشید مطمئنا نمی تونین نمره خوبی بگیرید. شاید خروجی آزمون ، حتی یک اختلاف 20 تا 40 نمره ای باشه به نسبت شدت استرسی که سر جلسه دارید!
    راه حل:
    1- ذهنتون رو آماده کنید : مثلا بگین حتی اگه این آزمونو خراب کنم دنیا به آخر نمی رسه دوباره دو هفته بعدش می تونم مجددا آزمون بدم! اصلا 10 بار دیگه هم آزمون بدم و به نمره دلخواهم نرسم مجددا میتونم آزمونو بدم محدودیتی که نداره! (نذارید فکرتون سمت قیمت آزمون و اینا بره چون کارتون اصلا به بار دوم یا شاید سوم نرسه و همون بار اول نهایت دوم موفق می شید اما حتی اگه خواست به قیمتش فکر کنید واقعا قیمتش در برابر هزینه هایی زندگی دانشجویی واقعا ناچیزه) - این طرز فکر رو به یه باور تبدیلش کنید چون واقعیت همینه!

2- آزمون آزمایشی شرکت کنید: آزمون های آزمایشی رو حتما شرکت کنید تا بیشتر با محیطهایی شبیه به آزمون آداپته بشید. حداقل یکی دوبار امتحان کنید. TPO ها رو هم که حتما مرتب کار کنید!

3- آزمون اصلی رو برای روز آخر نذارید: اگر 8 ماه ماکزیمم فرصت دارید، 2-3 ماه زودتر در نظر بگیرید که آزمونو بدین!

4- تمرین و تمرین و تمرین : با تمرین هر استرسی از بین میره ، وقتی مدام و روزانه تمرین کنید ، هفته به هفته بهتر می شید ، تو هر اسکیل نتیجه رو میبینید ، مدیریت زمانتون بهتر میشه! مثلا من همیشه با زمان ریدینگ مشکل داشتم و همیشه می گفتم اصلا عقلانی نیست این تایم 20 دقیقه ای برای هر Passage چون همیشه وقت کم می آوردم اما اواخر انقدر خوب شده بودم که 5-6 دقیقه هم اضافه می آوردم و دقیقا تو آزمون اصلی هم وقت اضافه آوردم و این پیشرفتا و بهتر شدنا تو تمرینات یک حس اطمینانی رو به همراه میاره که تو روز امتحان اصلی با اون حس اطمینان، با اعتماد به نفس بالایی تو جلسه شرکت می کنید و قطعا تفاوت نتیجه رو حس می کنید.

در نهایت امیدوارم از هر مسیری که میروید موفق باشید.

واقعا بسیار ممنونم از توضیحاتتون
    من هم توی ریدینگ وقت کم میارم. شما اول سوالها رو میخونید یا متن رو که وقت اضافه میارید؟

Junior Member

سلام من بیشتر هدفم پذیرش از دانشگاه های کانادا هست، اما اروپا و استرالیا هم مد نظرم هستند، دانشگاه هایی که انتخاب کردم اکثرا ایلتس۷ یا تافل ۱۰۰ میخوان با توجه به اینکه سطح زبانم متوسط هست و حدودا ۶ ماه وقت دارم که امتحان بدم کدوم امتحان رو پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amene65 نمایش پست ها
    واقعا بسیار ممنونم از توضیحاتتون
    من هم توی ریدینگ وقت کم میارم. شما اول سوالها رو میخونید یا متن رو که وقت اضافه میارید؟
    خواهش می کنم. مستقیما برید سراغ سوال ها. با تمرین زیاد به مرور می بینید که مدیریت زمانتون داره بهتر میشه و همچنین زمان کمتری لازم دارید تا جواب درست رو پیدا کنید!

Junior Member

برای گرفتن ایلتس ۶.۵ برای یه فرد مبتدی چند ماه زمان لازمه حدودا ( روزی ۳ ساعت وقت گذاشتن)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrozv نمایش پست ها
    برای گرفتن ایلتس ۶.۵ برای یه فرد مبتدی چند ماه زمان لازمه حدودا ( روزی ۳ ساعت وقت گذاشتن)
    سوالتون خیلی کلی هست و نمی تونه یه جواب ثابت داشته باشه. پروسه یادگیری زبان خیلی زمان بر هست و هیچ میان بری هم نداره!
    درسته که نمره ای که میخواین آنچنان نمره بالایی نیست اما باز هم برای فردی که مبتدی هست، رسیدن به این سطح ماه ها و شاید سال ها طول بکشه!
    بر فرض مبتدی بودن شما با روزی 3 ساعت تمرین، ابتدا باید تلاش کنید دانش زبان انگلیسیتون رو به یه حد قابل قبولی برسونید ( مثلا برسید به intermediate ، توی این سطح تقریبا 50-60 درصد مکالمات زبان انگلیسی و متون انگلیسی رو متوجه میشوید و نیازهای زبانتون رو میتونید تقریبا برطرف کنید و حتی خودتون در مکالمه با کسی میتونین منظور خودتون رو به نحوی برسونید که متوجه بشه) حدودا بین 6 ماه تا یکسال با فرض اینکه هر روز و روزی چندین ساعت زبان تمرین کنید میتونین به این سطح برسید.
    بعد از اون می تونید با دو سه ماهی تخصصی خوندن برای آیلتس و آزمون آزمایشی زدن و تمرین و تمرین و تمرین ، شانستون رو برای آزمون اصلی امتحان کنید. ممکنه این مسیر رو یک نفر از مبتدی بودن تا نمره 6.5 آیلتس توی 10 سال به صورت پراکنده طی کنه و یک نفر دیگه با پشتکار و بیشتر وقت گذاشتن توی 10 ماه!

سلام
    من چندین سال امارات زندگی کردم و 15 سال هم هست مدام میرم خارج بر میگردم کانتینر کانتینر بار از کارخونه ها خرید میکنم و مشکلی از بابت انگلیسی ندارم هیچ جا گیر نمیکنم
    با بعضی دوستان صحبت میکردم میگفتن همین حدود 5 نمره از آیلتس هست اگر کسی بتونه تا این حد مکاتبه و صحبت کنه و گیر نکنه
    هدفم هم ارتقا به آیلتس 7 هست برای استرالیا
    به هر حال اومدم یه آژمون ماک شرکت کنم از شانس بد گیر یه موسسه بد نام در غرب تهران افتادم که حتی اسمش هم کپی برداری از اسامی معتبر بود و ... دیگه اسم نمیبرم کجا بود چون متاسفانه خودشون در تمام فرومها سپاه سایبری دارن و میان بعد از من با 50 تا آی دی فیک از خودشون دفاع میکنن . بگذریم از اینا
    خلاصه روز اول امتحان اسپپیکینگ در کمال ناباوری به من 3.5 داد و همونجا حرف از کلاس خصوصی زد و گفت کلاس عمومی باید 2 سال بیای به دردت نمیخوره همین خصوصی باید بیای !
    فرداش امتحان ماک رو دادم جواباش که ذره ذره در سایتش میزاشتن لیستنینگ برام زده بود 4 و ریدینگ زد 3.5 که این بار به نشانه اعتراض زنگ زدم باهاشون کنتاکت کردم که شماها از قصد 2 نمره کم میدیم که توی خصوصی جبران کنید و اونم سفسطه و انکار و ...
    فرداش که نوبت جواب رایتینگ شد حسابی زهرشو ریحت و نمره 1 برای رایتینگ برام داد !!!!!!
    خلاصه من با نمره 1 و 3.5 میرم اونور دنیا میام و گیر نمیکنم ! پولمو و وقتمو مفلس کردن رفت آخرش هم نفهمیدم نمره واقعیم چی هست و البته که دیگه سراغ اون موسسه نمیرم بهتر شد ذاتشونو شناختم همین اول

حالا سوالم اینه به نظر شماها کسی که در صحبت کردن معمولی گیر نکنه یا مشکلی در مکاتبات نداشته باشه نمرش چند میتونه باشه ؟ 5 یا به قول اینا 1 ؟
    بعد اینکه قصد دارم برم موسسات درست حسابی اونجا ها هم چند تا ماک بدم معلوم بشه چه وضعیتی دارم و بعدش برم کلاس مربوطه در سطح واقعی خودم . همین ماک آیلتس رو برم یا تافل ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی دانشگاه فردوسی

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام دوستان من سه سال پیش تافل دادم و نمرم 78 شد البته محل ازمون در شهر خودم نبود و از مشهد با ماشین رفتم آمل و آنفولانزا هم داشتم. امسال ایتلس دادم و نمره 7 گرفتم. شاید اشتباه کنم ولی تصورم اینکه همونقد که برای تافل درس خونده بودم، ایتلس می خواندم و در شهر خودم امتحان می دادم با وجود مریضی و همه مسائل نمره 6 یا 6.5 رو می اوردم و مسئله زبان سه سال پیش تمام می شد. به طور کلی به نظرم در تافل شما باید مهارت شنیداری خیلی خوبی داشته باشید و لیسنینگ مورد نیاز تافل چیزی نیست که بشه در دو یا سه ماه تقویت پیدا کنه. در تافل شما در اسپینیک و رایتینگ هم باید مهارت نت برداری و لیسنینگ قوی داشته باشید. در عین حال که امتحان کامپیوتری هست که بعضی ها باهاش راحت نیستند و در رایتینگ باید تایپ کنید که من مشکلی با این مسائل نداشتم.

و اما در ریدینگ ایتلس تکنیک وجود داره اگر با متن اشنا بشید لازم نیست نگران باشید که جواب سوال ها رو پیدا نمی کنید، اینطور نیست. یک روند منطقی داره و همیشه تکرار میشه در عین حال نهایتا شاید بشه گفت چند سوال خیلی سخت هست که خوب من هم دنبال نمره 9 نبودم. در این بخش سخت ترین سوالات مربوط به چهار گزینه ای ها هست که 4 یا 5 سوال از 40 تا رو شامل میشه ولی در تافل تمام سوال ها چهار گزینه ای هستند و واقعا مهارت درک مطلب شما ازمون گرفته میشه. لطفا توجه داشته باشید که من نمیگم ایتلس ساده است فقط می خوام تجربه خودم رو از مقایسه این دو بگم.

و اما لیسنیگ که در تافل شما باید در یک بخش به 7 یا 8 دقیقه یک کلاس درسی تخصصی گوش کنید و نت برداری کنید یا بفهمید که اگر رشته خودتون نباشه خیلی مشکل تر میشه. اینجا دقیقا تفاوت بین افرادی که لیسنگ خوبی دارند با کسانی که ادعایی در این زمینه ندارند کاملا مشخص میشه. به نظر من اگر شما فیلم ها رو می فهمید خبرهای تلویزیونی رو می فهمید به تافل فکر کنید چون نقطه قوتتون به کمکتون خواهد اومد ولی من اینگونه نبودم و سطح لیسینگ و ریدینگم مثل هم بودند. ولی در ایتلس با تمرین می دونید دنبال چه چیزی هستید و فقط بعضی سوالات چهار گزینه ای هستند و نیاز به نت برداری هست. در مورد اینکه دوستان فکر می کنند در ایتلس هدفن ندارند اینطور نیست این مسئله به مرکز ازمون شما بستگی دارد و حتما قبلا از ثبت نام از این موارد اگاهی پیدا کنید. در مرکز من هر دو گزینه هم زمان بود.

درباره اسپیکنگ من شدیدا ترجیح میدم با یک انسان صحبت کنم ترجیحا ایرانی که با لهجه من اشنایی داشته باشه تا با یک کامپیوتر که در اوج، قطعت می کنه و خوب به نظر من اگزمینر نیتیو کمتر از اگزمینر هموطن شما رو می فهمه.

و در اخر رایتینگ خیلی ها معتقدند که در حال حاضر گرفتن نمره بالا رایتنیگ ایتلس دشوار شده. حتی اگر این موضوع درست باشه من باز هم رایتینگ ایتلس رو ترجیح میدم چون حداقل یاد گرفتم چطور نمودار و گراف رو تفسیر کنم که در نوشتن مقاله خیلی کمکم کرد.

در آخر شخصا معتقدم هم سوالات ایتلس از تافل منطقی تر هست که ما نیتیو نیستیم و هم اینکه لیسنینگ یک بخش جدایی ناپذیر در تافل هست. امیدوارم نظرم کمک کننده باشه و بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط و توانایی هاتون بگیرید و موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

همه ی حرفای شما درست هم باشه یک مشکل بزرگ به وجود میاد...! مشکل برای کسی هست که ایچ اسکیل براش مهمه و اونجاست که آیلتس با رایتینگش آدم رو اذیت میکنه!! اینکه شما رایتینگ آیلتس رو دوس دارین چون در نوشتن مقاله کمک کرد خوبه، اما تاثیری در یک حقیقت که آیلتس در نمره دادن رایتینگش سخت گیری بیشتری میشه نداره.
    مورد شما به این شکل بود؛ اما مورد آزمون من این بود که رایتینگ آیلتس باعث شد دوباره امتحان بدم :

بعد از چند ماه خوندن و آمادگی برای آیلتس امتحان دادم که شدم 6.5 و نمره کلی مورد نیاز رو گرفتم. اما دانشگاه مورد نظرم ایچ اسکیل رایتینگ رو هم 6.5 میخواست!!! همین من رو اذیت کرد. ( 3 بار آزمون ماک دادم و واقعا رایتینگ هام دیگه خیلی خوب شده بود!! قبلش یه مقاله isi هم چاپ کرده بودم و در حین خوندن زبان هم دو تا درفت مقاله رو تموم کردم و سابمیت کردم به ژورنال، اما باز نمره رایتینگ مورد نظر کسب نشد)

در حین اپلای برای دانشگاه ها و پوزیشن های مورد نظر تصمیم گرفتم بخاطر همون استاد و دانشگاه مورد نظر آزمون بدم دوباره.. اینبار تصمیم گرفتم تافل بدم. دو ماه بعد آزمون تافل دادم و بدون اینکه بتونم خوب بخونم و رایتینگ رو هم تقریبا گذاشتم کنار! نمره 90 گرفتم با ایچ اسکیل مورد نظر در همه مهارت ها..

مورد سوییچ کردن آزمون من یه چیز رو نشون میده : اینکه اگه هیچ آزمونی بهتر از یکی دیگه نباشه و نمره ها در همون حد میشه، اما این حقیقت رو باید قبول کرد که رایتینگ آیلتس زیادی دیگه چالش برانگیز هست!! (نمیگم نمیشه!!!!! اما باید در کنار همه موارد اپلای و دغدغه های دیگه وقت زیادی، فراتر از دانش نوشتن به انگلیسی بهش اختصاص داد تا نمره لازم رو گرفت!!)

نقل قول نوشته اصلی توسط ElhamSoltani نمایش پست ها
    سلام دوستان من سه سال پیش تافل دادم و نمرم 78 شد البته محل ازمون در شهر خودم نبود و از مشهد با ماشین رفتم آمل و آنفولانزا هم داشتم. امسال ایتلس دادم و نمره 7 گرفتم. شاید اشتباه کنم ولی تصورم اینکه همونقد که برای تافل درس خونده بودم، ایتلس می خواندم و در شهر خودم امتحان می دادم با وجود مریضی و همه مسائل نمره 6 یا 6.5 رو می اوردم و مسئله زبان سه سال پیش تمام می شد. به طور کلی به نظرم در تافل شما باید مهارت شنیداری خیلی خوبی داشته باشید و لیسنینگ مورد نیاز تافل چیزی نیست که بشه در دو یا سه ماه تقویت پیدا کنه. در تافل شما در اسپینیک و رایتینگ هم باید مهارت نت برداری و لیسنینگ قوی داشته باشید. در عین حال که امتحان کامپیوتری هست که بعضی ها باهاش راحت نیستند و در رایتینگ باید تایپ کنید که من مشکلی با این مسائل نداشتم.

و اما در ریدینگ ایتلس تکنیک وجود داره اگر با متن اشنا بشید لازم نیست نگران باشید که جواب سوال ها رو پیدا نمی کنید، اینطور نیست. یک روند منطقی داره و همیشه تکرار میشه در عین حال نهایتا شاید بشه گفت چند سوال خیلی سخت هست که خوب من هم دنبال نمره 9 نبودم. در این بخش سخت ترین سوالات مربوط به چهار گزینه ای ها هست که 4 یا 5 سوال از 40 تا رو شامل میشه ولی در تافل تمام سوال ها چهار گزینه ای هستند و واقعا مهارت درک مطلب شما ازمون گرفته میشه. لطفا توجه داشته باشید که من نمیگم ایتلس ساده است فقط می خوام تجربه خودم رو از مقایسه این دو بگم.

و اما لیسنیگ که در تافل شما باید در یک بخش به 7 یا 8 دقیقه یک کلاس درسی تخصصی گوش کنید و نت برداری کنید یا بفهمید که اگر رشته خودتون نباشه خیلی مشکل تر میشه. اینجا دقیقا تفاوت بین افرادی که لیسنگ خوبی دارند با کسانی که ادعایی در این زمینه ندارند کاملا مشخص میشه. به نظر من اگر شما فیلم ها رو می فهمید خبرهای تلویزیونی رو می فهمید به تافل فکر کنید چون نقطه قوتتون به کمکتون خواهد اومد ولی من اینگونه نبودم و سطح لیسینگ و ریدینگم مثل هم بودند. ولی در ایتلس با تمرین می دونید دنبال چه چیزی هستید و فقط بعضی سوالات چهار گزینه ای هستند و نیاز به نت برداری هست. در مورد اینکه دوستان فکر می کنند در ایتلس هدفن ندارند اینطور نیست این مسئله به مرکز ازمون شما بستگی دارد و حتما قبلا از ثبت نام از این موارد اگاهی پیدا کنید. در مرکز من هر دو گزینه هم زمان بود.

درباره اسپیکنگ من شدیدا ترجیح میدم با یک انسان صحبت کنم ترجیحا ایرانی که با لهجه من اشنایی داشته باشه تا با یک کامپیوتر که در اوج، قطعت می کنه و خوب به نظر من اگزمینر نیتیو کمتر از اگزمینر هموطن شما رو می فهمه.

و در اخر رایتینگ خیلی ها معتقدند که در حال حاضر گرفتن نمره بالا رایتنیگ ایتلس دشوار شده. حتی اگر این موضوع درست باشه من باز هم رایتینگ ایتلس رو ترجیح میدم چون حداقل یاد گرفتم چطور نمودار و گراف رو تفسیر کنم که در نوشتن مقاله خیلی کمکم کرد.

در آخر شخصا معتقدم هم سوالات ایتلس از تافل منطقی تر هست که ما نیتیو نیستیم و هم اینکه لیسنینگ یک بخش جدایی ناپذیر در تافل هست. امیدوارم نظرم کمک کننده باشه و بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط و توانایی هاتون بگیرید و موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)