صفحه 17 از 174 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.s نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز بین ibt و ielts موندم.
    در کل نمره بالای 7 گرفتن تو ielts راحت تره یا نمره بالای 100 گرفتن تو ibt ؟
    تجربه ی من که هر دو امتحان رو دادم نشون میده که 7 آیلتس تقریباً معادل همون 100 تافل هست... حالا اینکه کدوم راحت تره و کدوم سخت تر کمی پاسخ دادن بهش سخته... چون تو بعضی چیزا (مثل reading) آیلتس سخت تر از تافله و توی بعضی چیزا (مثل listening) بسیار راحت تر... البته اینها هم نسبیه و ممکنه نظر یه نفر دیگه کاملاً متفاوت باشه با اینی که من گفتم... ولی به هر حال همون طور که گفتم، تجربه ی من نشون داده که اگر ietls در حد 7 بتونید بگیرید با حدود یه ماه مطالعه 100 تافل رو هم به راحتی میتونید کسب کنید.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

من تازه شروع کردم دانشگاه مقصدم دقیقا مشخص نیس ولی یکی از دانشگاههای کانادا استرالیا یا اگه بشه امریکا (اگه بتونم فاند بگیرم) میخوام راهنمایی کنید راجع به انتخاب تافل یا آیلتس:
    میدونم که به دانشگاه ربط داره اما من دانشگاه مشخصی مد نظرم نیست اما میدونید که همه دانشگاههای این سه کشور معمولا هر دوشو قبول دارن(در مورد استرالیا دقیقا نمیدونم همشون تافل قبول کنن یا نه؟)
    1- از 5دبستان که اولین کنکور تستی دادم فهمیدم تست زنیم کنده شدیدا و تا امروز هیچ جوری حل نشده و کنکور ارشد و کارشناسی رو هم یه درس کنار گذاشتم تا ضرر نکنم. یا این شرایط بنظرتون بیخیال PBT بشم بهتر نیست؟ هر چند میدونم IBT مشکلتره اما حداقل اگه سعی کنم آخرش از جای دیگه ضربه نمی خورم بلکه اگه PBT بخوام آخرش سر جلسه به مشکل قدیمی بر میخورم.(ضمنا با تست زنی زیاد هم مشکلم حل نمیشه پس این توصیه رو نکنید چون خیلی دقیق و با دقت تست میخونم و تحلیل میکنم)
    2-با این شرایط که سه کشور مذکور مد نظرمه و سختی و سادگیه تافل و آیلتس کدوم رو انتخاب و شروع کنم و کدوم نوعشو؟؟؟(با توجه به این مساله که یکی از دانشگاههای مورد نظرم نمره PBT 550 و IBT 83 و IELTS 7 در نظر گرفته.از مطالعه مطالب تاپیک متوجه شدم 7 از آیلتس معادل حدودا 95 تا 100 IBT با این حال اگه قرار باشه من 100 بگیرم خوب خیلی بالاتر از حد درخواستشونم پس واسه بورس مناسب تره تا همون 7 که میخوان رو بگیرم و نه بیشتر. درسته؟
    3- با مطالعه این تاپیک یه دید منفی و البته جدید به موضوع پیدا کردم : من تا حالا فکر نمی کردم تعصبی بین دانشگاه ها برای کدام امتحان وجود نداره اما تو این تاپیک همش بحث راجع به ایم موضوع که فلان دانشگاه امریکا اصلا نمره آیلتس رو قبول نداره یا فلان دانشگاه استرالیا تافل رو نمیخواد.آیا اگر در سایت دانشگاه اعلام نمره برای آزمونی میکنه کافی نیست که دیگه هیچ تبعیضی بین تافل و آیلتس قائل نشه؟؟؟ کمکم کنید چون با خوندن مطالب این تاپیک ترسم گرفته :-( )
    4- بنظرتون واسه پایه زبان متوسط با SPEAKING و LISINING ضعیف 6 ماه کافی باشه واسه اماده شدن؟
    5- ددلاین واسه پذیرش ژانویه 2011 حدودا چه ماهیه؟؟(میدونم تو سایت دانشگا هست اما الان فقط ددلاین پاییز رو زدن نه زمستان. و میدونم که هر دانشگاه فرق میکنه اما من حدود ماهشو میخوام بدونم)
    ممنون از راهنماییاتون دوستان عزیز

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

سلام
    من سطح زبانم خيلي پايين هست در حد اينترچنج آبي. كلا اعتماد به نفس خوبي هم ندارم. دقيقا مي دونم چي بايد بگم و يا جواب سوال چيه اما خوب نميتونم بگم.
    بين آيلتس و تافل اي بي تي موندم و خوندن اين بحث بيشتر به ترديدم اضافه كرد. من براي پاييز 2012 ميخوام اپلاي كنم و از مهر امسال مي خوام كلاس خصوصي بگيرم. فكر مي كنيد با اين وضعيت زبانيم و اعتماد به نفس نداشته ام كدوم رو شركت كنم. با اين اوصاف كه دانشگاه تورنتو 7 آيلتس رو در برابر 96 اي بي تي مي خواد و خوب اين مينيمم هست و براي فاند و كلا پذيرش بهتره نمره بالاتر باشه
    اصلا اميدي هست كه من بتونم يه نمره خوب بگيرم؟؟؟
    برخلاف نظر aminpc، استادي كه من باهاشون پري تافل و آيلتس داشتم و ميخواستم خصوصي آيلتس بردارم معتقدن آيلتس آسون تره اما ايشون در حد استاد صحبت كردن نه دانشجو
    ممنون مي شم كمكم كنيد
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    برخلاف نظر aminpc، استادي كه من باهاشون پري تافل و آيلتس داشتم و ميخواستم خصوصي آيلتس بردارم معتقدن آيلتس آسون تره اما ايشون در حد استاد صحبت كردن نه دانشجو
    ممنون مي شم كمكم كنيد
    هر كس يه نظري داره ولي شما اگر ميخواين حداقل نمره رو بگيرين شايد توي IELTS راحتتر باشه كه با رند شدن نمرتون به بالا، نمره رو بيارين مثلا 6.75 به 7 تبديل بشه. ولي در حالت كلي باز نظرم اينه كه براي اينكه نمرتون رو بالا بكشين، توي تافل اين كار راحتتره ولي توي IELTS بسيار اين كار سخته. نمونه‌ها رو توي همين فروم ببينين كه طرف از حدود نمره 85 با 1.5 ماه خوندن به 100 رسيده ولي توي IELTS بسيار بعيد هست مثلا توي 2 يا 3 ماه از 6 به 7 برسي. مگر اينكه توي امتحان اول مشكلي پيش اومده باشه ولي نه در حالت كلي. چندين نفر رو ميشناسم كه بيش از 4 يا 5 بار امتحان دادن تا 7 بگيرين ولي همش بين 6 و 6.5 دور ميزنن!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded systems, Chemnitz

سلام
    بچه ها من یه سئوالی داشتم بینibt 79 و ielts 6 کدام برای مدت 3 ماه می شه گرفت ؟سطح زبانم هم متوسط است.ممنون

سلام برهمه دوستان. امیدوارم کسی باشه اینجا که منو راهنمایی کنه
    من امسال ارشد قبول شدم. ی فرصت یکساله دارم برای زبان خوندن. سطح زبانم هم متوسط ولی خوب پشتکارم خوبه. قصدم هم دانشگاه های برتر امریکا یا کانادا یا دیگه نشد دلفت!(:
    1- نمیدونم تو این مدت تافل بخونم یا ایلتس؟
    2-برای فاند گرفتن یا بورس شدن در این دانشگاه چه نمره ای باید بگیرم.
    3- خوندن تافل مطمئن تره یا ایلتس؟ یعنی با تافل جاهای بهتری میتونم اپلای کنم یا ایلتس؟

4- من فهمیدن متن برام راحتر از مکالمه هست یعنی ضعف زبانم در مکالمه است وگرنه درک متنم خوبه. با این شرایط تافل رو پیشنهاد میدین یا ایلتس؟
    ویرایش توسط sahar2548 : September 9th, 2010 در ساعت 07:53 PM

بعضی از دوستان میگن که اول ایلتس بده بعد تافل ایا این کار درسته؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar2548 نمایش پست ها
    بعضی از دوستان میگن که اول ایلتس بده بعد تافل ایا این کار درسته؟
    100% غلطه! اصلا شک نکنید! میتونم بهتون بگم که این دو امتحان از نظر تکنیکی زمین تا آسمون فرق دارند. یکی رو بسته به مهارتتون انتخاب کنید و برای نمره مطبوعتون تلاش کنید.
    موفق باشید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط saman21 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من یه سئوالی داشتم بینibt 79 و ielts 6 کدام برای مدت 3 ماه می شه گرفت ؟سطح زبانم هم متوسط است.ممنون
    واقعا نمی شه با اطمینان حرف زد ولی تجربه شخصی من نشون داده افراد در نمرات پایین(سطح زبان ضعیف تر) در ایلتس موفق تر هستند
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar2548 نمایش پست ها
    سلام برهمه دوستان. امیدوارم کسی باشه اینجا که منو راهنمایی کنه
    من امسال ارشد قبول شدم. ی فرصت یکساله دارم برای زبان خوندن. سطح زبانم هم متوسط ولی خوب پشتکارم خوبه. قصدم هم دانشگاه های برتر امریکا یا کانادا یا دیگه نشد دلفت!(:
    1- نمیدونم تو این مدت تافل بخونم یا ایلتس؟
    2-برای فاند گرفتن یا بورس شدن در این دانشگاه چه نمره ای باید بگیرم.
    3- خوندن تافل مطمئن تره یا ایلتس؟ یعنی با تافل جاهای بهتری میتونم اپلای کنم یا ایلتس؟

4- من فهمیدن متن برام راحتر از مکالمه هست یعنی ضعف زبانم در مکالمه است وگرنه درک متنم خوبه. با این شرایط تافل رو پیشنهاد میدین یا ایلتس؟
    1- با توجه به كشورهايي كه انتخاب كردين، TOEFL بهتره براتون. البته اگه ميخواين iBT بدين، بايد مكالمتون رو هم قوي كنين چون زمان خيلي كمي (حداكثر يك دقيقه) ميدن تا شما به بحث رو جمع و جور كنين. PBT هم كه اصلا مكالمه نداره ولي براي گرفتن TA بدرد نميخوره. IELTS هم چون مكالمتون با يك فرد انجام ميشه و اون افراد هم معمولا از استرستون كم ميكنن، از لحاظ مكالمه بهتره تا اينكه توي iBT با مانيتور! صحبت كنين. ولي در كل تافل براتون راه دست تر خواهد بود.
    2- نمره به دانشگاه بستگي داره ولي بصورت معمول 6.5 براي IELTS و حدود 90 براي iBT رو ميخوان. البته در شرايط سخت‌گيرانه، 7 براي IELTS و 100 براي iBT رو ميخوان (مثل UBC)
    3- اگر منظورتون از مطمئن، حداقل آوردن هست، شايد (فقط شايد) IELTS راحت‌تره. ولي اگر ميخواين نمرتون رو بالاتر از سطح فعلي‌تون ببرين، iBT راحت‌تر بنظر ميرسه.
    در كل بيشتر به كشوري كه ميخواين برين (مقصد اصلي) بستگي داره. اگر آمريكاست، حتما تافل بدين. چون اونها در شرايطي كه تافل در دسترس نيست، IELTS رو قبول ميكنن. حداقل در سايتاشون اكثرا اينطوري ميگن.
    موفق باشين

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)