صفحه 19 از 174 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

تافل که هزینه امتحانش 160 دلاره، نمرات شما را اگر در هنگام امتحان مشخص کنید تا 4 دانشگاه بصورت رایگان میفرستد، نیازی هم به پیدا کردن آدرس پستی دانشگاه نیست! هردانشگاهی یک کد دارد و صرفا با همان کد میتوانید درخواست ریپورت دهید.

ولی آیلتس که حدود 230 هزار تومن هزینشه، حتی اگه 5 هفته قبل از امتحان آدرس کامل رو پیدا کرده باشید و داده باشید، لطف میکنه فقط رایگان چاپ میکنه و برای پست هر کارنامه باید 50هزار تومن بپردازید.

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

سلام من دوبار امتحان آیلتس دادم و هر دوبار 6 شدم...بار اول (li:6 -Re:6 -Wr:6 -Sp:6.5) بار دوم (li:6.5- Re:6.5- -Wr:5.5- Sp:5.5) کلا که دیگه هیچ علاقه ای ندارم یکبار دیگه این امتحان رو تکرار کنم چون به نظر بخش اسپیکینگ (من هر دوبار با ممتحن های پاکستانی افتادم که لهجه هاشون وحشتناک بود) و رایتینگش خیلی شانسیه و سلیقه ای هست و بعضی وقت ها ناعادلانه نمره داده میشه..من به جرات می تونم بگم بین دو امتحان فقط یک ماه اسپکینگ و رایتینگ خوندم و قطعا سطح ام تو دو اسکیل مذکور بالاتر از امتحان اولی بود ...اما به هر حال که دیگه فکر نمی کنم چیز جدیدی از ایلتس بتونم یاد بگیرم ...به نظر دوستان چقدر زمان می خواد که بتونم به نمره 95-100 تو ibt برسم؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    سلام من دوبار امتحان آیلتس دادم و هر دوبار 6 شدم...بار اول (li:6 -Re:6 -Wr:6 -Sp:6.5) بار دوم (li:6.5- Re:6.5- -Wr:5.5- Sp:5.5) کلا که دیگه هیچ علاقه ای ندارم یکبار دیگه این امتحان رو تکرار کنم چون به نظر بخش اسپیکینگ (من هر دوبار با ممتحن های پاکستانی افتادم که لهجه هاشون وحشتناک بود) و رایتینگش خیلی شانسیه و سلیقه ای هست و بعضی وقت ها ناعادلانه نمره داده میشه..من به جرات می تونم بگم بین دو امتحان فقط یک ماه اسپکینگ و رایتینگ خوندم و قطعا سطح ام تو دو اسکیل مذکور بالاتر از امتحان اولی بود ...اما به هر حال که دیگه فکر نمی کنم چیز جدیدی از ایلتس بتونم یاد بگیرم ...به نظر دوستان چقدر زمان می خواد که بتونم به نمره 95-100 تو ibt برسم؟
    من نظرات شخصی خودم رو می گم:

Speaking و Writing تافل iBT کلاً فرق داره با آیلتس. نمی دونم چقدر آشنایی دارید با تافل، اما توصیه می کنم یه کتاب یا هر چیزی که در مورد نحوه سوالات این دو بخش توضیح داده بخونید و ببینید با روحیات شما می خونه یا نه. به هر حال تافل آزمون وقت گیرتری هست، نیاز به آمادگی بیشتری داره (نمی گم سخت تر یا آسونتر!) و در عین حال سر جلسه بیشتر خسته می شید تا آیلتس. موقع صحبت کردن هم چون کسی مقابل شما نیست و صداتون ضبط می شه مزایا و معایب خاص خودش رو داره. اما چیزی که من دیدم اینه که کلاً Speaking رو به نسبت خوب نمره می دند. برای هر پاسخ Speaking هم شما 45 تا 60 ثانیه باید حرف بزنید که خب وقت کمی هست به نسبت...
    نمره 95 تا 100 تقریباً معادل 7 آیلتس هست ولی این احتمال هم هست که شما با سبک این آزمون (تافل) هماهنگ تر باشید. به نظرم با این پیشینه زبان و تفاوت زیاد این دو آزمون حداقل 1-1.5 ماه تمام وقت نیاز دارید. باز هم توصیه می کنم هر کتاب iBT که می تونید گیر بیارید رو یه نگاه بندازید تا با نوع سوالات بیشتر آشنا بشید و بعد تصمیم بگیرید. موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Solid State

با سلام،من میخوام برای فوق فیزیک برای دانشگاه های آمریکا برای 2012 پذیرش بگیرم.IELTS 8 دارم ولی تا اون موقع expired میشه.لغات ضروری تافل رو خوندم ولی اصلا با نوع امتحان ibt آشنایی ندارم و کلا از اینکه تو میکروفون بدون وجود آدم زنده حرف بزنم نگرانم.موسسه یا سی دی آموزشی هست که بشه آزمایشی ibt تمرین کرد چون سیستمش کلا با IELTS فرق داره!

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط scattergood نمایش پست ها
    با سلام،من میخوام برای فوق فیزیک برای دانشگاه های آمریکا برای 2012 پذیرش بگیرم.IELTS 8 دارم ولی تا اون موقع expired میشه.لغات ضروری تافل رو خوندم ولی اصلا با نوع امتحان ibt آشنایی ندارم و کلا از اینکه تو میکروفون بدون وجود آدم زنده حرف بزنم نگرانم.موسسه یا سی دی آموزشی هست که بشه آزمایشی ibt تمرین کرد چون سیستمش کلا با IELTS فرق داره!
    من توصیه اکید به شما دارم که فقط بچسبید به IELTS چرا تافل آخه؟
    من تمام دانشگاههای آمریکاو کانادا واروپا واسترالیا وژاپن! وسنگاپور مرتبط به رشتم (مواد ونانو) رو گشتم.هیچ جایی نبود بگند فقط تافل و IELTS قبول نیست.بلکه همشون حتی نمره IELTS که مد نظرشون بود به مراتب بدست آوردنش زحمت کمتری میخواست نسبت به حد تافلی که گفته بودند.مثلا 7 ILETs بود یه جا و 100 تافل.
    در ضمن بیشتر مارکز برگزا کننده تافل،آزمون های ازمایشی هم که عین تافله برگزار میکنند.تو آگهی های فروم بگردید پیدا میکنید.(من اطلاعی از خوب یا بد بودنشون ندارم)

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط scattergood نمایش پست ها
    شما تو همین نت بگردید پر از کلاس های آزمون امتحان تافل هست. در ضمن کتابهای بسیار زیادی برای یادگیری تافل وجود دارد. کلا برای گرفتن پذیرش و آماده شدن برای تحصیل در دانشگاههای آمریکایی تافل بهترین گزینه میباشد. هرچند ممکنه کمی از آیتس سخت تر باشه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member setareqa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Painting

به نظرتون از بین اینها که زیر نوشتم کدومش برای من که زبانم در حد متوسط هست آسونتره؟ تقریبا 2-3 ماه وقت دارم؟رایتینگ و ریدینگم از بقیه بدتره!! heh!!

Computer-based TOEFL test, min. total score of 213
    - Paper-based TOEFL test, min. total score of 550
    - TOEFL iBT, min. total score of 79–80
    - IELTS (Academic), min. overall band score of 6
    - CPE language certificate: A, B and C.
    ممنوووون

بعد کسی میدونه ؟دقیقا چه امتحانییه؟CPE
    می اندیشم پس هستم!

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط setareqa نمایش پست ها
    به نظرتون از بین اینها که زیر نوشتم کدومش برای من که زبانم در حد متوسط هست آسونتره؟ تقریبا 2-3 ماه وقت دارم؟رایتینگ و ریدینگم از بقیه بدتره!! heh!!

Computer-based TOEFL test, min. total score of 213
    - Paper-based TOEFL test, min. total score of 550
    - TOEFL iBT, min. total score of 79–80
    - IELTS (Academic), min. overall band score of 6
    - CPE language certificate: A, B and C.
    ممنوووون

بعد کسی میدونه ؟دقیقا چه امتحانییه؟CPE
    اولی رو که اصلا دیگه نداریم.
    من فکر میکنم برای شرایط شما تافل pbt از همه بهتر باشه.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

سلام

من براي دانشگاهم به يكي از نمرات زير نياز دارم

IBT Tofel 65
    PBT Tofel 500
    IELTS Academic 6

در ضمن شنيدم كه Tofel بيشتر Listening محوره كه در اينصورت من Listening زياد خوبي ندارم
    در حال حاضر هم وضعيت زبانم Intermediate و حدودا 6 ماه براي گرفتن يكي از مدارك بالا وقت دارم

با سپاس فراوان

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam1362 نمایش پست ها
    سلام

من براي دانشگاهم به يكي از نمرات زير نياز دارم

IBT Tofel 65
    PBT Tofel 500
    IELTS Academic 6

در ضمن شنيدم كه Tofel بيشتر Listening محوره كه در اينصورت من Listening زياد خوبي ندارم
    در حال حاضر هم وضعيت زبانم Intermediate و حدودا 6 ماه براي گرفتن يكي از مدارك بالا وقت دارم

با سپاس فراوان
    تافل iBT تو همه بخش ها غیر از reading، قسمت شنیداری هم داره. اینه که نیاز به listening خوب داره...
    این نمرات غیر از IELTS بقیه اش خیلی راحت می شه گرفتش با یه سطح متوسط. وقتتون هم زیاده. به نظرم تافل iBT بدید که بخش speaking هم داره، و برای جاهایی که نمره speaking می خوان به درد می خوره. از همه راحت تر هم pbt هست. دیگه انتخاب با خودتونه.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)