صفحه 2 از 174 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام دوست عزيز
    من كه قرار بود تافل امتحان بدم بدليل تبديل به pbt شدن كنسل كردم و voucher گرفتم
    ولي تونستم ايلتس وزارت علوم ثبت نام كنم
    و الان كه دارم آيلتس مي خوانم واقعا" listening ان راحتتر از تافل هست فقط بايد سرعت عمل نوشتن داشته باشيد ولي يك مسئله اي كه هست اينه كه براي listening بلندگو ميذارند و گوش مي كنيد و گوشي روي گوشتان نميذاريد

از نظر reading , writing , speaking تقريبا مي شود گفت كه شبيه هم هست
    فرقشان اينست كه سوالات در آيلتس هم نوشتني هست و هم 4 گزينه اي و در تافل فقط 4 گزينه اي

اميدوارم منظورم را رسونده باشم
    موفق باشيد
    میشه بگیکی و چطور ثبت نام کردی؟!!!! این دفعه ی اخیر که من از حدود 8 پای کامپیوتر بودم ولی تا 9:05 باز نشده بود!بعد یه دفعه....
    من جزو رزرو ها ثبت نام شدم.کسی می دونه چطور میشه دونست که لا قل رزرو چندمم و چقدر میشه روش حساب کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط samira

میشه بگیکی و چطور ثبت نام کردی؟!!!! این دفعه ی اخیر که من از حدود 8 پای کامپیوتر بودم ولی تا 9:05 باز نشده بود!بعد یه دفعه....
    من جزو رزرو ها ثبت نام شدم.کسی می دونه چطور میشه دونست که لا قل رزرو چندمم و چقدر میشه روش حساب کرد؟
    من adsl دارم و تونستم ساعت 9:02 ثبت نام كنم
    البته خدا خواست چون خودم هم فكرش را نمي كردم!
    موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hn
    ممنونم از همتون.

فکر می کنید تافل سخت تر هست یا آیلتز؟( البته دوستانی که به نوعی تجربه هر دو رو دارند)
    بازم ممنون
    سلام ، من هر دو امتحان رو دادم . IELTS 7 دارم و تافل 613 . بستگی داره که وضعیت Speaking و Writing تون چطور باشه . این دو تا Skill در آیتلس به اندازه Listening و Reading اهمیت دارند. من تقریبا تو هر دو مورد خوب بودم که آیلتس 7 گرفتم . اما اگه تو این دو مورد ضعف دارین حتما سعی کنید امتحان تافل Pbt بدین. به نظر من Reading & listening تافل pbt و آیلتس هیچ فرقی با هم از لحاظ سختی ندارند .
    اینکه زاده آسیایی رو میگن جبر جغرافیایی

Junior Member

سلام
    پیشنهاد می کنم اگه سطح زبانتون از متوسط به بالاست، وقتتون و پولتون رو با کلاس رفتم هدر نکنید. البته اصلا قصد زیر سوال بردن یا توهین به موسسه خاصی یا افرادی که به این کلاسها میروند رو ندارم اما نظر شخصی من اینه که نه آیلتس و نه تافل Pbt نیاز به کلاس رفتن نداره ، مگر در حالتی که وقتی کتاب های تافل رو باز می کنید از مطالبشون هیچ سر در نیارید! دلیل حرف من هم اینه که این کلاسها برای بازار گرمی قضیه رو بزرگ جلوه میدن تا مشتری بیشتر جذب کنند. وقتی من با چند نفر از دوستانم که به این کلاسها رفته بودن در این مورد صحبت می کردم، احساس کردم که این کلاسها دقیقا مثل کلاس کنکور عمل می کنند و بجز به جیب خودشون به هیچ چیز دیگه ای فکر نمی کنند.
    به نظر من هیچ نکته ای نیست که توی کتابهای به قول معروف کمک درسی تافل و آیلتس نباشه . رمز موفقیت در این دو امتحان تمرین و تکرار زیاده.
    گوش کردن زیاد به Listening های امتحانات قبلی حتی بصورت تکراری برای آشنایی گوش شما کاملا مفیده . حتی به نظر من این تنها راه تقویت Listening هست.
    برای تقویت Reading & Writing و حتی Listening باید رو Vocab کار کنید . برای تافل میتونید از کتاب Essential words for Toefl استفاده کنید. برای آیلتس هم
    504 absolutely Eessential Words بد نیست. البته من وقتی تافل می دادم هردوتاشو خونده بودم.
    SPEAKING & WRITING هم راهی نداره جز تمرین زیاد همراه با کسی که تو این دو زمینه مهارت داره . البته یه سری کتاب برای Writing تو بازار هست که میتونه مفید باشه. SPEAKING آیلتس هم یه کتاب داره که آقای ایروانی نامی تالیف کرده که موضوعاتی که ممکنه در امتحان بیاد رو نوشته.
    امیدوارم که در آزمون هاتون موفق باشید . یادتون باشه که اعتماد به نفس شرط اول انجام هر کار بزرگی در زندگیه.

اینکه زاده آسیایی رو میگن جبر جغرافیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط redif2003
    سلام
    پیشنهاد می کنم اگه سطح زبانتون از متوسط به بالاست، وقتتون و پولتون رو با کلاس رفتم هدر نکنید. البته اصلا قصد زیر سوال بردن یا توهین به موسسه خاصی یا افرادی که به این کلاسها میروند رو ندارم اما نظر شخصی من اینه که نه آیلتس و نه تافل Pbt نیاز به کلاس رفتن نداره ، مگر در حالتی که وقتی کتاب های تافل رو باز می کنید از مطالبشون هیچ سر در نیارید! دلیل حرف من هم اینه که این کلاسها برای بازار گرمی قضیه رو بزرگ جلوه میدن تا مشتری بیشتر جذب کنند. وقتی من با چند نفر از دوستانم که به این کلاسها رفته بودن در این مورد صحبت می کردم، احساس کردم که این کلاسها دقیقا مثل کلاس کنکور عمل می کنند و بجز به جیب خودشون به هیچ چیز دیگه ای فکر نمی کنند.
    این حرف کاملا درسته. من 2 ماه برای تافل خوندم. از یکی از بچه ها که خیلی کلاس رفته بود خواستم که به قول معروف چندتا نکته تستی که تو کلاس بهشون گفته بودن برام بگه. آس ترین چیزایی که با آب و تاب میگفت من تو همون ماه اول بهش رسیده بودم.
    به نظرم باید به حرف این دوستمون ایمان داشته باشیم تا موفق بشیم.
    شاد باشید
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

سلام دوستان.
    من تازه شروع کرده ام برای زبان. یه سوال دارم، شما بر چه اساس تصمیم گرفتید ایلتس امتحان بدید یا تافل؟ تافل PAPER راحت تره یا ایلتس؟ البته این دوتا سوال شد، اما لطفا نظرتون رو بگید. مرسی. ???

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

انتخاب نوع امتحان بستگی به جایی داره که میرید. ولی خوب با اوضاع اخیر IELTS فکر می کنم TOEFL راحتتره.
    موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

منم موافقم از همه آسونتر toefl paper base هست ولی اگه تو ibt و ielts شک داشتی بازم به نظرم ibt بهتره چون کلا هم تافل رو جاهای بیشتری قبول دارن و هم امتحان دادنش راحتتر هست (رزرو نوبت امتحان)
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

البته به جايي كه مي خواي براش apply كني هم بستگي داره مثلا براي استراليا بايد حتما IELTS داشته باشي . :
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

TOEFL هم آسونتره، هم تعدد مکانها و زمانهای امتحانش بيشتره، منابع در دسترس برای آمادگی برای امتحان بيشتره و Report کردن نمراتتون آسونتره. در همه جای دنيا به جر استراليا و انگليس هم انتخاب آول همه دانشگاهها، TOEFL است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)