صفحه 30 از 174 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394080130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام من می خوام تا آذز ماه یکی از اینا رو بدم(Ielts=6-6.5 Tofel iBT=82)
    حالا یکی از موسسات که من تعیین سطح شدم گفت Elementry 2
    .
    یا این وضع گفتند که واسه تافل اگه فشرده بیای 5 ماه دیگه می رسیم به Advanced حالا این Advanced چیه؟
    آیلتس هم که 4-5 ماه فشرده کلا تمومش میکنند با این وضع من اگه سر کلاس ها برم (یکی از اینا) تا اواسط آذر می تونم امتحان بدم؟
    شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟(هزینه ها تافل تا آدوانسد = 1 میلیون و آیلتس 1.5) و اینکه ما چند تا موسسه کیش داریم ؟
    ویرایش توسط starblue7750 : July 19th, 2011 در ساعت 10:04 AM

پیش فرض پاسخ : کدام را توصیه میکنید؟؟ PBT or IBT or IELTS

بعنوان کسی که هم امتحان آیلتس داده و هم امتحان تافل و اکثر اپلای هایش هم در آمریکا بوده قویا توصیه می کنم که امتحان آیلتس بدید. من با اینکه نمره تافل 110 داشتم در هیچ کدوم از اپلای هایم از این نمره استفاده نکردم و بجاش از 7.5 آیلتسم استفاده کردم.
    به نظر من نمره گرفتن در آیلتس سختتره ولی واقعا ارزششو داره. نه تنها 99% دانشگاههای آمریکا آیلتس را قبول دارند بلکه من برای هیچ کدوم از این دانشگاهها مدرک اصل ایلتسم را مستقیم از طرف موسسه ایلتس براشون نفرستادم بلکه تنها کپی نمره را در پاکت مدارکم گذاشتم و براشون فرستادم و اونها خودشون از طریق سایت نمره من رو چک کردند، کاری که با مدرک تافل نمی شود انجام داد و خیلی در روند اپلای من صرفه جویی کرد.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadkh نمایش پست ها
    بعنوان کسی که هم امتحان آیلتس داده و هم امتحان تافل و اکثر اپلای هایش هم در آمریکا بوده قویا توصیه می کنم که امتحان آیلتس بدید. من با اینکه نمره تافل 110 داشتم در هیچ کدوم از اپلای هایم از این نمره استفاده نکردم و بجاش از 7.5 آیلتسم استفاده کردم.
    به نظر من نمره گرفتن در آیلتس سختتره ولی واقعا ارزششو داره. نه تنها 99% دانشگاههای آمریکا آیلتس را قبول دارند بلکه من برای هیچ کدوم از این دانشگاهها مدرک اصل ایلتسم را مستقیم از طرف موسسه ایلتس براشون نفرستادم بلکه تنها کپی نمره را در پاکت مدارکم گذاشتم و براشون فرستادم و اونها خودشون از طریق سایت نمره من رو چک کردند، کاری که با مدرک تافل نمی شود انجام داد و خیلی در روند اپلای من صرفه جویی کرد.
    دوستمون به نکته ی خوبی اشاره کردن که در این اوضاع و احوال بحران اقتصادی این کار می تونه به صرفه تر باشه اما می خواستم از تجربه ی ایشون در مورد خود آزمون ها بپرسم که آیا سطح نمره 7.5 با 110 رو شما متناسب می بینید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام من می خوام تا آذز ماه یکی از اینا رو بدم(Ielts=6-6.5 Tofel iBT=82)
    حالا یکی از موسسات که من تعیین سطح شدم گفت Elementry 2
    .
    یا این وضع گفتند که واسه تافل اگه فشرده بیای 5 ماه دیگه می رسیم به Advanced حالا این Advanced چیه؟
    آیلتس هم که 4-5 ماه فشرده کلا تمومش میکنند با این وضع من اگه سر کلاس ها برم (یکی از اینا) تا اواسط آذر می تونم امتحان بدم؟
    شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟(هزینه ها تافل تا آدوانسد = 1 میلیون و آیلتس 1.5) و اینکه ما چند تا موسسه کیش داریم ؟
    سلام دوست عزیز. من نمی دونم این موسسه ای که می فرمایید چه سیستمی و چه کتابهایی را کار می کند و سطح زبان شما در چه حدی است. ولی آماده شدن برای تافل یا آیلتس (اگه تمام وقت و انرژیتون را روش بگذارید) برای اون نمره ای که شما مدنظرتون هست کاره سختی نیست و در عرض دو ماه می تونید خودتون را آماده کنید، ولی ابتدا باید سطح جنرال زبان خود را بالا ببرید. پس توصیه من به شما اینه که در فرصت باقی مانده تمامه انرژی خود را روی جنبه جنرال زبان بگذارید. و وقتی به یه سطحی در حد upper intermediate رسیدید شروع کنید برای آیلتس یا تافل خوندن. در سیستمی که من خوندم این سطح در حد کتاب سبز اینترچنج بود. با این روش بتون قول میدم که به راحتی نمراتی را که می خواند بدست بیارید.

ولی در مورد اینکه کدام امتحان بهتره :
    اول درجه سختی:
    برای نمرات متوسط (برای مثال ایلتس 6.5 به پایین) نمره گرفتن از ایلتس ساده تر از معادل آن در تافل می باشد.
    برای نمرات بالا( برای مثال 7.5 به بالا) نمره گرفتن از ایلتس بسیار سخت تر از تافل است.
    دوم: اعتبار امتحان
    سه چهار سال پیش اعتبار امتحانه تافل خیلی بیشتر از ایلتس بود و اکثر کشور ها و به خصوص آمریکا تاکیدشون روی تافل بود ولی در سال های اخیر آیلتس خیلی گسترش پیدا کرده و امروزه حتی در آمریکا هم اکثر دانشگاهها ایلتس را به اندازه تافل و یا حتی بیشتر از تافل قبول دارند.
    سوم: به صرفه تر از نظر اقتصادی:
    شاید برای کسی که می خواد تازه شروع کنه برای خواندن زبان این گزینه زیاد به چشم نیاد ولی به نظر من مهمترین دلیل برتری آیلتس بر تافل همین گزینه است. بطوری که من با اینکه در تافل نمره بالایی گرفته بودم اکثر اپلای هام را با نمره ایلتسم انجام دادم و در مورد نمره تافلم تنها به نوشتن آن در رزومه بسنده کردم. ایلتس سیستمی داره که به موسسات و دانشگاها اجازه می ده اعتباره نمره را در سایت ایلتس چک کنند و شما را از پرداخت هزینه ارسال مستقیم از موسسه معاف می کنه، کاری که به هیچ عنوان از طریق ets قابل انجام نیست.
    چهارم: خود موسسات
    به نظر من موسسه ets بسیار پولکی است و برای کوچکتری خدماتی که می خواد ارائه کنه پول می گیره و در ارائه خدمات هم بسیار نا منظم است . من خودم تجربه خوبی با ets ندارم و در رابطه با ارسال نمره gre خیلی اذیت شدم.
    جمع بندی:
    در کل در هر سطح از زبان هستید من امتحان ایلتس را پیشنهاد می کنم، البته انتخاب یکی از این دو امتحان به خود فرد خیلی بستگی داره و ممکنه یکی با toefl راحتتر باشه و یکی با ielts. و لی با توجه به موارد بالا کفه ترازو برای ielts سنگین تر است.
    ویرایش توسط farshadkh : July 24th, 2011 در ساعت 01:59 AM
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط rise نمایش پست ها
    دوستمون به نکته ی خوبی اشاره کردن که در این اوضاع و احوال بحران اقتصادی این کار می تونه به صرفه تر باشه اما می خواستم از تجربه ی ایشون در مورد خود آزمون ها بپرسم که آیا سطح نمره 7.5 با 110 رو شما متناسب می بینید؟
    دوست عزیز به نظر من نمیشه دقیقا نمرات این دو آزمون را معادل سازی کرد و بسته به شرایط هر فرد قابله تغیره. برای من این دو نمره باهم معادل بودند، شاید یک نفر در سیستم ایلتس بتونه بهتر کار کنه و نمره بهتری بیاره و شاید یکی برعکس باشه.
    ولی در حالت کلی و قابل اثبات با ریاضی همانجوری که اوردن نمره متوسط در ایلتس ساده تر از نمره معادل آن در تافله، نمره بالا آوردن در ایلتس بسیار مشکلتر از معادل آن در تافله. بصورتی که در نمرات 8 به بالا یک سوال درست و یا غلط جواب دادن می تونه نمره شما را در یک skill نیم (0.5) نمره پایین بکشه این 0.5 نمره یعنی 1/18 کل نمره یک skill، تاثیری که تقریبا غلط زدن دو تا سواله تافل می تونه بگذاره.
    به هر حال به نظر من انتخاب بین این دو بستگی به خود فرد داره که ببینه با کدوم سیستم راحتتره.
    من در یک تاپیک دیگه با همین عنوان یک مقایسه ای بین این دو امتحان کرده ام که اونا اینجا هم قرار میدم. امیدوارم که مفید باشه.
    هر سوال دیگه ای داشتید من در خدمتم.

مقایسه بین toefl و ielts:
    اول درجه سختی:
    برای نمرات متوسط (برای مثال ایلتس 6.5 به پایین) نمره گرفتن از ایلتس ساده تر از معادل آن در تافل می باشد.
    برای نمرات بالا( برای مثال 7.5 به بالا) نمره گرفتن از ایلتس بسیار سخت تر از تافل است.
    سه چهار سال پیش اعتبار امتحانه تافل خیلی بیشتر از ایلتس بود و اکثر کشور ها و به خصوص آمریکا تاکیدشون روی تافل بود ولی در سال های اخیر آیلتس خیلی گسترش پیدا کرده و امروزه حتی در آمریکا هم اکثر دانشگاهها ایلتس را به اندازه تافل و یا حتی بیشتر از تافل قبول دارند.
    سوم: به صرفه تر از نظر اقتصادی:
    شاید برای کسی که می خواد تازه شروع کنه برای خواندن زبان این گزینه زیاد به چشم نیاد ولی به نظر من مهمترین دلیل برتری آیلتس بر تافل همین گزینه است. بطوری که من با اینکه در تافل نمره بالایی گرفته بودم اکثر اپلای هام را با نمره ایلتسم انجام دادم و در مورد نمره تافلم تنها به نوشتن آن در رزومه بسنده کردم. ایلتس سیستمی داره که به موسسات و دانشگاها اجازه می ده اعتباره نمره را در سایت ایلتس چک کنند و شما را از پرداخت هزینه ارسال مستقیم از موسسه معاف می کنه، کاری که به هیچ عنوان از طریق ets قابل انجام نیست.
    چهارم: خود موسسات
    به نظر من موسسه ets بسیار پولکی است و برای کوچکتری خدماتی که می خواد ارائه کنه پول می گیره و در ارائه خدمات هم بسیار نا منظم است . من خودم تجربه خوبی با ets ندارم و در رابطه با ارسال نمره gre خیلی اذیت شدم.
    جمع بندی:
    در کل در هر سطح از زبان هستید من امتحان ایلتس را پیشنهاد می کنم، البته انتخاب یکی از این دو امتحان به خود فرد خیلی بستگی داره و ممکنه یکی با toefl راحتتر باشه و یکی با ielts. و لی با توجه به موارد بالا کفه ترازو برای ielts سنگین تر است.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadkh نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد اون قسمتی که بولد کردم اگه لطف کنید منبعی معرفی کنید ممنون می شم. من به جز تک و توک دانشگاهی که آیلتس رو ترجیح دادند، در بین صدها و هزاران دانشگاه آمریکایی تا حالا نشنیدم بگند آیلتس رو بیشتر قبول دارند. همین الان هنوز هم دانشگاه هایی از آمریکا هستند که آیلتس رو اصلاً قبول ندارند و فقط تافل رو قبول دارند.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد اون قسمتی که بولد کردم اگه لطف کنید منبعی معرفی کنید ممنون می شم. من به جز تک و توک دانشگاهی که آیلتس رو ترجیح دادند، در بین صدها و هزاران دانشگاه آمریکایی تا حالا نشنیدم بگند آیلتس رو بیشتر قبول دارند. همین الان هنوز هم دانشگاه هایی از آمریکا هستند که آیلتس رو اصلاً قبول ندارند و فقط تافل رو قبول دارند.
    ممنون دوست عزیز که به این نکته اشاره کردید. باید بگم که گفته شما کاملا درسته و من منظورم را در این جمله اشتباه بیان کردم. من این جمله را به این صورت اصلاح می کنم: امروزه حتی در آمریکا هم اکثر دانشگاهها ایلتس را به اندازه تافل و حتی در بعضی از دانشگاهها بیشتر از تافل قبول دارند.
    گفته انتهایی شما هم کاملا درسته، به عنوان نمونه دانشگاه هاروارد از من مدرک ایلتس را قبول نکرد. و در تاییده حرفهای شما باید بگم در امریکا ممکنه دانشگاههایی پیدا بشند که ایلتس را قبول نداشته باشند ولی بعیده دانشگاهی پیدا بشه که تافل را قبول نداشته باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی-الزهرا---اقتصاد - علامه

دوستان بنده امریکا زندگی میکنم و لااقل برای 10 تا دانشگاه تاپ و 20 تا ایالتی به خاطر هزیته پایین اپلای کردم در اینجا چیزی که مهمه اینه که چه ایلتس چه تافل نمرتون خوب باشه براشون مهم نیست که کدوم رو دارین...

سلام و درود
    دوست عزیز من دارم برای آیلتس آماده میشم و سطح زبانم W:5 , R:6 , L:6 ,S:5 هست. توی یکی از دانشگاههایی که هدف اصلیمه، دیدم که نمره هارو تغییر دادن و اینارو نوشتن و یه مقدار روحیمو از دست دادم چون میدونم نمیتونم نمره ی 7 رو توی 3 ماه بگیرم.
    TOEFL (paper-based test) 550 + TWE 4.5
    TOEFL IBT (Internet-based test) 79 + TWE 24
    IELTS 7
    از دشما خواهش میکنم که راهنمایی کنن من میتونم توی 3 ماه PBT بالای 550 بگیرم یا خیر . اصلا تا به حال منابع تافل چه IBT و چه PBT رو نخوندم.
    ویرایش توسط arash11 : July 30th, 2011 در ساعت 10:45 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)