صفحه 31 از 174 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کدام را توصیه میکنید؟؟ PBT or IBT or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط arash11 نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوست عزیز من دارم برای آیلتس آماده میشم و سطح زبانم W:5 , R:6 , L:6 ,S:5 هست. توی یکی از دانشگاههایی که هدف اصلیمه، دیدم که نمره هارو تغییر دادن و اینارو نوشتن و یه مقدار روحیمو از دست دادم چون میدونم نمیتونم نمره ی 7 رو توی 3 ماه بگیرم.
    TOEFL (paper-based test) 550 + TWE 4.5
    TOEFL IBT (Internet-based test) 79 + TWE 24
    IELTS 7
    از دشما خواهش میکنم که راهنمایی کنن من میتونم توی 3 ماه PBT بالای 550 بگیرم یا خیر . اصلا تا به حال منابع تافل چه IBT و چه PBT رو نخوندم.

نمیخوام نا امید تون کنم ولی
    هیچ کدوم این نمرات براحتی و با سه ماه خوندن بدست نمیاد

با سطح شما یعنی Ielts 5.5 یک برنامه ریزی دو ساله میخواد
    یا اینکه بر و بچ قوی 7 - 8 ماه از زندگی شون را میزنند عین کنکور میشنن میخونند این هم میشه

من یکجا اینو نوشتم شاید بدرد تون بخوره

اگر نمره زبان ندارید

1 - انتخاب اول تلاش خودتون و خوندن زبان توی ایران میتونه باشه self study

2 - انتخاب دوم موسسات کله گنده توی تهران زیاد اند که کارشون واقعاً عالیه توی همین فروم بگردی دو سه تا موسسه خوب برای کلاس رفتن پیدا میکنی حتی اگه شهرستانی باشید و اجاره خونه هم داشته باشی باز میصرفه

3- انتخاب سوم: خوندن ترم زبان در کشور های کم هزینه، هم برای زندگی و هم شهریه ترم که مثلاً یکیش میتونه همین مالزی یا هند باشه یا کشوری که در آنجا فامیلی دارید که خرج مسکن از روی دوش تون برداشته میشه

هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    نمیخوام نا امید تون کنم ولی
    هیچ کدوم این نمرات براحتی و با سه ماه خوندن بدست نمیاد

با سطح شما یعنی Ielts 5.5 یک برنامه ریزی دو ساله میخواد
    یا اینکه بر و بچ قوی 7 - 8 ماه از زندگی شون را میزنند عین کنکور میشنن میخونند این هم میشه

من یکجا اینو نوشتم شاید بدرد تون بخوره

به نظر من كه بله امكان پذير هست كه سه ماه جمعو جورش كنند ولي خوب بايد تلاش بكنند
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط arash11 نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوست عزیز من دارم برای آیلتس آماده میشم و سطح زبانم W:5 , R:6 , L:6 ,S:5 هست. توی یکی از دانشگاههایی که هدف اصلیمه، دیدم که نمره هارو تغییر دادن و اینارو نوشتن و یه مقدار روحیمو از دست دادم چون میدونم نمیتونم نمره ی 7 رو توی 3 ماه بگیرم.
    TOEFL (paper-based test) 550 + TWE 4.5
    TOEFL IBT (Internet-based test) 79 + TWE 24
    IELTS 7
    از دشما خواهش میکنم که راهنمایی کنن من میتونم توی 3 ماه PBT بالای 550 بگیرم یا خیر . اصلا تا به حال منابع تافل چه IBT و چه PBT رو نخوندم.
    من يك كم با حرف امين عزيز مسئله دارم (2 سال!) سطح زبان آرش تو دو تا skill خيلي مهمه L و R نمره 6 هست كه نمره قابل قبوليه. من خودم آيلتس 7 دارم و با تجربه خودم رسوندنه سطح زيان براي امتحان آيلتس از 6 به 7 راحت امكان پذيره (برخلاف 5 به 7 كه واقعا طاقت‌فرساست\ علي‌الخصوص تو دو تا skill ذكر شده). اتفاقا رايتينگ يكي از skillهايي هست كه با تمرينه يك سري از template امتحان‌ها خيلي راحت‌تر ميشه نسبت به skillهاي ديگه نمرش رو افزايش داد.
    بر مبناي تجربه دوستانم هم از بچه‌هاي دانشكده فني تهران بودن دوستاني كه تو 3 ماه سطح زبانشون رو از دبيرستان به تافل بالاي 90 يا آيلتس 7 رسوندن. البته با معلم خصوصي.

منم با نظره امين درباره كلاس رفتن اتفاق نظر دارم، چون شما زمانه زيادي براي امتحان كردنه بهترين متد كه رو شما جواب بده رو نداري، و موسسات آموزش زبان خوب تو اين زمينه خوب تشخيص ميدن و شما رو تو مسيره درست هدايت ميكنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    انتخاب سوم: خوندن ترم زبان در کشور های کم هزینه، هم برای زندگی و هم شهریه ترم که مثلاً یکیش میتونه همین مالزی یا هند باشه یا کشوری که در آنجا فامیلی دارید که خرج مسکن از روی دوش تون برداشته میشه
    آرش عزیز . جوابتو با پ.خ دادم، امیدوارم مفید واقع شود. در هر صورت گزینه هایی از این دست را به هیچ کس توصیه نمی کنم چون جواب نمی ده. اگر می دونی خودت نمی تونی بخونی، از یک موسسه خوب یا یک معلم خصوصی کمک بگیر.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

درود و با سلام دوباره خدمت اساتید
    راهنمایی های خیلی خوبی بود و از همگی تشکر میکنم. بخصوص فرشاد عزیز. فکر میکنم مشکل فقط توی رایتینگ باشه. دوستان کتاب خاصی برای گرفتن این نمره میشناسید؟
    سبز باشید.

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

با سلام ،
    من با مطالعه این تاپیک و سایر تاپیک های مرتبط متوجه شدم که تاکید اکثر بیشتر دوستان بر دادن امتحان IELTS است(به دلایل مختلف).
    من تقریبا یک سال پیش چندتا کلاس تافل رفتم و یک آمادگی مختصری برای آزمون تافل پیدا کردم ولی متاسفانه بدلیل عدم مطالعه مناسب نمره 67 گرفتم.
    حالا دوباره خیز جدیدی برداشتم تا دوباره برای 2 ماه آینده امتحان بدم. ولی چند نفر(با اضافه دوستان فروم) کلا امتحان IELTS رو پیشنهاد میدهند.
    به نظر شما با این اوضاع تغییر از toefl به ielts منطقی است و شما جای من باشید این کار را انجام خواهید داد؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    با سلام ،
    من با مطالعه این تاپیک و سایر تاپیک های مرتبط متوجه شدم که تاکید اکثر بیشتر دوستان بر دادن امتحان IELTS است(به دلایل مختلف).
    من تقریبا یک سال پیش چندتا کلاس تافل رفتم و یک آمادگی مختصری برای آزمون تافل پیدا کردم ولی متاسفانه بدلیل عدم مطالعه مناسب نمره 67 گرفتم.
    حالا دوباره خیز جدیدی برداشتم تا دوباره برای 2 ماه آینده امتحان بدم. ولی چند نفر(با اضافه دوستان فروم) کلا امتحان IELTS رو پیشنهاد میدهند.
    به نظر شما با این اوضاع تغییر از toefl به ielts منطقی است و شما جای من باشید این کار را انجام خواهید داد؟
    با تشکر
    دوست عزیز من به عنوان کسی که هر دو نوع امتحان رو داده یک نکته ای میگم:
    چه TOEFL و چه IELTS یادگیری شما رو با یک سری تکنیک می سنجند. از دید من ibt نسبت به IELTS از تکنیک های روتین تری استفاده می کنه ! حال اگر کسی رو می بینید که با یکی از اون ها بیشتر خوشش میاد چون به تکنیک اون واقف تر شده!!
    من در مجموع IELTS رو امتحانی دیدم که جدای از تکنیک ها به میزان یادگیری شما بهای بیشتری میده !!!
    شما بهتره به طور مجزا نمره هر کدوم از مهارتها رو بگین تا بهتر راهنمایی تون کنم.
    We are always getting ready to live but never living

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    من در مجموع IELTS رو امتحانی دیدم که جدای از تکنیک ها به میزان یادگیری شما بهای بیشتری میده !!!
    شما بهتره به طور مجزا نمره هر کدوم از مهارتها رو بگین تا بهتر راهنمایی تون کنم.
    R:17-L:15-SP:18-WR:17 / با این حال مساله زمان برای من خیلی مهمه و همون طور که گفتم یک فرصت دو ماهه مدنظرم است. لطفا این رو هم در نظر بگیرید که من برای این آزمون کلاس رفتم، مطالعه داشته ام(هرچند ناکافی!) و البته برای این نمرات هم چندان زحمت نکشیدم.
    البته لازم به ذکر است که بیشتر نگرانی من در مورد اعتبار نمرات امتحان هست(مثلا در فرایند پذیرش و انجام مقایسه) چون از هرکی می پرسیم میگه چرا آیلتس نمیدی؟!
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2000 نمایش پست ها
    R:17-L:15-SP:18-WR:17 / با این حال مساله زمان برای من خیلی مهمه و همون طور که گفتم یک فرصت دو ماهه مدنظرم است. لطفا این رو هم در نظر بگیرید که من برای این آزمون کلاس رفتم، مطالعه داشته ام(هرچند ناکافی!) و البته برای این نمرات هم چندان زحمت نکشیدم.
    البته لازم به ذکر است که بیشتر نگرانی من در مورد اعتبار نمرات امتحان هست(مثلا در فرایند پذیرش و انجام مقایسه) چون از هرکی می پرسیم میگه چرا آیلتس نمیدی؟!
    ممنون.
    از این نمرات شما معلومه لیسنینگ خیلی باید کار کنید. لیسنینگ علاوه بر اینکه تاثیر خودش رو در بحث سوالات مربوط به بخش های لیسنینگ امتحانات مختلف میذاره روی اسپیکینگ هم تاثیر مستقیم و شدیدی داره!
    شاید اگه IELTS بدین بتونین از قسمت اسپیکینگ نمره بهتری بیارین اما باز هم در مهارت های دیگه دچار مشکل میشین!
    اگر لیسنسگ تون رو قوی کنید روی مهارت های دیگه هم تاثیر میذاره حتی ریدینگ!
    شما با توجه به نمره رایتینگ تون به نظرم اصلا روی تکنیک های رایتینگ کار نکردید چون رایتینگ از دید من خیلی روتین هست ولی خوب شاید چون لیسنیگ تون قوی نیست تاثیر خودش رو توی این قسمت هم گذاشته!
    به هر حال کسی نمی تونه بگه کدومشون رو بدی بهتره! تصمیم کاملا با خودت هست!
    در ضمن مطالعه داشتن تنها کافی نیست شما باید از متون انگلیسی روان چه برای ریدینگ و چه لیسنیگ برای شروع استفاده کنید بعد برید سراغ کتاب های هر آزمون!!!
    در مورد فرآیند پذیرش و مقایسه هم خوب بستگی داره شما چه کشورها و دانشگاه هایی مدنظر دارید و این موضوع هم قبلا بحث شده!
    We are always getting ready to live but never living

Junior Member

سلام. من 2ماه وقت دارم تا یا ایلتس یا تافل رو بدم، چون باید بعدش GRE هم بدم...یکمی روی ایلتس آشنایی دارم اما ازونجا که Reading برام همیشه مشکل بوده و جواب سوالارو که اصولا 3کلمه ای میخوان و شنیدم نظم سوالا خیلی مثل تافل برحسب پاراگرافها نیست و چون تافل تستیه میگن میشه راحتتر به جواب رسید!! حالا بنظرتون کار درستیه که توی این 2ماهه شروع کنم برای TOF یا روی همون آیلتس کار کنم!! سطح زبانمم متوسطه فکر کنم.
    ممنونم...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)